lomiri-settings-components - en to ar translation catalogue (58 entries)

[ctx: Header text: keep it short and upper case]
en: WEEK
ar: أسبوع

en: Fingerprint Name
ar: اسم البصمة

en: Delete Fingerprint
ar: احذف البصمة

en: Sorry, the fingerprint could not be deleted.
ar: عذرا، يتعذر حذف البصمة.

en: OK
ar: موافق

en: Fingerprint ID
ar: معرّف البصمة

en: Finger %1
ar: الاصبع %1

en: Passcode required
ar: الرمز السري مطلوب

en: You must set a passcode to use fingerprint ID
ar: يجب عليك تعيين رمز سري لاستخدام البصمة

en: Set Passcode…
ar: عين رمزا سريًا…

en: Add fingerprint
ar: أضف بصمة

en: Remove All…
ar: أزل الكل…

en: Are you sure you want to forget all stored fingerprints?
ar: أتريد نسيان كل البصمات المخزنة؟

en: Cancel
ar: ألغ

en: Remove
ar: أزل

en: Sorry, the reader doesn’t seem to be working.
ar: عذرا، يبدو أن القارئ لا يعمل.

en: Tap your finger repeatedly on the reader.
ar: أنقر بإصبعك على القارئ عدة مراة.

en: Keep your finger on the reader for longer.
ar: أبق إصبعك على القارئ مدة أطول.

en: Back
ar: للخلف

en: All done!
ar: تم!

en: Swipe your finger over the reader.
ar: اسحب اصبعك فوق القارئ.

en: Next
ar: التالي

[ctx: %1=month name, %2=4-digit year]
en: %1 %2
ar: %1%2

en: Roaming
ar: التجوال

en: Unlock SIM
ar: فك قفل شريحة الهاتف

en: Message
ar: رسالة

en: Call back
ar: عاود الاتصال

en: Send
ar: أرسل

en: Accept
ar: أقبل

en: Choose…
ar: اختر…

en: None
ar: لا شيء

en: Authentication type:
ar: نوع الاستيثاق:

en: Certificates (TLS)
ar: الشّهادات (TLS)

en: Password
ar: كلمة السر

en: Password with certificates (TLS)
ar: كلمة السر والشهادات (TLS)

en: Static key
ar: المفتاح الثابت

en: Server:
ar: الخادم:

en: Port:
ar: المنفذ:

en: Protocol:
ar: الميفاق:

en: Username:
ar: اسم المستخدم:

en: Password:
ar: كلمة السر:

en: Client certificate:
ar: شهادة العميل:

en: Choose Certificate…
ar: اختر شهادة…

en: Private key:
ar: المفتاح الخاص:

en: Choose Key…
ar: اختر المفتاح…

en: Key password:
ar: كلمة السر للمفتاح:

en: Static key:
ar: المفتاح الثابت:

en: Remote IP:
ar: IP البعيد:

en: Local IP:
ar: IP المحلي:

en: Use additional TLS authentication:
ar: استخد استيثاق TLS اضافيًا:

en: TLS key:
ar: مفتاح TLS:

en: Server
ar: الخادم

en: Client
ar: العميل

en: Cipher:
ar: الشيفرة:

en: Default
ar: افتراضي

en: User:
ar: المستخدم:

en: Change
ar: غيِّر

en: Install
ar: ثبت
