lomiri-system-settings-security-privacy - en to pa translation catalogue (60 entries)

en: Camera
pa: ਕੈਮਰਾ

en: Apps that have requested access to your camera
pa: ਐਪ ਜਿਹਨਾਂ ਨੇ ਤੁਹਾਡੇ ਕੈਮਰੇ ਲਈ ਪਹੁੰਚ ਦੀ ਬੇਨਤੀ ਕੀਤੀ

en: Location
pa: ਟਿਕਾਣਾ

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
pa: ਤੁਹਾਡੀ ਸਥਿਤੀ ਜਾਨਣ ਲਈ ਜੀਪੀਐਸ ਦੀ ਵਰਤੋਂ ਕਰਦਾ। ਜਦੋਂ ਬੰਦ ਹੋਵੇ, ਬੈਟਰੀ ਬਚਾਉਣ ਲਈ GPS ਬੰਦ ਕਰੋ।

en: Lock security
pa: ਲਾਕ ਸੁਰੱਖਿਆ

en: Change passcode…
pa: ਪਾਸਕੋਡ ਬਦਲੋ...

en: Change passphrase…
pa: ਪਾਸਫ਼ਰੇਜ਼ ਬਦਲੋ...

en: Switch to swipe
pa: ਸਵਾਈਪ ਤੇ ਸਵਿੱਚ ਕਰੋ

en: Switch to passcode
pa: ਪਾਸਕੋਡ ਤੇ ਸਵਿੱਚ ਕਰੋ

en: Switch to passphrase
pa: ਪਾਸਫ਼ਰੇਜ਼ ਤੇ ਸਵਿੱਚ ਕਰੋ

en: Existing passcode
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪਾਸਕੋਡ

en: Existing passphrase
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪਾਸਪਰੇਜ

en: Choose passcode
pa: ਪਾਸਕੋਡ ਚੁਣੋ

en: Choose passphrase
pa: ਪਾਸਪਰੇਜ ਚੁਣੋ

en: Confirm passcode
pa: ਪਾਸਕੋਡ ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰੋ

en: Confirm passphrase
pa: ਪਾਸਪਰੇਜ ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰੋ

en: Those passcodes don't match. Try again.
pa: ਇਹਨਾਂ ਪਾਸਕੋਡਾਂ ਦਾ ਮੇਲ ਨਹੀਂ। ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰੋ।

en: Those passphrases don't match. Try again.
pa: ਇਹਨਾਂ ਪਾਸਪਰੇਜਾਂ ਦਾ ਮੇਲ ਨਹੀਂ। ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰੋ।

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: Unset
pa: ਬਿਨਾਂ-ਸੈੱਟ

en: Change
pa: ਬਦਲੋ

en: Set
pa: ਸੈੱਟ

en: Swipe (no security)
pa: ਸਵਾਈਪ (ਬਿਨਾਂ ਸੁਰੱਖਿਆ)

en: Security & Privacy
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਅਤੇ ਪਰਦੇਦਾਰੀ

en: Security
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ

en: SIM PIN
pa: ਸਿਮ ਪਿਨ

en: On
pa: ਚਾਲੂ

en: Off
pa: ਬੰਦ

en: Encryption
pa: ਇਨਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
pa: ਇਨਕ੍ਰਿਪਸ਼ਨ ਫ਼ੋਨ ਡਾਟੇ ਨੂੰ ਪਹੁੰਚ ਤੋਂ ਬਚਾਉਣ ਲਈ ਸੁਰੱਖਿਆ ਮਹੁੱਈਆ ਕਰਵਾਉਂਦੀ ਹੈ ਜਦੋਂ ਫ਼ੋਨ ਇੱਕ ਪੀਸੀ ਜਾਂ ਹੋਰ ਜੰਤਰ ਨਾਲ ਜੁੜਿਆ ਹੋਵੇ।

en: Privacy
pa: ਪਰਦੇਦਾਰੀ

en: Stats on welcome screen
pa: ਸਵਾਗਤ ਸਕਰੀਨ ਤੇ ਅੰਕੜੇ

en: Messages on welcome screen
pa: ਸਵਾਗਤ ਸਕਰੀਨ ਤੇ ਸੁਨੇਹੇ

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
pa: ਕੋਈ ਨਹੀਂ

en: Passcode
pa: ਪਾਸਕੋਡ

en: Passphrase
pa: ਪਾਸਪਰੇਜ

en: Lock when idle
pa: ਵਿਹਲੇ ਹੋਣ ਤੇ ਲਾਕ

en: Sleep when idle
pa: ਵਿਹਲੇ ਹੋਣ ਤੇ ਨੀਂਦ

en: Never
pa: ਕਦੇ ਨਹੀਂ

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
pa[0]: %1 ਮਿੰਟ ਬਾਅਦ
pa[1]: %1 ਮਿੰਟਾਂ ਬਾਅਦ

en: Sleep locks immediately
pa: ਨੀਂਦ ਲਾਕ ਹੁਣੇ

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
pa: ਹੋਰ ਐਪ ਅਤੇ ਕਾਰਜ ਤੁਹਾਨੂੰ ਅਣਲਾਕ ਕਰਨ ਲਈ ਕਹਿਣਗੇ।

en: Change SIM PIN
pa: ਸਿਮ ਪਿਨ ਬਦਲੋ

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
pa[0]: ਗਲਤ ਪਿਨ। %1 ਕੋਸ਼ਿਸ ਬਾਕੀ।
pa[1]: ਗਲਤ ਪਿਨ। %1 ਕੋਸ਼ਿਸਾਂ ਬਾਕੀ।

en: Current PIN:
pa: ਮੌਜੂਦਾ ਪਿਨ:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
pa[0]: %1 ਕੋਸ਼ਿਸ ਦੀ ਇਜਾਜ਼ਤ।
pa[1]: %1 ਕੋਸ਼ਿਸਾਂ ਦੀ ਇਜਾਜ਼ਤ।

en: Choose new PIN:
pa: ਨਵੀਂ ਪਿਨ ਚੁਣੋ:

en: Confirm new PIN:
pa: ਨਵੇਂ ਪਿਨ ਦੀ ਪੁਸ਼ਟੀ ਕਰੋ:

en: PINs don't match. Try again.
pa: ਪਿਨਾਂ ਦਾ ਮੇਲ ਨਹੀਂ, ਮੁੜ-ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰੋ।

en: Enter SIM PIN
pa: ਸਿਮ ਪਿਨ ਦਰਜ ਕਰੋ

en: Enter Previous SIM PIN
pa: ਪਿਛਲਾ ਸਿਮ ਪਿਨ ਦਰਜ ਕਰੋ

en: Lock
pa: ਲਾਕ ਕਰੋ

en: Unlock
pa: ਅਣ-ਲਾਕ

en: Change PIN…
pa: ਪਿਨ ਬਦਲੋ...

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
pa: ਇੱਕ ਗਲਤ ਪਿਨ ਵਾਰ-ਵਾਰ ਦਾਖਲ ਕਰਨਾ ਸਿਮ ਨੂੰ ਪੱਕੇ ਤੌਰ ਤੇ ਲਾਕ ਕਰ ਸਕਦਾ।

en: Incorrect passcode. Try again.
pa: ਗਲਤ ਪਾਸਕੋਡ। ਮੁੜ ਕੋਸਿਸ ਕਰੋ।

en: Incorrect passphrase. Try again.
pa: ਗਲਤ ਵਾਕ ਹੈ। ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ਼ ਕਰੋ।

en: Could not set security mode
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਮੋਡ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕੀਤਾ ਜਾ ਸਕਿਆ

en: Could not set security display hint
pa: ਸੁਰੱਖਿਆ ਡਿਸਪਲੇਅ ਇਸ਼ਾਰਾ ਸੈੱਟ ਨਹੀਂ ਕਰ ਸਕਿਆ

en: Authentication token manipulation error
pa: ਪ੍ਰਮਾਣਿਕਤਾ ਟੋਕਨ ਸੋਧ ਗਲਤੀ
