lomiri-system-settings - en to sq translation catalogue (386 entries)

en: System Settings
sq: Parametrat e Sistemit

en: Preferences;Settings;
sq: Preferencat;Parametrat;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
sq: Nuk mund të anuloj kërkesën aktuale (nuk mund të kontaktoj shërbimin)

en: Can't pause current request (can't contact service)
sq: Nuk mund të ndërpritet kërkesa aktuale (nuk mund të kontaktojë shërbimin)

en: Developer Mode
sq: Modus i Zhvilluesit

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
sq: Në Modusin e Zhvilluesit, çdokush mund të hyjë, ndryshojë ose fshijë ndonjë gjë në këtë pajisje duke e lidhur atë me një pajisje tjetër.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
sq: Keni nevojë për një kodkalimi ose fjalëkalim të vendosur për të përdorur Modusin e Zhvilluesit.

en: Lock security
sq: Bllokojeni sigurinë

en: Sorry, this license could not be displayed.
sq: Na vjen keq, kjo licencë nuk mund të shfaqet.

en: About
sq: Mbi

en: Serial
sq: Seriali

en: None
sq: Asnjë

en: Wi-Fi address
sq: Adresa Wi-Fi

en: Bluetooth address
sq: Adresa Bluetooth

en: Storage
sq: Hapsira e ruajtjes

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
sq: %1 e lirë

en: Software:
sq: Softwari:

en: OS
sq: Sistemi i Operimit

en: Last updated
sq: Aktualizimi i fundit

en: Never
sq: Kurrë

en: Check for updates
sq: Kontrollo për aktualizimet

en: Legal:
sq: Ligjore:

en: Software licenses
sq: Licenca e Softwerit

en: Regulatory info
sq: Info Rregullattor

en: Developer mode
sq: Modusi i Zhvilluesit

en: Scanning
sq: Duke skanuar

en: Videos
sq: Videot

en: Pictures
sq: Fotot

en: Other files
sq: Skedarë të tjerë

en: Used by apps
sq: Përdorur nga programet

en: Total storage
sq: Hapësira  Totale e ruajtjes

en: Free space
sq: Hapësira e lirë

en: By name
sq: Sipas emrit

en: By size
sq: Sipas madhësisë

en: OS Build Details
sq: Detajet e ndërtimit te OS

en: OS build number
sq: Numri i ndertimit te OS

en: Ubuntu build description
sq: Përshkrimi i ndertimit të Ubuntu-së

en: Device Image part
sq: Pjesa e Imazhit të Pajisjes

en: Device build description
sq: Pershkrimi i ndertimit të Pajisjes

en: Customization Image part
sq: Pjesa e imazhit të personalizimit

en: Unknown title
sq: Titull i panjohur

en: Cancel
sq: Anullo

en: No images selected
sq: Nuk ka imazhe të zgjedhura

en: Remove %1 image | Remove %1 images
sq[0]: Hiq % 1 imazh
sq[1]: Hiq % 1 imazhe

en: Add an image…
sq: Shto një imazh…

en: Remove images…
sq: Hiq imazhin…

en: Custom
sq: E përsonalizuar

en: Preview
sq: Parapamje

en: Set
sq: Vendos

en: Battery
sq: Bateria

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
sq[0]: %1 sekondë  më parë
sq[1]: %1 sekonda  më parë

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
sq[0]: %1 minutë më parë
sq[1]: %1 minuta më parë

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
sq[0]: %1 ore më parë
sq[1]: %1 orë më parë

en: Charge level
sq: Niveli i mbushjes

en: Yesterday
sq: Dje

en: Today
sq: Sot

en: Charging now
sq: Duke Mbushur

en: Last full charge
sq: Mbushja e plotë e fundit

en: Fully charged
sq: Mbushur plotësisht

en: Ways to reduce battery use:
sq: Mënyrat për të zvogëluar përdorimin e baterisë:

en: Display brightness
sq: Shfaq shkëlqimin

en: Lock when idle
sq: Blloko kur është boshe

en: Sleep when idle
sq: Fle kur është boshe

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
sq[0]: Pas %1 minute
sq[1]: Pas %1 minutave

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
sq[0]: Pas %1 minutë
sq[1]: Pas %1 minutave

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
sq: Wi-Fi përdoret për Hotspot

en: Lock the device when it's not in use:
sq: Mbyll pajisjen kur nuk është në përdorim:

en: Put the device to sleep when it is not in use:
sq: Vendos pajisjen për të fjetur kur nuk është në përdorim:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
sq[0]: Pas %1 minute
sq[1]: Pas %1 minutave

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
sq: Kohët më të shkurtra janë më të sigurta. Pajisja nuk do të bllokohet gjatë telefonatave ose rishikimit të videos.

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
sq: Pajisja nuk do të fle gjatë telefonatave ose rishikimit të videos.

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
sq: Kërkesë për autorizim të çiftimit Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
sq: Pajisja % 1 dëshiron të çiftëzohet me këtë pajisje. A doni ta lejoni këtë?

en: Allow
sq: Lejo

en: Refuse
sq: Refuzo

en: Bluetooth Pairing Request
sq: Kërkesë për çiftimin e Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
sq: Ju lutemi konfirmoni që PIN-i që shfaqet në '% 1' përputhet me këtë

en: Confirm PIN
sq: Konfirmo PIN

en: Connected
sq: I lidhur

en: Connecting…
sq: Duke u Lidhur…

en: Disconnecting…
sq: Shkëputur …

en: Disconnected
sq: Shkëputur

en: Unknown
sq: Pa njohurë

en: Computer
sq: Kompjuteri

en: Phone
sq: Telefoni

en: Modem
sq: Modemi

en: Network
sq: Rrjeti

en: Headset
sq: Ndegjojsa me mikrofon

en: Headphones
sq: Ndegjojsa

en: Other Audio
sq: Audio Tjetër

en: Joypad
sq: Joypadi

en: Keyboard
sq: Tastiera

en: Tablet
sq: Tabletë

en: Mouse
sq: Miu

en: Printer
sq: Printeri

en: Camera
sq: Kamera

en: Watch
sq: Ora

en: Other
sq: Të Tjera

en: Excellent
sq: E Shkëlqyer

en: Good
sq: E Mirë

en: Fair
sq: Mjaftueshëm

en: Poor
sq: E Dobët

en: Name
sq: Emri

en: Type
sq: Lloji

en: Status
sq: Gjendja

en: Signal Strength
sq: Forca e sinjalit

en: Connect automatically when detected:
sq: Lidhu automatikisht kur zbulohet:

en: Disconnect
sq: Shkëputu

en: Connect
sq: Lidhu

en: Forget this device
sq: Harroni këtë pajisje

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please enter the following PIN on %1 and press “Enter” on the keyboard:
sq: Fut kodin PIN në % 1 dhe shtypni "Enter" në tastierë:

en: Discoverable
sq: I Zbulueshëm

en: Not discoverable
sq: I pa Zbulueshëm

en: Searching…
sq: Duke kërkuar…

en: Connect another device:
sq: Lidhni një pajisje tjetër:

en: Connect a device:
sq: Lidh nje paisje:

en: None detected
sq: Nuk u dallua asnjë

en: PIN for '%1'
sq: PIN për '%1'

en: Pair
sq: Binjakëzo

en: Brightness & Display
sq: Ndriçimi dhe Shfaqja

en: Brightness
sq: Ndriçimi

en: Adjust automatically
sq: Rregullo automatikisht

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
sq: Zmadhon dhe zvogëlon ndriqimin për t'iu përshtatur mjedisit.

en: External display
sq: Ekrani extern

en: Wireless display
sq: Ekran pa tel

en: Not connected
sq: Nuk është e lidhur

en: Wireless Display
sq: Ekran pa tel

en: No displays detected
sq: Nuk u gjind asnjë ekran

en: Connected display:
sq: Ekrani i lidhur:

en: Connecting
sq: Duke u lidhur

en: Use another display:
sq: Përdor një tjetër ekran:

en: Choose a display:
sq: Zgjidh ekranin:

en: This device failed to connect to %1.
sq: Kjo pajisje nuk u lidh me %1.

en: There was an unknown error connecting to %1.
sq: Një gabim i papritur ndodhi gjatë lidhjes në %1.

en: Change Hotspot Setup
sq: Ndrysho konfigurimin e Hotspoteve

en: Set Up Hotspot
sq: Vendosni Hotspotin

en: Hotspot name
sq: Emri i Hotspotit

en: Choose a name
sq: Zgjidhni një emër

en: Show password
sq: Shfaq fjalëkalimin

en: Starting the hotspot will turn on Wi-Fi.
sq: Fillimi i hotspot-it do të ndizet në WiFi.

en: Change
sq: Ndrysho

en: Start
sq: Fillo

en: Hotspot
sq: Hotspoti

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
sq: Kur Hotspoti është e ndezur, pajisjet e tjera mund të përdorin lidhjen tuaj të të dhënave celulare përmes Wi-Fi. 
    Zbatohen tarifat normale të të dhënave.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
sq: Pajisjet e tjera mund të përdorin lidhjen tuaj të të dhënave celulare në rrjetin Wi-Fi. 
    Zbatohen tarifat normale të të dhënave.

en: Change Password/Setup…
sq: Ndrysho fjalëkalimin/konfigurimin…

en: Set Up Hotspot…
sq: Konfiguro Hotspot…

en: Wi-Fi is off
sq: Wi-Fi është i fikur

en: In order to create a hotspot, you need to turn Wi-Fi on.
sq: Në mënyrë që të krijoni një Hotspot, duhet të aktivizoni Wi-Fi.

en: Turn on Wi-Fi
sq: Ndez Wi-Fi

en: Display language
sq: Shfaq gjuhën

en: Back
sq: Mbrapa

en: Confirm
sq: Konfirmo

en: Keyboard layouts
sq: Formatet e tastierës

en: Current layouts:
sq: Formatet e tanishme:

en: All layouts available:
sq: Të gjitha formatet në dispozicion:

en: Language & Text
sq: Gjuha & Teksti

en: Display language…
sq: Shfaq gjuhën …

en: Enable on-screen keyboard
sq: Aktivizoni tastierën në ekran

en: On-screen keyboard
sq: Tastiera në ekran

en: External keyboard
sq: Tastiera e jashtme

en: Spell checking
sq: Kontrolli i drejtshkrimit

en: Auto correction
sq: Korrigjim automatik

en: Word suggestions
sq: Sugjerime të Fjalës

en: Auto capitalization
sq: Kapitalizimi automatik

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
sq: Aktivizon Shift për të përfituar shkronjën e parë të secilës fjali.

en: Auto punctuation
sq: Pikësim automatik

en: Inserts a period when you tap Space twice.
sq: Fut një periudhë kur dy herë prekni Space.

en: Keyboard sound
sq: Tingujt e tastierës

en: Keyboard vibration
sq: Vibrimi i tastierit

en: Keyboard opacity
sq: Transparenca e tastierës

en: Hardware keyboard
sq: Tastiera e harduerit

en: Layouts and other sources
sq: Layouts dhe burime të tjera

en: The device needs to restart for changes to take effect.
sq: Pajisja duhet të rifillojë që ndryshimet të hyjnë në fuqi.

en: Restart Now
sq: Rindize Tani

en: Current spelling languages:
sq: Gjuhët aktuale të drejtshkrimit:

en: All languages available:
sq: Të gjitha gjuhët në dispozicion:

en: On large screens:
sq: Në ekranet e mëdha:

en: Always show the launcher
sq: Gjithmonë tregoni lëshuesin

en: Videos and full-screen games may hide it temporarily.
sq: Video dhe lojëra me ekran të plotë mund ta fshehin përkohësisht.

en: Icon size:
sq: Madhësia e ikonës:

en: Cursor speed:
sq: Shpejtësia e kursorit:

en: Wheel scrolling speed:
sq: Shpejtësia e lëvizjes së rrotave:

en: Double-click speed:
sq: Shpejtësi me dy klikime:

en: Test double-click:
sq: Testoni dy klikimin:

en: Finger scrolling speed:
sq: Shpejtësia e lëvizjes së gishtit:

en: Tap to click
sq: Trokitni për të klikuar

en: Scroll with two fingers
sq: Shkoni me dy gishta

en: Ignore touchpad when:
sq: Injoro prekësin kur:

en: Typing
sq: Gjatë shkrimit

en: A mouse is connected
sq: Miu është e lidhur

en: Connect a mouse or touchpad via USB, or use a Bluetooth device. If a Bluetooth device isn’t detected, make sure it is turned on and its batteries are charged.
sq: Lidhni një mouse ose touchpad me USB, ose përdorni një pajisje Bluetooth. Nëse nuk zbulohet një pajisje Bluetooth, sigurohuni që pajisja Bluetooth të jetë e ndezur dhe bateritë e tij të ngarkohen.

en: You need to use a Bluetooth mouse or touchpad with this display. Make sure it is close to the device and its batteries are charged.
sq: Duhet të përdorni një mouse Bluetooth ose touchpad me këtë ekran. Sigurohuni që është afër pajisjes dhe bateritë e tij janë të ngarkuara.

en: Mouse & Touchpad
sq: Miu & Touchpad

en: Primary button:
sq: Butoni primar:

en: Left
sq: Majtas

en: Right
sq: Djathtë

en: Not fast enough
sq: Shpejtësi e pamjaftueshëm

en: Double-clicked
sq: Double-klikuar

en: Notifications
sq: Njoftimet

en: Let this app alert me using:
sq: Lejo që kjo aplikacion të më alarmojë duke përdorur:

en: Sounds
sq: Tingujtë

en: Vibrations
sq: Dridhjet

en: Notification Bubbles
sq: Flluskat e Njoftimeve

en: Notification List
sq: Lista e Njoftimeve

en: Sound
sq: Tingulli

en: Apps that notify with sound:
sq: Aplikacionet që njoftojnë me zë:

en: Vibration
sq: Dridhje

en: When in Silent mode:
sq: Nese në modusin e Heshtur:

en: Vibrate as normal
sq: Dridhje normale

en: Don't vibrate
sq: Pa dridhje

en: Apps that notify with vibrations:
sq: Aplikacionet që njoftojnë me dridhje:

en: Applications:
sq: Aplikacionet:

en: Apps can alert you using sounds, vibrations, notification bubbles and the Notification list.
sq: Aplikacionet mund t'ju lajmërojnë duke përdorur tingujt, dridhjet, flluskat e njoftimit dhe listën e njoftimeve.

en: Apps that notify with sound
sq: Aplikacionet që njoftojnë me zë

en: Apps that notify with vibration
sq: Apps që të njoftojë me dridhje

en: No notifications
sq: Asnjë njoftim

en: Bubbles
sq: Flluskat

en: Add printer
sq: Shtoni një printer

en: Enter URI
sq: Jep URI

en: Devices
sq: Pajisjet

en: No devices found.
sq: Asnjë pajisje nuk u gjet.

en: Describe printer
sq: Përshkruani printerin

en: Connection
sq: Lidhje

en: Choose a connection
sq: Zgjidhni një lidhje

en: Printer name
sq: Emri i printerit

en: Description
sq: Përshkrimi

en: Optional
sq: Dëshirushëm

en: Location
sq: Vendndodhja

en: Driver
sq: Drajveri

en: Choose driver
sq: Zgjidhni drajverin

en: Select printer from database
sq: Zgjidhni printerin nga databaza

en: Provide PPD file
sq: Vendosni skedarin PPD

en: Filter drivers
sq: Filteri i drajverit

en: PPD file
sq: Skedar PPD

en: Printing
sq: Printo

en: Manager Printer Jobs
sq: Menaxho punët e printimit

en: Default printer
sq: Printeri standart

en: Configured printers
sq: Printerë të konfiguruar

en: Discovered printers
sq: Printerë të njohur

en: Delete
sq: Fshijë

en: Set as Default
sq: Vendos si standart

en: There are no printers configured yet.
sq: Nuk ka printera të përcaktuar.

en: Printer status
sq: Statusi i printerit

en: General settings
sq: Cilësimet e përgjithshëm

en: Policies
sq: Polisat

en: Copies and pages
sq: Kopjet dhe faqet

en: Copies
sq: Kopjet

en: Paper size
sq: Madhësia e letrës

en: Duplex
sq: I dyfishtë

en: Color model
sq: Modeli i ngjyrave

en: Quality
sq: Cilësia

en: Enabled
sq: Aktivizo

en: Default
sq: Standart

en: This is the default printer.
sq: Ky është printeri i standart.

en: Accepting jobs
sq: Pranon urdhra

en: Shared
sq: Shpërndar

en: Idle
sq: Në neutral

en: Aborted
sq: I ndërprerë

en: Active
sq: Aktiv

en: Stopped
sq: Ndalur

en: No messages
sq: Nuk ka mesazhe

en: Jobs
sq: Urdhërat

en: Manage Print Jobs
sq: Menaxho punët e printimit

en: Address
sq: Adresa

en: Model
sq: Modeli

en: Local Raw Printer
sq: Printer lokal i papërpunuar

en: Print test page
sq: Printoni faqen e testimit

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this device.
sq: Të gjitha dokumentet, lojrat e ruajtura, cilësimet dhe sendet e tjera do të fshihen përgjithmonë nga pajisja.

en: Erase & Reset Everything
sq: Zhduk & Rivendos Gjithçka

en: Reset device
sq: Rikthe Pajisja

en: Reset Launcher
sq: Rivendos lansuesin

en: The Launcher will be returned to its original contents.
sq: Lëshuesi do të kthehet në përmbajtjen e tij origjinale.

en: Reset all system settings…
sq: Rivendos cilësimet e sistemit…

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
sq: Përmbajtja dhe paraqitja e lëshuesit dhe filtrat në ekranin kryesor do të kthehen në cilësimet e tyre origjinale.

en: Erase & Reset All
sq: Fshi & Rivendos të gjitha

en: Reset all system settings
sq: Rivendosni të gjitha cilësimet e sistemit

en: Silent Mode
sq: Modus i heshtur

en: High volume can damage your hearing.
sq: Zëri i lartë mund të dëmtojë dëgjimin tuaj.

en: Phone calls:
sq: Telefonatat:

en: Ringtone
sq: Tonet Tingelluese

en: Vibrate on ring
sq: Dridhje ne Zile

en: Vibrate in Silent Mode
sq: Dridhje ne modusin e Heshtur

en: Dialpad tones
sq: Tonet e Tastatures

en: Messages:
sq: Mesazhet:

en: Vibrate with message sound
sq: Dridhje me zerin e mesazheve

en: Other sounds:
sq: Tinguj të tjerë:

en: Lock sound
sq: Tingulli i mbylljes

en: Other vibrations
sq: Dridhjet tjera

en: Custom Ringtone
sq: Zile e personalizuar

en: Choose from
sq: Zgjidh nga

en: Time zone
sq: Zona kohore

en: Set the time zone:
sq: Caktoni kohën dhe datën:

en: Automatically
sq: Automatikisht

en: Manually
sq: Manualisht

en: Enter your current location.
sq: Shkruani vendndodhjen tuaj aktuale.

en: No matching place
sq: Nuk ka vend të adekuat

en: Time and Date
sq: Ora dhe Data

en: Time zone:
sq: Zona kohore:

en: Set the time and date:
sq: Caktoni kohën dhe datën:

en: Set time & date
sq: Cakto kohën dhe datën

en: Time
sq: Koha

en: Date
sq: Data

en: To add a VPN configuration, download its config file or configure it manually.
sq: Për të shtuar një konfigurim VPN, shkarkoni skedarin e konfigurimit ose konfiguroni manualisht.

en: Add Manual Configuration…
sq: Shto konfigurimin manual…

en: VPN reconnection required.
sq: Kërkohet rikyçja VPN.

en: You need to reconnect for changes to have an effect.
sq: Pajisja duhet të rifillojë që ndryshimet të hyjnë në fuqi.

en: Add certificate?
sq: Shto certifikatën?

en: Add key?
sq: Shto çelës?

en: Add pac file?
sq: Shto skedar pac?

en: Content:
sq: Përmbajtja:

en: No data available.
sq: Nuk ka të dhëna të disponueshme.

en: Save
sq: Ruaj

en: Unknown error
sq: Gabim i panjohur

en: No reason given
sq: Nuk u dha arsye

en: Device is now managed
sq: Tani menaxhohet pajisja

en: Device is now unmanaged
sq: Pajisja tani nuk është e menaxhuar

en: The device could not be readied for configuration
sq: Pajisja nuk mund të përgatitej për konfigurimin

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
sq: Konfigurimi i IP nuk mund të rezervohej (nuk ka adresë të disponueshme, kohë, etj)

en: The IP configuration is no longer valid
sq: Konfigurimi IP nuk është më i vlefshëm

en: Your authentication details were incorrect
sq: Detajet e legalizuara nuk ishin të sakta

en: 802.1X supplicant disconnected
sq: Mbështetësi 802.1X i shkyçur

en: 802.1X supplicant configuration failed
sq: Konfigurimi i Mbështetësit 802.1X dështoi

en: 802.1X supplicant failed
sq: Mbështetësi 802.1X dështoi

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
sq: Mbështetësi 802.1X mori shumë kohë për të vërtetuar

en: DHCP client failed to start
sq: Klienti DHCP dështoi të niset

en: DHCP client error
sq: Gabim i klientit DHCP

en: DHCP client failed
sq: Klienti DHCP dështoi

en: Shared connection service failed to start
sq: Shërbimi i lidhjes së përbashkët dështoi në nisje

en: Shared connection service failed
sq: Shërbimi i lidhjes së përbashkët dështoi

en: Necessary firmware for the device may be missing
sq: Firmware e nevojshme për pajisjen mund të mungojë

en: The device was removed
sq: Pajisja u hoq

en: NetworkManager went to sleep
sq: NetworkManager shkoi për të fjetur

en: The device's active connection disappeared
sq: Lidhja aktive e pajisjes u zhduk

en: Device disconnected by user or client
sq: Pajisja shkëputet nga përdoruesi ose klienti

en: The device's existing connection was assumed
sq: Lidhja ekzistuese e pajisjes u pranua

en: The supplicant is now available
sq: Kërkuesi është tani në dispozicion

en: The modem could not be found
sq: Nuk mund të gjendet modemi

en: The Bluetooth connection failed or timed out
sq: Lidhja Bluetooth dështoi ose u ndërpre

en: A dependency of the connection failed
sq: Një varësi e lidhjes dështoi

en: ModemManager is unavailable
sq: ModemManager nuk është i disponueshëm

en: The Wi-Fi network could not be found
sq: Rrjeti WiFi nuk mund të gjendet

en: A secondary connection of the base connection failed
sq: Një lidhje dytësore e lidhjes bazë dështoi

en: Network details
sq: Detajet e rrjetit

en: Last connected
sq: Lidhja e fundit

en: Password
sq: Fjalëkalimi

en: Forget this network
sq: Harroje këtë rrjet

en: IP address
sq: IP Adresa

en: Connect to Hidden Network
sq: Kyqu me Rrjetin e Fshehur

en: Network name
sq: Emri i Rrjetit

en: Security
sq: Siguria

en: WPA & WPA2 Personal
sq: WPA & WPA2 Personale

en: WPA & WPA2 Enterprise
sq: WPA & WPA2 Ndërmarrje

en: Dynamic WEP (802.1x)
sq: Dinamik WEP (802.1x)

en: Authentication
sq: Autentifikim

en: Inner authentication
sq: Autentifikimi i brendshëm

en: CA certificate
sq: Certifikata e AK

en: Choose…
sq: Zgjedh…

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The organization name has been truncated, as indicated by the ellipsis. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1…, Exp.: %2
sq: %1…, Skadon: %2

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1, Exp.: %2
sq: %1, Skadon: %2

en: Using certificates is recommended as it increases security.
sq: Përdorimi i certifikatave rekomandohet pasi rrit sigurinë.

en: Client certificate
sq: Certifikata e klientit

en: User private key
sq: Çelësi privat i përdoruesit

en: Pac file
sq: Skedar-Pac

en: Pac provisioning
sq: Furnizimi me Pac

en: Disabled
sq: Ç‘kyqur

en: Anonymous
sq: Anonim

en: Authenticated
sq: Vërtetuar

en: Both
sq: Të dy

en: PEAP version
sq: Versioni PEAP

en: Version 0
sq: Versioni 0

en: Version 1
sq: Versioni 1

en: Automatic
sq: Automatik

en: Anonymous identity
sq: Identiteti anonim

en: Identity
sq: Identiteti

en: Username
sq: Emri i përdoruesit

en: Private key password
sq: Fjalëkalimi me çelës privat

en: Remember password
sq: Mbaj mend fjalëkalimin

en: Connect to hidden network…
sq: Lidhu me rrjetin e fshehur …

en: Previous networks
sq: Rrjetet e mëparshme

en: Clear
sq: Rikthe

en: Private key
sq: Privatësia

en: Public key
sq: Çelësi publik

en: Opaque
sq: I errët

en: Search
sq: Kërko

en: System
sq: Sistemi
