lomiri-system-settings-phone - en to ar translation catalogue (25 entries)

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
ar: حوّل الى

en: Enter a number
ar: أدخل رقمًا

en: Call forwarding can’t be changed right now.
ar: لا يمكن تحرير تحويل المكالمة حاليا.

en: Call forwarding
ar: تحويل المكالمة

en: Forward every incoming call
ar: حول كل المكالمات الواردة

en: Redirects all phone calls to another number.
ar: أعد توجيه كل المكالمات الى رقم آخر.

en: Call forwarding status can’t be checked
ar: لا يمكن التحقق من حالة تحويل المكالمة

en: Forward incoming calls when:
ar: حول المكالمات الواردة عند:

en: Contacts…
ar: المتراسلون…

en: Cancel
ar: ألغ

en: Set
ar: عيّن

en: Please select a phone number
ar: رجاء اختر رقم هاتف

en: Numbers
ar: الأرقام

en: Contact not associated with any phone number.
ar: المتراسل غير مربوط بأي رقم.

en: OK
ar: موافق

en: All calls
ar: كل المكالمات

en: Some calls
ar: بعض المكالمات

en: Off
ar: مغلق

en: Call waiting
ar: انتظار المكالمة

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
ar: يتيح لك الإجابة على مكالمات أو بدء أخرى جديدة أثناء إجرائك للمكالمة، والتبديل بينها

en: Services
ar: الخدمات

en: Phone
ar: الهاتف

en: Call
ar: اتصل

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
ar: خدمات %1

en: SIM
ar: شريحة الهاتف
