lomiri-system-settings-security-privacy - en to gl translation catalogue (86 entries)

en: App permissions
gl: Permisos dos aplicativos

en: Apps that you have granted access to:
gl: Aplicativos con acceso permitido a:

en: Camera
gl: Cámara

en: Apps that have requested access to your camera
gl: Aplicativos que solicitaron acceso á cámara

en: Location
gl: Localización

en: Apps that have requested access to your location
gl: Aplicativos que solicitaron acceso á localización

en: Microphone
gl: Micrófono

en: Apps that have requested access to your microphone
gl: Aplicativos que solicitaron acceso ao micrófono

en: Apps may also request access to online accounts.
gl: Os aplicativos tamén poden solicitar acceso ás contas en liña.

en: Online Accounts…
gl: Contas en liña…

en: Let the device detect your location:
gl: Permitir que o dispositivo detecte a localización:

en: Using GPS only (less accurate)
gl: Usando só GPS (menos preciso)

en: Using GPS
gl: Usando GPS

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
gl: Usando GPS, e infomación da wifi e da rede móbil anonimizadas.<br>Seleccionando esta opción vostede acepta os <a href='%1'>Termos e condicións de Nokia HERE</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
gl: Usando GPS e información da wifi anonimizada.<br>Seleccionando esta opción vostede acepta os <a href='%1'>Termos e condicións de Nokia HERE</a>.

en: Not at all
gl: Non permitir

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
gl: Usa GPS para detectar a súa localización aproximada. Cando está apagado, o GPS desactívase para aforrar batería.

en: Let apps access this location:
gl: Permitir aos aplicativos acceder a esta localización:

en: None requested
gl: Ningún solicitado

en: Lock security
gl: Seguranza do bloqueo

en: Change passcode…
gl: Cambiar a clave…

en: Change passphrase…
gl: Cambiar a frase secreta…

en: Switch to swipe
gl: Escoller esvarar o dedo

en: Switch to passcode
gl: Escoller unha clave

en: Switch to passphrase
gl: Escoller unha frase secreta

en: Existing passcode
gl: Clave actual

en: Existing passphrase
gl: Frase secreta actual

en: Choose passcode
gl: Introduza unha clave

en: Choose passphrase
gl: Introduza a frase secreta

en: Confirm passcode
gl: Confirme a clave

en: Confirm passphrase
gl: Confirme a frase secreta

en: Those passcodes don't match. Try again.
gl: As claves non coinciden. Ténteo outra vez.

en: Those passphrases don't match. Try again.
gl: As frases secretas non coinciden. Ténteo outra vez.

en: Cancel
gl: Cancelar

en: Unset
gl: Sen estabelecer

en: Change
gl: Cambiar

en: Set
gl: Estabelecer

en: Unlock the device using:
gl: Desbloquear o dispositivo usando:

en: Swipe (no security)
gl: Esvarar o dedo (non segura)

en: Fingerprint
gl: Pegada dixital

en: Fingerprint ID
gl: ID da pegada dixital

en: Security & Privacy
gl: Seguranza e privacidade

en: Security
gl: Seguranza

en: Locking and unlocking
gl: Bloqueo e desbloqueo

en: SIM PIN
gl: PIN da SIM

en: On
gl: Activado

en: Off
gl: Desactivado

en: Encryption
gl: Cifrado

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
gl: O cifrado protexe contra o acceso aos datos do móbil cando o teléfono está conectado a un PC ou a outro dispositivo.

en: Privacy
gl: Privacidade

en: Stats on welcome screen
gl: Estatísticas na pantalla de inicio

en: Messages on welcome screen
gl: Mensaxes na pantalla de inicio

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
gl: Ningún

en: Passcode
gl: Clave

en: Passphrase
gl: Frase secreta

en: Lock when idle
gl: Bloquear se está inactivo

en: Sleep when idle
gl: Suspender se está inactivo

en: Never
gl: Nunca

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
gl[0]: Despois de %1 segundo
gl[1]: Despois de %1 segundos

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
gl[0]: Despois de %1 minuto
gl[1]: Despois de %1 minutos

en: Sleep locks immediately
gl: A suspensión bloquea inmediatamente

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
gl: Active a seguranza do bloqueo para restrinxir o acceso cando o dispositivo estea bloqueado.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
gl: Outros aplicativos e funcións pediranlle que desbloquee.

en: Change SIM PIN
gl: Cambiar o PIN da SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
gl[0]: PIN incorrecto. Quédalle %1 intento.
gl[1]: PIN incorrecto. Quédanlle %1 intentos.

en: No more attempts allowed
gl: Non se permiten máis intentos

en: Current PIN:
gl: PIN actual:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
gl[0]: Permítese %1 intento.
gl[1]: Permítense %1 intentos.

en: Choose new PIN:
gl: Escolla un PIN novo:

en: Confirm new PIN:
gl: Confirme o PIN novo:

en: PINs don't match. Try again.
gl: Os PIN non coinciden. Ténteo outra vez.

en: Enter SIM PIN
gl: Introduza o PIN da SIM

en: Enter Previous SIM PIN
gl: Introduza o PIN anterior da SIM

en: Lock
gl: Bloquear

en: Unlock
gl: Desbloquear

en: Unlocked
gl: Desbloqueado

en: Change PIN…
gl: Cambiar o PIN…

en: Locked
gl: Bloqueado

en: Unlock…
gl: Desbloquear…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
gl: Cando un PIN estea estabelecido para a SIM, este debe introducirse para acceder aos servizos do móbil despois de reiniciar o dispositivo ou de cambiar a SIM.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
gl: Se introduce un PIN incorrecto repetidamente pode bloquear a SIM permanentemente.

en: Incorrect passcode. Try again.
gl: Clave incorrecta. Ténteo outra vez.

en: Incorrect passphrase. Try again.
gl: A frase secreta é incorrecta. Ténteo outra vez.

en: Could not set security mode
gl: Non foi posíbel estabelecer o modo da seguranza

en: Could not set security display hint
gl: Non foi posíbel estabelecer a suxestión de seguranza da pantalla

en: Authentication token manipulation error
gl: Erro de manipulación do token de autenticación
