lomiri-system-settings-phone - en to da translation catalogue (24 entries)

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
da: Viderestil til

en: Enter a number
da: Indtast nummer

en: Call forwarding
da: Viderestilling

en: Forward every incoming call
da: Viderestil alle opkald

en: Redirects all phone calls to another number.
da: Omstil alle opkald til andet nummer.

en: Forward incoming calls when:
da: Viderestil opkald når:

en: My phone is unreachable
da: Min telefon er ikke tilgængelig

en: Cancel
da: Annullér

en: Set
da: Vælg

en: Please select a phone number
da: Vælg venligst et telefonnummer

en: Numbers
da: Numre

en: Could not forward to this contact
da: Kunne ikke viderestille til denne kontakt

en: Contact not associated with any phone number.
da: Kontakt er ikke tilknyttet noget nummer.

en: All calls
da: Alle opkald

en: Some calls
da: Nogle opkald

en: Off
da: Sluk

en: Call waiting
da: Opkald venter

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
da: Lader dig svare på eller starte et nyt opkald, mens du allerede er i et opkald, og så skifte mellem dem

en: Services
da: Tjenester

en: Phone
da: Telefon

en: Dialpad tones
da: Knaplyde ved opkald

en: Last called %1
da: Sidst ringet til %1

en: Call
da: Opkald

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
da: %1-tjenester
