lomiri-system-settings - en to hy translation catalogue (168 entries)

en: System Settings
hy: Համակարգի Կարգավորումներ

en: Preferences;Settings;
hy: Նախընտրություններ;Կարգավորումներ

en: Developer Mode
hy: Ծրագրավորողի ռեժիմ

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
hy: Ծրագրավորման ռեժիմում բոլորին ամենինչ հասանելի կլինի և բոլորը կարող են փոփոխել կամ ջնջել ինչ-որ բան։

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
hy: Դուք պետք է կոդ կամ գաղտնաբառ ունենաք, որպեսզի օգտվեք ծրագրավորման ռեժիմից։

en: Lock security
hy: Կողպեքի ռեժիմի անվտանգություն

en: Sorry, this license could not be displayed.
hy: Ներողություն, այս լիցենզիան չստացվեց ցույց տալ։

en: About
hy: Հավելվածի մասին

en: Serial
hy: Սերիական համար

en: None
hy: Բացակայում է

en: Wi-Fi address
hy: Wi-Fi հասցե

en: Bluetooth address
hy: Bluetooth հասցե

en: Storage
hy: Հիշողություն

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
hy: %1 ազատ

en: Software:
hy: Ծրագրային ապահովում.

en: OS
hy: ՕՀ

en: Last updated
hy: Վերջին թարմացում

en: Never
hy: Երբեք

en: Check for updates
hy: Գտնել թարմացումներ

en: Legal:
hy: Իրավական տեղեկատվություն.

en: Software licenses
hy: Ծրագրի լիցենզիաներ

en: Regulatory info
hy: Իրավական տեղեկատվություն

en: Developer mode
hy: Ծրագրավորողի ռեժիմ

en: Scanning
hy: Ստուգում

en: Videos
hy: Տեսանյութեր

en: Audio
hy: Ձայնագրություններ

en: Pictures
hy: Նկարներ

en: Other files
hy: Ուրիշ ֆայլեր

en: Used by apps
hy: Զբաղված է ծրագրերի կոցմից

en: Total storage
hy: Ընդհանուր հիշողություն

en: Free space
hy: Ազատ հիշողություն

en: By name
hy: Անունով

en: By size
hy: Չափով

en: OS Build Details
hy: ՕՀ-ի մասին ինֆորմացիա

en: OS build number
hy: ՕՀ-ի կառուցման համարը

en: Device build description
hy: Սարքի կառուցման նկարագրություն

en: Cancel
hy: Չեղարկել

en: Preview
hy: Նախադիտել

en: Set
hy: Ընտրել

en: Battery
hy: Մարտկոց

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
hy[0]: %1 վարկյան առաջ
hy[1]: %1 վարկյան առաջ

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
hy[0]: %1 րոպե առաջ
hy[1]: %1 րոպե առաջ

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
hy[0]: %1 ժամ առաջ
hy[1]: %1 ժամ առաջ

en: Charge level
hy: Լիցքավորման մակարդակը

en: Yesterday
hy: Երեկ

en: Today
hy: Այսօր

en: Charging now
hy: Լիցքավորվում է

en: Last full charge
hy: Վերջին լրիվ լիցքը

en: Fully charged
hy: Լրիվ լիցքավորված

en: Ways to reduce battery use:
hy: Մարտկոցի օգտագործումը նվազեցնելու ձևերը.

en: Display brightness
hy: Էկրանի լուսավորություն

en: Lock when idle
hy: Միացնել կողպեքի ռեժիմը սպասման ռեժիմի ժամանակ

en: Sleep when idle
hy: Քնել սպասման ռեժիմում

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
hy[0]: %1 վարկյան հետո
hy[1]: %1 վարկյան հետո

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
hy[0]: %1 րոպե հետո
hy[1]: %1 րոպե հետո

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
hy: Wi-Fi-ն օգտագործվում է թեժ կետի համար

en: Lock the device when it's not in use:
hy: Չօգտագործման ժամանակ միացնել կողպեքի ռեժիմը

en: Put the device to sleep when it is not in use:
hy: Սարքը քնելու ռեժիմում դնել, երբ այն չի օգտագործվում:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
hy[0]: %1 վարկյան անց
hy[1]: %1 վարկյան անց

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
hy: Կարճ ժամանակներն ավելի անվտանգ են: Կողպեքի ռեժիմը չի ակտիվանա զանգերի ընթացքում կամ տեսանյութ դիտելիս:

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
hy: Կողպեքի ռեժիմը չի ակտիվանա զանգերի ընթացքում կամ տեսանյութ դիտելիս։

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
hy: Bluetooth զուգավորման թույլտվության հարցում

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
hy: %1 սարքը ուզում է զուգավորվել այս սարքի հետ։ Թողնե՞լ։

en: Allow
hy: Թողնել

en: Refuse
hy: Հրաժարվել

en: Bluetooth Pairing Request
hy: Bluetooth-ի զուգավորման հարցում

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
hy: Հաստատեք, որ PIN կոդը, որը նշված է '%1' սարքի մեջ համընկնում է տվյալ կոդի հետ

en: Confirm PIN
hy: Հաստատել կոդը

en: Connected
hy: Զուգավորված

en: Connecting…
hy: Զուգավորում…

en: Disconnecting…
hy: Անջատում…

en: Disconnected
hy: Անջատվել է

en: Unknown
hy: Անհայտ

en: Computer
hy: Համակարգիչ

en: Phone
hy: Հեռախոս

en: Modem
hy: Մոդեմ

en: Network
hy: Ցանց

en: Headset
hy: Ականջակալ

en: Headphones
hy: Ականջակալներ

en: Video
hy: Տեսանյութ

en: Other Audio
hy: Ուրիշ աուդիո

en: Joypad
hy: Վահանակ

en: Keyboard
hy: Ստեղնաշար

en: Tablet
hy: Պլանշետ

en: Mouse
hy: Մկնիկ

en: Printer
hy: Տպիչ

en: Camera
hy: Տեսախցիկ

en: Watch
hy: Ժամացույց

en: Other
hy: Այլ

en: Excellent
hy: Հիասքանչ

en: Good
hy: Լավ

en: Fair
hy: Նորմալ

en: Poor
hy: Վատ

en: Name
hy: Անուն

en: Type
hy: Տեսակ

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Signal Strength
hy: Սիգնալի հզորություն

en: Connect automatically when detected:
hy: Միանգամից կպնել գտնելուց հետո.

en: Disconnect
hy: Անջատել

en: Connect
hy: Կպնել

en: Forget this device
hy: Մոռանալ սարքը

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please enter the following PIN on %1 and press “Enter” on the keyboard:
hy: Գրեք տրված PIN code-ը %1 սարքի մեջ և սեղմեք "Enter" ստեղնաշարի վրա.

en: Discoverable
hy: Երեվացող

en: Not discoverable
hy: Անտեսանելի

en: Searching…
hy: Որոնում…

en: Connect another device:
hy: Զուգավորել ուրիշ սարք.

en: Connect a device:
hy: Զուգավորել սարք.

en: None detected
hy: Չի գտնվել

en: PIN for '%1'
hy: '%1'-ի համար կոդ

en: Pair
hy: Զուգավորել

en: Brightness & Display
hy: Պայծառություն և էկրան

en: Brightness
hy: Պայծառություն

en: Adjust automatically
hy: Ավտոմատ կարգավորում

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
hy: Ավտագարգավորել էկրանը լույսի օգնությամբ։

en: External display
hy: Էկստերնալ էկրան

en: Wireless display
hy: Անլար էկրան

en: Not connected
hy: Զուգավորված չէ

en: Wireless Display
hy: Անլար էկրան

en: No displays detected
hy: Չստացվեց գտնել էկրանը

en: Connected display:
hy: Միացված էկրան.

en: Connecting
hy: Զուգավորումը ընթացքում է

en: Use another display:
hy: Օգտագործել ուրիշ էկրան.

en: Choose a display:
hy: Ընտրեք էկրան.

en: This device failed to connect to %1.
hy: Չստացվեծ կապվել %1։

en: There was an unknown error connecting to %1.
hy: %1-ին կապվելու ժամանակ տողի ունեցավ անհայտ սխալ։

en: Change
hy: Փոխել

en: Hotspot
hy: Թեժ կետ

en: Back
hy: Հետ

en: On large screens:
hy: Մեծ էկրաններին.

en: Always show the launcher
hy: Միշտ ցուցադրել թողարկիչը

en: Videos and full-screen games may hide it temporarily.
hy: Վիդեոները և լիէկրան խաղերը կարող են ժամանակավորապես փակել այն:

en: Icon size:
hy: Պատկերների չափերը:

en: Cursor speed:
hy: Ցուցիչի արագությունը:

en: Wheel scrolling speed:
hy: Անիվի արագությունը:

en: Double-click speed:
hy: Կրկնակի սեղման արագությունը:

en: Test double-click:
hy: Փորձեք կրկնակի սեղմումը:

en: Touchpad
hy: Սենսորային պանել

en: Finger scrolling speed:
hy: Մատով թերթման արագությունը:

en: Scroll with two fingers
hy: Երկու մատով թերթում

en: Ignore touchpad when:
hy: Արհամարել սենսորային պանելը:

en: Typing
hy: Մուտքագրում

en: A mouse is connected
hy: Մկնիկի միացում

en: Mouse & Touchpad
hy: մկնիկ և սենսորային պանել

en: Primary button:
hy: Հիմնական կոճակը:

en: Left
hy: Ձախ

en: Right
hy: Աջ

en: Not fast enough
hy: Անհրաժեշտից դանդաղ

en: Double-clicked
hy: Կրկնակի սեղմում

en: Notifications
hy: Ծանուցումներ

en: Let this app alert me using:
hy: Թույլատրել այս հավելվածին ծանուցել:

en: Sounds
hy: Ձայնային

en: Vibrations
hy: Վիբրացիա

en: Notification List
hy: Ծանուցումների ցանկ

en: Sound
hy: Ձայն

en: Applications:
hy: Հավելվածներ:

en: Apps that notify with sound
hy: Ձայնային ծանուցումով ծրագրեր

en: Apps that notify with vibration
hy: Վիբրացիայով ցանուցող ծրագրեր

en: No notifications
hy: Ծանուցումներ չկան

en: Location
hy: Տեղադրություն

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Address
hy: Հասցե

en: Silent Mode
hy: Անձայն ռեժիմ

en: High volume can damage your hearing.
hy: Բարձր ձայնը կարող է վնասել ձեր ականջները։

en: Save
hy: Պահպանել

en: Password
hy: Գաղտնաբառ

en: Username
hy: Օգտանուն

en: Search
hy: Փնտրել

en: Personal
hy: Անձնական
