lomiri-system-settings - en to el translation catalogue (404 entries)

en: System Settings
el: Ρυθμίσεις συστήματος

en: Preferences;Settings;
el: Προτιμήσεις;Ρυθμίσεις;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
el: Δεν γίνεται να ακυρωθεί το τρέχον αίτημα (δεν είναι δυνατή η επαφή με την υπηρεσία)

en: Can't pause current request (can't contact service)
el: Δεν υπάρχει δυνατότητα παύσης του τρέχοντος αιτήματος (δεν είναι δυνατή η επαφή με την υπηρεσία)

en: Developer Mode
el: Για προγραμματιστές

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
el: Στη λειτουργία προγραμματιστή, οποιοσδήποτε μπορεί να έχει πρόσβαση, να αλλάξει ή να διαγράψει οτιδήποτε σε αυτήν τη συσκευή συνδέοντάς το σε άλλη συσκευή.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
el: Χρειάζεται να ορίσετε έναν κωδικό αριθμό ή μια κωδική φράση για να χρησιμοποιήσετε τη λειτουργία προγραμματιστή.

en: Lock security
el: Κλείδωμα ασφαλείας

en: Sorry, this license could not be displayed.
el: Συγγνώμη, αυτή η άδεια δεν μπορούσε να εμφανιστεί.

en: About
el: Περί

en: Serial
el: Σειριακός

en: None
el: Κανένα

en: Wi-Fi address
el: Διεύθυνση Wi-Fi

en: Bluetooth address
el: Διεύθυνση Bluetooth

en: Storage
el: Αποθηκευτικός χώρος

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
el: %1 ελεύθερα

en: Software:
el: Λογισμικό:

en: OS
el: Λειτουργικό σύστημα

en: Last updated
el: Τελευταία ενημέρωση

en: Never
el: Ποτέ

en: Check for updates
el: Έλεγχος για ενημερώσεις

en: Legal:
el: Νομική σημείωση:

en: Software licenses
el: Άδειες λογισμικού

en: Regulatory info
el: Ρυθμιστικές πληροφορίες

en: Developer mode
el: Λειτουργία για προγραμματιστές

en: Scanning
el: Γίνεται σάρωση

en: Videos
el: Βίντεο

en: Audio
el: Ήχος

en: Pictures
el: Εικόνες

en: Documents
el: Έγγραφα

en: Downloads
el: Λήψεις

en: Other files
el: Άλλα αρχεία

en: Used by apps
el: Χρησιμοποιείται από εφαρμογές

en: Total storage
el: Συνολική χωρητικότητα

en: Free space
el: Ελεύθερος χώρος

en: By name
el: Κατ' όνομα

en: By size
el: Κατά μέγεθος

en: OS Build Details
el: Λεπτομέρειες έκδοσης Λ/Σ

en: OS build number
el: Αριθμός έκδοσης Λ/Σ

en: UBports Image part
el: Τμήμα εικόνας UBports

en: Ubuntu build description
el: Περιγραφή έκδοσης Ubuntu

en: Device Image part
el: Αναγνωριστικό έκδοσης συσκευής

en: Device build description
el: Περιγραφή έκδοσης συσκευής

en: Customization Image part
el: Αναγνωριστικό έκδοσης προσαρμογών

en: Unknown title
el: Άγνωστος τίτλος

en: Cancel
el: Ακύρωση

en: No images selected
el: Δεν επιλέχθηκαν εικόνες

en: Remove %1 image | Remove %1 images
el[0]: Διαγραφή %1 εικόνας
el[1]: Διαγραφή %1 εικόνων

en: Add an image…
el: Προσθήκη μιας εικόνας…

en: Remove images…
el: Αφαίρεση εικόνων…

en: Custom
el: Προσαρμοσμένο

en: Preview
el: Παρουσίαση

en: Set
el: Καθορισμός

en: OK
el: ΟΚ

en: Battery
el: Μπαταρία

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
el[0]: %1 δευτερόλεπτο πριν
el[1]: %1 δευτερόλεπτα πριν

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
el[0]: %1 λεπτό πριν
el[1]: %1 λεπτά πριν

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
el[0]: %1 ώρα πριν
el[1]: %1 ώρες πριν

en: Charge level
el: Επίπεδο φόρτισης

en: Yesterday
el: Χθες

en: Today
el: Σήμερα

en: Charging now
el: Φορτίζει

en: Last full charge
el: Τελευταία πλήρης φόρτιση

en: Fully charged
el: Πλήρως φορτισμένο

en: Ways to reduce battery use:
el: Τρόποι μείωσης χρήσης μπαταρίας:

en: Display brightness
el: Φωτεινότητα οθόνης

en: Lock when idle
el: Κλείδωμα αν ανενεργό

en: Sleep when idle
el: Αναστολή αν ανενεργό

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
el[0]: Μετά από %1 λεπτό
el[1]: Μετά από %1 λεπτά

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
el[0]: Μετά από %1 λεπτό
el[1]: Μετά από %1 λεπτά

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
el: Το Wi-Fi που χρησιμοποιείται για σημείο ασύρματης πρόσβασης

en: Lock the device when it's not in use:
el: Κλείδωμα συσκευής όταν δεν είναι σε χρήση:

en: Put the device to sleep when it is not in use:
el: Αναστολή λειτουργίας συσκευής όταν δεν χρησιμοποιείται:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
el[0]: Μετά από %1 δευτερόλεπτο
el[1]: Μετά από %1 δευτερόλεπτα

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
el: Οι μικρότεροι χρόνοι είναι πιο ασφαλείς. Η συσκευή δεν θα κλειδώνει κατά τη διάρκεια κλήσεων ή αναπαραγωγής βίντεο.

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
el: Δεν θα αναστέλλει η λειτουργία της συσκευής κατά τη διάρκεια κλήσεων ή αναπαραγωγής βίντεο.

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
el: Αίτημα εξουσιοδότησης σύζευξης Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
el: Η συσκευή %1 θέλει να πραγματοποιήσει σύζευξη με αυτήν τη συσκευή. Θέλετε να το επιτρέψετε;

en: Allow
el: Να επιτρέπεται

en: Refuse
el: Άρνηση

en: Bluetooth Pairing Request
el: Αίτηση ταιριάσματος Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
el: Παρακαλώ επιβεβαιώστε ότι το PIN που εμφανίζεται στην συσκευή '%1' ταιριάζει με αυτό

en: Confirm PIN
el: Επιβεβαίωση PIN

en: Connected
el: Σε σύνδεση

en: Connecting…
el: Γίνεται σύνδεση…

en: Disconnecting…
el: Γίνεται αποσύνδεση…

en: Disconnected
el: Αποσυνδεδεμένο

en: Unknown
el: Άγνωστο

en: Computer
el: Υπολογιστής

en: Phone
el: Τηλέφωνο

en: Modem
el: Μόντεμ

en: Network
el: Δίκτυο

en: Headset
el: Σετ ακουστικών/μικροφώνου

en: Headphones
el: Ακουστικά

en: Video
el: Βίντεο

en: Other Audio
el: Άλλοι Ήχοι

en: Joypad
el: Χειριστήριο Παιχνιδιών

en: Keyboard
el: Πληκτρολόγιο

en: Tablet
el: Ταμπλέτα

en: Mouse
el: Ποντίκι

en: Printer
el: Εκτυπωτής

en: Camera
el: Κάμερα

en: Watch
el: Παρακολούθηση

en: Other
el: Άλλο

en: Excellent
el: Εξαιρετικό

en: Good
el: Καλό

en: Fair
el: Μέτριο

en: Poor
el: Όχι καλό

en: Name
el: Όνομα

en: Type
el: Τύπος

en: Status
el: Κατάσταση

en: Signal Strength
el: Ισχύς σήματος

en: Connect automatically when detected:
el: Να συνδέεται αυτόματα με τον εντοπισμό:

en: Disconnect
el: Αποσύνδεση

en: Connect
el: Σύνδεση

en: Forget this device
el: Να ξεχαστεί αυτή η συσκευή

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please enter the following PIN on %1 and press “Enter” on the keyboard:
el: Παρακαλούμε εισαγάγετε το ακόλουθο PIN στο %1 και πατήστε «Enter» στο πληκτρολόγιο:

en: Discoverable
el: Ανιχνεύσιμο

en: Not discoverable
el: Μη ανιχνεύσιμο

en: Searching…
el: Γίνεται αναζήτηση…

en: Connect another device:
el: Συνδέστε μια άλλη συσκευή:

en: Connect a device:
el: Συνδέστε μια συσκευή:

en: None detected
el: Δεν βρέθηκε τίποτα

en: PIN for '%1'
el: PIN για '%1'

en: Pair
el: Ταίριασμα

en: Brightness & Display
el: Φωτεινότητα & Εμφάνιση

en: Brightness
el: Φωτεινότητα

en: Adjust automatically
el: Αυτόματη ρύθμιση

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
el: Αυξάνει και μειώνει τη φωτεινότητα της οθόνης για να ταιριάζει με το περιβάλλον.

en: External display
el: Εξωτερική οθόνη

en: Wireless display
el: Ασύρματη οθόνη

en: Not connected
el: Δεν είστε συνδεδεμένοι

en: Wireless Display
el: Ασύρματη οθόνη

en: No displays detected
el: Δεν ανιχνεύθηκαν οθόνες

en: Connected display:
el: Συνδεδεμένη οθόνη:

en: Connecting
el: Γίνεται σύνδεση

en: Use another display:
el: Χρήση άλλης οθόνης:

en: Choose a display:
el: Επιλογή οθόνης:

en: This device failed to connect to %1.
el: Αυτή η συσκευή απέτυχε να συνδεθεί στο %1.

en: There was an unknown error connecting to %1.
el: Παρουσιάστηκε ένα άγνωστο σφάλμα κατά τη σύνδεση στο %1.

en: Change Hotspot Setup
el: Αλλαγή ρυθμίσεων σημείου ασύρματης πρόσβασης

en: Set Up Hotspot
el: Ρύθμιση σημείου ασύρματης πρόσβασης

en: Hotspot name
el: Όνομα δικτύου hotspot

en: Choose a name
el: Επιλογή ενός ονόματος

en: Show password
el: Εμφάνιση κωδικού

en: Starting the hotspot will turn on Wi-Fi.
el: Η εκκίνηση του σημείου ασύρματης πρόσβασης θα ενεργοποιήσει το Wi-Fi.

en: Change
el: Αλλαγή

en: Start
el: Έναρξη

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
el: Όταν το hotspot είναι ενεργοποιημένο, οι άλλες συσκευές μπορούν να χρησιμοποιήσουν τη σύνδεση δεδομένων της κινητής τηλεφωνίας σας μέσω του Wi-Fi. Ισχύουν οι κανονικές χρεώσεις δεδομένων.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
el: Άλλες συσκευές μπορούν να χρησιμοποιήσουν τη σύνδεση δεδομένων της κινητής τηλεφωνίας σας μέσω δικτύου Wi-Fi. Ισχύουν οι κανονικές χρεώσεις δεδομένων.

en: Change Password/Setup…
el: Αλλαγή συνθηματικού/ρύθμισης…

en: Set Up Hotspot…
el: Ρύθμιση σημείου ασύρματης πρόσβασης…

en: Wi-Fi is off
el: Απενεργοποιημένο Wi-Fi

en: In order to create a hotspot, you need to turn Wi-Fi on.
el: Για να δημιουργήσετε ένα σημείο ασύρματης πρόσβασης, χρειάζεται να ενεργοποιήσετε το Wi-Fi.

en: Turn on Wi-Fi
el: Ενεργοποίηση Wi-Fi

en: Display language
el: Γλώσσα συστήματος

en: Back
el: Πίσω

en: Confirm
el: Επιβεβαίωση

en: Keyboard layouts
el: Διατάξεις πληκτρολογίου

en: Current layouts:
el: Τρέχουσες διατάξεις:

en: All layouts available:
el: Όλες οι διαθέσιμες διατάξεις:

en: Language & Text
el: Γλώσσα και κείμενο

en: Display language…
el: Γλώσσα συστήματος…

en: Enable on-screen keyboard
el: Ενεργοποίηση πληκτρολογίου οθόνης

en: On-screen keyboard
el: Πληκτρολόγιο οθόνης

en: External keyboard
el: Εξωτερικό πληκτρολόγιο

en: Suru Dark
el: Suru σκούρο

en: Suru Black
el: Suru μαύρο

en: Just White
el: Λευκό

en: Just Black
el: Μαύρο

en: Just Grey
el: Γκρι

en: Bordered White
el: Περίγραμμα λευκό

en: Bordered Black
el: Περίγραμμα μαύρο

en: Bordered Grey
el: Περίγραμμα γκρί

en: On-screen keyboard theme
el: Θέμα πληκτρολογίου οθόνης

en: Keyboard theme
el: Θέμα πληκτρολογίου

en: Spell checking
el: Ορθογραφικός έλεγχος

en: Auto correction
el: Αυτόματη διόρθωση

en: Word suggestions
el: Προτάσεις λέξεων

en: Auto capitalization
el: Αυτόματη μετατροπή σε κεφαλαία

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
el: Ενεργοποίηση του Shift για να γίνει κεφαλαίο το πρώτο γράμμα κάθε πρότασης.

en: Auto punctuation
el: Αυτόματη στίξη

en: Inserts a period when you tap Space twice.
el: Όταν πατήσετε δυο φορές το Διάστημα, προσθέτει μια τελεία.

en: Keyboard sound
el: Ήχος πληκτρολογίου

en: Keyboard vibration
el: Δόνηση πληκτρολογίου

en: Keyboard opacity
el: Διαφάνεια πληκτρολογίου

en: Hardware keyboard
el: Πληκτρολόγιο υλικού

en: Layouts and other sources
el: Διατάξεις και άλλες πηγές

en: The device needs to restart for changes to take effect.
el: Η συσκευή χρειάζεται να επανεκκινηθεί ώστε να ολοκληρωθούν οι αλλαγές.

en: Restart Now
el: Επανεκκίνηση τώρα

en: Current spelling languages:
el: Τρέχουσες γλώσσες με ορθογραφικό ελέγχο:

en: All languages available:
el: Όλες οι διαθέσιμες γλώσσες:

en: On large screens:
el: Σε μεγάλες οθόνες:

en: Always show the launcher
el: Να εμφανίζεται πάντα ο εκκινητής

en: Videos and full-screen games may hide it temporarily.
el: Τα βίντεο και τα παιχνίδια πλήρους οθόνης ενδέχεται να τα αποκρύψουν προσωρινά.

en: Icon size:
el: Μέγεθος εικονιδίου:

en: Cursor speed:
el: Ταχύτητα δρομέα:

en: Wheel scrolling speed:
el: Ταχύτητα κύλισης ροδέλας:

en: Double-click speed:
el: Ταχύτητα διπλού κλικ:

en: Test double-click:
el: Δοκιμή διπλού κλικ:

en: Touchpad
el: Επιφάνεια αφής

en: Finger scrolling speed:
el: Ταχύτητα κύλισης με δύο δάκτυλα:

en: Tap to click
el: Πατήστε για κλικ

en: Scroll with two fingers
el: Κύλιση με δυο δάκτυλα

en: Ignore touchpad when:
el: Αγνόηση επιφάνειας αφής όταν:

en: Typing
el: Πληκτρολόγηση

en: A mouse is connected
el: Ένα ποντίκι συνδέθηκε

en: Connect a mouse or touchpad via USB, or use a Bluetooth device. If a Bluetooth device isn’t detected, make sure it is turned on and its batteries are charged.
el: Συνδέστε ένα ποντίκι ή επιφάνεια αφής μέσω USB ή χρησιμοποιήστε μια συσκευή Bluetooth. Εάν δεν εντοπιστεί συσκευή Bluetooth, βεβαιωθείτε ότι είναι ενεργοποιημένη και ότι οι μπαταρίες είναι φορτισμένες.

en: You need to use a Bluetooth mouse or touchpad with this display. Make sure it is close to the device and its batteries are charged.
el: Χρειάζεται να χρησιμοποιήσετε ποντίκι Bluetooth ή επιφάνεια αφής με αυτήν την οθόνη. Βεβαιωθείτε ότι είναι κοντά στη συσκευή και ότι οι μπαταρίες είναι φορτισμένες.

en: Mouse & Touchpad
el: Ποντίκι & επιφάνεια αφής

en: Primary button:
el: Πρωτεύον κουμπί:

en: Left
el: Αριστερά

en: Right
el: Δεξιά

en: Not fast enough
el: Όχι αρκετά γρήγορα

en: Double-clicked
el: Διπλό κλικ

en: Notifications
el: Ειδοποιήσεις

en: Let this app alert me using:
el: Να επιτρέπεται σε αυτήν την εφαρμογή να με ειδοποιεί με χρήση:

en: Sounds
el: Ήχοι

en: Vibrations
el: Δονήσεις

en: Notification Bubbles
el: Συννεφάκια ειδοποιήσεων

en: Notification List
el: Λίστα ειδοποιήσεων

en: Sound
el: Ήχος

en: Apps that notify with sound:
el: Εφαρμογές που ειδοποιούν με ήχο:

en: Vibration
el: Δόνηση

en: When in Silent mode:
el: Όταν είναι στην αθόρυβη λειτουργία:

en: Vibrate as normal
el: Δόνηση ως συνήθως

en: Don't vibrate
el: Να μην δονείται

en: Apps that notify with vibrations:
el: Εφαρμογές που ειδοποιούν με δόνηση:

en: Applications:
el: Εφαρμογές:

en: Apps can alert you using sounds, vibrations, notification bubbles and the Notification list.
el: Οι εφαρμογές μπορούν να σας ειδοποιούν χρησιμοποιώντας ήχους, δονήσεις, συννεφάκια ειδοποιήσεων και τη λίστα ειδοποιήσεων.

en: Apps that notify with sound
el: Εφαρμογές που ειδοποιούν με ήχο

en: Apps that notify with vibration
el: Εφαρμογές που ειδοποιούν με δόνηση

en: No notifications
el: Καμία ειδοποίηση

en: Bubbles
el: Σύννεφα ειδοποιήσεων

en: Add printer
el: Προσθήκη εκτυπωτή

en: Enter URI
el: Εισάγετε URI

en: Devices
el: Συσκευές

en: No devices found.
el: Δεν βρέθηκαν συσκευές.

en: Describe printer
el: Περιγραφή εκτυπωτή

en: Connection
el: Σύνδεση

en: Choose a connection
el: Επιλογή μιας σύνδεσης

en: Printer name
el: Όνομα εκτυπωτή

en: Description
el: Περιγραφή

en: Optional
el: Προαιρετικό

en: Location
el: Τοποθεσία

en: Driver
el: Οδηγός

en: Choose driver
el: Επιλογή οδηγού

en: Select printer from database
el: Επιλογή εκτυπωτή από τη βάση δεδομένων

en: Provide PPD file
el: Παροχή αρχείου PPD

en: Filter drivers
el: Φιλτράρισμα οδηγών

en: PPD file
el: Αρχείο PPD

en: Printing
el: Γίνεται εκτύπωση

en: Manager Printer Jobs
el: Διαχείριση εργασιών εκτύπωσης

en: Default printer
el: Προεπιλεγμένος εκτυπωτής

en: Configured printers
el: Ρυθμισμένοι εκτυπωτές

en: Discovered printers
el: Εκτυπωτές που βρέθηκαν

en: Delete
el: Διαγραφή

en: Set as Default
el: Ορισμός ως προεπιλογή

en: There are no printers configured yet.
el: Δεν έχουν ρυθμιστεί ακόμη εκτυπωτές.

en: Printer status
el: Κατάσταση εκτυπωτή

en: General settings
el: Γενικές ρυθμίσεις

en: Policies
el: Πολιτικές

en: Copies and pages
el: Αντίγραφα και σελίδες

en: Host
el: Κεντρικός υπολογιστής

en: Copies
el: Αντίγραφα

en: Paper size
el: Μέγεθος χαρτιού

en: Duplex
el: Διπλότυπο

en: Color model
el: Χρώμα μοντέλου

en: Quality
el: Ποιότητα

en: Enabled
el: Ενεργοποιημένο

en: Default
el: Προεπιλογή

en: This is the default printer.
el: Αυτός είναι ο προεπιλεγμένος εκτυπωτής.

en: Accepting jobs
el: Αποδοχή εργασιών

en: Shared
el: Κοινόχρηστα

en: Idle
el: Αδρανή

en: Aborted
el: Ματαιώθηκε

en: Active
el: Ενεργό

en: Stopped
el: Διακόπηκε

en: No messages
el: Κανένα μήνυμα

en: Jobs
el: Εργασίες

en: Manage Print Jobs
el: Διαχείριση εργασιών εκτυπωτή

en: Address
el: Διεύθυνση

en: Model
el: Μοντέλο

en: Local Raw Printer
el: Τοπικός εκτυπωτής raw

en: Print test page
el: Εκτύπωση δοκιμαστικής σελίδας

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this device.
el: Όλα τα έγγραφα, τα αποθηκευμένα παιχνίδια, οι ρυθμίσεις και άλλα στοιχεία θα διαγραφούν οριστικά από αυτήν τη συσκευή.

en: Erase & Reset Everything
el: Ολική διαγραφή & επαναφορά

en: Reset device
el: Επαναφορά συσκευής

en: Reset Launcher
el: Επαναφορά εκκινητή (launcher)

en: The Launcher will be returned to its original contents.
el: Ο εκκινητής θα επιστρέψει στα αρχικά περιεχόμενα.

en: Reset all system settings…
el: Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων του συστήματος…

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
el: Τα περιεχόμενα και η διαμόρφωση του εκκινητή, καθώς και τα φίλτρα της αρχικής οθόνης θα επιστρέψουν στις αρχικές τους ρυθμίσεις.

en: Erase & Reset All
el: Διαγραφή & επαναφορά όλων

en: Reset all system settings
el: Επαναφορά όλων των ρυθμίσεων του συστήματος

en: Silent Mode
el: Αθόρυβη λειτουργία

en: High volume can damage your hearing.
el: Η υψηλή ένταση μπορεί να τραυματίσει την ακοή σου.

en: Phone calls:
el: Κλήσεις:

en: Ringtone
el: Ήχος κλήσης

en: Vibrate on ring
el: Δόνηση κατά το κουδούνισμα

en: Vibrate in Silent Mode
el: Δόνηση στην αθόρυβη λειτουργία

en: Dialpad tones
el: Ήχοι πληκτρολογίου

en: Messages:
el: Μηνύματα:

en: Vibrate with message sound
el: Δόνηση με ήχο μηνύματος

en: Other sounds:
el: Άλλοι ήχοι:

en: Lock sound
el: Ήχος κλειδώματος

en: Other vibrations
el: Άλλες δονήσεις

en: Custom Ringtone
el: Προσαρμοσμένος ήχος κλήσης

en: Choose from
el: Επιλογή από

en: Time zone
el: Ζώνη ώρας

en: Set the time zone:
el: Ρύθμιση ζώνης ώρας:

en: Automatically
el: Αυτόματα

en: Manually
el: Χειροκίνητα

en: Enter your current location.
el: Εισάγετε την τρέχουσα τοποθεσία σας.

en: No matching place
el: Δεν βρέθηκε τοποθεσία

en: Time and Date
el: Ώρα & ημερομηνία

en: Time zone:
el: Ζώνη ώρας:

en: Set the time and date:
el: Ρύθμιση ώρας και ημερομηνίας:

en: Set time & date
el: Ρύθμιση ώρας και ημερομηνίας

en: Time
el: Ώρα

en: Date
el: Ημερομηνία

en: To add a VPN configuration, download its config file or configure it manually.
el: Για να προσθέσετε μια ρύθμιση VPN, κάντε λήψη του αρχείου ρυθμίσεων ή ρυθμίστε το μη αυτόματα.

en: Add Manual Configuration…
el: Προσθήκη χειροκίνητης ρύθμισης…

en: VPN reconnection required.
el: Απαιτείται επανασύνδεση VPN.

en: You need to reconnect for changes to have an effect.
el: Πρέπει να επανασυνδεθείτε ώστε να ολοκληρωθούν οι αλλαγές.

en: Add certificate?
el: Προσθήκη πιστοποιητικού;

en: Add key?
el: Προσθήκη κλειδιού;

en: Add pac file?
el: Προσθήκη αρχείου pac;

en: Content:
el: Περιεχόμενο:

en: No data available.
el: Δεν υπάρχουν διαθέσιμα δεδομένα.

en: Save
el: Αποθήκευση

en: Unknown error
el: Άγνωστο σφάλμα

en: No reason given
el: Δεν δόθηκε αιτία

en: Device is now managed
el: Η συσκευή είναι πλέον διαχειρίσιμη

en: Device is now unmanaged
el: Η συσκευή είναι πλέον μη διαχειρίσιμη

en: The device could not be readied for configuration
el: Η συσκευή δεν μπορούσε να καταστεί έτοιμη για ρύθμιση

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
el: Δεν ήταν δυνατόν να διατηρηθεί η ρύθμιση IP (μη διαθέσιμη διεύθυνση, λήξη χρόνου, κτλ)

en: The IP configuration is no longer valid
el: Δεν είναι πλέον έγκυρες οι ρυθμίσεις IP

en: Your authentication details were incorrect
el: Οι λεπτομέρειες πιστοποίησης ήταν λανθασμένες

en: 802.1X supplicant disconnected
el: Αποσυνδέθηκε το 802.1x supplicant

en: 802.1X supplicant configuration failed
el: Απέtυχε η ρύθμιση του 802.1x supplicant

en: 802.1X supplicant failed
el: Αποτυχία του 802.1x supplicant

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
el: Το 802.1x supplicant πήρε πολλή ώρα για να πιστοποιηθεί

en: DHCP client failed to start
el: Αποτυχία εκκίνησης του πελάτη DHCP

en: DHCP client error
el: Σφάλμα πελάτη DHCP

en: DHCP client failed
el: Αποτυχία του πελάτη DHCP

en: Shared connection service failed to start
el: Αποτυχία εκκίνησης της υπηρεσίας κοινόχρηστης σύνδεσης

en: Shared connection service failed
el: Αποτυχία της υπηρεσίας κοινόχρηστης σύνδεσης

en: Necessary firmware for the device may be missing
el: Μπορεί να λείπει το απαραίτητο υλισμικό (firmware) για τη συσκευή

en: The device was removed
el: Η συσκευή αφαιρέθηκε

en: NetworkManager went to sleep
el: Ο NetworkManager μπήκε σε λειτουργία ύπνου

en: The device's active connection disappeared
el: Η ενεργή σύνδεση της συσκευής εξαφανίστηκε

en: Device disconnected by user or client
el: Η συσκευή αποσυνδέθηκε από τον χρήστη ή τον πελάτη

en: The device's existing connection was assumed
el: Θεωρήθηκε η υπάρχουσα σύνδεση της συσκευής

en: The supplicant is now available
el: Ο supplicant είναι τώρα διαθέσιμος

en: The modem could not be found
el: Αδυναμία εύρεσης του μόντεμ

en: The Bluetooth connection failed or timed out
el: Απέτυχε ή έληξε η σύνδεση Bluetooth

en: A dependency of the connection failed
el: Μια εξάρτηση της σύνδεσης απέτυχε

en: ModemManager is unavailable
el: Ο ModemManager δεν είναι διαθέσιμος

en: The Wi-Fi network could not be found
el: Δεν ήταν δυνατόν να βρεθεί το δίκτυο Wi-Fi

en: A secondary connection of the base connection failed
el: Απέτυχε μια δευτερεύουσα σύνδεση της βασικής σύνδεσης

en: Network details
el: Λεπτομέρειες δικτύου

en: Last connected
el: Τελευταία σύνδεση

en: Password
el: Κωδικός

en: Forget this network
el: Να ξεχαστεί αυτό το δίκτυο

en: IP address
el: Διεύθυνση IP

en: Connect to Hidden Network
el: Σύνδεση σε κρυφό δίκτυο

en: Network name
el: Όνομα δικτύου

en: Security
el: Ασφάλεια

en: WPA & WPA2 Personal
el: Προσωπικό WPA & WPA2

en: WPA & WPA2 Enterprise
el: Εταιρικό WPA & WPA2

en: Dynamic WEP (802.1x)
el: Δυναμικό WEP (802.1x)

en: Authentication
el: Πιστοποίηση

en: Inner authentication
el: Εσωτερική πιστοποίηση

en: CA certificate
el: Πιστοποιητικό CA

en: Choose…
el: Επιλογή…

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The organization name has been truncated, as indicated by the ellipsis. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1…, Exp.: %2
el: %1…, Λήξη.: %2

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1, Exp.: %2
el: %1, Λήξη.: %2

en: Using certificates is recommended as it increases security.
el: Συνιστάται η χρήση πιστοποιητικών καθώς αυξάνει την ασφάλεια.

en: Client certificate
el: Πιστοποιητικό πελάτη

en: User private key
el: Χρήση προσωπικού κλειδιού

en: Pac file
el: Αρχείο Pac

en: Pac provisioning
el: Τροφοδοσία pac

en: Disabled
el: Απενεργοποιημένο

en: Anonymous
el: Ανώνυμος

en: Authenticated
el: Πιστοποιήθηκε

en: Both
el: Και τα δύο

en: PEAP version
el: Έκδοση PEAP

en: Version 0
el: Έκδοση 0

en: Version 1
el: Έκδοση 1

en: Automatic
el: Αυτόματο

en: Anonymous identity
el: Ανώνυμη ταυτότητα

en: Identity
el: Ταυτότητα

en: Username
el: Όνομα χρήστη

en: Private key password
el: Συνθηματικό προσωπικού κλειδιού

en: Remember password
el: Απομνημόνευση συνθηματικού

en: Connect to hidden network…
el: Σύνδεση σε κρυφό δίκτυο…

en: Previous networks
el: Προηγούμενα δίκτυα

en: Clear
el: Εκκαθάριση

en: Private key
el: Ιδιωτικό κλειδί

en: Public key
el: Δημόσιο κλειδί

en: Opaque
el: Αδιαφανής

en: Search
el: Εύρεση

en: Personal
el: Προσωπικά

en: System
el: Σύστημα
