music-app - en to pa translation catalogue (70 entries)

en: Music
pa: ਸੰਗੀਤ

en: music;songs;play;tracks;player;tunes;
pa: ਸੰਗੀਤ;ਗੀਤ;ਪਲੇ੍;ਗੀਤ;ਪਲੇਅਰ;ਧੁਨਾਂ

en: OK
pa: ਠੀਕ

en: Imported file not found
pa: ਆਮਦ ਹੋਈ ਫ਼ਾਈਲ ਨਹੀਂ ਮਿਲੀ

en: Wait
pa: ਉਡੀਕ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: Waiting for file(s)...
pa: ਫ਼ਾਈਲ(ਾਂ) ਦੀ ਉਡੀਕ...

note: TRANSLATORS: this is a title of a dialog with a prompt to rename a playlist
en: Rename playlist
pa: ਪਲੇਸੂਚੀ ਨੂੰ ਮੁੜ-ਨਾਂ ਦਿਓ

en: Enter playlist name
pa: ਪਲੇਸੂਚੀ ਦਾ ਨਾਂ ਦਾਖਲ ਕਰੋ

en: Change
pa: ਬਦਲੋ

en: Playlist already exists
pa: ਗੀਤ ਸੂਚੀ ਪਹਿਲਾਂ ਹੀ ਮੌਜੁਦ

en: Please type in a name.
pa: ਇੱਕ ਨਾਂ ਟਾਈਪ ਕਰੋ।

en: New playlist
pa: ਨਵੀਂ ਗੀਤ ਸੂਚੀ

en: Create
pa: ਬਣਾਓ

note: TRANSLATORS: this is a title of a dialog with a prompt to delete a playlist
en: Permanently delete playlist?
pa: ਪਲੇਸੂਚੀ ਨੂੰ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਤੇ ਹਟਾਓ?

en: This cannot be undone
pa: ਇਹ ਵਾਪਸ ਨਹੀਂ ਹੋ ਸਕਦਾ

en: Remove
pa: ਹਟਾਓ

en: Cancel selection
pa: ਚੋਣ ਮਿਟਾਓ

en: Select All
pa: ਸਭ ਚੁਣੋ

note: TRANSLATORS: this action appears in the overflow drawer with limited space (around 18 characters)
en: Add to playlist
pa: ਗੀਤ ਸੂਚੀ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Add to queue
pa: ਕਤਾਰ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Delete
pa: ਹਟਾਓ

note: TRANSLATORS: this action appears in the overflow drawer with limited space (around 18 characters)
en: Clear queue
pa: ਕਤਾਰ ਮਿਟਾਓ

en: Search music
pa: ਖੋਜੋ ਸੰਗੀਤ

note: TRANSLATORS: This string represents that a blank filepath destination has been used
en: Filepath must be a file
pa: ਫ਼ਾਈਲ ਰਸਤਾ ਇੱਕ ਫ਼ਾਈਲ ਹੋਣੀ ਚਾਹੀਦੀ ਹੈ

en: Add to Queue
pa: ਕਤਾਰ ਵਿੱਚ ਜੋੜੋ

en: Loading...
pa: ਲੋਡ ਕੀਤਾ ਜਾ ਰਿਹਾ ਹੈ...

en: No items found
pa: ਕੋਈ ਚੀਜ਼ ਨਹੀਂ ਮਿਲੀ

en: Tap to shuffle music
pa: ਸੰਗੀਤ ਸ਼ਫ਼ੱਲ ਲਈ ਛੂਹੋ

en: No playlists found
pa: ਕੋਈ ਪਲੇਸੂਚੀ ਨਹੀਂ ਮਿਲੀ

en: Get more out of Music by tapping the %1 icon to start making playlists for every mood and occasion.
pa: ਸੰਗੀਤ ਤੋਂ ਜਿਆਦਾ ਹਰੇਕ ਮਿਜ਼ਾਜ ਅਤੇ ਮੌਕੇ ਲਈ ਪਲੇਸੂਚੀਆਂ ਬਣਾਉਣਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰਨ ਲਈ %1 ਆਈਕਾਨ ਨੂੰ ਛੂਹੋ।

note: TRANSLATORS: this appears in a button with limited space (around 14 characters)
en: Play all
pa: ਸਾਰੇ ਚਲਾਓ

note: TRANSLATORS: this appears in a button with limited space (around 14 characters)
en: Queue all
pa: ਸਾਰਿਆਂ ਦੀ ਕਤਾਰ ਬਣਾਓ

note: TRANSLATORS: this appears in a button with limited space (around 14 characters)
en: Shuffle
pa: ਸ਼ਫ਼ੱਲ

en: Welcome to Music
pa: ਸੰਗੀਤ ਵਿੱਚ ਸੁਆਗਤ

en: Import your music
pa: ਸੰਗੀਤ ਦੀ ਆਮਦ ਕਰੋ

en: Connect your device to any computer and simply drag files to the Music folder or insert removable media with music.
pa: ਆਪਣੇ ਜੰਤਰ ਨੂੰ ਕਿਸੇ ਵੀ ਕੰਪਿਊਟਰ ਨਾਲ ਜੋੜੋ ਅਤੇ ਫ਼ਾਈਲਾਂ ਨੂੰ ਅਸਾਨੀ ਨਾਲ ਸੰਗੀਤ ਫ਼ੋਲਡਰ ਵਿੱਚ ਖਿੱਚੋ ਜਾਂ ਸੰਗੀਤ ਨਾਲ ਹਟਾਉਣਯੋਗ ਮੀਡੀਆ ਪਾਵੋ।

en: Download new music
pa: ਨਵਾਂ ਸੰਗੀਤ ਡਾਊਨਲੋਡ ਕਰੋ

en: Directly import music bought while browsing online.
pa: ਆਨਲਾਈਨ ਬਰਾਊਜ਼ਿੰਗ ਕਰਦੇ ਸਮੇਂ ਖਰੀਦੇ ਸੰਗੀਤ ਦੀ ਸਿੱਧੇ ਤੌਰ ਤੇ ਆਮਦ ਕਰੋ।

en: Start
pa: ਸ਼ੁਰੂ

en: Skip
pa: ਛੱਡੋ

en: Next
pa: ਅਗਲਾ

en: Next Track
pa: ਅਗਲਾ ਗੀਤ

en: Pause
pa: ਵਿਰਾਮ

en: Play
pa: ਚਲਾਓ

en: Pause Playback
pa: ਲਗਾਤਾਰ ਚੱਲਣ ਤੇ ਵਿਰਾਮ ਲਗਾਓ

en: Continue or start playback
pa: ਲਗਾਤਾਰ ਚੱਲਣਾ ਜਾਰੀ ਰੱਖੋ ਯਾ ਸ਼ੁਰੂ ਕਰੋ

en: Back
pa: ਪਿੱਛੇ

en: Go back to last page
pa: ਆਖਰੀ ਸ਼ਫੇ ਤੇੇ ਵਾਪਸ ਜਾਓ

en: Previous
pa: ਪਿੱਛਲਾ

en: Previous Track
pa: ਪਿੱਛਲਾ ਗੀਤ

en: Stop
pa: ਰੁਕੋ

en: Stop Playback
pa: ਲਗਾਤਾਰ ਚੱਲਣਾ ਰੋਕੋ

en: Debug:
pa: ਖਾਮੀ ਪਛਾਣਨਾ ਤੇ ਠੀਕ ਕਰਨਾ:

en: Recent
pa: ਤਾਜ਼ਾ

en: Artists
pa: ਕਲਾਕਾਰ

en: Albums
pa: ਐਲਬਮ

en: Genres
pa: ਸ਼ੈਲੀ

note: TRANSLATORS: this is the name of the playlists page shown in the tab header. Remember to keep the translation short to fit the screen width
en: Playlists
pa: ਗੀਤ ਸੂਚੀ

note: TRANSLATORS: this appears in the header with limited space (around 20 characters)
en: Now playing
pa: ਹੁਣ ਚੱਲ ਰਿਹਾ ਹੈ

note: TRANSLATORS: this appears in the header with limited space (around 20 characters)
en: Select playlist
pa: ਗੀਤ ਸੂਚੀ ਚੁਣੋ

en: Unknown Album
pa: ਅਣਜਾਣ ਐਲਬਮ

en: Unknown Artist
pa: ਅਣਜਾਣ ਕਲਾਕਾਰ

en: Album
pa: ਐਲਬਮ

en: %1 album | %1 albums
pa[0]: %1 ਐਲਬਮ
pa[1]: %1 ਐਲਬਮ

en: Artist
pa: ਕਲਾਕਾਰ

en: Genre
pa: ਸ਼ੈਲੀ

en: No music found
pa: ਸੰਗੀਤ ਨਹੀਂ ਮਿਲਿਆ

note: TRANSLATORS: this appears in the header with limited space (around 20 characters)
en: Queue
pa: ਕਤਾਰ

en: Playlist
pa: ਗੀਤ ਸੂਚੀ
