lomiri-system-settings-security-privacy - en to fi translation catalogue (86 entries)

en: App permissions
fi: Sovellusoikeudet

en: Apps that you have granted access to:
fi: Sovellukset, joille olet antanut käyttöoikeuden:

en: Camera
fi: Kamera

en: Apps that have requested access to your camera
fi: Sovellukset jotka ovat pyytäneet pääsyä kameraan

en: Location
fi: Sijainti

en: Apps that have requested access to your location
fi: Sovellukset, jotka ovat pyytäneet pääsyä sijaintitietoosi

en: Microphone
fi: Mikrofoni

en: Apps that have requested access to your microphone
fi: Sovellukset jotka ovat pyytäneet lupaa käyttää mikrofonia

en: Apps may also request access to online accounts.
fi: Sovellukset voivat pyytää myös lupaa käyttää verkkotilejä.

en: Online Accounts…
fi: Verkkotilit…

en: Let the device detect your location:
fi: Salli laitteen havaita sijaintisi:

en: Using GPS only (less accurate)
fi: Vain GPS:ää käyttäen (vähemmän tarkka)

en: Using GPS
fi: GPS:ää käyttäen

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
fi: Käyttäen GPS:ää sekä anonymisoitua wifi- ja matkapuhelinverkon tietoja.<br>Valitsemalla tämän hyväksyt <a href='%1'>Nokia HERE -käyttöehdot</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
fi: Käyttäen GPS:ää sekä anonymisoitua wifi-tietoa.<br>Valitsemalla tämän hyväksyt <a href='%1'>Nokia HERE -käyttöehdot</a>.

en: Not at all
fi: Ei lainkaan

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
fi: Käyttää GPS:ää epätarkan sijainnin paikantamiseen. Kun ei käytössä, GPS ei ole käytössä virransäästön vuoksi.

en: Let apps access this location:
fi: Salli sovellusten käyttää tätä sijaintia:

en: None requested
fi: Mitään ei pyydetty

en: Lock security
fi: Lukitusturva

en: Change passcode…
fi: Vaihda suojakoodi…

en: Change passphrase…
fi: Vaihda salasana…

en: Switch to swipe
fi: Vaihda pyyhkäisyyn

en: Switch to passcode
fi: Vaihda suojakoodiin

en: Switch to passphrase
fi: Vaihda salasanaan

en: Existing passcode
fi: Olemassa oleva suojakoodi

en: Existing passphrase
fi: Nykyinen salasana

en: Choose passcode
fi: Valitse suojakoodi

en: Choose passphrase
fi: Valitse salasana

en: Confirm passcode
fi: Vahvista suojakoodi

en: Confirm passphrase
fi: Vahvista salasana

en: Those passcodes don't match. Try again.
fi: Suojakoodit eivät täsmää, yritä uudelleen.

en: Those passphrases don't match. Try again.
fi: Salasanat eivät vastaa toisiaan. Yritä uudelleen.

en: Cancel
fi: Peru

en: Unset
fi: Ei määritetty

en: Change
fi: Vaihda

en: Set
fi: Aseta

en: Unlock the device using:
fi: Lukituksen avaus:

en: Swipe (no security)
fi: Pyyhkäisy (ei turvallinen)

en: Fingerprint
fi: Sormenjälki

en: Fingerprint ID
fi: Sormenjäljen tunniste

en: Security & Privacy
fi: Turvallisuus ja yksityisyys

en: Security
fi: Salaus

en: Locking and unlocking
fi: Lukitus ja lukituksen avaus

en: SIM PIN
fi: SIM-kortin PIN-koodi

en: On
fi: Päällä

en: Off
fi: Pois

en: Encryption
fi: Salaus

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
fi: Salaus turvaa puhelimen tietoja, kun puhelin yhdistetään tietokoneeseen tai muuhun laitteeseen.

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Stats on welcome screen
fi: Tilastot tervetulonäkymässä

en: Messages on welcome screen
fi: Viestit tervetulonäkymässä

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
fi: Ei mitään

en: Passcode
fi: Suojakoodi

en: Passphrase
fi: Salasana

en: Lock when idle
fi: Lukitse ilman käyttöä

en: Sleep when idle
fi: Sammuta käyttämättömänä olleen laitteen näyttö

en: Never
fi: Ei koskaan

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
fi[0]: %1 sekunnin jälkeen
fi[1]: %1 sekunnin jälkeen

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
fi[0]: %1 minuutin jälkeen
fi[1]: %1 minuutin jälkeen

en: Sleep locks immediately
fi: Valmiustila lukitsee välittömästi

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
fi: Ota lukitusturva käyttöön rajoittaaksesi käyttöä laitteen ollessa lukittu.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
fi: Muut sovellukset ja toiminnot pyytävät avaamaan lukituksen.

en: Change SIM PIN
fi: Vaihda SIM-kortin PIN-koodi

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
fi[0]: Virheellinen PIN-koodi. %1 yritys jäljellä.
fi[1]: Virheellinen PIN-koodi. %1 yritystä jäljellä.

en: No more attempts allowed
fi: Ei enää sallittuja yrityksiä

en: Current PIN:
fi: Nykyinen PIN-koodi:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
fi[0]: %1 yritys sallittu.
fi[1]: %1 yritystä sallittu.

en: Choose new PIN:
fi: Valitse uusi PIN-koodi:

en: Confirm new PIN:
fi: Vahvista uusi PIN-koodi:

en: PINs don't match. Try again.
fi: PIN-koodit eivät vastaa toisiaan, yritä uudelleen.

en: Enter SIM PIN
fi: Anna SIM-kortin PIN-koodi

en: Enter Previous SIM PIN
fi: Anna SIM-kortin aiempi PIN-koodi

en: Lock
fi: Lukitse

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Unlocked
fi: Avattu

en: Change PIN…
fi: Vaihda PIN-koodi…

en: Locked
fi: Lukittu

en: Unlock…
fi: Avaa lukitus…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
fi: Kun SIM-kortin PIN-koodi on asetettu, se tulee antaa puhelinpalveluiden käyttämiseksi laitteen uudelleenkäynnistyksen tai SIM-kortin vaihtamisen jälkeen.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
fi: Virheellisen PIN-koodin antaminen useaan kertaan saattaa lukita SIM-kortin pysyvästi.

en: Incorrect passcode. Try again.
fi: Virheellinen suojakoodi, yritä uudelleen.

en: Incorrect passphrase. Try again.
fi: Virheellinen salasana, yritä uudelleen.

en: Could not set security mode
fi: Turvatilan asettaminen ei onnistunut

en: Could not set security display hint
fi: Turvavinkin asettaminen ei onnistunut

en: Authentication token manipulation error
fi: Tunnistautumislipukkeen käsittelyvirhe
