lomiri-system-settings-phone - en to nb translation catalogue (29 entries)

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
nb: Videresend til

en: Enter a number
nb: Tast et nummer

en: Call forwarding can’t be changed right now.
nb: Samtaleviderekobling kan ikke endres akkurat nå.

en: Call forwarding
nb: Viderekobling av anrop

en: Forward every incoming call
nb: Videresend alle innkommende samtaler

en: Redirects all phone calls to another number.
nb: Videresender alle telefonsamtaler til et annet nummer.

en: Call forwarding status can’t be checked
nb: Samtaleviderekoblingsstatus kan ikke sjekkes.

en: Forward incoming calls when:
nb: Videresend innkommende samtaler når:

en: I’m on another call
nb: Jeg er i en annen samtale

en: I don’t answer
nb: Jeg svarer ikke

en: My phone is unreachable
nb: Min telefon kan ikke nås

en: Contacts…
nb: Kontakter…

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Set
nb: Velg

en: Please select a phone number
nb: Velg et telefonnummer

en: Numbers
nb: Tall

en: Could not forward to this contact
nb: Kunne ikke videresende til denne kontakten

en: Contact not associated with any phone number.
nb: Kontakt mangler telefonnummer.

en: All calls
nb: Alle anrop

en: Some calls
nb: Noen anrop

en: Off
nb: Avslått

en: Call waiting
nb: Anrop venter

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
nb: Lar deg svare eller starte en ny samtale mens du er i en annen, og veksle mellom dem

en: Services
nb: Tjenester

en: Phone
nb: Telefon

en: Dialpad tones
nb: Toneknappvalg

en: Last called %1
nb: Sist ringt %1

en: Call
nb: Ring

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
nb: %1-tjenester
