lomiri-system-settings-phone - en to nl translation catalogue (31 entries)

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
nl: Doorschakelen naar

en: Enter a number
nl: Voer een nummer in

en: Call forwarding can’t be changed right now.
nl: Gespreksdoorschakeling kan niet worden gewijzigd.

en: Call forwarding
nl: Gespreksdoorschakeling

en: Forward every incoming call
nl: Inkomende oproepen doorschakelen

en: Redirects all phone calls to another number.
nl: Schakel alle oproepen door naar een ander nummer.

en: Call forwarding status can’t be checked
nl: De gespreksdoorschakelingsstatus kan niet worden opgevraagd

en: Forward incoming calls when:
nl: Inkomende oproepen doorschakelen als:

en: I’m on another call
nl: ik in gesprek ben

en: I don’t answer
nl: ik niet opneem

en: My phone is unreachable
nl: mijn telefoon onbereikbaar is

en: Contacts…
nl: Contactpersonen…

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Set
nl: Instellen

en: Please select a phone number
nl: Kies een telefoonnummer

en: Numbers
nl: Getallen

en: Could not forward to this contact
nl: Het doorschakelen is mislukt

en: Contact not associated with any phone number.
nl: De contactpersoon is niet gekoppeld aan een telefoonnummer.

en: OK
nl: Oké

en: All calls
nl: Alle oproepen

en: Some calls
nl: Bepaalde oproepen

en: Off
nl: Uit

en: Call waiting
nl: Gesprek in de wacht

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
nl: Hiermee kun je een nieuwe oproep beantwoorden of starten terwijl je in gesprek bent en ertussen schakelen

en: Services
nl: Diensten

en: Phone
nl: Telefoon

en: Dialpad tones
nl: Toetsenblokgeluiden

en: Last called %1
nl: Recentste oproep: %1

en: Call
nl: Gesprek

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
nl: %1-diensten

en: SIM
nl: Simkaart
