lomiri-settings-components - en to el translation catalogue (85 entries)

en: OK
el: Εντάξει

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Remove
el: Αφαίρεση

[ctx: %1=month name, %2=4-digit year]
en: %1 %2
el: %1%2

en: Roaming
el: Περιαγωγή

en: Unlock SIM
el: Ξεκλείδωμα SIM

en: Message
el: Μήνυμα

en: Call back
el: Επανάκληση

en: Send
el: Αποστολή

en: Accept
el: Αποδοχή

en: Choose…
el: Επιλογή…

en: None
el: Κανένα

en: Authentication type:
el: Τύπος πιστοποίησης:

en: Certificates (TLS)
el: Πιστοποιητικά (TLS)

en: Password
el: Κωδικός

en: Password with certificates (TLS)
el: Κωδικός με πιστοποιητικά (TLS)

en: Static key
el: Στατικό κλειδί

en: Server:
el: Σέρβερ:

en: Port:
el: Θύρα:

en: Use custom gateway port
el: Χρήση προσαρμοσμένης θύρας πύλης

en: Protocol:
el: Πρωτόκολλο:

en: Username:
el: Όνομα χρήστη:

en: Password:
el: Συνθηματικό:

en: Client certificate:
el: Πιστοποιητικό πελάτη:

en: Choose Certificate…
el: Επιλογή Πιστοποιητικού…

en: Private key:
el: Ιδιωτικό κλειδί:

en: Choose Key…
el: Επιλογή Κλειδιού…

en: Key password:
el: Κωδικός κλειδιού:

en: CA certificate:
el: Πιστοποιητικό CA:

en: Static key:
el: Στατικό κλειδί:

en: Key direction:
el: Κατεύθυνση κλειδιού:

en: Remote IP:
el: Απομακρυσμένη IP:

en: Local IP:
el: Τοπική IP:

en: Use additional TLS authentication:
el: Χρήση επιπλέον ελέγχου ταυτότητας TLS:

en: TLS key:
el: Κλειδί TLS:

en: Verify peer certificate:
el: Επαλήθευση πιστοποιητικού peer:

en: Peer certificate TLS type:
el: Πιστοποιητικό peer τύπου TLS:

en: Server
el: Σέρβερ

en: Client
el: Πελάτης

en: Cipher:
el: Κρυπτογράφημα:

en: Default
el: Προκαθορισμένο

en: Compress data
el: Συμπίεση αρχείων

en: User:
el: Χρήστης:

en: NT Domain:
el: Τομέας NT:

en: Authentication methods:
el: Μέθοδοι ελέγχου ταυτότητας:

en: Use Point-to-Point encryption
el: Χρήση κρυπτογράφησης Point-to-Point

en: All Available (Default)
el: Όλα διαθέσιμα (Προεπιλογή)

en: 128-bit (most secure)
el: 128-bit (πιο ασφαλές)

en: 40-bit (less secure)
el: 40-bit (λιγότερο ασφαλές)

en: Allow stateful encryption
el: Επιτρέψτε την κατάσταση κρυπτογράφησης

en: Allow BSD data compression
el: Να επιτρέπεται η συμπίεση δεδομένων BSD

en: Allow Deflate data compression
el: Να επιτρέπεται η συμπίεση δεδομένων Deflate

en: Use TCP Header compression
el: Χρησιμοποιήστε συμπίεση κεφαλίδας TCP

en: Send PPP echo packets
el: Αποστολή πακέτων echo PPP

en: You’re using this VPN for all Internet traffic.
el: Χρησιμοποιείτε αυτό το VPN για όλη την κίνηση στο Διαδίκτυο.

en: Your Wi-Fi/mobile provider can see when and how much you use the Internet, but not what for.
el: Ο πάροχος Wi-Fi / κινητής τηλεφωνίας σας μπορεί να δει πότε και πόσο χρησιμοποιείτε το Διαδίκτυο, αλλά όχι το λόγο.

en: The VPN provider can see or modify your Internet traffic.
el: Ο πάροχος VPN μπορεί να δει ή να τροποποιήσει την κίνηση στο Διαδίκτυο.

en: Web sites and other service providers can still monitor your use.
el: Οι ιστότοποι και άλλοι πάροχοι υπηρεσιών εξακολουθούν να παρακολουθούν τη χρήση σας.

en: Your Wi-Fi/mobile provider can still see when and how much you use the Internet.
el: Ο πάροχος Wi-Fi / κινητής τηλεφωνίας σας μπορεί ακόμα να δει πότε και πόσο χρησιμοποιείτε το Διαδίκτυο.

en: The DNS provider can see which Web sites and other services you use.
el: Ο πάροχος DNS μπορεί να δει ποιες τοποθεσίες Ιστού και άλλες υπηρεσίες χρησιμοποιείτε.

en: This VPN is not safe to use.
el: Το VPN δεν είναι ασφαλές προς χρήση.

en: The server certificate is not valid. The VPN provider may be being impersonated.
el: Το πιστοποιητικό διακομιστή δεν είναι έγκυρο. Ο πάροχος VPN μπορεί να έχει υποστεί πλαστοπροσωπία.

en: Details: %1
el: Λεπτομέρειες: %1

en: The certificate was not found.
el: Το πιστοποιητικό δε βρέθηκε.

en: The certificate is empty.
el: Το πιστοποιητικό είναι κενό.

en: The certificate is self signed.
el: Το πιστοποιητικό είναι αυτό-υπογεγραμμένο.

en: The certificate has expired.
el: Το πιστοποιητικό έχει λήξει.

en: The certificate is blacklisted.
el: Το πιστοποιητικό είναι σε μαύρη λίστα.

en: It does not provide a certificate. The VPN provider could be impersonated.
el: Δεν παρέχει πιστοποιητικό. Ο πάροχος VPN θα μπορούσε να έχει υποστεί πλαστοπροσωπία.

en: This VPN configuration is not installed.
el: Αυτή η διαμόρφωση VPN δεν έχει εγκατασταθεί.

en: If you install it:
el: Εάν το εγκαταστήσετε:

en: The DNS provider can see which Web sites and other services you use.
el: Ο πάροχος DNS μπορεί να δει ποιες τοποθεσίες Ιστού και άλλες υπηρεσίες χρησιμοποιείτε.

en: This VPN is set up, but not in use now.
el: Αυτό το VPN έχει ρυθμιστεί, αλλά δεν χρησιμοποιείται τώρα.

en: When you use it:
el: Όταν το χρησιμοποιήσετε:

en: You’re using this VPN for specific services.
el: Χρησιμοποιείτε αυτό το VPN για συγκεκριμένες υπηρεσίες.

en: Your traffic to these services is private to them and the VPN provider.
el: Η κίνησή σας σε αυτές τις υπηρεσίες είναι ιδιωτική για αυτούς και τον πάροχο VPN.

en: Your Wi-Fi/mobile provider can track your use of any other services.
el: Ο πάροχος Wi-Fi / κινητής τηλεφωνίας σας μπορεί να παρακολουθεί τη χρήση οποιασδήποτε άλλης υπηρεσίας από εσάς.

en: Set up VPN
el: Ρύθμιση VPN

en: Delete configuration
el: Διαγραφή ρυθμίσεων

en: Change
el: Αλλαγή

en: Install
el: Εγκατάσταση

en: Use this VPN for:
el: Χρήση αυτού του VPN για:

en: All network connections
el: Όλες οι συνδέσεις δικτύου

en: Its own network
el: Το δικό του δίκτυο

en: Type:
el: Τύπος:
