lomiri-system-settings - en to eu translation catalogue (264 entries)

en: System Settings
eu: Sistemaren ezarpenak

en: Preferences;Settings;
eu: Hobespenak;Ezarpenak;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
eu: Ezin da uneko eskaera ezeztatu (ezin da zerbitzuarekin kontaktatu)

en: Can't pause current request (can't contact service)
eu: Ezin da uneko eskaera pausatu (ezin da zerbitzuarekin kontaktatu)

en: Developer Mode
eu: Garatzaile modua

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
eu: Garatzaile moduan, edonork atzi, alda edo ezaba dezake telefono honetako edozer, hau beste gailu batera konektatuz.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
eu: Pasakode edo pasaesaldi bat ezarri behar duzu garatzaile-modua erabiltzeko.

en: Lock security
eu: Blokeo-segurtasuna

en: Sorry, this license could not be displayed.
eu: Sentitzen dugu, ezin izan da lizentzia hau erakutsi.

en: About
eu: Honi buruz

en: Serial
eu: Serie-zenbakia

en: None
eu: Bat ere ez

en: Wi-Fi address
eu: Wifi helbidea

en: Bluetooth address
eu: Bluetooth helbidea

en: Storage
eu: Biltegiratzea

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
eu: %1 libre

en: Software:
eu: Softwarea:

en: OS
eu: Sistema eragilea

en: Last updated
eu: Azken eguneratzea

en: Never
eu: Inoiz ere ez

en: Check for updates
eu: Bilatu eguneraketak

en: Legal:
eu: Lege-oharra:

en: Software licenses
eu: Software-lizentziak

en: Regulatory info
eu: Erregulatze-informazioa

en: Developer mode
eu: Garatzaile modua

en: Scanning
eu: Eskaneatzen

en: Videos
eu: Bideoak

en: Audio
eu: Audioa

en: Pictures
eu: Irudiak

en: Other files
eu: Bestelako fitxategiak

en: Used by apps
eu: Aplikazioek erabilia

en: Total storage
eu: Biltegiratzea guztira

en: Free space
eu: Leku librea

en: By name
eu: Izenaren arabera

en: By size
eu: Tamainaren arabera

en: N/A
eu: E/E

en: OS Build Details
eu: SEaren eraikitze-xehetasunak

en: OS build number
eu: SEaren eraikitze-zenbakia

en: UBports Image part
eu: UBports irudiaren zatia

en: Ubuntu build description
eu: Ubunturen eraikitze-deskribapena

en: Device Image part
eu: Gailuaren irudiaren zatia

en: Device build description
eu: Gailuaren eraikitze-deskribapena

en: Customization Image part
eu: Pertsonalizazio-irudiaren zatia

en: Unknown title
eu: Izenburu ezezaguna

en: Cancel
eu: Utzi

en: No images selected
eu: Ez da irudirik hautatu

en: Remove %1 image | Remove %1 images
eu[0]: Kendu irudi %1
eu[1]: Kendu %1 irudiak

en: Add an image…
eu: Gehitu irudi bat…

en: Remove images…
eu: Kendu irudiak…

en: Custom
eu: Pertsonalizatua

en: Preview
eu: Aurreikusi

en: Set
eu: Ezarri

en: OK
eu: Ados

en: Battery
eu: Bateria

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
eu[0]: duela segundo %1
eu[1]: duela %1 segundo

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
eu[0]: duela minutu %1
eu[1]: duela %1 minutu

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
eu[0]: duela ordu %1
eu[1]: duela %1 ordu

en: Charge level
eu: Karga-maila

note: TRANSLATORS: %1 refers to a percentage that indicates the charging level of the battery
en: %1%
eu: %%1

en: Yesterday
eu: Atzo

en: Today
eu: Gaur

en: Charging now
eu: Kargatzen

en: Last full charge
eu: Azken karga osoa

en: Fully charged
eu: Erabat kargatuta

en: Ways to reduce battery use:
eu: Bateriaren erabilera gutxitzeko erak:

en: Display brightness
eu: Pantailaren distira

en: Lock when idle
eu: Blokeatu inaktibo egotean

en: Sleep when idle
eu: Eseki inaktibo egotean

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
eu[0]: Segundu %1en ondoren
eu[1]: %1 segunduren ondoren

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
eu[0]: Minutu %1en ondoren
eu[1]: %1 minuturen ondoren

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
eu: Sarbiderako erabilitako haririk gabeko sarea

en: Wi-Fi
eu: Wifia

en: Bluetooth
eu: Bluetooth-a

en: Lock the device when it's not in use:
eu: Telefonoa blokeatu gailua erabiltzen ari ez denean:

en: Put the device to sleep when it is not in use:
eu: Gailua eseki erabiltzen ari ez denean:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
eu[0]: Segundo %1en ondoren
eu[1]: %1 segundoren ondoren

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
eu: Denbora laburragoak seguruagoak dira. Gailua ez da blokeatuko deietan edo bideoa erreproduzitzean.

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
eu: Gailua ez da esekiko deietan edo bideoa erreproduzitzean.

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
eu: Bluetooth bidez parekatzeko baimen eskaera

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
eu: %1 gailuak gailu honekin parekatu nahi du. Onartu nahi al duzu?

en: Allow
eu: Baimendu

en: Refuse
eu: Errefusatu

en: Bluetooth Pairing Request
eu: Bluetooth bidez parekatzeko eskaera

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
eu: Egiaztatu '%1'(e)n bistaratutako PINa honekin bat datorrela

en: Confirm PIN
eu: Berretsi PINa

en: Connected
eu: Konektatuta

en: Connecting…
eu: Konektatzen…

en: Disconnecting…
eu: Deskonektatzen…

en: Disconnected
eu: Deskonektatuta

en: Unknown
eu: Ezezaguna

en: Computer
eu: Ordenagailua

en: Phone
eu: Telefonoa

en: Modem
eu: Modema

en: Network
eu: Sarea

en: Headset
eu: Mikrofonodun aurikularrak

en: Headphones
eu: Aurikularrak

en: Video
eu: Bideoa

en: Other Audio
eu: Bestelako audioa

en: Joypad
eu: Joko-agintea

en: Keyboard
eu: Teklatua

en: Tablet
eu: Tableta

en: Mouse
eu: Sagua

en: Printer
eu: Inprimagailuak

en: Camera
eu: Kamera

en: Watch
eu: Ordularia

en: Other
eu: Bestelakoa

en: Excellent
eu: Bikaina

en: Good
eu: Ona

en: Fair
eu: Egokia

en: Poor
eu: Txarra

en: Name
eu: Izena

en: Type
eu: Mota

en: Status
eu: Egoera

en: Signal Strength
eu: Seinalearen indarra

en: Connect automatically when detected:
eu: Konektatu automatikoki detektatu ahala:

en: Disconnect
eu: Deskonektatu

en: Connect
eu: Konektatu

en: Forget this device
eu: Ahaztu gailu hau

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please enter the following PIN on %1 and press “Enter” on the keyboard:
eu: Mesedez sartu ondorengo PIN-a %1-en eta sakatu "Enter" teklatuan:

en: Discoverable
eu: Ikusgai

en: Not discoverable
eu: Ez ikusgai

en: Searching…
eu: Bilatzen…

en: Connect another device:
eu: Konektatu beste gailu bat:

en: Connect a device:
eu: Konektatu gailu bat:

en: None detected
eu: Ez da bat ere detektatu

en: PIN for '%1'
eu: '%1'(r)entzako PINa

en: Pair
eu: Parekatu

en: Brightness & Display
eu: Distira eta Pantaila

en: Brightness
eu: Distira

en: Adjust automatically
eu: Doitu automatikoki

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
eu: Pantaila argitu edo iluntzen du ingurunera egokitzeko.

en: External display
eu: Kanpoko pantaila

en: Wireless display
eu: Haririk gabeko pantaila

en: Not connected
eu: Konektatu gabe

en: Wireless Display
eu: Haririk gabeko pantaila

en: No displays detected
eu: Ez da pantailarik detektatu

en: Connected display:
eu: Konektaturiko pantaila:

en: Connecting
eu: Konektatzen

en: Use another display:
eu: Beste pantaila bat erabili:

en: Choose a display:
eu: Aukeratu pantaila bat:

en: This device failed to connect to %1.
eu: Gailu honek huts egin du %1-(e)ra konektatzean.

en: There was an unknown error connecting to %1.
eu: Akats ezezagun bat gertatu da %1-(e)ra konektatzean.

en: Change Hotspot Setup
eu: Aldatu sarbide puntuaren ezarpenak

en: Set Up Hotspot
eu: Konfiguratu sarbide puntua

en: Hotspot name
eu: Wifigunearen izena

en: Choose a name
eu: Aukeratu izen bat

en: Show password
eu: Erakutsi pasahitza

en: Starting the hotspot will turn on Wi-Fi.
eu: Sarbide puntua abiatzean Wi-Fi konexioa piztuko da.

en: Change
eu: Aldatu

en: Start
eu: Hasi

en: Hotspot
eu: Wifigunea

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
eu: Wifigunea gaituta egotean, beste gailuek zure mugikorreko datu-konexioa erabili ahalko dute wifi bidez. Ohiko datuen tarifa aplikatuko da.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
eu: Beste gailuek zure mugikorreko datu-konexioa erabil dezakete wifi sarearen bitartez. Ohiko datu-tarifa aplikatuko da.

en: Change Password/Setup…
eu: Aldatu Pasahitza/Ezarpenak…

en: Set Up Hotspot…
eu: Konfiguratu sarbide puntua…

en: In order to create a hotspot, you need to turn Wi-Fi on.
eu: Sarbide puntua sortzeko, Wi-Fia piztu behar duzu.

en: Display language
eu: Bistaratzeko hizkuntza

en: Back
eu: Atzera

en: Confirm
eu: Berretsi

en: Keyboard layouts
eu: Teklatu-diseinuak

en: Current layouts:
eu: Uneko diseinuak:

en: All layouts available:
eu: Diseinu eskuragarriak:

en: Language & Text
eu: Hizkuntza eta testua

en: Display language…
eu: Bistaratzeko hizkuntza...

en: Enable on-screen keyboard
eu: Pantaila teklatua gaitu

en: On-screen keyboard
eu: Pantaila teklatua

en: External keyboard
eu: Kanpoko teklatua

en: On-screen keyboard theme
eu: Pantaila teklataren gaia

en: Keyboard theme
eu: Teklatuaren gaia

en: Spell checking
eu: Ortografia-egiaztapena

en: Auto correction
eu: Autozuzenketa

en: Word suggestions
eu: Hitz-iradokizunak

en: Auto capitalization
eu: Maiuskula automatikoak

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
eu: Maius tekla aktibatzen du esaldi bakoitzeko lehen hitza maiuskulaz jartzeko.

en: Auto punctuation
eu: Autopuntuazioa

en: Inserts a period when you tap Space twice.
eu: Puntu bat sartzen du bi aldiz hutsunea sakatzean.

en: Keyboard sound
eu: Teklatu-soinua

en: Keyboard vibration
eu: Teklatuaren bibrazioa

en: Restart Now
eu: Berrabiarazi orain

en: Current spelling languages:
eu: Uneko egiaztapendun hizkuntzak:

en: All languages available:
eu: Hizkuntza eskuragarriak:

en: Notifications
eu: Jakinarazpenak

en: Sound
eu: Soinua

en: Location
eu: Kokapena

en: Printing
eu: Inprimatzen

en: Delete
eu: Ezabatu

en: Copies
eu: Kopiak

en: Quality
eu: Kalitatea

en: Default
eu: Lehenetsia

en: Active
eu: Aktibo

en: Erase & Reset Everything
eu: Ezabatu eta leheneratu guztia

en: Reset Launcher
eu: Leheneratu abiarazlea

en: The Launcher will be returned to its original contents.
eu: Abiarazlearen edukiak leheneratuko dira.

en: Reset all system settings…
eu: Berrezarri sistemaren ezarpen guztiak...

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
eu: Abiarazlearen edukiak eta diseinua, eta hasierako pantailako iragazkiak jatorrizko ezarpenetara itzuliko dira.

en: Reset all system settings
eu: Berrezarri sistemaren ezarpen guztiak

en: Silent Mode
eu: Isileko modua

en: Phone calls:
eu: Telefono deiak:

en: Ringtone
eu: Txirrin-tonua

en: Vibrate in Silent Mode
eu: Bibratu Isilik moduan

en: Messages:
eu: Mezuak:

en: Vibrate with message sound
eu: Bibratu mezuaren soinuarekin

en: Other sounds:
eu: Bestelako soinuak:

en: Lock sound
eu: Blokeatze-soinua

en: Time zone
eu: Ordu-zona

en: Set the time zone:
eu: Ezarri ordu-zona:

en: Automatically
eu: Automatikoki

en: Manually
eu: Eskuz

en: Enter your current location.
eu: Sartu zure uneko kokalekua.

en: No matching place
eu: Ez dago bat datorren lekurik

en: Time and Date
eu: Ordua eta data

en: Time zone:
eu: Ordu-zona:

en: Set the time and date:
eu: Ezarri ordua eta data:

en: Set time & date
eu: Ezarri ordua eta data

en: Time
eu: Ordua

en: Date
eu: Data

en: Save
eu: Gorde

en: Unknown error
eu: Errore ezezaguna

en: No reason given
eu: Ez da arrazoirik eman

en: Device is now managed
eu: Gailua orain kudeatuta dago

en: Device is now unmanaged
eu: Gailua orain kudeatu gabe dago

en: The device could not be readied for configuration
eu: Gailua ezin izan da konfiguraziorako prestatu

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
eu: IP konfigurazioa ezin izan da gorde (helbide, denbora-muga, etab. erabilgarririk ez)

en: The IP configuration is no longer valid
eu: IP konfigurazioa dagoeneko ez da baliozkoa

en: Your authentication details were incorrect
eu: Zure autentifikazio-xehetasunak ez dira zuzenak

en: 802.1X supplicant disconnected
eu: 802.1X eskatzailea deskonektatuta

en: 802.1X supplicant configuration failed
eu: 802.1X eskatzailearen konfigurazioak huts egin du

en: 802.1X supplicant failed
eu: 802.1X eskatzaileak huts egin du

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
eu: 802.1X eskatzaileak denbora gehiegi egin du autentifikatzeko

en: DHCP client failed to start
eu: DHCP bezeroak huts egin du abiaraztean

en: DHCP client error
eu: DHCP bezeroaren errorea

en: DHCP client failed
eu: DHCP bezeroak huts egin du

en: Shared connection service failed to start
eu: Partekatutako konexioaren zerbitzuak huts egin du abiatzean

en: Shared connection service failed
eu: Partekatutako konexioaren zerbitzuak huts egin du

en: Necessary firmware for the device may be missing
eu: Baliteke gailuarentzat beharrezko firmwarea faltatzea

en: The device was removed
eu: Gailua kendu egin da

en: NetworkManager went to sleep
eu: NetworkManager lo dago

en: The device's active connection disappeared
eu: Gailuaren konexio aktiboa desagertu da

en: Device disconnected by user or client
eu: Gailua erabiltzaileak edo bezeroak deskonektatu du

en: The device's existing connection was assumed
eu: Existitzen den gailuaren konexioa hartu da

en: The supplicant is now available
eu: Eskatzailea orain erabilgarri dago

en: The modem could not be found
eu: Ezin izan da modema aurkitu

en: The Bluetooth connection failed or timed out
eu: Bluetooth-konexioak huts egin edo denbora-muga gainditu du

en: A dependency of the connection failed
eu: Konexioaren mendekotasun batek huts egin du

en: ModemManager is unavailable
eu: ModemManager ez dago erabilgarri

en: The Wi-Fi network could not be found
eu: Ezin izan da wifi sarea aurkitu

en: A secondary connection of the base connection failed
eu: Oinarrizko konexioaren bigarren mailako konexio batek huts egin du

en: Network details
eu: Sarearen xehetasunak

en: Last connected
eu: Azken konexioa

en: Password
eu: Pasahitza

en: IP address
eu: IP helbidea

en: Connect to Hidden Network
eu: Konektatu ezkutuko sarera

en: Network name
eu: Sarearen izena

en: Security
eu: Segurtasuna

en: WPA & WPA2 Personal
eu: WPA eta WPA2 pertsonala

en: Authentication
eu: Autentifikazioa

en: Disabled
eu: Desgaituta

en: Username
eu: Erabiltzaile izena

en: Connect to hidden network…
eu: Konektatu ezkutuko sarera…

en: Previous networks
eu: Aurreko sareak

en: Clear
eu: Garbitu

en: Search
eu: Bilatu

en: Personal
eu: Pertsonala

en: System
eu: Sistema
