lomiri-system-settings-security-privacy - en to sc translation catalogue (86 entries)

en: App permissions
sc: Permissos de s'aplicatzione

en: Apps that you have granted access to:
sc: Aplicatziones a is chi as cunsentidu de atzèdere:

en: Camera
sc: Fotocàmera

en: Apps that have requested access to your camera
sc: Aplicatziones chi ant pedidu s'atzessu a sa fotocàmera

en: Location
sc: Positzione

en: Apps that have requested access to your location
sc: Aplicatziones chi ant pedidu s'atzessu a sa positzione

en: Microphone
sc: Micròfonu

en: Apps that have requested access to your microphone
sc: Aplicatziones chi ant pedidu s'atzessu a su micròfonu

en: Apps may also request access to online accounts.
sc: Is aplicatziones puru podent pedire s'atzessu a is contos in lìnea.

en: Online Accounts…
sc: Contos in lìnea…

en: Let the device detect your location:
sc: Permite chi custu dispositivu rilevet sa positzione tua:

en: Using GPS only (less accurate)
sc: Imprea GPS isceti (prus pagu pretzisu)

en: Using GPS
sc: Cando impreat su GPS

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
sc: Cando impreat GPS, Wi-Fi anònimu e informatzione de rete telefònica.<br>Seletzionende custa optzione atzetas is <a href='%1'>cunditziones de Nokia HERE</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
sc: Cando impreat su GPS e is informatziones anònimas de Wi-Fi.<br>Seletzionende custa optzione atzetas is <a href='%1'>cunditziones de Nokia HERE</a>.

en: Not at all
sc: Mai

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
sc: Impreat su GPS pro rilevare sa positzione aprossimativa tua. Cando est inativu, su GPS si disativat pro istraviare bateria.

en: Let apps access this location:
sc: Permite a is aplicatziones de atzedere a custa positzione:

en: None requested
sc: Niunu rechèdidu

en: Lock security
sc: Blocu de seguresa

en: Change passcode…
sc: Muda su còdighe de atzessu…

en: Change passphrase…
sc: Muda sa crae…

en: Switch to swipe
sc: Cola a iscurrimentu cun su didu

en: Switch to passcode
sc: Cola a còdighe de atzessu

en: Switch to passphrase
sc: Cola a crae

en: Existing passcode
sc: Còdighe de atzessu atuale

en: Existing passphrase
sc: Crae atuale

en: Choose passcode
sc: Sèbera su còdighe de atzessu

en: Choose passphrase
sc: Sèbera sa crae

en: Confirm passcode
sc: Cunfirma su còdighe de atzessu

en: Confirm passphrase
sc: Cunfirma sa crae

en: Those passcodes don't match. Try again.
sc: Is còdighes de atzessu non cointzident. Torra·bi a proare.

en: Those passphrases don't match. Try again.
sc: Is craes non cointzident. Torra·bi a proare.

en: Cancel
sc: Annulla

en: Unset
sc: Iscunfigura

en: Change
sc: Muda

en: Set
sc: Cunfigura

en: Unlock the device using:
sc: Isbloca su dispositivu cun:

en: Swipe (no security)
sc: Iscurrimentu de su didu (peruna seguresa)

en: Fingerprint
sc: Istampa

en: Fingerprint ID
sc: Identificatzione cun imprenta

en: Security & Privacy
sc: Seguresa e riservadesa

en: Security
sc: Seguresa

en: Locking and unlocking
sc: Blocu e isblocu

en: SIM PIN
sc: PIN de sa SIM

en: On
sc: Ativu

en: Off
sc: Inativu

en: Encryption
sc: Critografia

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
sc: Sa tzifradura amparat contras s'atzessu a is datos de su telèfono cando si connete a un'elaboradore o a un'àteru dispositivu.

en: Privacy
sc: Riservadesa

en: Stats on welcome screen
sc: Istatìsticas in s'ischermu de benebènnidu

en: Messages on welcome screen
sc: Messàgios in s'ischermu de benebènnidu

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
sc: Perunu

en: Passcode
sc: Còdighe de atzessu

en: Passphrase
sc: Crae

en: Lock when idle
sc: Bloca cando est inativu

en: Sleep when idle
sc: Suspende cando est inativu

en: Never
sc: Mai

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
sc[0]: A pustis de %1 segundu
sc[1]: A pustis de %1 segundos

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
sc[0]: A pustis de %1 minutu
sc[1]: A pustis de %1 minutos

en: Sleep locks immediately
sc: Blocu in automàticu cando si ponet a asseliare

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
sc: Ativa su blocu de seguresa pro limitare s'atzessu cando su dispositivu est blocadu.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
sc: Àteras aplicatziones e funtziones ant a rechèdere s'isblocu.

en: Change SIM PIN
sc: Muda su PIN de s'ischeda SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
sc[0]: Su còdighe PIN est isballiau. Abarrat %1 tentativu.
sc[1]: Su còdighe PIN est isballiau. Abarrant %1 tentativos.

en: No more attempts allowed
sc: Non si permitint àteros tentativos

en: Current PIN:
sc: Còdighe PIN atuale:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
sc[0]: Si permitit %1 tentativu.
sc[1]: Si permitint %1 tentativos.

en: Choose new PIN:
sc: Sèbera su còdighe PIN nou:

en: Confirm new PIN:
sc: Cunfirma su còdighe PIN nou:

en: PINs don't match. Try again.
sc: Is còdigos PIN non crosant. Torra a proare.

en: Enter SIM PIN
sc: Inserta su PIN de s'ischeda SIM

en: Enter Previous SIM PIN
sc: Inserta su còdigu PIN pretzedente de s'ischeda SIM

en: Lock
sc: Bloca

en: Unlock
sc: Isbloca

en: Unlocked
sc: Isblocadu

en: Change PIN…
sc: Muda su còdighe PIN…

en: Locked
sc: Blocadu

en: Unlock…
sc: Isbloca…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
sc: Si b'est unu còdighe PIN impostadu dae s'ischeda SIM, tocat a l'insertare pro atzèdere a is servìtzios de su mòbile a pustis de torrare a aviare su dispositivu o de iscambiare sa SIM.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
sc: Insertare prus bortas unu PIN chi no est curretu diat pòdere blocare sa SIM in manera permanente.

en: Incorrect passcode. Try again.
sc: Su còdighe de atzessu es isballiadu, torra a proare.

en: Incorrect passphrase. Try again.
sc: Sa crae est isballiada. Torra a proare.

en: Could not set security mode
sc: Impossìbile cunfigurare sa modalidade de seguresa

en: Could not set security display hint
sc: Impossìbile cunfigurare sa visualizatzione de su cussìgiu de seguresa

en: Authentication token manipulation error
sc: Faddina de manipulatzione de su token de autenticatzione
