lomiri-system-settings - en to ug translation catalogue (208 entries)

en: System Settings
ug: سىستېما تەڭشەكلىرى

en: Preferences;Settings;
ug: Preferences;Settings;مايىللىق;تەڭشەكلەر;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
ug: نۆۋەتتىكى ئىلتىماسنى ئەمەلدىن قالدۇرغىلى بولمايدۇ.

en: Can't pause current request (can't contact service)
ug: نۆۋەتتىكى ئىلتىماسنى ۋاقىتلىق توختاتقىلى بولمايدۇ.

en: Developer Mode
ug: ئىجادىيەتچى ھالىتى

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
ug: ‹ئىجادىيەتچىلەر ھالىتى› نى ئىشلىتىش ئۈچۈن ئىم(passcode) ياكى ئىم جۈملىسى(passphrase) ياكى ئىم كىرگۈزۈش زۆرۈر.

en: Lock security
ug: قۇلۇپلاش بىخەتەرلىكى

en: Sorry, this license could not be displayed.
ug: بۇ ئىجازەتنامىنى كۆرسىتىشكە بولمايدۇ.

en: Serial
ug: ئارقىمۇئارقا

en: None
ug: يوق

en: Wi-Fi address
ug: سىمسىز تور ئادرېسى

en: Bluetooth address
ug: كۆكچىش ئادرېسى

en: Storage
ug: ساقلىغۇچ

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
ug: %1 بوش

en: Software:
ug: يۇمشاق دېتال:

en: Last updated
ug: ئاخىرقى قېتىم يېڭىلانغىنى

en: Never
ug: بىر قېتىممۇ يېڭىلانمىغان

en: Check for updates
ug: يېڭىلانما  تەكشۈر

en: Legal:
ug: تەكشۈرۈش:

en: Software licenses
ug: يۇمشاق دېتال ئىجازەتنامىسى

en: Regulatory info
ug: نازارەت قىلىش ئۇچۇرى

en: Developer mode
ug: ئىجادىيەتچى ھالىتى

en: Videos
ug: سىنلار

en: Audio
ug: ئۈن

en: Pictures
ug: سۈرەتلەر

en: Other files
ug: باشقا ھۆججەتلەر

en: Used by apps
ug: ئەپلەر ئىشلەتكىنى

en: Total storage
ug: ھەممە ساقلىغۇچ

en: Free space
ug: بىكار بوشلۇق

en: By name
ug: ئاتى بويىچە

en: By size
ug: چوڭلۇقى بويىچە

en: OS Build Details
ug: OS ھاسىللاش تەپسىلاتلىرى

en: OS build number
ug: OS ھاسىللىنىش نومۇرى

en: Ubuntu build description
ug: ئۇبۇنتۇنىڭ ھاسىللىنىش چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Device Image part
ug: ئۈسكۈنە تەسۋىر قىسمى

en: Device build description
ug: ئۈسكۈنىنىڭ ھاسىللىنىش چۈشەندۈرۈلۈشى

en: Customization Image part
ug: ئۆزلەشتۈرۈلگەن تەسۋىر قىسمى

en: Unknown title
ug: نامەلۇم ماۋزۇ

en: Cancel
ug: ئەمەلدىن قالدۇر

en: No images selected
ug: ھېچقانداق سۈرەت تاللانمىدى

en: Remove %1 image | Remove %1 images
ug[0]: %1 دانە سۈرەت چىقىرىۋەت

en: Add an image…
ug: سۈرەت قوش…

en: Remove images…
ug: سۈرەتلەرنى چىقىرىۋەت…

en: Custom
ug: ئىختىيارى

en: Preview
ug: ئالدىن كۆزەت

en: Set
ug: بەلگىلە

en: OK
ug: تامام

en: Battery
ug: توكدان

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
ug[0]: %1 سېكۇنت بۇرۇن

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
ug[0]: %1 مىنۇت بۇرۇن

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
ug[0]: %1 سائەت بۇرۇن

en: Charge level
ug: توكلاش دەرىجىسى

en: Yesterday
ug: تۈنۈگۈن

en: Today
ug: بۈگۈن

en: Charging now
ug: ھازىر توكلا

en: Last full charge
ug: ئاخىرىغىچە تولۇق قاچىلا

en: Fully charged
ug: تولۇق توكلاندى

en: Ways to reduce battery use:
ug: توكداننىڭ ئىشلىتىلىشىنى ئازلىتىش ئۇسۇللىرى:

en: Display brightness
ug: كۆرسەتكۈچنىڭ يورۇقلۇقى

en: Lock when idle
ug: بوش ۋاقىتتا قۇلۇپلىسۇن

en: Sleep when idle
ug: بوش ۋاقىتتا ئۈچەككە كىرسۇن

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
ug[0]: %1 مىنۇتتىن كېيىن

en: Bluetooth
ug: كۆكچىش

en: Bluetooth Pairing Request
ug: كۆكچىش جۈپلىشىش ئىلتىماسى

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
ug: بۇنىڭ بىلەن ‹%1› نىڭدا كۆرسىتىلگەن PIN نومۇرى ئوخشاشمۇ تەكشۈرۈڭ

en: Confirm PIN
ug: PIN جەزملە

en: Connected
ug: باغلاندى

en: Connecting…
ug: باغلىنىۋاتىدۇ…

en: Disconnecting…
ug: ئۈزۈۋاتىدۇ…

en: Disconnected
ug: ئۈزۈلدى

en: Unknown
ug: نامەلۇم

en: Computer
ug: كومپيۇتېر

en: Phone
ug: تېلېفون

en: Modem
ug: مودېم

en: Network
ug: تور

en: Headset
ug: مىكروفونلۇق تىڭشىغۇچ

en: Headphones
ug: تىڭشىغۇچ

en: Video
ug: سىن

en: Other Audio
ug: باشقا ئۈن

en: Joypad
ug: قول

en: Keyboard
ug: ھەرپتاختا

en: Tablet
ug: سەزگۈر تاختا

en: Mouse
ug: چاشقىنەك

en: Printer
ug: پرىنتېر

en: Camera
ug: كامېرا

en: Other
ug: باشقا

en: Excellent
ug: ناھايىتى ياخشى

en: Good
ug: ياخشى

en: Fair
ug: ياخشىراق

en: Poor
ug: ناچار

en: Name
ug: ئاتى

en: Type
ug: تىپى

en: Status
ug: ھالىتى

en: Signal Strength
ug: سىگنال كۈچلۈكلۈكى

en: Connect automatically when detected:
ug: بايقىغاندا ئاپتوماتىك باغلانسۇن:

en: Disconnect
ug: ئۈز

en: Connect
ug: باغلان

en: Forget this device
ug: مەزكۇر ئۈسكۈنىنى ئۇنتۇ

en: Discoverable
ug: بايقىغىلى بولىدۇ

en: Not discoverable
ug: بايقىغىلى بولمايدۇ

en: Connect another device:
ug: باشقا ئۈسكۈنىگە باغلىنالمىدى:

en: Connect a device:
ug: ئۈسكۈنىگە باغلىنىش:

en: None detected
ug: بايقالمىدى

en: PIN for '%1'
ug: '%1' نىڭ PIN نومۇرى

en: Pair
ug: جۈپلە

en: Brightness
ug: يورۇقلۇقى

en: Adjust automatically
ug: ئاپتوماتىك تەڭشىسۇن

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
ug: ئېكراننىڭ يورۇقلۇقى ۋە غۇۋالىقىنى ئەتراپقا ئاپتوماتىك ماسلاشتۇرىدۇ

en: Hotspot name
ug: قىزىق نۇقتا ئاتى

en: Show password
ug: ئىم كۆرسەت

en: Change
ug: ئۆزگەرت

en: Hotspot
ug: قىزىق نۇقتا

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
ug: قىزىق نۇقتا قىلىپ ئىشلىتىلسە، باشقا ئۈسكۈنىلەرنى تېلېفونىڭىزغا Wi-Fi ئارقىلىق باغلاپ ئىنتېرنېتنى ئىشلىتىش ئىمكانىيىتىگە ئىگە قىلغىلى بولىدۇ. تور ھەققى نورمال ھېسابلىنىۋېرىدۇ.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
ug: باشقا ئۈسكۈنىلەرنى تېلېفونىڭىزغا Wi-Fi ئارقىلىق باغلاپ ئىنتېرنېتنى ئىشلىتىش ئىمكانىيىتىگە ئىگە قىلغىلى بولىدۇ. تور ھەققى نورمال ھېسابلىنىۋېرىدۇ.

en: Display language
ug: كۆرۈنۈش تىلى

en: Back
ug: كەينى

en: Confirm
ug: جەزملە

en: Keyboard layouts
ug: ھەرپتاختا جايلاشتۇرۇلۇشى

en: Current layouts:
ug: نۆۋەتتىكى ئورۇنلاشتۇرۇش:

en: All layouts available:
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان ئورۇنلاشتۇرۇشلار:

en: Language & Text
ug: تىل ۋە تېكىست

en: Display language…
ug: تىلنى كۆرسىتىش

en: Spell checking
ug: ئىملا تەكشۈرۈش

en: Auto correction
ug: ئاپتوماتىك تۈزىتىش

en: Word suggestions
ug: تەۋسىيە سۆزلەر

en: Auto capitalization
ug: چوڭ كىچىك يېزىلىشى ئاپتوماتىك

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
ug: ھەر بىر جۈملىنىڭ باش ھەرپىنى چوڭ قىلىپ كۆرسىتىش ئۈچۈن Shift كۇنۇپكىنى ئېچىپ قويىدۇ.

en: Auto punctuation
ug: ئاپتوماتىك تىنىش بەلگىلەر

en: Keyboard sound
ug: ھەرپتاختا ئاۋازى

en: Keyboard vibration
ug: ھەرپتاختا تىترىشى

en: Restart Now
ug: ھازىرلا قايتا باشلا

en: Current spelling languages:
ug: نۆۋەتتىكى ئىملا تەكشۈرىدىغان تىللار:

en: All languages available:
ug: ئىشلەتكىلى بولىدىغان بارلىق تىللار:

en: Notifications
ug: ئۇقتۇرۇشلار

en: Sound
ug: ئاۋاز

en: Location
ug: ئورنى

en: Erase & Reset Everything
ug: ھەممىنى تازىلا ۋە ئەسلگە قايتۇر

en: Reset Launcher
ug: ئىجراچىنى ئەسلىگە قايتۇرۇش

en: The Launcher will be returned to its original contents.
ug: ئىجراچى ئەسلىدىكى ھالىتىگە قايتىپ كېلىدۇ.

en: Reset all system settings…
ug: بارلىق سىستېما تەڭشىكىنى ئەسلىگە قايتۇر..

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
ug: ئىجراچىنىڭ ئورۇنلاشتۇرۇلۇشى، ماكان ئېكراندىكى سۈزگۈچ قاتارلىقلار دەسلەپ ھالەتكە قايتىدۇ.

en: Reset all system settings
ug: بارلىق سىستېما تەڭشىكىنى ئەسلىگە قايتۇر

en: Silent Mode
ug: جىمىغۇر ھالەت

en: Phone calls:
ug: تېلېفونلار:

en: Ringtone
ug: قوڭغۇراق ئاۋازى

en: Vibrate in Silent Mode
ug: ئۈنسىز ھالەتتە تىترىسۇن

en: Messages:
ug: ئۇچۇرلار:

en: Vibrate with message sound
ug: ئۇچۇر ئاۋازى بىلەن بىرگە تىترىسۇن

en: Other sounds:
ug: باشقا ئۈنلەر:

en: Lock sound
ug: ئۈننى قۇلۇپلا

en: Time zone
ug: ۋاقىت رايونى

en: Set the time zone:
ug: ۋاقىت رايونىنى بەلگىلەش:

en: Automatically
ug: ئاپتوماتىك

en: Manually
ug: قولدا

en: Enter your current location.
ug: نۆۋەتتىكى ئورنىڭىزنى كىرگۈزۈڭ.

en: No matching place
ug: ماس ئورۇن يوق

en: Time and Date
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا

en: Time zone:
ug: ۋاقىت رايونى:

en: Set the time and date:
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا بەلگىلەش:

en: Set time & date
ug: ۋاقىت ۋە چېسلا بەلگىلە

en: Time
ug: ۋاقىت

en: Date
ug: چېسلا

en: Save
ug: ساقلا

en: Unknown error
ug: نامەلۇم خاتالىق

en: No reason given
ug: سەۋەبى يوق

en: Device is now managed
ug: ئۈسكۈنە ھازىر باشقۇرۇلۇۋاتىدۇ

en: Device is now unmanaged
ug: ئۈسكۈنە ھازىر باشقۇرۇلمايۋاتىدۇ

en: The device could not be readied for configuration
ug: ئۈسكۈنىنى سەپلەش ئۈچۈن تەييار قىلغىلى بولمىدى

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
ug: بۇ IP سەپلىمىسىنى ھەل قىلغىلى بولمىدى(ئادرېس يوق، ياكى ۋاقىت ئېشىپ كەتكەن دېگەندەك سەۋەبلەردىن)

en: The IP configuration is no longer valid
ug: بۇ IP سەپلىمىسى ئەمدى ئىناۋەتلىك ئەمەس

en: Your authentication details were incorrect
ug: كىملىك دەلىللەش ئۇچۇرلىرى توغرا ئەمەس

en: 802.1X supplicant disconnected
ug: 802.1x supplicant ئۈزۈلدى

en: 802.1X supplicant configuration failed
ug: 802.1x supplicant نى سەپلەش مەغلۇپ بولدى

en: 802.1X supplicant failed
ug: 802.1x supplicant مەغلۇپ بولدى

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
ug: كىملىك دەلىللەشتە 802.1x supplicant جىق ۋاقىت ئالدى

en: DHCP client failed to start
ug: DHCP خېرىدارىنى باشلاش مەغلۇپ بولدى

en: DHCP client error
ug: DHCP خېرىدارىدا خاتالىق كۆرۈلدى

en: DHCP client failed
ug: DHCP خېرىدارى مەغلۇپ بولدى

en: Shared connection service failed to start
ug: ھەمبەھىر باغلىنىش مۇلازىمىتىنى باشلاش مەغلۇپ بولدى

en: Shared connection service failed
ug: ھەمبەھىر باغلىنىش مۇلازىمىتى مەغلۇپ بولدى

en: Necessary firmware for the device may be missing
ug: ئۈسكۈنىگە زۆرۈر بولغان firmware يوق

en: The device was removed
ug: بۇ ئۈسكۈنە چىقىرىۋېتىلگەن

en: NetworkManager went to sleep
ug: NetworkManager ئۇخلاپ كەتتى

en: The device's active connection disappeared
ug: ئۈسكۈنىدىكى ئاكتىپ باغلىنىش يوقىلىپ كەتتى

en: Device disconnected by user or client
ug: باغلىنىشنى ئىشلەتكۈچى ياكى خېرىدار ئۈزۈۋەتتى

en: The device's existing connection was assumed
ug: ئۈسكۈنىنىڭ مەۋجۇت مەۋجۇت باغلىنىشى دەپ قارايدۇ

en: The supplicant is now available
ug: supplicant نى ھازىر ئىشلىتىشكە بولىدۇ

en: The modem could not be found
ug: مودېم تېپىلمىدى

en: The Bluetooth connection failed or timed out
ug: كۆك چىش باغلىنىشى مەغلۇپ بولدى ياكى ۋاقىت ئېشىپ كەتتى

en: A dependency of the connection failed
ug: باغلىنىشنىڭ بېقىنىش مۇناسىۋىتى مەغلۇپ بولدى

en: ModemManager is unavailable
ug: ModemManager يوق

en: The Wi-Fi network could not be found
ug: سىمسىز تور(Wi-Fi) نى تاپقىلى بولمىدى

en: A secondary connection of the base connection failed
ug: ئاساسىي باغلىنىشنىڭ ئىككىلەمچى باغلىنىشى مەغلۇپ بولدى

en: Network details
ug: تور تەپسىلاتلىرى

en: Last connected
ug: ئەڭ ئاخىرقى قېتىم باغلانغىنى

en: Password
ug: ئىم

en: IP address
ug: ‍IP ئادرېس

en: Connect to Hidden Network
ug: يوشۇرۇن تورغا باغلىنىش

en: Network name
ug: تور ئىسمى

en: Security
ug: بىخەتەرلىك

en: WPA & WPA2 Personal
ug: WPA ۋە WPA2 كىشىلىك نۇسخىسى

en: Username
ug: ئىشلەتكۈچى ئاتى

en: Connect to hidden network…
ug: يوشۇرۇن تورغا باغلان...

en: Previous networks
ug: بۇرۇنقى تورلار

en: Clear
ug: تازىلا

en: Search
ug: ئىزدە

en: Personal
ug: شەخسىي

en: System
ug: سىستېما
