music-app - en to ms translation catalogue (33 entries)

en: Music
ms: Muzik

en: music;songs;play;tracks;player;tunes;
ms: muzik;lagu;main;trek;pemain;nada;

en: Cancel
ms: Batal

en: Change
ms: Ubah

en: New playlist
ms: Senarai main baharu

en: Create
ms: Cipta

en: Remove
ms: Buang

note: TRANSLATORS: this action appears in the overflow drawer with limited space (around 18 characters)
en: Add to playlist
ms: Tambah ke senarai main

en: Add to queue
ms: Tambah ke baris gilir

en: Delete
ms: Padam

en: Loading...
ms: Memuatkan...

note: TRANSLATORS: this appears in a button with limited space (around 14 characters)
en: Play all
ms: Main semua

en: Next
ms: Berikutnya

en: Next Track
ms: Trek Berikutnya

en: Pause
ms: Jeda

en: Play
ms: Main

en: Pause Playback
ms: Jeda Main Balik

en: Continue or start playback
ms: Terus atau mulakan main balik

en: Back
ms: Undur

en: Go back to last page
ms: Kembali ke halaman terakhir

en: Previous
ms: Terdahulu

en: Previous Track
ms: Trek Terdahulu

en: Stop
ms: Henti

en: Stop Playback
ms: Henti Main Balik

en: Debug:
ms: Nyahpepijat:

en: Recent
ms: Baru-baru ini

en: Artists
ms: Artis

en: Albums
ms: Album

en: Genres
ms: Genre

note: TRANSLATORS: this is the name of the playlists page shown in the tab header. Remember to keep the translation short to fit the screen width
en: Playlists
ms: Senarai main

note: TRANSLATORS: this appears in the header with limited space (around 20 characters)
en: Select playlist
ms: Pilih senarai main

en: Unknown Album
ms: Album Tidak Diketahui

en: Unknown Artist
ms: Artis Tidak Diketahui
