music-app - en to my translation catalogue (26 entries)

en: Music
my: ဂီတ

en: Change
my: ပြောင်းမည်

en: New playlist
my: ဖွင့်မည့်စာရင်းအသစ်

en: Remove
my: ဖယ်ရှား

note: TRANSLATORS: this action appears in the overflow drawer with limited space (around 18 characters)
en: Add to playlist
my: ဖွင့်မည့်စာရင်းထဲသို့ထည့်မည်

en: Loading...
my: ဖွင့်နေသည်

note: TRANSLATORS: this appears in a button with limited space (around 14 characters)
en: Play all
my: အားလုံးဖွင့်မည်

en: Next
my: နောက်သို့

en: Next Track
my: နောက်တစ်ပုဒ်

en: Pause
my: ခဏနား

en: Play
my: ဖွင့်

en: Continue or start playback
my: ဆက်မည် သို့ ပြန်ဖွင့်မည်

en: Back
my: နောက်သို့

en: Go back to last page
my: နောက်ဆုံးစာမျက်နှာသို့ပြန်သွားမည်

en: Previous
my: ရှေ့သို့

en: Previous Track
my: ရှေ့တစ်ပုဒ်

en: Stop
my: ရပ်မည်

en: Recent
my: မကြာသေးခင်က

en: Artists
my: အနုပညာရှင်

en: Albums
my: အယ်လ်ဘမ်များ

note: TRANSLATORS: this is the name of the playlists page shown in the tab header. Remember to keep the translation short to fit the screen width
en: Playlists
my: ဖွင့်ရန်စာရင်းများ

note: TRANSLATORS: this appears in the header with limited space (around 20 characters)
en: Select playlist
my: ဖွင့်မည့်စာရင်းရွေးပါ

en: Unknown Album
my: အမည်မဲ့ အယ်ဘ်ဘမ်

en: Unknown Artist
my: အမည်မသိ အနုပညာရှင်

en: Album
my: รูปภาพ

en: %1 album | %1 albums
my[0]: %1 အယ်ဘမ်
