lomiri-system-settings-phone - en to id translation catalogue (25 entries)

note: TRANSLATORS: This string will be truncated on smaller displays.
en: Forward to
id: Teruskan ke

en: Enter a number
id: Masukkan nomor

en: Call forwarding
id: Penerusan panggilan

en: Forward every incoming call
id: Teruskan setiap panggilan masuk

en: Redirects all phone calls to another number.
id: Mengalihkan semua panggilan ke nomor lainnya.

en: Forward incoming calls when:
id: Teruskan panggilan masuk ketika:

en: My phone is unreachable
id: Ponsel saya tidak dapat dijangkau

en: Cancel
id: Batal

en: Set
id: Atur

en: Please select a phone number
id: Tolong pilih nomor ponsel

en: Numbers
id: Nomor

en: Could not forward to this contact
id: Tidak bisa meneruskan ke kontak ini

en: Contact not associated with any phone number.
id: Kontak tidak terkait dengan semua nomor telepon.

en: OK
id: Oke

en: All calls
id: Semua panggilan

en: Some calls
id: Beberapa panggilan

en: Off
id: Matikan

en: Call waiting
id: Penungguan panggilan

en: Lets you answer or start a new call while on another call, and switch between them
id: Jawab atau mulai panggilan baru ketika sedang ada panggilan lainnya, dan berpindah antar panggilan

en: Services
id: Servis

en: Phone
id: Telepon

en: Dialpad tones
id: Suara dialpad

en: Last called %1
id: Panggilan terakhir %1

en: Call
id: Panggil

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the (network) carrier
en: %1 Services
id: Servis %1
