lomiri-system-settings - en to fi translation catalogue (649 entries)

en: System Settings
fi: Järjestelmän asetukset

en: Preferences;Settings;
fi: Preferences;Settings;Ominaisuudet;Asetukset;Valinnat;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
fi: Nykyistä pyyntöä ei voi perua (ei yhteyttä palveluun)

en: Can't pause current request (can't contact service)
fi: Nykyistä pyyntöä ei voi keskeyttää (ei yhteyttä palveluun)

en: Developer Mode
fi: Kehittäjätila

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
fi: Kehittäjätilassa kuka tahansa voi käyttää, muuttaa tai poistaa mitä tahansa tältä laitteelta yhdistämällä laitteen toiseen laitteeseen.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
fi: Tarvitset suojakoodin tai salasanan käyttääksesi kehittäjätilaa.

en: Lock security
fi: Lukitusturva

en: Sorry, this license could not be displayed.
fi: Valitettavasti tämän lisenssin näyttäminen epäonnistui.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: System information
fi: Järjestelmän tiedot

en: Serial
fi: Sarjanumero

en: Press to show
fi: Paina näyttääksesi

en: None
fi: Ei mitään

en: Wi-Fi address
fi: Wifi-osoite

en: Bluetooth address
fi: Bluetooth-osoite

en: Storage
fi: Tallennustila

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
fi: %1 vapaana

en: Software:
fi: Ohjelmisto:

en: OS
fi: Käyttöjärjestelmä

en: Last updated
fi: Päivitetty viimeksi

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Check for updates
fi: Tarkista päivitykset

en: Legal:
fi: Oikeudellinen huomautus:

en: Software licenses
fi: Ohjelmistolisenssit

en: Regulatory info
fi: Sääntelytiedot

en: Developer mode
fi: Kehittäjätila

en: Scanning
fi: Etsitään

en: System Reserved
fi: Järjestelmän varaama

en: Used by system
fi: Järjestelmän käytössä

en: Videos
fi: Videot

en: Audio
fi: Ääni

en: Pictures
fi: Kuvat

en: Documents
fi: Asiakirjat

en: Downloads
fi: Lataukset

en: Other files
fi: Muut tiedostot

en: Used by apps
fi: Sovellusten käytössä

en: Total storage
fi: Tilaa yhteensä

en: Free space
fi: Vapaa tila

en: By name
fi: Nimen mukaan

en: By size
fi: Koon mukaan

en: N/A
fi: –

en: OS Build Details
fi: Järjestelmän koostamisen tiedot

en: OS update channel
fi: OS:n päivityskanava

en: OS build number
fi: Järjestelmän koostamisnumero

en: Kernel
fi: Ydin

en: Build ABI
fi: Koostamis-ABI

en: UBports Image part
fi: UBports-järjestelmäkuvan osa

en: Ubuntu build description
fi: Ubuntu-julkaisun kuvaus

en: Device Image part
fi: Laitekuvan osa

en: Device build description
fi: Laitejulkaisun kuvaus

en: Customization Image part
fi: Mukautuskuvan osa

en: Unknown title
fi: Tuntematon nimi

en: Cancel
fi: Peru

en: No images selected
fi: Ei valittuja kuvia

en: Remove %1 image | Remove %1 images
fi[0]: Poista %1 kuva
fi[1]: Poista %1 kuvaa

en: Add an image…
fi: Lisää kuva…

en: Remove images…
fi: Poista kuvia…

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background & Appearance
fi: Tausta ja ulkoasu

en: Global theme settings:
fi: Yleiset teema-asetukset:

en: Enable dark mode for the environment
fi: Käytä tummaa tilaa ympäristölle

en: Enable dark mode for apps
fi: Käytä tummaa tilaa sovelluksille

en: Note: You may have to restart the applications for the change to take effect.
fi: Sovellukset tulee käynnistää uudelleen, jotta muutokset tulevat voimaan.

en: Visual effects:
fi: Visuaaliset tehosteet:

en: Enable blur effects
fi: Käytä häivytystehosteita

en: Background image:
fi: Taustakuva:

en: System art
fi: Järjestelmän kuvitus

en: Custom
fi: Omavalintainen

en: Choose application
fi: Valitse sovellus

en: Preview
fi: Esikatsele

en: Set
fi: Aseta

en: Not possible
fi: Ei mahdollinen

en: The currently active background image cannot be deleted!
fi: Aktiivista taustakuvaa ei voi poistaa!

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
fi: Akku

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
fi[0]: %1 sekunti sitten
fi[1]: %1 sekuntia sitten

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
fi[0]: %1 minuutti sitten
fi[1]: %1 minuuttia sitten

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
fi[0]: %1 tunti sitten
fi[1]: %1 tuntia sitten

en: Charge level
fi: Varaustaso

note: TRANSLATORS: %1 refers to a percentage that indicates the charging level of the battery
en: %1%
fi: %1 %

en: Yesterday
fi: Eilen

en: Today
fi: Tänään

en: Charging now
fi: Ladataan nyt

en: Last full charge
fi: Viimeisin täysi lataus

en: Fully charged
fi: Ladattu kokonaan

en: Show battery percentage in indicator
fi: Näytä akun prosentti ilmaisimessa

en: Show charging information on lock screen
fi: Näytä lataustiedot lukitusnäytöllä

en: Ways to reduce battery use:
fi: Säästä akkuvirtaa näin:

en: Display brightness
fi: Näytön kirkkaus

en: Lock when idle
fi: Lukitse ilman käyttöä

en: Sleep when idle
fi: Sammuta käyttämättömänä olleen laitteen näyttö

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
fi[0]: %1 sekunnin jälkeen
fi[1]: %1 sekunnin jälkeen

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
fi[0]: %1 minuutin jälkeen
fi[1]: %1 minuutin jälkeen

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
fi: Wifi yhteyspisteen käytössä

en: Lock the device when it's not in use:
fi: Lukitse käyttämättömänä ollut laite:

en: Put the device to sleep when it is not in use:
fi: Aseta laite valmiustilaan, kun se on ollut käyttämättömänä:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
fi[0]: %1 sekunnin jälkeen
fi[1]: %1 sekunnin jälkeen

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
fi: Lyhyt viive on pitkää turvallisempi. Laite ei lukitse itseään puheluiden tai videotoiston aikana.

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
fi: Laite ei sammuta näyttöään puheluiden tai videotoiston aikana.

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
fi: Bluetooth-parituspyyntö

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
fi: Laite %1 haluaa muodostaa parin tämän laitteen kanssa. Sallitko parituksen?

en: Allow
fi: Salli

en: Refuse
fi: Kiellä

en: Bluetooth Pairing Request
fi: Bluetooth-parituspyyntö

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
fi: Varmista, että laitteen "%1" PIN vastaa tätä

en: Confirm PIN
fi: Vahvista PIN

en: Connected
fi: Yhdistetty

en: Connecting…
fi: Yhdistetään…

en: Disconnecting…
fi: Katkaistaan yhteyttä…

en: Disconnected
fi: Yhteys katkaistu

en: Unknown
fi: Tuntematon

en: Computer
fi: Tietokone

en: Phone
fi: Puhelin

en: Modem
fi: Modeemi

en: Network
fi: Verkko

en: Headset
fi: Kuulokemikrofoni

en: Headphones
fi: Kuulokkeet

en: Other Audio
fi: Muu ääni

en: Joypad
fi: Peliohjain

en: Keyboard
fi: Näppäimistö

en: Tablet
fi: Piirtopöytä

en: Mouse
fi: Hiiri

en: Printer
fi: Tulostin

en: Camera
fi: Kamera

en: Watch
fi: Katsele

en: Other
fi: Muu

en: Excellent
fi: Erinomainen

en: Good
fi: Hyvä

en: Fair
fi: Kohtalainen

en: Poor
fi: Heikko

en: Name
fi: Nimi

en: Type
fi: Tyyppi

en: Status
fi: Tila

en: Address
fi: Osoite

en: Signal Strength
fi: Signaalin voimakkuus

en: Connect automatically when detected:
fi: Yhdistä automaattisesti havaittaessa:

en: Disconnect
fi: Katkaise yhteys

en: Connect
fi: Yhdistä

en: Forget this device
fi: Unohda tämä laite

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please enter the following PIN on %1 and press “Enter” on the keyboard:
fi: Kirjoita seuraava PIN Bluetooth-laitteelle %1 ja paina “Enter” näppäimistöstä:

en: Discoverable
fi: Löydettävissä

en: Not discoverable
fi: Ei löydettävissä

en: Searching…
fi: Etsitään…

en: Paired devices:
fi: Paritetut laitteet:

en: Connect another device:
fi: Yhdistä toiseen laitteeseen:

en: Connect a device:
fi: Yhdistä laite:

en: None detected
fi: Mitään ei havaittu

en: PIN for '%1'
fi: PIN-koodi (%1)

en: Pair
fi: Parita

en: Brightness & Display
fi: Kirkkaus ja näyttö

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
fi: Kirkkaus

en: Display brightness:
fi: Näytön kirkkaus:

en: Adjust automatically
fi: Säädä automaattisesti

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
fi: Näytön kirkkauden säätö ympäristöön sopivaksi.

en: Display:
fi: Näyttö:

en: External display
fi: Erillinen näyttö

en: Wireless display
fi: Langaton näyttö

en: Not connected
fi: Ei yhdistetty

en: Wireless Display
fi: Langaton näyttö

en: No displays detected
fi: Näyttöjä ei havaittu

en: Connected display:
fi: Yhdistetty näyttö:

en: Connecting
fi: Yhdistetään

en: Use another display:
fi: Käytä toista näyttöä:

en: Choose a display:
fi: Valitse näyttö:

en: This device failed to connect to %1.
fi: Tämän laitteen yhdistäminen %1 :een epäonnistui.

en: There was an unknown error connecting to %1.
fi: Tuntematon virhe yhdistettäessä %1.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the gestures plugin which is used while searching
en: Gestures
fi: Eleet

en: Tap to wake
fi: Napauta herättääksesi

en: Current value: %1
fi: Nykyinen arvo: %1

en: Change Hotspot Setup
fi: Muuta yhteyspisteen asetuksia

en: Set Up Hotspot
fi: Aseta yhteyspiste

en: Hotspot name
fi: Yhteyspisteen nimi

en: Choose a name
fi: Valitse nimi

en: Require a password (recommended)
fi: Vaadi salasana (suositeltu)

en: Show password
fi: Näytä salasana

en: Starting the hotspot will turn on Wi-Fi.
fi: Yhteyspisteen käynnistäminen ottaa wifin käyttöön.

en: Change
fi: Vaihda

en: Start
fi: Aloita

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: Hotspot
fi: Yhteyspiste

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
fi: Kun yhteyspiste on käytössä, muut laitteet voivat käyttää mobiilidatayhteyttäsi wifi-yhteyden välityksellä. Huomioi datasiirtomaksut.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
fi: Muut laitteet voivat käyttää mobiilidatayhteyttäsi wifi-yhteyden välityksellä. Huomioi datasiirtomaksut.

en: Change Password/Setup…
fi: Muuta salasana/asetukset…

en: Set Up Hotspot…
fi: Aseta yhteyspiste…

en: Wi-Fi is off
fi: Wifi on pois päältä

en: In order to create a hotspot, you need to turn Wi-Fi on.
fi: Aseta wifi päälle, jotta voit luoda yhteyspisteen.

en: Turn on Wi-Fi
fi: Ota wifi käyttöön

en: Display language
fi: Kieli

en: Back
fi: Takaisin

en: Confirm
fi: Hyväksy

en: Keyboard layouts
fi: Näppäimistöasettelut

en: Current layouts:
fi: Nykyiset asettelut:

en: All layouts available:
fi: Kaikki saatavilla olevat asettelut:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
fi: Kieli ja teksti

en: Display language…
fi: Kieli…

en: Enable on-screen keyboard
fi: Käytä näyttönäppäimistöä

en: On-screen keyboard
fi: Näyttönäppäimistö

en: External keyboard
fi: Erillinen näppäimistö

en: Ambiance
fi: Tunnelma

en: Suru Dark
fi: Suru, tumma

en: Suru Black
fi: Suru, musta

en: Just White
fi: Pelkkä valkoinen

en: Just Black
fi: Pelkkä musta

en: Just Grey
fi: Pelkkä harmaa

en: Bordered White
fi: Reunustettu valkoinen

en: Bordered Black
fi: Reunustettu musta

en: Bordered Grey
fi: Reunustettu harmaa

en: On-screen keyboard theme
fi: Näyttönäppäimistön teema

en: Keyboard theme
fi: Näppäimistön teema

en: Spell checking
fi: Oikoluku

en: Auto correction
fi: Automaattinen korjaus

en: Word suggestions
fi: Sanaehdotukset

en: Auto capitalization
fi: Automaattiset isot kirjaimet

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
fi: Shift-näppäin on käytössä automaattisesti jokaisen lauseen alussa.

en: Auto punctuation
fi: Automaattiset välimerkit

en: Inserts a period when you tap Space twice.
fi: Lisää pisteen, kun painat välilyöntiä kahdesti.

en: Keyboard sound
fi: Näppäimistön ääni

en: Keyboard vibration
fi: Näppäimistön värinä

en: Keyboard opacity
fi: Näppäimistön peittokyky

en: Hardware keyboard
fi: Fyysinen näppäimistö

en: Layouts and other sources
fi: Asettelut ja muut lähteet

en: The device needs to restart for changes to take effect.
fi: Laite tulee käynnistää uudelleen, jotta muutokset tulevat voimaan.

en: Restart Now
fi: Käynnistä uudelleen nyt

en: Current spelling languages:
fi: Nykyiset oikeinkirjoituksen kielet:

en: All languages available:
fi: Kaikki saatavilla olevat kielet:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: Desktop & Launcher
fi: Työpöytä ja käynnistin

en: On large screens:
fi: Suurilla näytöillä:

en: Enable workspaces
fi: Käytä työtiloja

en: Support for multiple virtual workspaces
fi: Tuki useille virtuaalisille työtiloille

en: Always show the launcher
fi: Näytä käynnistin aina

en: Videos and full-screen games may hide it temporarily.
fi: Videot ja koko näytön pelit saattavat piilottaa sen väliaikaisesti.

en: Icon size:
fi: Kuvakekoko:

en: Cursor speed:
fi: Osoittimen nopeus:

en: Wheel scrolling speed:
fi: Rullan vierityksen nopeus:

en: Double-click speed:
fi: Kaksoisnapsautuksen nopeus:

en: Test double-click:
fi: Testaa kaksoisnapsautusta:

en: Touchpad
fi: Kosketuslevy

en: Finger scrolling speed:
fi: Sormella vierittämisen nopeus:

en: Tap to click
fi: Napsauta napauttamalla

en: Scroll with two fingers
fi: Vieritä kahdella sormella

en: Ignore touchpad when:
fi: Älä huomioi kosketuslevyä:

en: Typing
fi: Kirjoittaessa

en: A mouse is connected
fi: Kun hiiri on yhdistetty

en: Connect a mouse or touchpad via USB, or use a Bluetooth device. If a Bluetooth device isn’t detected, make sure it is turned on and its batteries are charged.
fi: Yhdistä hiiri tai kosketuslevy USB:n kautta, tai käytä Bluetooth-laitetta. Jos Bluetooth-laitetta ei havaita, varmista että se on päällä ja että sen akku on täynnä.

en: You need to use a Bluetooth mouse or touchpad with this display. Make sure it is close to the device and its batteries are charged.
fi: Tämän näytön kanssa tulee käyttää Bluetooth-hiirtä tai -kosketuslevyä. Varmista, että se on lähellä laitetta ja että akku on täynnä.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: Mouse & Touchpad
fi: Hiiri ja kosketuslevy

en: Primary button:
fi: Ensisijainen painike:

en: Left
fi: Vasen

en: Right
fi: Oikea

en: Not fast enough
fi: Ei tarpeeksi nopea

en: Double-clicked
fi: Kaksoisnapsautettu

en: Alerts:
fi: Hälytykset:

en: Receive emergency notifications
fi: Vastaanota hätätilanneilmoituksia

en: Extreme threats
fi: Äärimmäiset uhat

en: Extreme threats to life and property
fi: Äärimmäiset uhat terveydelle ja omaisuudelle

en: AMBER Alerts
fi: AMBER-hälytykset

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Let this app alert me using:
fi: Salli tämän sovelluksen ilmoittaa käyttäen:

en: Sounds
fi: Äänet

en: Vibrations
fi: Värinät

en: Notification Bubbles
fi: Kuplat

en: Notification List
fi: Ilmoituskeskus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
fi: Ääni

en: Apps that notify with sound:
fi: Äänellä ilmoittavat sovellukset:

en: Vibration
fi: Värinä

en: When in Silent mode:
fi: Äänettömässä tilassa:

en: Vibrate as normal
fi: Värinä kuten tavallisesti

en: Don't vibrate
fi: Ei värinää

en: Apps that notify with vibrations:
fi: Värinällä ilmoittavat sovellukset:

en: Applications:
fi: Sovellukset:

en: Apps can alert you using sounds, vibrations, notification bubbles and the Notification list.
fi: Sovellukset voivat pyytää huomiotasi käyttämällä ilmoituksia, ääniä, värinää ja ilmoituskeskusta.

en: Apps that notify with sound
fi: Äänellä ilmoittavat sovellukset

en: Apps that notify with vibration
fi: Värinällä ilmoittavat sovellukset

en: No notifications
fi: Ei ilmoituksia

en: Bubbles
fi: Kuplat

en: Add printer
fi: Lisää tulostin

en: Enter URI
fi: Anna URI

en: Devices
fi: Laitteet

en: No devices found.
fi: Laitteita ei löytynyt.

en: Describe printer
fi: Kuvaile tulostin

en: Connection
fi: Yhteys

en: Choose a connection
fi: Valitse yhteys

en: Printer name
fi: Tulostimen nimi

en: Description
fi: Kuvaus

en: Optional
fi: Valinnainen

en: Location
fi: Sijainti

en: Driver
fi: Ajuri

en: Choose driver
fi: Valitse ajuri

en: Select printer from database
fi: Valitse tulostin tietokannasta

en: Provide PPD file
fi: Anna PPD-tiedosto

en: Filter drivers
fi: Suodata ajureita

en: PPD file
fi: PPD-tiedosto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: Printing
fi: Tulostaa

en: Manager Printer Jobs
fi: Hallitse tulostustöitä

en: Default printer
fi: Oletustulostin

en: Configured printers
fi: Määritetyt tulostimet

en: Discovered printers
fi: Löydetyt tulostimet

en: Delete
fi: Poista

en: Set as Default
fi: Aseta oletukseksi

en: There are no printers configured yet.
fi: Tulostimia ei ole vielä määritetty.

en: Printer status
fi: Tulostimen tila

en: General settings
fi: Yleiset asetukset

en: Policies
fi: Käytännöt

en: Copies and pages
fi: Kopiot ja sivut

en: Host
fi: Isäntä

en: Copies
fi: Kopiot

en: Paper size
fi: Paperin koko

en: Duplex
fi: Parillisuus

en: Color model
fi: Värimalli

en: Quality
fi: Laatu

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Default
fi: Oletus

en: This is the default printer.
fi: Tämä on oletustulostin.

en: Accepting jobs
fi: Hyväksyy töitä

en: Shared
fi: Jaettu

en: Idle
fi: Jouten

en: Aborted
fi: Keskeytetty

en: Active
fi: Aktiivinen

en: Stopped
fi: Pysäytetty

en: No messages
fi: Ei viestejä

en: Jobs
fi: Työt

en: Manage Print Jobs
fi: Hallitse tulostustöitä

en: Model
fi: Malli

en: Local Raw Printer
fi: Paikallinen raakatulostin

en: Print test page
fi: Tulosta testisivu

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this device.
fi: Kaikki asiakirjat, tallennetut pelit, asetukset ja muut kohteet poistetaan pysyvästi laitteesta.

en: Erase & Reset Everything
fi: Tyhjennä kaikki ja palauta alkuperäisasetukset

en: Reset device
fi: Palauta laite tehdasasetuksiin

en: Reset Launcher
fi: Palauta käynnistimen alkuperäisasetukset

en: The Launcher will be returned to its original contents.
fi: Käynnistin palautetaan alkuperäiseen tilaan.

en: Reset all system settings…
fi: Palauta järjestelmän alkuperäisasetukset…

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
fi: Käynnistimen sisältö ja asettelu sekä kotinäkymän sivut palautetaan alkuperäisiin.

en: Erase & Reset All
fi: Tyhjennä kaikki ja palauta alkuperäisasetukset

en: Reset all system settings
fi: Palauta järjestelmän alkuperäisasetukset

en: Silent Mode
fi: Äänetön tila

en: High volume can damage your hearing.
fi: Suuri äänenvoimakkuus voi vahingoittaa kuuloasi.

en: Phone calls:
fi: Puhelut:

en: Ringtone
fi: Soittoääni

en: Vibrate on ring
fi: Värinä soidessa

en: Vibrate in Silent Mode
fi: Värinä äänettömässä tilassa

en: Dialpad tones
fi: Näppäinäänet

en: Messages:
fi: Viestit:

en: Message sound
fi: Viestin ääni

en: Vibrate with message sound
fi: Värinä ja viestiääni

en: Other sounds:
fi: Muut äänet:

en: Lock sound
fi: Lukitusääni

en: Other vibrations
fi: Muut värinät

en: Custom message sound
fi: Mukautettu viestin ääni

en: Custom Ringtone
fi: Omavalintainen soittoääni

en: Choose from
fi: Valitse

en: Incorrect passcode. Try again.
fi: Virheellinen suojakoodi, yritä uudelleen.

en: Incorrect passphrase. Try again.
fi: Virheellinen salasana, yritä uudelleen.

en: Could not set security mode
fi: Turvatilan asettaminen ei onnistunut

en: Could not set security display hint
fi: Turvavinkin asettaminen ei onnistunut

en: Authentication token manipulation error
fi: Tunnistautumislipukkeen käsittelyvirhe

en: Let the device detect your location:
fi: Salli laitteen havaita sijaintisi:

en: Using GPS only (less accurate)
fi: Vain GPS:ää käyttäen (vähemmän tarkka)

en: Using GPS
fi: GPS:ää käyttäen

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
fi: Käyttäen GPS:ää sekä anonymisoitua wifi- ja matkapuhelinverkon tietoja.<br>Valitsemalla tämän hyväksyt <a href='%1'>Nokia HERE -käyttöehdot</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
fi: Käyttäen GPS:ää sekä anonymisoitua wifi-tietoa.<br>Valitsemalla tämän hyväksyt <a href='%1'>Nokia HERE -käyttöehdot</a>.

en: Not at all
fi: Ei lainkaan

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
fi: Käyttää GPS:ää epätarkan sijainnin paikantamiseen. Kun ei käytössä, GPS ei ole käytössä virransäästön vuoksi.

en: Uses Wi-Fi and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
fi: Käyttää Wi-Fiä ja GPS:ää epätarkan sijainnin paikantamiseen. Toiminnon kytkeminen pois käytöstä säästää akkuvirtaa.

en: Uses Wi-Fi (currently off) and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
fi: Käyttää Wi-Fiä (ei käytössä nyt) ja GPS:ää epätarkan sijainnin paikantamiseen. Toiminnon kytkeminen pois käytöstä säästää akkuvirtaa.

en: Uses Wi-Fi, cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
fi: Käyttää Wi-Fiä, puhelinmastojen sijainteja ja GPS:ää epätarkan sijainnin paikantamiseen. Toiminnon kytkeminen pois käytöstä säästää akkuvirtaa.

en: Uses Wi-Fi, cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
fi: Käyttää Wi-Fiä, puhelinmastojen sijainteja (mobiiliyhteys ei käytettävissä) ja GPS:ää epätarkan sijainnin paikantamiseen. Toiminnon kytkeminen pois käytöstä säästää akkuvirtaa.

en: Uses Wi-Fi (currently off), cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
fi: Käyttää Wi-Fiä (ei käytössä nyt), puhelinmastojen sijainteja ja GPS:ää epätarkan sijainnin paikantamiseen. Toiminnon kytkeminen pois käytöstä säästää akkuvirtaa.

en: Uses Wi-Fi (currently off), cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
fi: Käyttää Wi-Fiä (ei käytössä nyt), puhelinmastojen sijainteja (mobiiliyhteys ei käytettävissä) ja GPS:ää epätarkan sijainnin paikantamiseen. Toiminnon kytkeminen pois käytöstä säästää akkuvirtaa.

en: Let apps access this location:
fi: Salli sovellusten käyttää tätä sijaintia:

en: None requested
fi: Mitään ei pyydetty

en: Digits passcode
fi: Numeroista koostuva suojakoodi

en: edit
fi: muokkaa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
fi: Turvallisuus ja yksityisyys

en: Security
fi: Tietoturva

en: Locking and unlocking
fi: Lukitus ja lukituksen avaus

en: SIM PIN
fi: SIM-kortin PIN-koodi

en: On
fi: Päällä

en: Off
fi: Pois

en: Encryption
fi: Salaus

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
fi: Salaus turvaa puhelimen tietoja, kun puhelin yhdistetään tietokoneeseen tai muuhun laitteeseen.

en: Privacy
fi: Yksityisyys

en: Stats on welcome screen
fi: Tilastot tervetulonäkymässä

en: Messages on welcome screen
fi: Viestit tervetulonäkymässä

en: App permissions
fi: Sovellusoikeudet

en: Apps that you have granted access to:
fi: Sovellukset, joille olet antanut käyttöoikeuden:

en: Apps may also request access to online accounts.
fi: Sovellukset voivat pyytää myös lupaa käyttää verkkotilejä.

en: Online Accounts…
fi: Verkkotilit…

en: Change passcode…
fi: Vaihda suojakoodi…

en: Change passphrase…
fi: Vaihda salasana…

en: Switch to swipe
fi: Vaihda pyyhkäisyyn

en: Switch to passcode
fi: Vaihda suojakoodiin

en: Switch to passphrase
fi: Vaihda salasanaan

en: Existing passcode
fi: Olemassa oleva suojakoodi

en: Existing passphrase
fi: Nykyinen salasana

en: Choose passcode
fi: Valitse suojakoodi

en: Choose passphrase
fi: Valitse salasana

en: Confirm passcode
fi: Vahvista suojakoodi

en: Confirm passphrase
fi: Vahvista salasana

en: Those passcodes don't match. Try again.
fi: Suojakoodit eivät täsmää, yritä uudelleen.

en: Those passphrases don't match. Try again.
fi: Salasanat eivät vastaa toisiaan. Yritä uudelleen.

en: Unset
fi: Ei määritetty

en: Unlock the device using:
fi: Lukituksen avaus:

en: Swipe (no security)
fi: Pyyhkäisy (ei turvallinen)

en: Passcode...
fi: Suojakoodi…

en: Passphrase...
fi: Tunnuslause…

en: Biometrics:
fi: Biometriikka:

en: Fingerprint
fi: Sormenjälki

en: No fingerprints set
fi: Sormenjälkiä ei ole asetettu

en: Fingerprint ID
fi: Sormenjäljen tunniste

en: Change SIM PIN
fi: Vaihda SIM-kortin PIN-koodi

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
fi[0]: Virheellinen PIN-koodi. %1 yritys jäljellä.
fi[1]: Virheellinen PIN-koodi. %1 yritystä jäljellä.

en: No more attempts allowed
fi: Ei enää sallittuja yrityksiä

en: Current PIN:
fi: Nykyinen PIN-koodi:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
fi[0]: %1 yritys sallittu.
fi[1]: %1 yritystä sallittu.

en: Choose new PIN:
fi: Valitse uusi PIN-koodi:

en: Confirm new PIN:
fi: Vahvista uusi PIN-koodi:

en: PINs don't match. Try again.
fi: PIN-koodit eivät vastaa toisiaan, yritä uudelleen.

en: Enter SIM PIN
fi: Anna SIM-kortin PIN-koodi

en: Enter Previous SIM PIN
fi: Anna SIM-kortin aiempi PIN-koodi

en: Unlock
fi: Avaa lukitus

en: Lock
fi: Lukitse

en: Unlocked
fi: Avattu

en: Change PIN…
fi: Vaihda PIN-koodi…

en: Locked
fi: Lukittu

en: Unlock…
fi: Avaa lukitus…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
fi: Kun SIM-kortin PIN-koodi on asetettu, se tulee antaa puhelinpalveluiden käyttämiseksi laitteen uudelleenkäynnistyksen tai SIM-kortin vaihtamisen jälkeen.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
fi: Virheellisen PIN-koodin antaminen useaan kertaan saattaa lukita SIM-kortin pysyvästi.

en: Passcode
fi: Suojakoodi

en: Passphrase
fi: Salasana

en: Sleep locks immediately
fi: Valmiustila lukitsee välittömästi

en: When locked:
fi: Kun lukittu:

en: Allow Launcher
fi: Salli käynnistin

en: Allow quick settings
fi: Salli pika-asetukset

en: Hide notifications content
fi: Piilota ilmoitusten sisältö

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
fi: Ota lukitusturva käyttöön rajoittaaksesi käyttöä laitteen ollessa lukittu.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
fi: Muut sovellukset ja toiminnot pyytävät avaamaan lukituksen.

en: Time zone
fi: Aikavyöhyke

en: Set the time zone:
fi: Aseta aikavyöhyke:

en: Automatically
fi: Automaattisesti

en: Manually
fi: Käsin

en: Enter your current location.
fi: Anna nykyinen sijaintisi.

en: No matching place
fi: Ei vastaavaa paikkaa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
fi: Aika ja päiväys

en: Time zone:
fi: Aikavyöhyke:

en: Set the time and date:
fi: Aseta aika ja päivä:

en: Show in indicator:
fi: Näytä ilmaisimessa:

en: Calendar
fi: Kalenteri

en: Show week numbers
fi: Näytä viikkonumerot

en: Events
fi: Tapahtumat

en: Include alarms
fi: Sisällytä hälytykset

en: Set time & date
fi: Aseta päivä ja aika

en: Time
fi: Aika

en: Date
fi: Päiväys

en: To add a VPN configuration, download its config file or configure it manually.
fi: Lisää VPN-määritys lataamalla määritystiedosto tai tee asetukset käsin.

en: Add Manual Configuration…
fi: Lisää määritykset käsin…

en: VPN reconnection required.
fi: VPN-uudelleenyhdistäminen vaaditaan.

en: You need to reconnect for changes to have an effect.
fi: Yhdistä uudelleen, jotta muutokset tulevat voimaan.

en: Add certificate?
fi: Lisätäänkö varmenne?

en: Add key?
fi: Lisätäänkö avain?

en: Add pac file?
fi: Lisätäänkö pac-tiedosto?

en: Content:
fi: Sisältö:

en: No data available.
fi: Tietoja ei saatavilla.

en: Save
fi: Tallenna

en: Unknown error
fi: Tuntematon virhe

en: No reason given
fi: Syytä ei annettu

en: Device is now managed
fi: Laite on nyt hallinnassa

en: Device is now unmanaged
fi: Laite ei ole nyt hallinnassa

en: The device could not be readied for configuration
fi: Laitteen valmistelu määrityksiä varten epäonnistui

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
fi: IP-määritysten tallentaminen epäonnistui (ei osoitetta saatavilla, aikakatkaisu tms.)

en: The IP configuration is no longer valid
fi: IP-määritykset eivät ole enää kelvollisia

en: Your authentication details were incorrect
fi: Tunnistautumistietosi olivat väärin

en: 802.1X supplicant disconnected
fi: 802.1X-anoja katkaisi yhteyden

en: 802.1X supplicant configuration failed
fi: 802.1X-anojan asetukset epäonnistuivat

en: 802.1X supplicant failed
fi: 802.1X-anoja epäonnistui

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
fi: 802.1X-anojan tunnistautuminen kesti liian kauan

en: DHCP client failed to start
fi: DHCP-asiakkaan käynnistys epäonnistui

en: DHCP client error
fi: DHCP-asiakkaan virhe

en: DHCP client failed
fi: DHCP-asiakas epäonnistui

en: Shared connection service failed to start
fi: Jaetun yhteyden palvelun käynnistys epäonnistui

en: Shared connection service failed
fi: Jaetun yhteyden palvelu epäonnistui

en: Necessary firmware for the device may be missing
fi: Laitteelle vaadittava laiteohjelmisto saattaa puuttua

en: The device was removed
fi: Laite irrotettiin

en: NetworkManager went to sleep
fi: NetworkManager meni lepotilaan

en: The device's active connection disappeared
fi: Laitteen aktiivinen yhteys katosi

en: Device disconnected by user or client
fi: Yhteys laitteeseen katkaistu käyttäjän tai asiakkaan toimesta

en: The device's existing connection was assumed
fi: Oletettiin laitteen olemassa olevaa yhteyttä

en: The supplicant is now available
fi: Anoja on nyt saatavilla

en: The modem could not be found
fi: Modeemia ei löytynyt

en: The Bluetooth connection failed or timed out
fi: Bluetooth-yhteys epäonnistui tai se aikakatkaistiin

en: A dependency of the connection failed
fi: Yhteyden riippuvuus epäonnistui

en: ModemManager is unavailable
fi: ModemManager ei ole käytettävissä

en: The Wi-Fi network could not be found
fi: Wifi-verkkoa ei löytynyt

en: A secondary connection of the base connection failed
fi: Perusyhteyden toissijainen yhteys epäonnistui

en: Network details
fi: Verkon tiedot

en: Last connected
fi: Viimeksi yhdistetty

en: Password
fi: Salasana

en: Forget this network
fi: Unohda tämä verkko

en: IP address
fi: IP-osoite

en: Connect to Hidden Network
fi: Yhdistä piilotettuun verkkoon

en: Network name
fi: Verkon nimi

en: Dynamic WEP (802.1x)
fi: Dynaaminen WEP (802.1x)

en: This network is insecure!
fi: Tämä verkko ei ole turvallinen!

en: Authentication
fi: Todennus

en: Inner authentication
fi: Sisäinen tunnistautuminen

en: CA certificate
fi: CA-varmenne

en: Choose…
fi: Valitse…

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The organization name has been truncated, as indicated by the ellipsis. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1…, Exp.: %2
fi: %1…, Erä.: %2

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1, Exp.: %2
fi: %1, Erä.: %2

en: Using certificates is recommended as it increases security.
fi: Varmenteinen käyttäminen on suotavaa, sillä se lisää turvallisuutta.

en: Client certificate
fi: Asiakasvarmenne

en: User private key
fi: Käyttäjän yksityinen avain

en: Pac file
fi: Pac-tiedosto

en: Pac provisioning
fi: Pac-provisiointi

en: Disabled
fi: Pois käytöstä

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Authenticated
fi: Todennettu

en: Both
fi: Molemmat

en: PEAP version
fi: PEAP-versio

en: Version 0
fi: Versio 0

en: Version 1
fi: Versio 1

en: Automatic
fi: Automaattinen

en: Anonymous identity
fi: Anonyymi identiteetti

en: Identity
fi: Identiteetti

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: Private key password
fi: Yksityisen avaimen salasana

en: Remember password
fi: Muista salasana

en: Connect to hidden network…
fi: Yhdistä piilotettuun verkkoon…

en: Previous networks
fi: Aiemmat verkot

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: Private key
fi: Yksityinen avain

en: Public key
fi: Julkinen avain

en: Opaque
fi: Läpikuultamaton

en: Search
fi: Etsi

en: Personal
fi: Henkilökohtaiset

en: System
fi: Järjestelmä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
fi: tietoa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: system
fi: järjestelmä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
fi: laite

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
fi: tietoja

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
fi: puhelin

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
fi: numero

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
fi: sarjanumero

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
fi: osoite

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
fi: lisenssit

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
fi: kehittäjä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
fi: ohjelmisto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
fi: tallennustila

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: disk
fi: levy

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
fi: tila

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: version
fi: versio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: revision
fi: versiotieto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: appearance
fi: ulkoasu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: background
fi: tausta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
fi: taustakuva

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: art
fi: taide

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
fi: kuva

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
fi: kuva

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
fi: kuva

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: theme
fi: teema

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: dark
fi: tumma

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
fi: akku

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
fi: virta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
fi: lataus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
fi: jouten

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: lock
fi: lukitse

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
fi: pois

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
fi: päälle

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: headset
fi: kuulokemikrofoni

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
fi: paritus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
fi: löytäminen

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: car
fi: auto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
fi: langaton

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: connect
fi: yhdistä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: disconnect
fi: katkaise

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
fi: kirkkaus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: display
fi: näyttö

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
fi: näyttö

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: automatic
fi: automaattinen

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
fi: säädä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
fi: Esimerkki

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
fi: esimerkki

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
fi: testi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
fi: esimerkki

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
fi: Lentotila

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
fi: lento

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
fi: lentokone

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
fi: ei yhteyksiä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
fi: lentotila

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a k
en: network
fi: verkko

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the gestures plugin which is used while searching
en: gestures
fi: eleet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: hotspot
fi: yhteyspiste

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the usb plugin which is used while searching
en: tethering
fi: yhteydenjako

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
fi: kieli

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: keyboard
fi: näppäimistö

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
fi: oikoluku

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
fi: korjaus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
fi: ehdotukset

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
fi: kirjainkoko

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
fi: välimerkit

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: layout
fi: asettelu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
fi: sanat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: vibration
fi: värinä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: launcher
fi: käynnistin

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: mouse
fi: hiiri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: touchpad
fi: kosketuslevy

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: tap
fi: napautus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: touch
fi: kosketus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: input
fi: syöte

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
fi: ilmoitukset

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
fi: sovellukset

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
fi: valtuutus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: alerts
fi: hälytykset

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
fi: oikeudet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
fi: merkinnät

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: Rotation Lock
fi: Suunnan lukitus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
fi: kierto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
fi: suunta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printer
fi: tulostin

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printers
fi: tulostimet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printing
fi: tulostus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: collate
fi: jäsennä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: copies
fi: kopiot

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: colormodel
fi: värimalli

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: greyscale
fi: harmaasävy

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: color
fi: väri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: ink
fi: muste

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset
fi: Resetoi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
fi: palauta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
fi: pyyhi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
fi: tehdas

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
fi: selkeää

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
fi: palauta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
fi: turvallisuus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
fi: yksityisyys

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
fi: koodi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
fi: salasana

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
fi: salalause

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
fi: pyyhkäisy

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
fi: salli

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
fi: pääsy

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
fi: ääni

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
fi: äänetön

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
fi: soittoääni

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
fi: värinä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: dialpad
fi: numeronäppäimistö

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
fi: viesti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
fi: voimakkuus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
fi: aika

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
fi: päivä

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
fi: aikavyöhyke

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching
en: routing
fi: reititys

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
fi: piilotettu
