lomiri-system-settings - en to th translation catalogue (112 entries)

en: System Settings
th: การตั้งค่าระบบ

en: About
th: เกี่ยวกับ

en: None
th: ไม่มี

en: Wi-Fi address
th: ที่อยู่ Wi-Fi

en: Bluetooth address
th: ที่อยู่ Bluetooth

en: Storage
th: พื้นที่เก็บข้อมูล

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
th: เหลือ %1

en: Software:
th: ซอฟต์แวร์:

en: Last updated
th: อัปเดตล่าสุด

en: Never
th: ไม่เคย

en: Check for updates
th: ตรวจสอบอัปเดต

en: Scanning
th: กำลังสปกน

en: Videos
th: วิดีโอ

en: Audio
th: เสียง

en: Pictures
th: รูปภาพ

en: Other files
th: ไฟล์อื่น ๆ

en: Used by apps
th: ใช้โดยแอป

en: Total storage
th: พื้นที่จัดเก็บรวม

en: Free space
th: พื้นที่จัดเก็บที่เหลืออยู่

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Custom
th: กำหนดเอง

en: Preview
th: ตัวอย่าง

en: Set
th: ตั้งค่า

en: OK
th: ตกลง

en: Battery
th: แบตเตอรี่

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
th[0]: %1 วินาทีที่ผ่านมา

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
th[0]: %1 นาทีที่ผ่านมา

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
th[0]: %1 ชั่วโมงที่ผ่านมา

en: Charge level
th: ระดับชาร์จ

en: Yesterday
th: เมื่อวาน

en: Today
th: วันนี้

en: Charging now
th: กำลังชาร์จตอนนี้

en: Fully charged
th: ชาร์จเต็มแล้ว

en: Display brightness
th: ความสว่างหน้าจอ

en: Lock when idle
th: ล็อกเมื่อไม่ใช้งาน

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
th[0]: หลังจาก %1 วินาที

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
th[0]: หลังจาก %1 นาที

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
th: Wi-Fi ถูกใช้สำหรับฮอตสปอต

en: Lock the device when it's not in use:
th: ล็อกอุปกรณ์เมื่อไม่ได้ใช้งาน:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
th[0]: หลังจาก %1 วินาที

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
th: อุปกรณ์ %1 ต้องการจับคู่กับอุปกรณ์นี้ คุณต้องการอนุญาตหรือไม่?

en: Allow
th: อนุญาต

en: Refuse
th: ปฏิเสธ

en: Bluetooth Pairing Request
th: คำขอจับคู่ Bluetooth

en: Confirm PIN
th: ยืนยัน PIN

en: Connected
th: เชื่อมต่อแล้ว

en: Connecting…
th: กำลังเชื่อมต่อ…

en: Unknown
th: ไม่รู้จัก

en: Computer
th: คอมพิวเตอร์

en: Phone
th: โทรศัพท์

en: Modem
th: โมเด็ม

en: Network
th: เครือข่าย

en: Headphones
th: หูฟัง

en: Video
th: วิดีโอ

en: Other
th: อื่น ๆ

en: Excellent
th: ดีมาก

en: Good
th: ดี

en: Fair
th: พอใช้

en: Poor
th: ไม่ดี

en: Name
th: ชื่อ

en: Brightness & Display
th: ความสว่างและหน้าจอ

en: Brightness
th: ความสว่าง

en: Adjust automatically
th: ปรับอัตโนมัติ

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
th: ปรับความสว่างของหน้าจอให้เข้ากับสภาพแวดล้อม

en: External display
th: หน้าจอภายนอก

en: Wireless display
th: หน้าจอไร้สาย

en: Not connected
th: ไม่ได้เชื่อมต่อ

en: Wireless Display
th: หน้าจอไร้สาย

en: No displays detected
th: ไม่พบหน้าจอ

en: Connecting
th: กำลังเชื่อมต่อ

en: This device failed to connect to %1.
th: อุปกรณ์นี้ไม่สามารถเชื่อมต่อกับ %1

en: There was an unknown error connecting to %1.
th: เกิดข้อผิดพลาดที่ไม่รู้จักขณะเชื่อมต่อกับ %1

en: Set Up Hotspot
th: ตั้งค่าฮอตสปอต

en: Hotspot name
th: ชื่อฮอตสปอต

en: Show password
th: แสดงรหัสผ่าน

en: Starting the hotspot will turn on Wi-Fi.
th: การเปิดใช้งานฮอตสปอตจะเปิด Wi-Fi

en: Change
th: เปลี่ยน

en: Start
th: เริ่มต้น

en: Hotspot
th: ฮอตสปอต

en: Wi-Fi is off
th: Wi-Fi ปิดอยู่

en: Turn on Wi-Fi
th: เปิด Wi-Fi

en: Display language
th: ภาษาที่ใช้แสดงผล

en: Back
th: ย้อนกลับ

en: Confirm
th: ยืนยัน

en: Language & Text
th: ภาษาและข้อความ

en: Display language…
th: ภาษาที่ใช้แสดงผล…

en: Notifications
th: การแจ้งเตือน

en: Sounds
th: เสียง

en: Vibrations
th: การสั่น

en: Sound
th: เสียง

en: Applications:
th: แอปพลิเคชั่น:

en: No notifications
th: ไม่มีการแจ้งเตือน

en: Add printer
th: เพิ่มเครื่องพิมพ์

en: Devices
th: อุปกรณ์

en: No devices found.
th: ไม่พบอุปกรณ์

en: Location
th: ตำแหน่ง

en: Delete
th: ลบ

en: Set as Default
th: ตั้งเป็นค่าโดยปริยาย

en: No messages
th: ไม่มีข้อความ

en: Address
th: ที่อยู่

en: Erase & Reset Everything
th: ล้างข้อมูลและรีเซ็ตทุกอย่าง

en: Reset device
th: รีเซ็ตอุปกรณ์

en: Reset all system settings…
th: รีเซ็ตการตั้งค่าระบบทั้งหมด…

en: Erase & Reset All
th: ล้างข้อมูลและรีเซ็ตทั้งหมด

en: Silent Mode
th: โหมดปิดเสียง

en: Messages:
th: ข้อความ:

en: Automatically
th: อัตโนมัติ

en: Time and Date
th: เวลาและวันที่

en: Save
th: บันทึก

en: The Wi-Fi network could not be found
th: ไม่พบเครือข่าย Wi-Fi

en: Security
th: ความปลอดภัย

en: Search
th: ค้นหา
