lomiri-system-settings-security-privacy - en to el translation catalogue (86 entries)

en: App permissions
el: Δικαιώματα εφαρμογής

en: Apps that you have granted access to:
el: Εφαρμογές που έχετε παραχωρήσει πρόσβαση σε:

en: Camera
el: Κάμερα

en: Apps that have requested access to your camera
el: Εφαρμογές που έχουν ζητήσει πρόσβαση στην κάμερά σας

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Apps that have requested access to your location
el: Εφαρμογές που έχουν αιτηθεί πρόσβαση στην τοποθεσία σας

en: Microphone
el: Μικρόφωνο

en: Apps that have requested access to your microphone
el: Εφαρμογές που έχουν αιτηθεί πρόσβαση στο μικρόφωνό σας

en: Apps may also request access to online accounts.
el: Εφαρμογές που έχουν αιτηθεί πρόσβαση στους διαδικτυακούς λογαριασμούς σας.

en: Online Accounts…
el: Διαδικτυακοί λογαριασμοί…

en: Let the device detect your location:
el: Να επιτρέπεται στη συσκευή να εντοπίσει την τοποθεσία σας:

en: Using GPS only (less accurate)
el: Χρήση μόνο GPS (λιγότερο ακριβές)

en: Using GPS
el: Χρήση GPS

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
el: Χρήση GPS, ανώνυμο Wi-Fi και πληροφορίες δικτύου κινητής τηλεφωνίας.<br>Επιλέγοντας αυτήν την ρύθμιση, αποδέχεστε τους <a href='%1'>Όρους και προϋποθέσεις Nokia HERE</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
el: Χρήση GPS και ανώνυμο Wi-Fi.<br>Επιλέγοντας αυτήν την ρύθμιση, αποδέχεστε τους <a href='%1'>Όρους και προϋποθέσεις Nokia HERE</a>.

en: Not at all
el: Καθόλου

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
el: Χρήση GPS για ανίχνευση της τοποθεσίας σας. Όταν το τηλέφωνο είναι απενεργοποιημένο, το GPS απενεργοποιείται για εξοικονόμηση μπαταρίας.

en: Let apps access this location:
el: Να επιτρέπεται στις εφαρμογές να έχουν πρόσβαση σε αυτήν την τοποθεσία:

en: None requested
el: Δεν ζητήθηκε τίποτα

en: Lock security
el: Κλείδωμα ασφαλείας

en: Change passcode…
el: Αλλαγή κωδικού αριθμού

en: Change passphrase…
el: Αλλαγή κωδικής φράσης

en: Switch to swipe
el: Αλλαγή σε χειρονομία

en: Switch to passcode
el: Αλλαγή σε κωδικό αριθμό

en: Switch to passphrase
el: Αλλαγή σε κωδική φράση

en: Existing passcode
el: Υπάρχων κωδικός αριθμός

en: Existing passphrase
el: Υπάρχουσα κωδική φράση

en: Choose passcode
el: Επιλογή κωδικού αριθμού

en: Choose passphrase
el: Επιλογή κωδικής φράσης

en: Confirm passcode
el: Επιβεβαίωση κωδικού αριθμού

en: Confirm passphrase
el: Επιβεβαίωση κωδικής φράσης

en: Those passcodes don't match. Try again.
el: Οι κωδικοί αριθμοί δεν ταιριάζουν. Δοκιμάστε ξανά.

en: Those passphrases don't match. Try again.
el: Οι κωδικές φράσεις δεν ταιριάζουν. Προσπαθήστε ξανά.

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: Unset
el: Αναίρεση ρύθμισης

en: Change
el: Αλλαγή

en: Set
el: Καθορισμός

en: Unlock the device using:
el: Ξεκλείδωμα της συσκευής με χρήση:

en: Swipe (no security)
el: Χειρονομία (δεν παρέχει ασφάλεια)

en: Fingerprint
el: Αποτύπωμα

en: Fingerprint ID
el: ID αποτυπώματος

en: Security & Privacy
el: Ασφάλεια & ιδιωτικότητα

en: Security
el: Ασφάλεια

en: Locking and unlocking
el: Κλείδωμα και ξεκλείδωμα

en: SIM PIN
el: PIN κάρτας SIM

en: On
el: Ενεργό

en: Off
el: Ανενεργό

en: Encryption
el: Κρυπτογράφηση

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
el: Η κρυπτογράφηση αποτρέπει την πρόσβαση σε δεδομένα του τηλεφώνου όταν το τηλέφωνο είναι συνδεδεμένο σε έναν Υπολογιστή ή κάποια άλλη συσκευή.

en: Privacy
el: Ιδιωτικότητα

en: Stats on welcome screen
el: Στατιστικά αρχικής οθόνης

en: Messages on welcome screen
el: Μηνύματα στην οθόνη καλωσορίσματος

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
el: Κανένα

en: Passcode
el: Κωδικός αριθμός

en: Passphrase
el: Κωδική φράση

en: Lock when idle
el: Κλείδωμα αν ανενεργό

en: Sleep when idle
el: Αναστολή αν ανενεργό

en: Never
el: Ποτέ

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
el[0]: Μετά από %1 λεπτό
el[1]: Μετά από %1 λεπτά

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
el[0]: Μετά από %1 λεπτό
el[1]: Μετά από %1 λεπτά

en: Sleep locks immediately
el: Άμεσο κλείδωμα κατά την αναστολή

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
el: Ενεργοποιήστε την ασφάλεια κλειδώματος για να περιορίσετε την πρόσβαση όταν η συσκευή είναι κλειδωμένη.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
el: Άλλες εφαρμογές και λειτουργίες θα σας ζητήσουν να ξεκλειδώσετε.

en: Change SIM PIN
el: Αλλαγή του κωδικού PIN της SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
el[0]: Μη έγκυρος κωδικός PIN. Απομένει %1 απόπειρα.
el[1]: Μη έγκυρος κωδικός PIN. Απομένουν %1 απόπειρες.

en: No more attempts allowed
el: Δεν επιτρέπονται άλλες προσπάθειες

en: Current PIN:
el: Τρέχων κωδικός PIN:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
el[0]: Επιτρέπεται %1 προσπάθεια.
el[1]: Επιτρέπονται %1 προσπάθειες.

en: Choose new PIN:
el: Εισάγετε νέο κωδικό PIN:

en: Confirm new PIN:
el: Επιβεβαιώστε το νέο κωδικό PIN:

en: PINs don't match. Try again.
el: Οι κωδικοί PIN δεν ταιριάζουν. Δοκιμάστε ξανά.

en: Enter SIM PIN
el: Εισάγετε τον κωδικό PIN της SIM

en: Enter Previous SIM PIN
el: Εισάγετε τον προηγούμενο κωδικό PIN της SIM

en: Lock
el: Κλείδωμα

en: Unlock
el: Ξεκλείδωμα

en: Unlocked
el: Ξεκλέιδωτο

en: Change PIN…
el: Αλλαγή PIN…

en: Locked
el: Κλειδωμένο

en: Unlock…
el: Ξεκλείδωμα…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
el: Όταν έχει οριστεί PIN στην κάρτα SIM, πρέπει να εισαχθεί για πρόσβαση σε υπηρεσίες κινητής τηλεφωνίας μετά την επανεκκίνηση της συσκευής ή την εναλλαγή της κάρτας SIM.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
el: Εάν εισάγετε έναν λανθασμένο κωδικό PIN επανειλημμένα η κάρτα SIM θα κλειδωθεί μόνιμα.

en: Incorrect passcode. Try again.
el: Λανθασμένος κωδικός. Δοκιμάστε ξανά.

en: Incorrect passphrase. Try again.
el: Λάθος συνθηματική φράση. Προσπαθήστε ξανά.

en: Could not set security mode
el: Δεν ήταν δυνατή η ρύθμιση της λειτουργίας ασφαλείας

en: Could not set security display hint
el: Δεν ήταν δυνατή η ρύθμιση της εμφάνισης ειδοποίησης ασφαλείας

en: Authentication token manipulation error
el: Σφάλμα στον χειρισμό του αντικειμένου ταυτοποίησης
