lomiri-system-settings-online-accounts - en to ja translation catalogue (18 entries)

en: User name
ja: ユーザー名

en: Password
ja: パスワード

en: Loading…
ja: 読み込み中…

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Remove account…
ja: アカウントの削除...

en: Remove account
ja: アカウントの削除

en: The %1 account will be removed only from your phone. You can add it again later.
ja: アカウント %1 はスマートフォン上からのみ削除されます。これはあとから再度追加できます。

en: Remove
ja: 削除

en: Access to this account:
ja: このアカウントにアクセスするサービス：

en: Add account…
ja: アカウントの追加…

en: Storing account details here lets apps use the accounts without you having to sign in for each app.
ja: ここにアカウント情報を追加すると、個別に認証する必要なくアプリがアカウントを利用できます。

en: Accounts
ja: アカウント

en: Add account
ja: アカウントの追加

en: No accounts
ja: アカウントはありません

en: Add account:
ja: アカウントの追加：

en: Allow
ja: 許可

en: Add another account…
ja: 他のアカウントを追加…

en: Don't allow
ja: キャンセル
