lomiri-system-settings-online-accounts - en to pt translation catalogue (23 entries)

en: User name
pt: Nome de utilizador

en: Password
pt: Palavra-passe

en: Duplicate account
pt: Conta duplicada

en: There is already an account created for this email address.
pt: Já existe uma conta com este email.

en: This service is not available right now. Try again later.
pt: Este serviço está temporariamente indisponível. Tente novamente mais tarde.

en: Try Again
pt: Tentar novamente

en: Loading…
pt: A carregar…

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Remove account…
pt: Eliminar conta...

en: Remove account
pt: Eliminar conta

en: The %1 account will be removed only from your phone. You can add it again later.
pt: A conta %1 será removida apenas do seu telemóvel. Poderá adiciona-la novamente mais tarde.

en: Remove
pt: Eliminar

en: Access to this account:
pt: Acesso a esta conta:

en: Add account…
pt: Adicionar conta...

en: Storing account details here lets apps use the accounts without you having to sign in for each app.
pt: Ao guardar os detalhes das contas aqui, não precisa de iniciar sessão em cada app.

en: Accounts
pt: Contas

en: Add account
pt: Adicionar conta

en: No accounts
pt: Sem contas

en: Add account:
pt: Adicionar conta:

en: wants to access your %2 account
pt: quer aceder à sua conta %2

en: Allow
pt: Permitir

en: Add another account…
pt: Adicionar outra conta...

en: Don't allow
pt: Não permitir
