lomiri-system-settings-phone - en to ja translation catalogue (29 entries)

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
ja: 次の記事

en: Enter a number
ja: 番号を入力

en: Call forwarding can’t be changed right now.
ja: 電話転送は現在変更できません。

en: Call forwarding
ja: 着信転送

en: Forward every incoming call
ja: 全ての着信を転送する

en: Redirects all phone calls to another number.
ja: 全ての着信を他の番号に転送します。

en: Call forwarding status can’t be checked
ja: 転送電話の状態が確認できません

en: Forward incoming calls when:
ja: 着信電話を転送する:

en: I’m on another call
ja: 別の電話中です

en: I don’t answer
ja: 答えられません

en: My phone is unreachable
ja: 電話は繋がりません

en: Contacts…
ja: コンタクト…

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Set
ja: セット

en: Please select a phone number
ja: 電話番号を選択してください

en: Numbers
ja: ナンバー

en: Could not forward to this contact
ja: この連絡先に転送できませんでした

en: Contact not associated with any phone number.
ja: どの電話番号とも関連性のない連絡先。

en: All calls
ja: すべての通話

en: Some calls
ja: いくつかの電話

en: Off
ja: オフ

en: Call waiting
ja: キャッチホン

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
ja: 別の通話中に新しい通話に応答または開始し、通話を切り替えることができます

en: Services
ja: サービス

en: Phone
ja: 電話

en: Dialpad tones
ja: ダイヤル音

en: Last called %1
ja: ラストコール1％

en: Call
ja: 呼ぶ

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
ja: キャリア %1
