lomiri-settings-components - en to nb translation catalogue (94 entries)

[ctx: Header text: keep it short and upper case]
en: WEEK
nb: Uke

en: Fingerprint Name
nb: Fingeravtrykksnavn

en: Delete Fingerprint
nb: Slett fingeravtrykk

en: Sorry, the fingerprint could not be deleted.
nb: Fingeravtrykket kan ikke slettes.

en: Fingerprint ID
nb: Fingeravtrykks-ID

en: Passcode required
nb: Passord kreves

en: You must set a passcode to use fingerprint ID
nb: Du må sette et passord for å bruke fingeravtrykks-ID

en: Set Passcode…
nb: Sett passord …

en: Add fingerprint
nb: Legg til fingeravtrykk

en: Remove All…
nb: Fjern alle …

en: Are you sure you want to forget all stored fingerprints?
nb: Er du sikker på at du vil glemme alle lagrede fingeravtrykk?

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Remove
nb: Fjern

en: Sorry, the reader doesn’t seem to be working.
nb: Beklager, leseren ser ikke ut til å fungere.

en: Tap your finger repeatedly on the reader.
nb: Trykk fingeren gjentagende på leseren.

en: Keep your finger on the reader for longer.
nb: Behold fingeren på leseren lenge.

en: Back
nb: Tilbake

en: All done!
nb: Ferdig.

en: Swipe your finger over the reader.
nb: Sveip fingeren din over leseren.

en: Next
nb: Neste

en: Roaming
nb: Gjesting

en: Unlock SIM
nb: Lås opp SIM

en: Message
nb: Melding

en: Call back
nb: Ring tilbake

en: Accept
nb: Godta

en: Choose…
nb: Velg…

en: None
nb: Ingen

en: Authentication type:
nb: Identitetsbekreftelsestype:

en: Certificates (TLS)
nb: Sertifikat (TLS)

en: Password
nb: Passord

en: Password with certificates (TLS)
nb: Passord med sertifikater (TLS)

en: Static key
nb: Statisk nøkkel

en: Server:
nb: Tjener:

en: Use custom gateway port
nb: Bruk egendefinert portner-port

en: Protocol:
nb: Protokoll:

en: Username:
nb: Brukernavn:

en: Password:
nb: Passord:

en: Client certificate:
nb: Klientsertifikat:

en: Choose Certificate…
nb: Velg sertifikat…

en: Private key:
nb: Privat nøkkel:

en: Choose Key…
nb: Velg nøkkel…

en: CA certificate:
nb: CA-sertifikat:

en: Static key:
nb: Statisk nøkkel:

en: Key direction:
nb: Nøkkelretning:

en: Remote IP:
nb: Fjern-IP:

en: Local IP:
nb: Lokal IP:

en: Use additional TLS authentication:
nb: Bruk ytterligere TLS-identitetsbekreftelse:

en: TLS key:
nb: TLS-nøkkel:

en: Verify peer certificate:
nb: Bekreft likemannssertifikat:

en: Peer certificate TLS type:
nb: TLS-type for likemannssertifikat:

en: Server
nb: Tjener

en: Client
nb: Klient

en: Cipher:
nb: Krypteringsalgoritme:

en: Default
nb: Forvalg

en: Compress data
nb: Pakk sammen data

en: User:
nb: Bruker:

en: Authentication methods:
nb: Identitetsbekreftelsesmetoder:

en: Use Point-to-Point encryption
nb: Bruk punkt-til-punkt -kryptering

en: All Available (Default)
nb: Alle tilgjengelige (forvalg)

en: 128-bit (most secure)
nb: 128-bit (mest sikker)

en: 40-bit (less secure)
nb: 40-bit (mindre sikkert)

en: Allow BSD data compression
nb: Tillat BSD-datasammenpakking

en: Allow Deflate data compression
nb: Tillat Deflate-sammenpakking

en: Use TCP Header compression
nb: Bruk sammenpakking av TCP-heading

en: You’re using this VPN for all Internet traffic.
nb: Du bruker denne VPN-en for all internett-trafikk.

en: Your Wi-Fi/mobile provider can see when and how much you use the Internet, but not what for.
nb: Din Wi-Fi/mobiltilbyder kan se når og hvor mye du bruker Internett, men ikke til hva.

en: The VPN provider can see or modify your Internet traffic.
nb: VPN-tilbyderen kan se eller modifisere din internett-trafikk.

en: Web sites and other service providers can still monitor your use.
nb: Nettsider og andre tjenestetilbydere kan fremdeles overvåke bruken din.

en: Your Wi-Fi/mobile provider can still see when and how much you use the Internet.
nb: Din Wi-Fi/mobiltilbyder kan fremdeles se når og hvor mye du bruker Internett.

en: The DNS provider can see which Web sites and other services you use.
nb: DNS-tilbyderen kan se hvilke nettsider og andre tjenester du bruker.

en: This VPN is not safe to use.
nb: Denne VPN-en er trygg å bruke.

en: The server certificate is not valid. The VPN provider may be being impersonated.
nb: Tjenersertifikatet er ikke gyldig. Det kan hende noen gir seg ut for å være VPN-tilbyderen.

en: Details: %1
nb: Detaljer: %1

en: The certificate was not found.
nb: Fant ikke sertifikatet.

en: The certificate is empty.
nb: Sertifikatet er tomt.

en: The certificate is self signed.
nb: Sertifikatet er selvsignert.

en: The certificate has expired.
nb: Sertifikatet er utløpt.

en: The certificate is blacklisted.
nb: Sertifikatet er svartelistet.

en: It does not provide a certificate. The VPN provider could be impersonated.
nb: Det tilbys ikke noe sertifikat. Det kan hende noen gir seg ut for å være VPN-tilbyderen.

en: This VPN configuration is not installed.
nb: VPN-oppsett ikke installert.

en: If you install it:
nb: Hvis du installerer det:

en: The DNS provider can see which Web sites and other services you use.
nb: DNS-tilbyderen kan se hvilke nettsider og andre tjenester du bruker.

en: This VPN is set up, but not in use now.
nb: Denne VPN-en er oppsatt, men ikke i bruk nå.

en: When you use it:
nb: Når du bruker den:

en: You’re using this VPN for specific services.
nb: Du bruker denne VPN-en for gitte tjenester.

en: Your traffic to these services is private to them and the VPN provider.
nb: Din trafikk til disse tjenestene er privat, deg, tjenestene, og VPN-tilbyderen imellom.

en: Set up VPN
nb: Sett opp VPN

en: Delete configuration
nb: Slett oppsett

en: VPN “%1”
nb: VPN «%1»

en: Change
nb: Endre

en: Install
nb: Installer

en: Use this VPN for:
nb: Bruk denne VPN-en for:

en: All network connections
nb: Alle nettverkstilkoblinger

en: Its own network
nb: Dens egne nettverk
