lomiri-system-settings-security-privacy - en to nb translation catalogue (90 entries)

en: App permissions
nb: Programtillatelser

en: Apps that you have granted access to:
nb: Programmer som har etterspurt og fått tilgang:

en: Camera
nb: Kamera

en: Apps that have requested access to your camera
nb: Programmer som har bedt om tilgang til kameraet

en: Location
nb: Posisjon

en: Apps that have requested access to your location
nb: Programmer som har bedt om tilgang til posisjonen

en: Microphone
nb: Mikrofon

en: Apps that have requested access to your microphone
nb: Programmer som har bedt om tilgang til mikrofonen

en: Apps may also request access to online accounts.
nb: Programmer kan også be om tilgang til nettbaserte kontoer.

en: Online Accounts…
nb: Online kontoer…

en: Let the device detect your location:
nb: La enheten oppdage din posisjon:

en: Using GPS only (less accurate)
nb: Bruker kun GPS (mindre nøyaktig)

en: Using GPS
nb: Bruker GPS

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
nb: Bruker GPS, anonymisert Wi-Fi og telefoninettverksinfo.<br>Velg å velge dette alternativet, godtar du <a href='%1'>Nokia HERE-vilkår og betingelser</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
nb: Bruker GPS og anonymisert Wi-Fi info.<br>Velg å velge dette alternativet, godtar du <a href='%1'>Nokia HERE-vilkår og betingelser</a>.

en: Not at all
nb: Ikke i det hele tatt

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
nb: Bruker GPS for å finne ut hvor du er. Du kan forlenge batteritiden ved å slå av GPS.

en: Let apps access this location:
nb: Gi programmer tilgang til din posisjon:

en: None requested
nb: Ingen etterspurt

en: Lock security
nb: Låsesikkerhet

en: Change passcode…
nb: Endre kode …

en: Change passphrase…
nb: Endre passordfrase …

en: Switch to swipe
nb: Bytt til sveip

en: Switch to passcode
nb: Bytt til kode

en: Switch to passphrase
nb: Bytt til passordfrase

en: Existing passcode
nb: Gjeldende kode

en: Existing passphrase
nb: Gjeldende passordfrase

en: Choose passcode
nb: Velg kode

en: Choose passphrase
nb: Velg passordfrase

en: Confirm passcode
nb: Bekreft kode

en: Confirm passphrase
nb: Bekreft passordfrase

en: Those passcodes don't match. Try again.
nb: Kodene du tastet er er ulike. Prøv igjen.

en: Those passphrases don't match. Try again.
nb: Passordfrasene du skrev inn samsvarer ikke. Prøv igjen.

en: Cancel
nb: Avbryt

en: Unset
nb: Ta bort

en: Change
nb: Endre

en: Set
nb: Velg

en: Unlock the device using:
nb: Lås opp enheten ved hjelp av:

en: Swipe (no security)
nb: Sveip (ingen sikkerhet)

en: Fingerprint
nb: Fingeravtrykk

en: Fingerprint ID
nb: Fingeravtrykks-ID

en: Security & Privacy
nb: Personvern og sikkerhet

en: Security
nb: Sikkerhet

en: Locking and unlocking
nb: Låsing og opplåsing

en: SIM PIN
nb: SIM-kortets PIN-kode

en: On
nb: Påslått

en: Off
nb: Avslått

en: Encryption
nb: Kryptering

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
nb: Kryptering beskytter mot lesing av telefondata når enheten er koblet til en PC eller annen enhet.

en: Privacy
nb: Personvern

en: Stats on welcome screen
nb: Statistikk på velkomstskjermen

en: Messages on welcome screen
nb: Meldinger på velkomstskjermen

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
nb: Ingen

en: Passcode
nb: Kode

en: Passphrase
nb: Passordfrase

en: Lock when idle
nb: Lås ved inaktivitet

en: Sleep when idle
nb: Sov ved inaktivitet

en: Never
nb: Aldri

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
nb[0]: Etter %1 sekund
nb[1]: Etter %1 sekunder

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
nb[0]: Etter ett minutt
nb[1]: Etter %1 minutter

en: Sleep locks immediately
nb: Lås umiddelbart ved hvilemodus

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
nb: Skru på låsesikkerhet for å begrense tilgang når enheten er låst.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
nb: Andre programmer og funksjoner ber deg om å låse opp.

en: Back
nb: Tilbake

en: edit
nb: rediger

en: Circle pattern
nb: Sirkelmønster

en: Click or swipe on digits to unlock
nb: Klikk eller dra tallene for å låse opp

en: Change SIM PIN
nb: Endre SIM-kortets PIN-kode

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
nb[0]: Feil PIN-kode. %1 forsøk gjenstår.
nb[1]: Feil PIN-kode. %1 forsøk gjenstår.

en: No more attempts allowed
nb: Tillatte forsøk oppbrukt

en: Current PIN:
nb: Gjeldende PIN-kode:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
nb[0]: %1 forsøk tillatt.
nb[1]: %1 forsøk tillatt.

en: Choose new PIN:
nb: Angi ny PIN-kode:

en: Confirm new PIN:
nb: Bekreft ny PIN-kode:

en: PINs don't match. Try again.
nb: PIN-kodene du skrev inn var ulike. Prøv igjen.

en: Enter SIM PIN
nb: Tast SIM-kortets PIN-kode

en: Enter Previous SIM PIN
nb: Tast gammel PIN-kode

en: Lock
nb: Lås

en: Unlock
nb: Lås opp

en: Unlocked
nb: Låst opp

en: Change PIN…
nb: Endre PIN-kode…

en: Locked
nb: Låst

en: Unlock…
nb: Lås opp…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
nb: Hvis en PIN-kode er valgt for et SIM-kort, må denne tastes inn hver gang du starter enheten på nytt og/eller setter inn SIM-kortet.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
nb: SIM-kortet kan bli låst permanent hvis du taster feil PIN-kode flere ganger.

en: Incorrect passcode. Try again.
nb: Feil kode. Prøv igjen.

en: Incorrect passphrase. Try again.
nb: Feil passordfrase. Prøv igjen.

en: Could not set security mode
nb: Klarte ikke å velge sikkerhetsmodus

en: Could not set security display hint
nb: Kunne ikke angi hint for sikkerhetsvisning

en: Authentication token manipulation error
nb: Manipulasjonsfeil for autentiseringskode
