music-app - en to kn translation catalogue (23 entries)

en: Music
kn: ಸಂಗೀತ

en: OK
kn: ಸರಿ

en: Wait
kn: ನಿರೀಕ್ಷಿಸಿ

en: Cancel
kn: ರದ್ಧುಮಾಡು

note: TRANSLATORS: this is a title of a dialog with a prompt to rename a playlist
en: Rename playlist
kn: ಪ್ಲೇಪಟ್ಟಿಯನ್ನು ಮರುಹೆಸರಿಸಿ

en: Change
kn: ಬದಲಿಸಿ

en: Please type in a name.
kn: ದಯವಿಟ್ಟು ಹೆಸರನ್ನು ಟೈಪ್ ಮಾಡಿ.

en: New playlist
kn: ಹೊಸ ಪ್ಲೇಪಟ್ಟಿ

en: Create
kn: ರಚಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದು ಹಾಕು

en: Select All
kn: ಎಲ್ಲವನ್ನು ಆರಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸು

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸಿ

en: Skip
kn: ಬಿಟ್ಟಿಬಿಟ್ಟು ಮುಂದುವರಿಸು

en: Next
kn: ಮುಂದಿನ

en: Next Track
kn: ಮುಂದಿನ ಹಾಡು

en: Pause
kn: ವಿರಾಮ

en: Back
kn: ಹಿಂದಕ್ಕೆ

en: Previous
kn: ಹಿಂದಿನ

en: Previous Track
kn: ಹಿಂದಿನ ಹಾಡು

en: Stop
kn: ನಿಲ್ಲಿಸು

en: Artists
kn: ಗಾಯಕರು

en: Albums
kn: ಸಂಪುಟಗಳು
