lomiri-system-settings-phone - en to am translation catalogue (18 entries)

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
am: ወደ ፊት ወደ

en: Enter a number
am: ቁጥር ያስገቡ

en: Call forwarding
am: ጥሪ ወደፊት ማስተላለፊያ

en: Cancel
am: መሰረዣ

en: Set
am: ማሰናጃ

en: Please select a phone number
am: እባክዎን የ ስልክ ቁጥር ይምረጡ

en: Numbers
am: ቁጥሮች

en: OK
am: እሺ

en: All calls
am: ሁሉንም ጥሪ

en: Off
am: ማጥፊያ

en: Call waiting
am: ጥሪ ማቆያ

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
am: አዲስ ጥሪ ማስጀመር ወይንም መመለስ ያስችሎታል: በሌላ ጥሪ ላይ እና በሁለቱ ጥሪዎች መከከል መቀያየር ይችላሉ

en: Services
am: አገልግሎቶች

en: Phone
am: ስልክ

en: Last called %1
am: መጨረሻ የደወሉት %1

en: Call
am: መጥሪያ

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
am: %1 ግልጋሎቶች

en: SIM
am: ሲም
