lomiri-system-settings-security-privacy - en to ro translation catalogue (87 entries)

en: App permissions
ro: Permisunile aplicației

en: Apps that you have granted access to:
ro: Aplicații autorizate de tine cu acces la:

en: Camera
ro: Aparat foto

en: Apps that have requested access to your camera
ro: Aplicații care au solicitat accesul la camera dumneavostră

en: Location
ro: Locația

en: Apps that have requested access to your location
ro: Aplicații care au solicitat accesul la locație

en: Microphone
ro: Microfon

en: Apps that have requested access to your microphone
ro: Aplicații care au solicitat accesul la microfonul dumneavoastră

en: Apps may also request access to online accounts.
ro: Aplicații care au solicitat accesul la conturile online.

en: Online Accounts…
ro: Conturi Online…

en: Let the device detect your location:
ro: Permite dispozitivului să îți detecteze locația:

en: Using GPS only (less accurate)
ro: Folosind numai GPS (mai puțin exact)

en: Using GPS
ro: Folosind GPS

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
ro: Folosind GPS, informații anonime despre Wi-Fi și rețeaua celulară.<br>Prin selectarea acestei opțiuni accepți <a href='%1'>termenii și condițiiler Nokia HERE</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
ro: Folosind GPS, informații anonime despre Wi-Fi.<br>Prin selectarea acestei opțiuni accepți <a href='%1'>termenii și condițiiler Nokia HERE</a>.

en: Not at all
ro: Nu la toate

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
ro: Utilizează GPS-ul pentru a vă detecta locația aproximativă. Când este oprit, GPS-ul se oprește pentru a economisi bateria.

en: Let apps access this location:
ro: Permiteți accesul aplicațiilor la această locație:

en: None requested
ro: Nici o cerere

en: Lock security
ro: Blocare de securitate

en: Change passcode…
ro: Modificare cod de acces…

en: Change passphrase…
ro: Schimbă parola…

en: Switch to swipe
ro: Schimbă pe glisare

en: Switch to passcode
ro: Comută la codul de acces

en: Switch to passphrase
ro: Schimbă pe frază secretă

en: Existing passcode
ro: Cod de acces existent

en: Existing passphrase
ro: Frază secretă existentă

en: Choose passcode
ro: Alegeți codul de acces

en: Choose passphrase
ro: Alegeți fraza secretă

en: Confirm passcode
ro: Confirmați codul de acces

en: Confirm passphrase
ro: Confirmare frază parolă

en: Those passcodes don't match. Try again.
ro: Aceste coduri de acces nu corespund. Încercați din nou.

en: Those passphrases don't match. Try again.
ro: Frazele parolă nu se potrivesc. Încercați din nou.

en: Cancel
ro: Anulează

en: Unset
ro: Nedefinit

en: Change
ro: Modifică

en: Set
ro: Setează

en: Unlock the device using:
ro: Deblocați dispozitivul prin:

en: Swipe (no security)
ro: Glisare (fără securizare)

en: Fingerprint
ro: Amprentă

en: Fingerprint ID
ro: ID amprentă

en: Security & Privacy
ro: Securitate și Confidențialitate

en: Security
ro: Securitate

en: Locking and unlocking
ro: Blocare și deblocare

en: SIM PIN
ro: PIN SIM

en: On
ro: Activat

en: Off
ro: Oprit

en: Encryption
ro: Criptare

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
ro: Criptarea protejează telefonul la accesarea datelor atunci când acesta este conectat la calculator sau la alte dispozitive.

en: Privacy
ro: Confidențialitate

en: Stats on welcome screen
ro: Stare în ecranul de întâmpinare

en: Messages on welcome screen
ro: Mesaje în ecranul de întâmpinare

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
ro: Nimic

en: Passcode
ro: Cod de acces

en: Passphrase
ro: Frază parolă

en: Lock when idle
ro: Blocare când este în așteptare

en: Sleep when idle
ro: Suspendare când este în așteptare

en: Never
ro: Niciodată

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
ro[0]: După %1 secundă
ro[1]: După %1 secunde
ro[2]: După %1 de secunde

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
ro[0]: După %1 minut
ro[1]: După %1 minute
ro[2]: După %1 de minute

en: Sleep locks immediately
ro: Suspendarea activează imediat blocarea

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
ro: Porniți blocarea de securitate pentru a restricționa accesul la dispozitiv atunci când acesta este blocat.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
ro: Alte aplicații și funcții vor solicita deblocarea telefonului.

en: Change SIM PIN
ro: Modificare PIN SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
ro[0]: PIN incorect. Mai aveți %1 încercare.
ro[1]: PIN incorect. Mai aveți %1 încercări.
ro[2]: PIN incorect. Mai aveți %1 de încercări.

en: No more attempts allowed
ro: Nu mai poți încerca

en: Current PIN:
ro: PIN actual:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
ro[0]: Mai este permisă %1 încercare.
ro[1]: Mai sunt permise %1 încercări.
ro[2]: Mai sunt permise %1 de încercări.

en: Choose new PIN:
ro: Alegeți noul PIN:

en: Confirm new PIN:
ro: Confirmați noul PIN:

en: PINs don't match. Try again.
ro: Codurile PIN nu se potrivesc. Încercați din nou.

en: Enter SIM PIN
ro: Introduceți codul PIN pentru cartela SIM

en: Enter Previous SIM PIN
ro: Introduceți codul PIN anterior pentru SIM

en: Lock
ro: Blochează

en: Unlock
ro: Deblocare

en: Unlocked
ro: Deblochează

en: Change PIN…
ro: Modificare PIN…

en: Locked
ro: Blochează

en: Unlock…
ro: Deblochează…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
ro: Dacă ați configurat un cod PIN pentru SIM, acesta trebuie introdus de fiecare dată când reporniți telefonul sau atunci când schimbați cartela SIM.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
ro: Introducerea unui cod PIN incorect în mod repetat poate bloca permanent cartela SIM.

en: Nokia HERE
ro: Nokia Here

en: Incorrect passcode. Try again.
ro: Cod de acces incorect. Încercați din nou.

en: Incorrect passphrase. Try again.
ro: Frază secretă incorectă. Încercați din nou.

en: Could not set security mode
ro: Nu se poate configura modelul de securitate

en: Could not set security display hint
ro: Nu se poate configura indiciul referitor la securitatea ecranului

en: Authentication token manipulation error
ro: Eroare manipulare jeton de autentificare
