lomiri-system-settings - en to cy translation catalogue (346 entries)

en: System Settings
cy: Gosodiadau System

en: Preferences;Settings;
cy: Dewisiadau;Gosodiadau;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
cy: Methu diddymu'r cais cyfredol (methu cysylltu â'r gwasanaeth)

en: Can't pause current request (can't contact service)
cy: Methu seibio'r cais cyfredol (methu cysylltu â'r gwasanaeth)

en: Developer Mode
cy: Modd datblygwr

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
cy: Mae angen cod cyfrinachol neu gyfrinair i ddefnyddio Modd Datblygwr.

en: Lock security
cy: Diogelwch cloi

en: Sorry, this license could not be displayed.
cy: Doedd dim modd dangos y drwydded.

en: Serial
cy: Rhif cyfresol

en: None
cy: Dim

en: Wi-Fi address
cy: Cyfeiriad diwifr

en: Bluetooth address
cy: Cyfeiriad Bluetooth

en: Storage
cy: Storfa

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
cy: %1 yn rhydd

en: Software:
cy: Meddalwedd:

en: Last updated
cy: Diweddarwyd ddiwethaf

en: Never
cy: Byth

en: Check for updates
cy: Gwirio am ddiweddariadau

en: Legal:
cy: Cyfreithiol:

en: Software licenses
cy: Trwyddedau meddalwedd

en: Regulatory info
cy: Gwybodaeth rheolyddol

en: Developer mode
cy: Modd datblygwr

en: Videos
cy: Fideos

en: Audio
cy: Sain

en: Pictures
cy: Lluniau

en: Other files
cy: Ffeiliau eraill

en: Used by apps
cy: Defnyddir gan aps

en: Total storage
cy: Cyfanswm storfa

en: Free space
cy: Lle rhydd

en: By name
cy: Yn ôl enw

en: By size
cy: Yn ôl maint

en: OS Build Details
cy: Manylion Gwneuthuriad OS

en: OS build number
cy: Rhif gwneuthuriad OS

en: Ubuntu build description
cy: Disgrifiad gwneuthuriad Ubuntu

en: Device Image part
cy: Rhan delwedd dyfais

en: Device build description
cy: Disgrifiad gwneuthuriad dyfais

en: Customization Image part
cy: Rhan Delwedd Addasu

en: Unknown title
cy: Teitl anhysbys

en: Cancel
cy: Diddymu

en: No images selected
cy: Heb ddewis delwedd

en: Remove %1 image | Remove %1 images
cy[0]: Cael gwared ar %1 delwedd
cy[1]: Cael gwared ar %1 delwedd
cy[2]: Cael gwared ar %1 delwedd
cy[3]: Cael gwared ar %1 delwedd

en: Add an image…
cy: Ychwanegu delwedd...

en: Remove images…
cy: Cael gwared ar ddelweddau...

en: Custom
cy: Addasiedig

en: Preview
cy: Rhagolwg

en: Set
cy: Gosod

en: OK
cy: Iawn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
cy: Batri

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
cy[0]: %1 eiliad yn ôl
cy[1]: %1 eiliad yn ôl
cy[2]: %1 eiliad yn ôl
cy[3]: %1 eiliad yn ôl

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
cy[0]: %1 munud yn ôl
cy[1]: %1 munud yn ôl
cy[2]: %1 munud yn ôl
cy[3]: %1 munud yn ôl

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
cy[0]: %1 awr yn ôl
cy[1]: %1 awr yn ôl
cy[2]: %1 awr yn ôl
cy[3]: %1 awr yn ôl

en: Charge level
cy: Lefel gwefru

en: Yesterday
cy: Ddoe

en: Today
cy: Heddiw

en: Charging now
cy: Gwefru nawr

en: Last full charge
cy: Gwefru llawn diwethaf

en: Fully charged
cy: Gwefru'n llawn

en: Ways to reduce battery use:
cy: Ffyrdd o leihau defnydd batri

en: Display brightness
cy: Disgleirdeb dangosydd

en: Lock when idle
cy: Cloi pan yn segur

en: Sleep when idle
cy: Cysgu pan yn segur

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
cy[0]: Wedi %1 munud
cy[1]: Wedi %1 munud
cy[2]: Wedi %1 munud
cy[3]: Wedi %1 munud

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: Wi-Fi
cy: Diwifr

en: Bluetooth Pairing Request
cy: Cais Pary Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
cy: Cadarnhewch bod y PIN sy'n cael ei ddangos ar '%1' yn cyfateb i hwn

en: Confirm PIN
cy: Cadarnhau PIN

en: Connected
cy: Wedi cysylltu

en: Connecting…
cy: Yn cysylltu...

en: Disconnecting…
cy: Yn datgysylltu...

en: Disconnected
cy: Wedi ei ddatgysylltu

en: Unknown
cy: Anhysbys

en: Computer
cy: Cyfrifiadur

en: Phone
cy: Ffôn

en: Network
cy: Rhwydwaith

en: Headset
cy: Set ben

en: Headphones
cy: Clustffonau

en: Video
cy: Fideo

en: Other Audio
cy: Sain Arall

en: Keyboard
cy: Bysellfwrdd

en: Tablet
cy: Tabled

en: Mouse
cy: Llygoden

en: Printer
cy: Argraffydd

en: Other
cy: Arall

en: Excellent
cy: Ardderchog

en: Good
cy: Da

en: Fair
cy: Gweddol

en: Poor
cy: Gwael

en: Name
cy: Enw

en: Type
cy: Math

en: Status
cy: Statws

en: Signal Strength
cy: Cryfder y Signal

en: Connect automatically when detected:
cy: Cysylltu'n awtomatig ar ôl canfod

en: Disconnect
cy: Datgysylltu

en: Connect
cy: Cysylltu

en: Forget this device
cy: Anghofio'r ddyfais hon

en: Discoverable
cy: Gweladwy

en: Not discoverable
cy: Ddim yn weladwy

en: Connect another device:
cy: Cysylltu dyfais arall:

en: Connect a device:
cy: Cysylltu dyfais:

en: None detected
cy: Heb ganfod dim

en: PIN for '%1'
cy: PIN ar gyfer '%1'

en: Pair
cy: Paru

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
cy: Disgleirdeb

en: Adjust automatically
cy: Addasu'n awtomatig

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
cy: Goleuo a phylu'r dangosydd yn ôl y galw.

en: Hotspot name
cy: Enw man poeth

en: Show password
cy: Dangos cyfrinair

en: Change
cy: Newid

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: Hotspot
cy: Man poeth

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
cy: Pan fydd man poeth ymlaen gall dyfeisiau eraill ddefnyddio eich cysylltiad data drwy diwifr. Bydd costau data arferol yn weithredol.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
cy: Gall dyfeisiau eraill ddefnyddio eich cysylltiad data drwy diwifr. Bydd costau data arferol yn weithredol.

en: Display language
cy: Iaith arddangos

en: Back
cy: Nôl

en: Confirm
cy: Cadarnhau

en: Keyboard layouts
cy: Cynllun bysellfwrdd

en: Current layouts:
cy: Cynllun cyfredol:

en: All layouts available:
cy: Cynlluniau sydd ar gael:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
cy: Iaith a Thestun

en: Display language…
cy: Iaith arddangos...

en: Spell checking
cy: Gwirio sillafu

en: Auto correction
cy: Awto gywiro

en: Word suggestions
cy: Amgrymu geiriau

en: Auto capitalization
cy: Priflythrennu awtomatig

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
cy: Mae'n troi Shift ymlaen i briflythrennu gair cyntaf bob brawddeg.

en: Auto punctuation
cy: Atalnodi awtomatig

en: Keyboard sound
cy: Sain bysellfwrdd

en: Keyboard vibration
cy: Bysellfwrdd yn crynu

en: Restart Now
cy: Ailgychwyn Nawr

en: Current spelling languages:
cy: Ieithoedd sillafu cyfredol:

en: All languages available:
cy: Pob iaith sydd ar gael:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
cy: Hysbysiadau

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
cy: Sain

en: Location
cy: Lleoliad

en: Erase & Reset Everything
cy: Dileu ac Ailosod Popeth

en: Reset Launcher
cy: Ailosod y Lansiwr

en: The Launcher will be returned to its original contents.
cy: Bydd y cynnwys gwreidddiol ar y Lansiwr

en: Reset all system settings…
cy: Ailosod gosodiadau system i gyd...

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
cy: Bydd cynnwys a diwyg y lansiwr a'r hidlwyr ar y sgrîn gartref yn dychwelyd i'r gosodiadau gwreiddiol.

en: Reset all system settings
cy: Ailosod gosodiadau system i gyd

en: Silent Mode
cy: Modd Tawel

en: Phone calls:
cy: Galwadau ffôn:

en: Ringtone
cy: Sain canu

en: Vibrate in Silent Mode
cy: Crynu pan mewn Modd Tawel

en: Messages:
cy: Negeseuon:

en: Vibrate with message sound
cy: Crynu gyda sain neges

en: Other sounds:
cy: Synau eraill:

en: Lock sound
cy: Sain cloi

en: Incorrect passcode. Try again.
cy: Cod cyfrinachol anghywir. Rhowch gynnig arall arni.

en: Incorrect passphrase. Try again.
cy: Cyfrinair anghywir. Rhowch gynnig arall arni.

en: Could not set security mode
cy: Methu gosod modd diogelwch

en: Could not set security display hint
cy: Methu gosod dangos awgrym diogelwch

en: Authentication token manipulation error
cy: Gwall wrth drin y tocyn dilysu

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
cy: Defnyddio GPS i ganfod eich lleoliad yn fras. Pan fydd i ffwrdd bydd GPS yn diffodd i arbed batri.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
cy: Diogelwch a Phreifatrwydd

en: Security
cy: Diogelwch

en: SIM PIN
cy: PIN SIM

en: On
cy: Ymlaen

en: Off
cy: I ffwrdd

en: Encryption
cy: Amgryptio

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
cy: Bydd amgryptio yn eich diogelu rhag caniatáu mynediad i eraill wrth gysylltu'r ffôn i gyfrifiadur neu ddyfais arall.

en: Privacy
cy: Preifatwydd

en: Stats on welcome screen
cy: Ystadegau ar y sgrîn groeso

en: Messages on welcome screen
cy: Negeseuon ar y sgrîn groeso

en: Change passcode…
cy: Newid cod cyfrinachol...

en: Change passphrase…
cy: Newid cyfrinair...

en: Switch to swipe
cy: Newid i drawio

en: Switch to passcode
cy: Newid i god cyfrinachol

en: Switch to passphrase
cy: Newid i gyfrinair

en: Existing passcode
cy: Cod cyfrinachol cyfredol

en: Existing passphrase
cy: Cyfrinair cyfredol

en: Choose passcode
cy: Dewis cod cyfrinachol

en: Choose passphrase
cy: Dewis cyfrinair

en: Confirm passcode
cy: Cadarnhau cod cyfrinachol

en: Confirm passphrase
cy: Cadarnhau cyfrinair

en: Those passcodes don't match. Try again.
cy: Dyw'r codau cyfrinachol ddim yn cyfateb. Ceisiwch eto.

en: Those passphrases don't match. Try again.
cy: Dyw'r cyfrineiriau ddim yn cyfateb. Ceisiwch eto

en: Unset
cy: Dadosod

en: Swipe (no security)
cy: Trawiad (dim diogelwch)

en: Change SIM PIN
cy: Newid PIN SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
cy[0]: PIN anghywir. %1 cynnig yn weddill.
cy[1]: PIN anghywir. %1 cynnig yn weddill.
cy[2]: PIN anghywir. %1 cynnig yn weddill.
cy[3]: PIN anghywir. %1 cynnig yn weddill.

en: Current PIN:
cy: PIN Cyfredol:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
cy[0]: Hawl i %1 ymgais.
cy[1]: Hawl i %1 ymgais.
cy[2]: Hawl i %1 ymgais.
cy[3]: Hawl i %1 ymgais.

en: Choose new PIN:
cy: Dewis PIN newydd:

en: Confirm new PIN:
cy: Cadarnhau PIN newydd:

en: PINs don't match. Try again.
cy: PIN ddim yn cyfateb. Ceisiwch eto.

en: Enter SIM PIN
cy: Cyflwynwch PIN SIM

en: Enter Previous SIM PIN
cy: Cyflwynwch PIN SIM blaenorol

en: Unlock
cy: Datgloi

en: Lock
cy: Cloi

en: Change PIN…
cy: Newid PIN...

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
cy: Gall cyflwyno PIN sy'n anghywir gloi'r SIM yn barhaol.

en: Passcode
cy: Cod cyfrinachol

en: Passphrase
cy: Cyfrinair

en: Sleep locks immediately
cy: Cysgu'n cloi'n syth

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
cy: Bydd aps a ffwythiannau eraill yn holi chi i ddatgloi.

en: Time zone
cy: Cylchfa amser

en: Set the time zone:
cy: Gosod cylchfa amser:

en: Automatically
cy: Yn awtomatig

en: Manually
cy: Â llaw

en: Enter your current location.
cy: Rhowch eich lleoliad cyfredol.

en: No matching place
cy: Methu canfod lleoliad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
cy: Amser & Dyddiad

en: Time zone:
cy: Cylchfa amser:

en: Set the time and date:
cy: Gosod y dyddiad ac amser:

en: Set time & date
cy: Gosod dyddiad ac amser

en: Time
cy: Amser

en: Date
cy: Dyddiad

en: Save
cy: Cadw

en: Unknown error
cy: Gwall anhysbys

en: No reason given
cy: Dim rheswm wedi ei roi

en: Device is now managed
cy: Dyfais bellach yn cael ei rheoli

en: Device is now unmanaged
cy: Dyfais bellach ddim yn cael ei rheoli

en: The device could not be readied for configuration
cy: Methu paratoi'r ddyfais ar gyfer cyflunio

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
cy: Methwyd cadw cyfluniad IP (dim cyfeiriad ar gael, allan o amser ayb.)

en: The IP configuration is no longer valid
cy: Nid yw'r cyfluniad IP bellach yn ddilys

en: Your authentication details were incorrect
cy: Roedd y manylion dilysu yn anghywir

en: 802.1X supplicant disconnected
cy: Deisyfydd 802.1X wedi datgysylltu

en: 802.1X supplicant configuration failed
cy: Methodd cyfluniad y deisyfydd 802.1X

en: 802.1X supplicant failed
cy: Methodd y deisyfydd 802.1X

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
cy: Cymrodd y deisyfydd 802.1X ormod o amser i ddilysu

en: DHCP client failed to start
cy: Methodd y cleient DHCP â chychwyn

en: DHCP client error
cy: Gwall cleient DHCP

en: DHCP client failed
cy: Methodd cleient DHCP

en: Shared connection service failed to start
cy: Methodd gwasanaeth cysylltiad rhanedig â chychwyn

en: Shared connection service failed
cy: Methodd y gwasanaeth cysylltiad rhanedig

en: Necessary firmware for the device may be missing
cy: Efallai bod cadarnwedd ar gyfer y ddyfais yn absennol

en: The device was removed
cy: Tynnwyd y ddyfais

en: NetworkManager went to sleep
cy: Aeth y RheolwrRhwydwaith i gysgu

en: The device's active connection disappeared
cy: Diflannodd cysylltiad gweithredol y ddyfais

en: Device disconnected by user or client
cy: Datgysylltwyd y ddyfais gan ddefnyddiwr neu gleient

en: The device's existing connection was assumed
cy: Cymrwyd meddiant o gysylltiad y ddyfais

en: The supplicant is now available
cy: Mae'r deisyfydd nawr ar gael

en: The modem could not be found
cy: Methwyd canfod y modem

en: The Bluetooth connection failed or timed out
cy: Methodd y cysylltiad Bluetooth neu aeth allan o amser

en: A dependency of the connection failed
cy: Methodd dibyniaeth ar gyfer y cysylltiad

en: ModemManager is unavailable
cy: RheolwrModem ddim ar gael

en: The Wi-Fi network could not be found
cy: Methwyd canfod y rhwydwaith Diwifr

en: A secondary connection of the base connection failed
cy: Methodd cysylltiad eilaidd i'r cysylltiad sylfaenol

en: Network details
cy: Manylion rhwydwaith

en: Last connected
cy: Cysylltwyd ddiwethaf

en: Password
cy: Cyfrinair

en: IP address
cy: Cyfeiriad IP

en: Connect to Hidden Network
cy: Cysylltu â Rhwydwaith Cudd

en: Network name
cy: Enw Rhwydwaith

en: WPA & WPA2 Personal
cy: WPA & WPA2 Personol

en: Username
cy: Enw Defnyddiwr

en: Connect to hidden network…
cy: Cysylltu â rhwydwaith cudd...

en: Previous networks
cy: Rhwydweithiau blaenorol

en: Clear
cy: Clirio

en: Search
cy: Chwilio

en: Personal
cy: Personol

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
cy: ynghylch

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
cy: dyfais

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
cy: gwybodaeth

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
cy: ffôn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
cy: rhif

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
cy: cyfresol

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
cy: cyfeiriad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
cy: trwyddedau

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
cy: datblygwr

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
cy: meddalwedd

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
cy: storfa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: disk
cy: disg

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
cy: bwlch

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: version
cy: fersiwn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: revision
cy: adolygiad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: appearance
cy: gwedd

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
cy: papur wal

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: art
cy: celf

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
cy: ffoto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
cy: llun

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
cy: delwedd

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
cy: batri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
cy: pŵer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
cy: gwefru

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
cy: segur

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: lock
cy: cloi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
cy: analluogi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
cy: galluogi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: headset
cy: set ben

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
cy: paru

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
cy: darganfod

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: handsfree
cy: di-ddwylo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
cy: diwifr

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: connect
cy: cysylltu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: disconnect
cy: datgysylltu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
cy: disgleirdeb

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: display
cy: dangosydd

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
cy: sgrîn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: automatic
cy: awtomatig

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
cy: cymhwyso

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
cy: Enghraifft

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
cy: enghraifft

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
cy: prawf

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
cy: sampl

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
cy: Modd Hedfan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
cy: hedfan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
cy: awyren

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
cy: all-lein

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
cy: awyren

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a k
en: network
cy: rhwydwaith

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
cy: iaith

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: keyboard
cy: bysellfwrdd

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
cy: gwirio sillafu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
cy: cywir

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
cy: awgrymiadau

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
cy: priflythrennu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
cy: atalnodi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: layout
cy: cynllun

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
cy: geiriau

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: vibration
cy: cryndod

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: click
cy: clic

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
cy: hysbysiadau

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
cy: aps

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
cy: awdurdodi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
cy: caniatâd

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
cy: bathodynau

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
cy: cylchdroi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
cy: cyfeiriad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset
cy: Ailosod

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
cy: ailosod

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
cy: dileu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
cy: ffatri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
cy: clirio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
cy: adfer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
cy: diogelwch

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
cy: preifatrwydd

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
cy: cod

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
cy: cyfrinair

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
cy: cyfrinair

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
cy: trawio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
cy: caniatâu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
cy: mynediad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
cy: sain

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
cy: distaw

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
cy: sain canu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
cy: crynu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: dialpad
cy: pad deialu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
cy: neges

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
cy: lefel sain

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
cy: amser

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
cy: dyddiad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
cy: cylchfa amser

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wifi
cy: diwifr

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: WiFi
cy: diwifr

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
cy: cudd
