lomiri-system-settings-security-privacy - en to sq translation catalogue (87 entries)

en: App permissions
sq: Lejet e aplikacioneve

en: Apps that you have granted access to:
sq: Aplikacionet që keni dhënë qasje në:

en: Camera
sq: Kamera

en: Apps that have requested access to your camera
sq: Aplikacionet që kanë kërkuar qasje në Kameren tuaj

en: Location
sq: Vendndodhja

en: Apps that have requested access to your location
sq: Aplikacionet që kanë kërkuar qasje në vendndodhjen tënde

en: Microphone
sq: Mikrofoni

en: Apps that have requested access to your microphone
sq: Aplikacionet që kanë kërkuar qasje në mikrofonin tënd

en: Apps may also request access to online accounts.
sq: Aplikacionet mund të kërkojnë gjithashtu qasje në llogaritë online.

en: Online Accounts…
sq: Llogaritë online …

en: Let the device detect your location:
sq: Lëreni pajisjen të zbulojë vendndodhjen tuaj:

en: Using GPS only (less accurate)
sq: Përdorimi vetëm i GPS (më pak i saktë)

en: Using GPS
sq: Përdorimi i GPS

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
sq: Përdorimi i GPS, info anonime Wi-Fi dhe rrjetit celular. <br>Duke zhgjedhur kete akcion ju akceptoni <a herf='%1'>Termat dhe kushtet e Nokia HERE</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
sq: Përdorimi i GPS, info anonime Wi-Fi dhe rrjetit celular. <br>Duke zhgjedhur kete akcion ju akceptoni <a herf='%1'>Termat dhe kushtet e Nokia HERE</a>.

en: Not at all
sq: Aspak fare

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
sq: Përdor GPS për të zbuluar vendndodhjen tuaj të përafërt. Kur fikeni, GPS fiket për të kursyer baterinë.

en: Let apps access this location:
sq: Lejoni që aplikacionet të kenë qasje në këtë vend:

en: None requested
sq: Asnjë kërkesë

en: Lock security
sq: Bllokojeni sigurinë

en: Change passcode…
sq: -Ndrysho Kodkalimin…

en: Change passphrase…
sq: Ndrysho farzëkalimin …

en: Switch to swipe
sq: Ndërro në

en: Switch to passcode
sq: Ndërro ne Kodkalim

en: Switch to passphrase
sq: Ndërro në Farzëkalim

en: Existing passcode
sq: Kodi kalimtar ekzistues

en: Existing passphrase
sq: Frazëkalimi ekzistues

en: Choose passcode
sq: Zhgjidh Kodkalimin

en: Choose passphrase
sq: Zgjedh frazëkalimin

en: Confirm passcode
sq: Komfirmo Kodkalimin

en: Confirm passphrase
sq: Konfirmo frazëkalimin

en: Those passcodes don't match. Try again.
sq: Ato kode nuk përputhen. Provo sërish.

en: Those passphrases don't match. Try again.
sq: Këto farzëkalime nuk përputhen. Provo sërish.

en: Cancel
sq: Anullo

en: Unset
sq: Hiq

en: Change
sq: Ndrysho

en: Set
sq: Vendos

en: Unlock the device using:
sq: Hape pajisjen duke përdorur:

en: Swipe (no security)
sq: Rrëshqit (pa siguri)

en: Fingerprint
sq: Gjurmë gishti

en: Fingerprint ID
sq: ID e gjurmëve të gishtave

en: Security & Privacy
sq: Siguria dhe Privatësia

en: Security
sq: Siguria

en: Locking and unlocking
sq: Bllokimi dhe zhbllokimi

en: SIM PIN
sq: PIN i SIM-it

en: On
sq: Aktiv

en: Off
sq: Fikur

en: Encryption
sq: Kriptimi

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
sq: Kriptimi mbron nga qasja në të dhënat e telefonit kur telefoni është i lidhur me një kompjuter ose pajisje të tjera.

en: Privacy
sq: Privatësia

en: Stats on welcome screen
sq: Statistikat në ekranin e mirëseardhjes

en: Messages on welcome screen
sq: Mesazhet në ekranin e mirëseardhjes

[ctx: Unlock with swipe]
en: None
sq: Asnjë

en: Passcode
sq: Kodkalimi

en: Passphrase
sq: Frazëkalimi

en: Lock when idle
sq: Blloko kur është boshe

en: Sleep when idle
sq: Fle kur është boshe

en: Never
sq: Kurrë

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
sq[0]: Pas %1 minute
sq[1]: Pas %1 minutave

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
sq[0]: Pas %1 minutë
sq[1]: Pas %1 minutave

en: Sleep locks immediately
sq: Modus gjumi menjëherë

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
sq: Aktivizo sigurinë e bllokimit për të kufizuar qasjen kur pajisja është e bllokuar.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
sq: Aplikacione dhe funksione të tjera do t'ju kërkojnë të zhbllokoni.

en: Change SIM PIN
sq: Ndrysho PIN-in e SIM-it

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
sq[0]: PIN-i i pasaktë. % 1 përpjekje e mbetur.
sq[1]: PIN-i i pasaktë. % 1 përpjekje të mbetura.

en: No more attempts allowed
sq: Asnjë përpjekje nuk lejohet

en: Current PIN:
sq: PIN-i aktual:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
sq[0]: % 1 përpjekje e lejuar.
sq[1]: % 1 përpjekje te lejuara.

en: Choose new PIN:
sq: Zgjidh PIN-in e ri:

en: Confirm new PIN:
sq: Konfirmo PIN-in e ri:

en: PINs don't match. Try again.
sq: PIN-et nuk përputhen. Provo përsëri.

en: Enter SIM PIN
sq: Shtyp PIN-in e SIM-it

en: Enter Previous SIM PIN
sq: Shkruani PIN-in e mëparshme SIM

en: Lock
sq: Blloko

en: Unlock
sq: Zhblloko

en: Unlocked
sq: Zhbllokuar

en: Change PIN…
sq: Ndrysho PIN-in…

en: Locked
sq: Bllokuar

en: Unlock…
sq: Zhblloko…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
sq: Kur një PIN PIN është vendosur, duhet të futet për të hyrë në shërbimet celulare pasi ta rinisni pajisjen ose shkëmbyer SIM.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
sq: Futja e një PIN-i të pasaktë në mënyrë të përsëritur mund të bllokon SIM-in përgjithmonë.

en: Nokia HERE
sq: Nokia  HERE

en: Incorrect passcode. Try again.
sq: Kodëkalim i pasaktë. Provo përsëri.

en: Incorrect passphrase. Try again.
sq: Farzëkalim i pasaktë. Provo përsëri.

en: Could not set security mode
sq: Nuk mundi të vendoste mënyrën e sigurisë

en: Could not set security display hint
sq: Nuk mund të caktoja aluzionin e shfaqjes së sigurisë

en: Authentication token manipulation error
sq: Gabim në manipulimin e token të identifikimit
