music-app - en to ml translation catalogue (7 entries)

en: Change
ml: മാറ്റുക

note: TRANSLATORS: this action appears in the overflow drawer with limited space (around 18 characters)
en: Add to playlist
ml: പ്ലേലിസ്റ്റിലേക്ക് ചേര്‍ക്കുക

en: Artists
ml: കലാകാരന്‍മാര്‍

en: Albums
ml: ഗാനശേഖരങ്ങള്‍

note: TRANSLATORS: this is the name of the playlists page shown in the tab header. Remember to keep the translation short to fit the screen width
en: Playlists
ml: പ്ലേലിസ്റ്റുകള്‍

note: TRANSLATORS: this appears in the header with limited space (around 20 characters)
en: Select playlist
ml: പ്ലേലിസ്റ്റ് തെരെഞ്ഞടുക്കുക

en: %1 album | %1 albums
ml[0]: %1 ആല്‍ബം
ml[1]: %1 ആല്‍ബങ്ങള്‍
