lomiri-system-settings-security-privacy - en to eo translation catalogue (86 entries)

en: App permissions
eo: Aplikaĵ-permesoj

en: Apps that you have granted access to:
eo: Aplikaĵoj al kiuj vi ebligis aliri al:

en: Camera
eo: Kamerao

en: Apps that have requested access to your camera
eo: Aplikaĵoj kiuj petis permeson por aliri vian kameraon

en: Location
eo: Loko

en: Apps that have requested access to your location
eo: Aplikaĵoj kiuj petis permeson por aliri vian lokon

en: Microphone
eo: Mikrofono

en: Apps that have requested access to your microphone
eo: Aplikaĵoj kiuj petis permeson por aliri vian mikrofonon

en: Apps may also request access to online accounts.
eo: Aplikaĵoj povas ankaŭ peti permeson por aliri viajn enretajn kontojn.

en: Online Accounts…
eo: Enretaj kontoj…

en: Let the device detect your location:
eo: Ebligu ke la aparato trovu vian lokon:

en: Using GPS only (less accurate)
eo: Per vojnavigilo nur (malpli preciza)

en: Using GPS
eo: Per vojnavigilo

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
eo: Per vojnavigilo, anonimigita vifio kaj ĉela ret-informo.<br>Elektante ĉi tion vi akceptas la <a href='%1'>Kondiĉojn kaj limojn de Nokia HERE</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
eo: Per vojnavigilo kaj anonimigita vifia informo.<br>Elektante ĉi tion vi akceptas la <a href='%1'>kondiĉojn kaj limojn de Nokia HERE</a>.

en: Not at all
eo: Tute ne

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
eo: Ĝi uzas vian vojnavigilon por trovi vian proksimuman lokon. Se ĝi estas malŝaltita la vojnavigilo malŝaltiĝas por ŝpari baterion.

en: Let apps access this location:
eo: Ebligi aplikaĵojn trovi ĉi tiun lokon:

en: None requested
eo: Neniu petita

en: Lock security
eo: Ŝlosil-sekureco

en: Change passcode…
eo: Ŝanĝi paskodon…

en: Change passphrase…
eo: Ŝanĝi pasfrazon…

en: Switch to swipe
eo: Ŝanĝi al ŝovumi

en: Switch to passcode
eo: Ŝanĝi al paskodo

en: Switch to passphrase
eo: Ŝanĝi al pasfrazo

en: Existing passcode
eo: Ekzistanta paskodo

en: Existing passphrase
eo: Ekzistanta pasfrazo

en: Choose passcode
eo: Elektu paskodon

en: Choose passphrase
eo: Elektu pasfrazon

en: Confirm passcode
eo: Komfirmu paskodon

en: Confirm passphrase
eo: Konfirmu pasfrazon

en: Those passcodes don't match. Try again.
eo: La paskodoj ne koincidas. Provu denove.

en: Those passphrases don't match. Try again.
eo: La pasfrazoj ne koincidas. Provu denove.

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Unset
eo: Malagordi

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Set
eo: Starigi

en: Unlock the device using:
eo: Malŝlosi la aparaton per:

en: Swipe (no security)
eo: Ŝovumado (sen sekureco)

en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

en: Fingerprint ID
eo: Fingrospura identigo

en: Security & Privacy
eo: Sekureco kaj privateco

en: Security
eo: Sekureco

en: Locking and unlocking
eo: Ŝlosado kaj malŝlosado

en: SIM PIN
eo: SIM-paskodo

en: On
eo: Ŝaltita

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
eo: Ĉifrado protektas la poŝtelefonon de aliroj kiam ĝi estas konektita al komputilo aŭ alia aparato.

en: Privacy
eo: Privateco

en: Stats on welcome screen
eo: Statistikoj en la bonvena ekrano

en: Messages on welcome screen
eo: Mesaĝoj en la bonvena ekrano

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
eo: Neniu

en: Passcode
eo: Paskodo

en: Passphrase
eo: Pasfrazo

en: Lock when idle
eo: Ŝlosi kiam senokupa

en: Sleep when idle
eo: Dormeti kiam senokupa

en: Never
eo: Neniam

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
eo[0]: Post %1 sekundo
eo[1]: Post %1 sekundoj

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
eo[0]: Post %1 minuto
eo[1]: Post %1 minutoj

en: Sleep locks immediately
eo: Dormeti ŝlosas la aparaton

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
eo: Aktivigu ŝlosad-sekurecon por malebligi aliron kiam la aparato estas ŝlosita.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
eo: Aliaj aplikaĵoj kaj funkcioj petos ke vi malŝlosu.

en: Change SIM PIN
eo: Ŝanĝi SIM-kodon

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
eo[0]: Malĝusta kodo. %1 provo restanta.
eo[1]: Malĝusta kodo. %1 provoj restantaj.

en: No more attempts allowed
eo: Ne eblas fari pli da provoj

en: Current PIN:
eo: Nuna kodo:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
eo[0]: %1 provo permesita.
eo[1]: %1 provoj permesitaj.

en: Choose new PIN:
eo: Elektu novan kodon:

en: Confirm new PIN:
eo: Konfirmu novan kodon:

en: PINs don't match. Try again.
eo: Kodoj ne koincidas. Provu denove.

en: Enter SIM PIN
eo: Enigu SIM-kodon

en: Enter Previous SIM PIN
eo: Enigu malnovan SIM-kodon

en: Lock
eo: Ŝlosi

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Unlocked
eo: Malŝlosita

en: Change PIN…
eo: Ŝanĝi kodon…

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Unlock…
eo: Malŝlosi…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
eo: Kiam SIM-kodo estas agordita ĝi devas esti enigita por aliri ĉelajn servojn post aparata restartigo aŭ SIM-permuto.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
eo: Enigi malĝustan kodon ripete povas bloki SIM permanente.

en: Incorrect passcode. Try again.
eo: Malĝusta paskodo. Provu denove.

en: Incorrect passphrase. Try again.
eo: Malĝusta pasfrazo. Provu denove.

en: Could not set security mode
eo: Ne eblis starigi sekurecan reĝimon

en: Could not set security display hint
eo: Ne eblis starigi sekurecan ekran-aludo

en: Authentication token manipulation error
eo: Aŭtentikada eraro
