lomiri-system-settings-phone - en to cs translation catalogue (29 entries)

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
cs: Přesměrovat na

en: Enter a number
cs: Zadejte číslo

en: Call forwarding can’t be changed right now.
cs: Přesměrování hovoru nelze nyní změnit.

en: Call forwarding
cs: Přesměrování hovoru

en: Forward every incoming call
cs: Přesměrovat všechny příchozí hovory

en: Redirects all phone calls to another number.
cs: Přesměruje všechny hovory na jiné číslo.

en: Call forwarding status can’t be checked
cs: Stav přesměrování nelze ověřit

en: Forward incoming calls when:
cs: Přesměrovat příchozí hovory pokud:

en: I’m on another call
cs: Mám další hovor

en: I don’t answer
cs: Neodpovídám

en: My phone is unreachable
cs: Můj telefon není dostupný

en: Contacts…
cs: Kontakty…

en: Cancel
cs: Zrušit

en: Set
cs: Vybrat

en: Please select a phone number
cs: Prosím vyberte telefonní číslo

en: Numbers
cs: Čísla

en: Could not forward to this contact
cs: Nedaří se předat tomuto kontaktu

en: Contact not associated with any phone number.
cs: Kontakt nemá přidružené žádné telefonní číslo.

en: All calls
cs: Všechna volání

en: Some calls
cs: Některá volání

en: Off
cs: Vypnuto

en: Call waiting
cs: Čekající hovor

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
cs: Umožní vám odpovědět anebo zahájit nový hovor zatímco telefonujete a přepínat mezi nimi

en: Services
cs: Služby

en: Phone
cs: Telefon

en: Dialpad tones
cs: Tóny číselníku

en: Last called %1
cs: Naposledy volané %1

en: Call
cs: Hovor

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
cs: Služby %1
