lomiri-system-settings-security-privacy - en to da translation catalogue (30 entries)

en: Camera
da: Kamera

en: Location
da: Sted

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
da: Bruger GPS til at finde ud af hvor du er. Når funktionen er slået fra, slukkes GPS'en for at spare strøm.

en: Lock security
da: Låsesikkerhed

en: Change passphrase…
da: Ændr adgangsfrase…

en: Switch to swipe
da: Skift til strøg

en: Switch to passphrase
da: Skift til adgangsfrase

en: Existing passphrase
da: Eksisterende adgangsfrase

en: Choose passphrase
da: Vælg adgangsfrase

en: Confirm passphrase
da: Bekræft adgangsfrase

en: Those passphrases don't match. Try again.
da: Adgangsfraserne er ikke ens. Prøv igen.

en: Cancel
da: Annullér

en: Unset
da: Nulstil

en: Change
da: Skift

en: Set
da: Vælg

en: Swipe (no security)
da: Stryg (ingen sikkerhed)

en: Security & Privacy
da: Sikkerhed & privatliv

en: Security
da: Sikkerhed

en: SIM PIN
da: SIM-PIN

en: On
da: Tændt

en: Off
da: Sluk

en: Stats on welcome screen
da: Statistik på velkomststkærm

en: Messages on welcome screen
da: Meddelelser på velkomstskærm

en: Passphrase
da: Adgangsfrase

en: Lock when idle
da: Lås når ledig

en: Sleep when idle
da: Hvil når ledig

en: Never
da: Aldrig

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
da[0]: Efter %1 minut
da[1]: Efter %1 minutter

en: Sleep locks immediately
da: Hvile låser omgående

en: Unlock
da: Lås op
