lomiri-settings-components - en to fi translation catalogue (103 entries)

[ctx: Header text: keep it short and upper case]
en: WEEK
fi: VIIKKO

en: Fingerprint Name
fi: Sormenjäljen nimi

en: Delete Fingerprint
fi: Poista sormenjälki

en: Sorry, the fingerprint could not be deleted.
fi: Valitettavasti sormenjälkeä ei voitu poistaa.

en: Fingerprint ID
fi: Sormenjäljen tunniste

en: Finger %1
fi: Sormi %1

en: Passcode required
fi: Suojakoodi vaaditaan

en: You must set a passcode to use fingerprint ID
fi: Sinun tulee asettaa suojakoodi käyttääksesi sormenjäljen tunnistetta

en: Set Passcode…
fi: Aseta suojakoodi…

en: Add fingerprint
fi: Lisää sormenjälki

en: Remove All…
fi: Poista kaikki…

en: Are you sure you want to forget all stored fingerprints?
fi: Haluatko varmasti unohtaa kaikki talletetut sormenjäljet?

en: Cancel
fi: Peru

en: Remove
fi: Poista

en: Sorry, the reader doesn’t seem to be working.
fi: Valitettavasti lukija ei vaikuta toimivan.

en: Tap your finger repeatedly on the reader.
fi: Napauta sormeasi toistuvasti lukijan päällä.

en: Keep your finger on the reader for longer.
fi: Pidä sormesi lukijassa kiinni pidemmän aikaa.

en: Back
fi: Takaisin

en: All done!
fi: Kaikki valmista!

en: Swipe your finger over the reader.
fi: Pyyhkäise sormeasi lukijassa.

en: %1%
fi: %1 %

en: Next
fi: Seuraava

en: Roaming
fi: Verkkovierailu

en: Unlock SIM
fi: Avaa SIM-kortin lukitus

en: Message
fi: Viesti

en: Call back
fi: Soita takaisin

en: Send
fi: Lähetä

en: Accept
fi: Hyväksy

en: Choose…
fi: Valitse…

en: None
fi: Ei mitään

en: Authentication type:
fi: Tunnistautumisen tyyppi:

en: Certificates (TLS)
fi: Varmenteet (TLS)

en: Password
fi: Salasana

en: Password with certificates (TLS)
fi: Salasana ja varmenteet (TLS)

en: Static key
fi: Kiinteä avain

en: Server:
fi: Palvelin:

en: Port:
fi: Portti:

en: Use custom gateway port
fi: Käytä omavalintaista yhdyskäytävän porttia

en: Protocol:
fi: Protokolla:

en: Username:
fi: Käyttäjätunnus:

en: Password:
fi: Salasana:

en: Client certificate:
fi: Asiakasvarmenne:

en: Choose Certificate…
fi: Valitse varmenne…

en: Private key:
fi: Yksityinen avain:

en: Choose Key…
fi: Valitse avain…

en: Key password:
fi: Avaimen salasana:

en: CA certificate:
fi: CA-varmenne:

en: Static key:
fi: Kiinteä avain:

en: Key direction:
fi: Avaimen suunta:

en: Remote IP:
fi: Etä-IP:

en: Local IP:
fi: Paikallinen IP:

en: Use additional TLS authentication:
fi: Käytä TLS-tunnistautumista:

en: TLS key:
fi: TLS-avain:

en: Verify peer certificate:
fi: Vahvista vertaisen varmenne:

en: Peer certificate TLS type:
fi: Vertaisen varmenteen TLS-tyyppi:

en: Server
fi: Palvelin

en: Client
fi: Asiakas

en: Cipher:
fi: Algoritmi:

en: Default
fi: Oletus

en: Compress data
fi: Pakkaa data

en: User:
fi: Käyttäjä:

en: NT Domain:
fi: NT-toimialue:

en: Authentication methods:
fi: Todennusmenetelmät:

en: Use Point-to-Point encryption
fi: Käytä päästä päähän -salausta

en: All Available (Default)
fi: Kaikki mahdolliset (oletus)

en: 128-bit (most secure)
fi: 128-bit (turvallisin)

en: 40-bit (less secure)
fi: 40-bit (vähemmän turvallinen)

en: Allow stateful encryption
fi: Salli tilallinen salaus

en: Allow BSD data compression
fi: Salli BSD-datapakkaus

en: Allow Deflate data compression
fi: Salli Deflate-datapakkaus

en: Use TCP Header compression
fi: Käytä TCP-otsakkeen pakkausta

en: Send PPP echo packets
fi: Lähetä PPP echo -paketteja

en: You’re using this VPN for all Internet traffic.
fi: Käytät VPN:ää kaikessa internetliikennöinnissä.

en: Your Wi-Fi/mobile provider can see when and how much you use the Internet, but not what for.
fi: Wifi-/mobiilipalveluntarjoajasi näkee milloin ja kuinka paljon käytät internetiä, mutta ei näe mitä teet internetissä.

en: The VPN provider can see or modify your Internet traffic.
fi: VPN-yhteyden tarjoaja voi seurata ja muokata sinun internetyhteyksiä.

en: Web sites and other service providers can still monitor your use.
fi: Verkkosivustot ja muut palveluntarjoajat voivat silti valvoa käyttöäsi.

en: Your Wi-Fi/mobile provider can still see when and how much you use the Internet.
fi: Wifi-/mobiilidatan tarjoaja näkee, milloin ja kuinka paljon käytät internetiä.

en: The DNS provider can see which Web sites and other services you use.
fi: Nimipalvelujen tarjoaja näkee, mitä verkkosivuja ja muita palveluita käytät.

en: This VPN is not safe to use.
fi: VPN-yhteys ei ole turvallinen käyttää.

en: The server certificate is not valid. The VPN provider may be being impersonated.
fi: Palvelimen varmenne ei ole kelvollinen. VPN-palvelin ei välttämättä ole se, mikä väittää olevansa.

en: Details: %1
fi: Yksityiskohdat: %1

en: The certificate was not found.
fi: Varmennetta ei löytynyt.

en: The certificate is empty.
fi: Varmenne on tyhjä.

en: The certificate is self signed.
fi: Varmenne on allekirjoitettu itse.

en: The certificate has expired.
fi: Varmenne on vanhentunut.

en: The certificate is blacklisted.
fi: Varmenne on lisätty mustalle listalle.

en: It does not provide a certificate. The VPN provider could be impersonated.
fi: Ei tarjoa varmennetta. Jokin taho voi esiintyä VPN-palveluntarjoajana.

en: This VPN configuration is not installed.
fi: Tätä VPN-määritystä ei ole asennettu.

en: If you install it:
fi: Jos asennat sen:

en: The DNS provider can see which Web sites and other services you use.
fi: Nimipalvelujen tarjoaja näkee, mitä verkkosivuja ja muita palveluita käytät.

en: This VPN is set up, but not in use now.
fi: VPN on määritetty, mutta ei ole käytössä.

en: When you use it:
fi: Kun käytät sitä:

en: You’re using this VPN for specific services.
fi: Käytät VPN-yhteyttä tietyille palveluille.

en: Your traffic to these services is private to them and the VPN provider.
fi: Liikennöinti kyseisten palvelujen ja VPN-palvelimen välillä on suojattu.

en: Your Wi-Fi/mobile provider can track your use of any other services.
fi: Wifi-/mobiilidatan tarjoaja voi seurata kaikkien muiden palvelujen käyttöäsi.

en: Set up VPN
fi: Määritä VPN

en: Delete configuration
fi: Poista määritys

en: Change
fi: Vaihda

en: Install
fi: Asenna

en: Use this VPN for:
fi: Käytä tätä VPN:ää:

en: All network connections
fi: Kaikille verkkoyhteyksille

en: Its own network
fi: Omana verkkonaan

en: Type:
fi: Tyyppi:
