lomiri-system-settings - en to ca translation catalogue (584 entries)

en: System Settings
ca: Paràmetres del sistema

en: Preferences;Settings;
ca: Preferències;Paràmetres;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
ca: No es pot cancel·lar la sol·licitud actual (no es pot contactar el servei)

en: Can't pause current request (can't contact service)
ca: No es pot posar en pausa la sol·licitud actual (no es pot contactar el servei)

en: Developer Mode
ca: Mode de desenvolupament

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
ca: En el mode de desenvolupament, qualsevol persona pot accedir, modificar o eliminar el contingut d'aquest dispositiu connectant-lo a un altre dispositiu.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
ca: Us caldrà establir un codi d'accés o contrasenya per utilitzar el mode de desenvolupament.

en: Lock security
ca: Seguretat del bloqueig

en: Sorry, this license could not be displayed.
ca: Ho sentim, aquesta llicència no es pot mostrar.

en: Serial
ca: Número de sèrie

en: None
ca: Cap

en: Wi-Fi address
ca: Adreça de la xarxa sense fil

en: Bluetooth address
ca: Adreça Bluetooth

en: Storage
ca: Emmagatzematge

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
ca: %1 lliure

en: Software:
ca: Programari:

en: OS
ca: Sistema operatiu

en: Last updated
ca: Darrera actualització

en: Never
ca: Mai

en: Check for updates
ca: Comprova si hi ha actualitzacions

en: Legal:
ca: Informació legal:

en: Software licenses
ca: Llicències de programari

en: Regulatory info
ca: Informació normativa

en: Developer mode
ca: Mode de desenvolupament

en: Scanning
ca: S'està escanejant

en: Videos
ca: Vídeos

en: Audio
ca: Àudio

en: Pictures
ca: Imatges

en: Other files
ca: Altres fitxers

en: Used by apps
ca: Utilitzat per aplicacions

en: Total storage
ca: Emmagatzematge total

en: Free space
ca: Espai lliure

en: By name
ca: Pel nom

en: By size
ca: Per la mida

en: N/A
ca: N/D

en: OS Build Details
ca: Detalls del muntatge del SO

en: OS build number
ca: Número de muntatge del SO

en: UBports Image part
ca: Part de la imatge de UBports

en: Ubuntu build description
ca: Descripció del muntatge de l'Ubuntu

en: Device Image part
ca: Part de la imatge del dispositiu

en: Device build description
ca: Descripció del muntatge del dispositiu

en: Customization Image part
ca: Part de la imatge de personalització

en: Unknown title
ca: Títol desconegut

en: Cancel
ca: Cancel·la

en: No images selected
ca: No s'ha seleccionat cap imatge

en: Remove %1 image | Remove %1 images
ca[0]: Suprimeix %1 imatge
ca[1]: Suprimeix %1 imatges

en: Add an image…
ca: Afegeix una imatge…

en: Remove images…
ca: Suprimeix imatges…

en: Custom
ca: Personalitzat

en: Preview
ca: Visualització prèvia

en: Set
ca: Estableix

en: OK
ca: D'acord

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
ca: Bateria

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
ca[0]: Fa %1 segon
ca[1]: Fa %1 segons

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
ca[0]: Fa %1 minut
ca[1]: Fa %1 minuts

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
ca[0]: Fa %1 hora
ca[1]: Fa %1 hores

en: Charge level
ca: Nivell de càrrega

en: Yesterday
ca: Ahir

en: Today
ca: Avui

en: Charging now
ca: S'està carregant

en: Last full charge
ca: Darrera càrrega completa

en: Fully charged
ca: Completament carregada

en: Ways to reduce battery use:
ca: Com reduir el consum de la bateria:

en: Display brightness
ca: Brillantor de la pantalla

en: Lock when idle
ca: Blocatge per inactivitat

en: Sleep when idle
ca: Atura temporalment en inactivitat

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
ca[0]: Després d'%1 segon
ca[1]: Després de %1 segons

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
ca[0]: Després d'%1 minut
ca[1]: Després de %1 minuts

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
ca: Xarxa sense fil usada per al punt d'accés Wi-Fi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: Wi-Fi
ca: Sense fil

en: Lock the device when it's not in use:
ca: Bloqueja el telèfon quan no s'estigui utilitzant:

en: Put the device to sleep when it is not in use:
ca: Atura temporalment el telèfon quan no s'estigui utilitzant:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
ca[0]: Després d'%1 segon
ca[1]: Després de %1 segons

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
ca: Els períodes més curts son més segurs. El telèfon no es bloquejarà durant les trucades o la reproducció de vídeo.

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
ca: El telèfon no s'aturarà temporalment durant les trucades o les reproduccions de vídeo.

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
ca: Sol·licitud d'autorització d'aparellament del Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
ca: El dispositiu %1 vol emparellar-se amb aquest dispositiu. Voleu permetre això?

en: Allow
ca: Permet

en: Refuse
ca: Rebutja

en: Bluetooth Pairing Request
ca: Sol·licitud d'aparellament del Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
ca: Confirmeu que el PIN mostrat a «%1» concorda amb aquest

en: Confirm PIN
ca: Confirmeu el PIN

en: Connected
ca: Connectat

en: Connecting…
ca: S'està connectant…

en: Disconnecting…
ca: S'està desconnectant…

en: Disconnected
ca: Desconnectat

en: Unknown
ca: Desconegut

en: Computer
ca: Ordinador

en: Phone
ca: Telèfon

en: Modem
ca: Mòdem

en: Network
ca: Xarxa

en: Headset
ca: Microauricular

en: Headphones
ca: Auriculars

en: Video
ca: Vídeo

en: Other Audio
ca: Un altre àudio

en: Joypad
ca: Comandament de joc

en: Keyboard
ca: Teclat

en: Tablet
ca: Tauleta tàctil

en: Mouse
ca: Ratolí

en: Printer
ca: Impressora

en: Camera
ca: Càmera

en: Watch
ca: Rellotge

en: Other
ca: Un altre

en: Excellent
ca: Excel·lent

en: Good
ca: Bona

en: Fair
ca: Correcta

en: Poor
ca: Dolenta

en: Name
ca: Nom

en: Type
ca: Tipus

en: Status
ca: Estat

en: Address
ca: Adreça

en: Signal Strength
ca: Potència del senyal

en: Connect automatically when detected:
ca: Connecta automàticament en detectar:

en: Disconnect
ca: Desconnecta

en: Connect
ca: Connecta

en: Forget this device
ca: Oblida aquest dispositiu

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please enter the following PIN on %1 and press “Enter” on the keyboard:
ca: Si us plau entre el PIN següent a %1 i premeu «Intro» al teclat:

en: Discoverable
ca: Es pot descobrir

en: Not discoverable
ca: No es pot descobrir

en: Searching…
ca: S'està cercant…

en: Connect another device:
ca: Connecta un altre dispositiu:

en: Connect a device:
ca: Connecta un dispositiu:

en: None detected
ca: No s'ha detectat cap dispositiu

en: PIN for '%1'
ca: PIN de «%1»

en: Pair
ca: Aparella

en: Brightness & Display
ca: Brillantor i pantalla

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
ca: Brillantor

en: Adjust automatically
ca: Ajusta automàticament

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
ca: Augmenta i disminueix la brillantor per adaptar-se a l'entorn.

en: External display
ca: Pantalla externa

en: Wireless display
ca: Pantalla sense fil

en: Not connected
ca: Sense connexió

en: Wireless Display
ca: Pantalla sense fil

en: No displays detected
ca: No s'ha detectat cap pantalla

en: Connected display:
ca: Pantalla connectada:

en: Connecting
ca: Connectant

en: Use another display:
ca: Usa una altra pantalla:

en: Choose a display:
ca: Escolliu una pantalla:

en: This device failed to connect to %1.
ca: Aquest dispositiu no s'ha pogut connectar a %1.

en: There was an unknown error connecting to %1.
ca: S'ha produït un error desconegut quan s'estava connectant a %1.

en: Change Hotspot Setup
ca: Canvia els paràmetres del punt d'accés Wi-Fi

en: Set Up Hotspot
ca: Configura el punt d'accés Wi-Fi

en: Hotspot name
ca: Nom del punt d'accés Wi-Fi

en: Choose a name
ca: Escolliu un nom

en: Show password
ca: Mostra la contrasenya

en: Starting the hotspot will turn on Wi-Fi.
ca: En iniciar el punt d'accés s'activarà la xarxa sense fil.

en: Change
ca: Canvia

en: Start
ca: Inicia

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: Hotspot
ca: Punt d'accés Wi-Fi

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
ca: Quan el punt d'accés Wi-Fi està activat altres dispositius poden utilitzar la connexió de dades mòbils a través de la xarxa sense fil. S'aplicaran els càrrecs de dades habituals.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
ca: Altres dispositius poden utilitzar la connexió de dades mòbils a través de la xarxa sense fil. S'aplicaran els càrrecs per a dades habituals.

en: Change Password/Setup…
ca: Canvia la contrasenya/paràmetres…

en: Set Up Hotspot…
ca: Configura el punt d'accés Wi-Fi…

en: Wi-Fi is off
ca: El punt d'accés Wi-Fi està desactivat

en: In order to create a hotspot, you need to turn Wi-Fi on.
ca: Per poder crear un punt d'accés Wi-Fi heu d'activar la xarxa sense fil.

en: Turn on Wi-Fi
ca: Activeu la xarxa sense fil

en: Display language
ca: Llengua

en: Back
ca: Enrere

en: Confirm
ca: Confirma

en: Keyboard layouts
ca: Disposicions de teclat

en: Current layouts:
ca: Disposicions de teclat actuals:

en: All layouts available:
ca: Totes les disposiciones de teclat disponibles:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
ca: Llengua i text

en: Display language…
ca: Llengua…

en: Enable on-screen keyboard
ca: Habilita el teclat en pantalla

en: On-screen keyboard
ca: Teclat en pantalla

en: External keyboard
ca: Teclat extern

en: Ambiance
ca: Ambient

en: Suru Dark
ca: Suru Dark (Gris i negre)

en: Suru Black
ca: Suru Black (Negre)

en: Just White
ca: Només Blanc

en: Just Black
ca: Només Negre

en: Just Grey
ca: Només Gris

en: Bordered White
ca: Bordered White (Blanc vorejat)

en: Bordered Black
ca: Bordered Black (Negre vorejat)

en: Bordered Grey
ca: Bordered Grey (Gris vorejat)

en: On-screen keyboard theme
ca: Tema del teclat en pantalla

en: Keyboard theme
ca: Tema del Teclat

en: Spell checking
ca: Comprovació d'ortografia

en: Auto correction
ca: Correcció automàtica

en: Word suggestions
ca: Suggeriment de paraules

en: Auto capitalization
ca: Majúscules inicials automàtiques

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
ca: Habilita la tecla de majúscules per posar majúscula a la primera lletra de cada frase.

en: Auto punctuation
ca: Puntuació automàtica

en: Inserts a period when you tap Space twice.
ca: Afegeix un punt en fer un toc doble a la tecla Espai.

en: Keyboard sound
ca: So del teclat

en: Keyboard vibration
ca: Vibració del teclat

en: Keyboard opacity
ca: Opacitat del teclat

en: Hardware keyboard
ca: Teclat físic

en: Layouts and other sources
ca: Disposicions i altres fons

en: The device needs to restart for changes to take effect.
ca: Cal reiniciar el dispositiu perquè els canvis tinguin efecte.

en: Restart Now
ca: Reinicia ara

en: Current spelling languages:
ca: Llengües actuals amb comprovació ortogràfica:

en: All languages available:
ca: Totes les llengües disponibles:

en: On large screens:
ca: A pantalles grans:

en: Always show the launcher
ca: Mostra sempre el llançador

en: Videos and full-screen games may hide it temporarily.
ca: Els vídeos i jocs a pantalla completa poden amagar-lo temporalment.

en: Icon size:
ca: Mida de les icones:

en: Cursor speed:
ca: Velocitat del punter:

en: Wheel scrolling speed:
ca: Velocitat de desplaçament de la rodeta:

en: Double-click speed:
ca: Velocitat del doble clic:

en: Test double-click:
ca: Comprova el doble clic:

en: Touchpad
ca: Ratolí tàctil

en: Finger scrolling speed:
ca: Velocitat de desplaçament amb el dit:

en: Tap to click
ca: Feu un toc per clicar

en: Scroll with two fingers
ca: Desplaçament amb dos dits

en: Ignore touchpad when:
ca: Ignora el ratolí tàctil quan:

en: Typing
ca: Escrivint

en: A mouse is connected
ca: S'ha connectat un ratolí

en: Connect a mouse or touchpad via USB, or use a Bluetooth device. If a Bluetooth device isn’t detected, make sure it is turned on and its batteries are charged.
ca: Connecteu un ratolí o ratolí tàctil mitjançant USB, o useu un dispositiu Bluetooth. Si no es detecta un dispositiu Bluetooth, assegureu-vos que estigui encès i que les seves bateries estiguin carregades.

en: You need to use a Bluetooth mouse or touchpad with this display. Make sure it is close to the device and its batteries are charged.
ca: Heu d'usar un ratolí o ratolí tàctil Bluetooth amb aquesta pantalla. Assegureu-vos que estigui a prop del dispositiu i que les seves bateries estiguin carregades.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: Mouse & Touchpad
ca: Ratolí i ratolí tàctil

en: Primary button:
ca: Botó primari:

en: Left
ca: Esquerre

en: Right
ca: Dret

en: Not fast enough
ca: No és prou ràpid

en: Double-clicked
ca: Doble clic

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
ca: Notificacions

en: Let this app alert me using:
ca: Permet que aquesta aplicació notifiqui usant:

en: Sounds
ca: So

en: Vibrations
ca: Vibracions

en: Notification Bubbles
ca: Bombolles de notificació

en: Notification List
ca: Centre de notificacions

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
ca: So

en: Apps that notify with sound:
ca: Aplicacions que notifiquen amb so:

en: Vibration
ca: Vibració

en: When in Silent mode:
ca: Quan està en mode silenciós:

en: Vibrate as normal
ca: Vibra de forma normal

en: Don't vibrate
ca: No vibris

en: Apps that notify with vibrations:
ca: Aplicacions que notifiquen amb vibracions:

en: Applications:
ca: Aplicacions:

en: Apps can alert you using sounds, vibrations, notification bubbles and the Notification list.
ca: Algunes aplicacions seleccionades us poden alertar utilitzant sons, vibracions, bombolles de notificació i el Centre de notificacions.

en: Apps that notify with sound
ca: Aplicacions que notifiquen amb so

en: Apps that notify with vibration
ca: Aplicacions que notifiquen amb vibració

en: No notifications
ca: Sense notificacions

en: Bubbles
ca: Bombolles

en: Add printer
ca: Afegeix una impressora

en: Enter URI
ca: Introduïu una URI

en: Devices
ca: Dispositius

en: No devices found.
ca: No s'ha trobat cap dispositiu.

en: Describe printer
ca: Descriu la impressora

en: Connection
ca: Connexió

en: Choose a connection
ca: Escolliu una connexió

en: Printer name
ca: Nom de la impressora

en: Description
ca: Descripció

en: Optional
ca: Opcional

en: Location
ca: Posició

en: Driver
ca: Controlador

en: Choose driver
ca: Trieu un controlador

en: Select printer from database
ca: Trieu una impressora de la base de dades

en: Provide PPD file
ca: Proporcioneu un fitxer PPD

en: Filter drivers
ca: Filtra els controladors

en: PPD file
ca: Fitxer PPD

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: Printing
ca: Imprimint

en: Manager Printer Jobs
ca: Tasques d'impressió del gestor

en: Default printer
ca: Impressora predeterminada

en: Configured printers
ca: Impressores configurades

en: Discovered printers
ca: Impressores descobertes

en: Delete
ca: Elimina

en: Set as Default
ca: Estableix com a predeterminada

en: There are no printers configured yet.
ca: No hi ha cap impressora configurada encara.

en: Printer status
ca: Estat de la impressora

en: General settings
ca: Paràmetres generals

en: Policies
ca: Directives

en: Copies and pages
ca: Còpies i pàgines

en: Host
ca: Amfitrió

en: Copies
ca: Còpies

en: Paper size
ca: Mida del paper

en: Duplex
ca: Dúplex

en: Color model
ca: Model de color

en: Quality
ca: Qualitat

en: Enabled
ca: Habilitat

en: Default
ca: Per defecte

en: This is the default printer.
ca: Aquesta és la impressora predeterminada.

en: Accepting jobs
ca: Accepta tasques

en: Shared
ca: Compartida

en: Idle
ca: Inactiva

en: Aborted
ca: Aturada

en: Active
ca: Actiu

en: Stopped
ca: Aturada

en: No messages
ca: Cap missatge

en: Jobs
ca: Tasques

en: Manage Print Jobs
ca: Gestiona les tasques d'impressió

en: Local Raw Printer
ca: Impressora en brut local

en: Print test page
ca: Imprimeix una pàgina de prova

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this device.
ca: Tots els documents, jocs desats, paràmetres i altres elements se suprimiran permanentment d'aquest telèfon.

en: Erase & Reset Everything
ca: Suprimeix-ho i reinicialitza-ho tot

en: Reset device
ca: Reinicia el dispositiu

en: Reset Launcher
ca: Reinicia el llançador

en: The Launcher will be returned to its original contents.
ca: Es reiniciarà el contingut del Llançador al seu estat original.

en: Reset all system settings…
ca: Reinicialitza tots els paràmetres del sistema…

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
ca: Es reinicialitzarà el contingut i la disposició del llançador i els paràmetres dels filtres de la pantalla d'inici tornaran a ser els originals.

en: Erase & Reset All
ca: Suprimeix-ho i reinicialitza-ho tot

en: Reset all system settings
ca: Reinicialitza tots els paràmetres del sistema

en: Silent Mode
ca: Mode Silenciós

en: High volume can damage your hearing.
ca: Un volum massa alt pot produir danys auditius.

en: Phone calls:
ca: Trucades:

en: Ringtone
ca: So de trucada

en: Vibrate on ring
ca: Vibra en trucar

en: Vibrate in Silent Mode
ca: Vibra en mode silenciós

en: Dialpad tones
ca: Tons de teclat

en: Messages:
ca: Missatges:

en: Vibrate with message sound
ca: Vibra amb un to de missatge

en: Other sounds:
ca: Altres sons:

en: Lock sound
ca: So de bloqueig

en: Other vibrations
ca: Altes vibracions

en: Custom Ringtone
ca: To de trucada personalitzat

en: Choose from
ca: Trieu entre

en: Incorrect passcode. Try again.
ca: El codi d'accés és incorrecte, torneu-ho a intentar.

en: Incorrect passphrase. Try again.
ca: La contrasenya és incorrecta. Torneu-ho a provar.

en: Could not set security mode
ca: No s'ha pogut establir el mode de seguretat

en: Could not set security display hint
ca: No s'ha pogut establir el consell en pantalla de la seguretat

en: Authentication token manipulation error
ca: Error de manipulació del testimoni d'autenticació

en: Let the device detect your location:
ca: Permet que el dispositiu detecti la ubicació:

en: Using GPS only (less accurate)
ca: Ús únicament del GPS (menys precís)

en: Using GPS
ca: Ús del GPS

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
ca: Ús d'informació del GPS, xarxes sense fil anònimes i xarxes mòbils.<br>En triar aquesta opció accepteu <a href='%1'>els termes i les condicions de Nokia HERE</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
ca: Ús d'informació del GPS, xarxes sense fil anònimes i xarxes mòbils.<br>En triar aquesta opció accepteu <a href='%1'>els termes i les condicions de Nokia HERE</a>.

en: Not at all
ca: De cap manera

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
ca: Usa el GPS per detectar la vostra ubicació aproximada. Quan està deshabilitat el GPS es desactiva per estalviar bateria.

en: Let apps access this location:
ca: Permet a les aplicacions accedir a aquesta ubicació:

en: None requested
ca: Cap sol·licitat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
ca: Seguretat i privadesa

en: Security
ca: Seguretat

en: Locking and unlocking
ca: Bloqueig i desbloqueig

en: SIM PIN
ca: PIN de la targeta SIM

en: On
ca: Activat

en: Off
ca: Inactiu

en: Encryption
ca: Xifratge

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
ca: El xifratge protegeix contra l'accés a les dades del telèfon quan el telèfon està connectat a un ordinador o a un altre dispositiu.

en: Privacy
ca: Privadesa

en: Stats on welcome screen
ca: Estadístiques a la pantalla de benvinguda

en: Messages on welcome screen
ca: Missatges a la pantalla de benvinguda

en: App permissions
ca: Permisos de les aplicacions

en: Apps that you have granted access to:
ca: Aplicacions a les quals heu donat permís d'accés:

en: Apps may also request access to online accounts.
ca: Les aplicacions també poden sol·licitar accés als comptes en línia.

en: Online Accounts…
ca: Comptes en línia…

en: Change passcode…
ca: Canvia el codi d'accés…

en: Change passphrase…
ca: Canvia la contrasenya…

en: Switch to swipe
ca: Canvia a lliscament amb el dit

en: Switch to passcode
ca: Canvia a codi d'accés

en: Switch to passphrase
ca: Canvia a contrasenya

en: Existing passcode
ca: Codi d'accés actual

en: Existing passphrase
ca: Contrasenya existent

en: Choose passcode
ca: Trieu el codi d'accés

en: Choose passphrase
ca: Escolliu una contrasenya

en: Confirm passcode
ca: Confirmeu el codi d'accés

en: Confirm passphrase
ca: Confirmeu la contrasenya

en: Those passcodes don't match. Try again.
ca: Els codis d'accés no coincideixen. Torneu-ho a intentar.

en: Those passphrases don't match. Try again.
ca: Les contrasenyes no coincideixen. Torneu-ho a intentar.

en: Unset
ca: Desconfigura-ho

en: Unlock the device using:
ca: Desbloqueja el telèfon amb:

en: Swipe (no security)
ca: Lliscament del dit (sense seguretat)

en: Fingerprint
ca: Empremta digital

en: Fingerprint ID
ca: ID de l'empremta

en: Change SIM PIN
ca: Canvia el PIN de la targeta SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
ca[0]: El codi PIN és incorrecte. Resta %1 intent.
ca[1]: El codi PIN és incorrecte. Resten %1 intents.

en: No more attempts allowed
ca: No es permeten més intents

en: Current PIN:
ca: Codi PIN actual:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
ca[0]: Es permet %1 intent.
ca[1]: Es permeten %1 intents.

en: Choose new PIN:
ca: Trieu el codi PIN nou:

en: Confirm new PIN:
ca: Confirmeu el codi PIN nou:

en: PINs don't match. Try again.
ca: Els codis PIN no concorden. Torneu-ho a intentar.

en: Enter SIM PIN
ca: Introduïu el PIN de la targeta SIM

en: Enter Previous SIM PIN
ca: Introduïu el codi PIN anterior de la targeta SIM

en: Unlock
ca: Desbloca

en: Lock
ca: Bloqueja

en: Unlocked
ca: Desblocat

en: Change PIN…
ca: Canvia el codi PIN…

en: Locked
ca: Blocat

en: Unlock…
ca: Desbloca…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
ca: Si hi ha un codi PIN definit per a la targeta SIM, cal introduir-lo per accedir als serveis mòbils en reiniciar el telèfon o intercanviar la targeta SIM.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
ca: Si introduïu un codi PIN incorrecte diverses vegades pot ser que bloquegeu la targeta SIM de manera permanent.

en: Passcode
ca: Codi d'accés

en: Passphrase
ca: Contrasenya

en: Sleep locks immediately
ca: En aturar-se temporalment es bloquejarà immediatament

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
ca: Activeu la seguretat del bloqueig per restringir l'accés al dispositiu quan estigui bloquejat.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
ca: Altres aplicacions i funcions sol·licitaran el desbloqueig.

en: Time zone
ca: Fus horari

en: Set the time zone:
ca: Estableix la zona horària:

en: Automatically
ca: Automàticament

en: Manually
ca: Manualment

en: Enter your current location.
ca: Introduïu la vostra ubicació actual.

en: No matching place
ca: No hi ha cap lloc concordant

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
ca: Hora i data

en: Time zone:
ca: Fus horari:

en: Set the time and date:
ca: Estableix l'hora i la data:

en: Set time & date
ca: Estableix l'hora i la data

en: Time
ca: Hora

en: Date
ca: Data

en: To add a VPN configuration, download its config file or configure it manually.
ca: Per afegir una configuració de VPN, baixeu-ne el fitxer de configuració o configureu-la manualment.

en: Add Manual Configuration…
ca: Afegeix una configuració manual…

en: VPN reconnection required.
ca: Es requereix la reconnexió de la VPN.

en: You need to reconnect for changes to have an effect.
ca: Cal reconnectar perquè els canvis tinguin efecte.

en: Add certificate?
ca: Voleu afegir el certificat?

en: Add key?
ca: Voleu afegir la clau?

en: Add pac file?
ca: Voleu afegir el fitxer pac?

en: Content:
ca: Contingut:

en: No data available.
ca: No hi ha dades disponibles.

en: Save
ca: Desa

en: Unknown error
ca: Error desconegut

en: No reason given
ca: No s'ha indicat cap motiu

en: Device is now managed
ca: El dispositiu ara és gestionat

en: Device is now unmanaged
ca: El dispositiu ara no és gestionat

en: The device could not be readied for configuration
ca: No s'ha pogut posar a punt el dispositiu per configurar-lo

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
ca: No s'ha pogut reservar la configuració de l'adreça IP (potser no hi havia adreces disponibles, o bé s'ha excedit el temps d'espera, etc.)

en: The IP configuration is no longer valid
ca: La configuració de l'adreça IP ja no és vàlida

en: Your authentication details were incorrect
ca: Els detalls d'autenticació no són correctes

en: 802.1X supplicant disconnected
ca: S'ha desconnectat el suplicant de protocol 802.1X

en: 802.1X supplicant configuration failed
ca: Ha fallat la configuració del suplicant de protocol 802.1X

en: 802.1X supplicant failed
ca: Ha fallat el suplicant de protocol 802.1X

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
ca: L'autenticació del suplicant de protocol 802.1X ha trigat massa

en: DHCP client failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el client DHCP

en: DHCP client error
ca: S'ha produït un error en el client DHCP

en: DHCP client failed
ca: Ha fallat el client DHCP

en: Shared connection service failed to start
ca: No s'ha pogut iniciar el servei de connexió compartida

en: Shared connection service failed
ca: Ha fallat el servei de connexió compartida

en: Necessary firmware for the device may be missing
ca: Pot ser que manqui el microprogramari requerit per al dispositiu

en: The device was removed
ca: S'ha suprimit el dispositiu

en: NetworkManager went to sleep
ca: El NetworkManager s'ha aturat temporalment

en: The device's active connection disappeared
ca: Ha desaparegut la connexió activa del dispositiu

en: Device disconnected by user or client
ca: El dispositiu l'ha desconnectat l'usuari o un client

en: The device's existing connection was assumed
ca: S'ha assumit la connexió existent del dispositiu

en: The supplicant is now available
ca: El suplicant està disponible

en: The modem could not be found
ca: No s'ha trobat el mòdem

en: The Bluetooth connection failed or timed out
ca: La connexió del Bluetooth ha fallat o bé s'ha superat el temps d'espera

en: A dependency of the connection failed
ca: Ha fallat una dependència de la connexió

en: ModemManager is unavailable
ca: El ModemManager no està disponible

en: The Wi-Fi network could not be found
ca: No s'ha trobat la xarxa sense fil

en: A secondary connection of the base connection failed
ca: Ha fallat una connexió secundària de la connexió principal

en: Network details
ca: Detalls de la xarxa

en: Last connected
ca: Darrera connexió

en: Password
ca: Contrasenya

en: Forget this network
ca: Oblida aquesta xarxa

en: IP address
ca: Adreça IP

en: Connect to Hidden Network
ca: Connecteu-vos a una xarxa oculta

en: Network name
ca: Nom de la xarxa

en: WPA & WPA2 Personal
ca: WPA i WPA2 personal

en: WPA & WPA2 Enterprise
ca: WPA/WPA2 corporativa

en: Dynamic WEP (802.1x)
ca: WEP dinàmica (802.1x)

en: Authentication
ca: Autenticació

en: Inner authentication
ca: Autenticació interna

en: CA certificate
ca: Certificat de CA

en: Choose…
ca: Trieu…

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The organization name has been truncated, as indicated by the ellipsis. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1…, Exp.: %2
ca: %1…, Caduca: %2

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1, Exp.: %2
ca: %1, Caduca: %2

en: Using certificates is recommended as it increases security.
ca: Es recomana usar certificats atès que incrementa la seguretat.

en: Client certificate
ca: Certificat de client

en: User private key
ca: Clau privada d'usuari

en: Pac file
ca: Fitxer pac

en: Pac provisioning
ca: Aprovisionament pac

en: Disabled
ca: Desactivat

en: Anonymous
ca: Anònim

en: Authenticated
ca: Autenticat

en: Both
ca: Ambdós

en: PEAP version
ca: Versió de PEAP

en: Version 0
ca: Versió 0

en: Version 1
ca: Versió 1

en: Automatic
ca: Automàtic

en: Anonymous identity
ca: Identitat anònima

en: Identity
ca: Identitat

en: Username
ca: Nom d'usuari

en: Private key password
ca: Contrasenya de la clau privada

en: Remember password
ca: Recorda la contrasenya

en: Connect to hidden network…
ca: Connecteu-vos a una xarxa oculta…

en: Previous networks
ca: Xarxes anteriors

en: Clear
ca: Neteja

en: Private key
ca: Clau privada

en: Public key
ca: Clau pública

en: Opaque
ca: Opac

en: Search
ca: Cerca

en: Personal
ca: Personals

en: System
ca: Sistema

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
ca: quant a

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
ca: dispositiu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
ca: telèfon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
ca: número

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
ca: sèrie

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
ca: adreça

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
ca: llicències

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
ca: desenvolupament

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
ca: programari

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
ca: emmagatzematge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: disk
ca: disc

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
ca: espai

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: version
ca: versió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: revision
ca: revisió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: appearance
ca: aparença

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
ca: fons d'escriptori

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
ca: Fotografies

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
ca: imatge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
ca: imatge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
ca: bateria

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
ca: energia

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
ca: càrrega

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
ca: inactiu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: lock
ca: bloqueig

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
ca: inhabilita

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
ca: habilita

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: headset
ca: auriculars

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
ca: aparella

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
ca: descobreix

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: car
ca: cotxe

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: handsfree
ca: mans lliures

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
ca: sense fil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: connect
ca: connecta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: disconnect
ca: desconnecta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: stereo
ca: estèreo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
ca: brillantor

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: display
ca: pantalla

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
ca: pantalla

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: automatic
ca: automàtic

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
ca: ajusta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
ca: Exemple

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
ca: exemple

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
ca: prova

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
ca: mostra

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
ca: Mode d'avió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
ca: vol

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
ca: avió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
ca: fora de línia

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
ca: avió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a k
en: network
ca: xarxa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: hotspot
ca: punt d'accés Wi-Fi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the usb plugin which is used while searching
en: tethering
ca: punt d'accés WI-FI

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
ca: idioma

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: keyboard
ca: teclat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
ca: correcció

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
ca: corregeix

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
ca: suggeriments

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
ca: majúscules

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
ca: puntuació

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: layout
ca: disposició

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
ca: paraules

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: vibration
ca: vibració

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: launcher
ca: llançador

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: mouse
ca: ratolí

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: touchpad
ca: ratolí tàctil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: tap
ca: toqueu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: touch
ca: toqueu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: input
ca: entrada

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
ca: notificacions

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
ca: aplicacions

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
ca: autoritza

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
ca: permisos

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
ca: insígnies

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: Rotation Lock
ca: Bloqueig de la rotació

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
ca: rotació

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
ca: orientació

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printer
ca: impressora

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printers
ca: impressores

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printing
ca: impressió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: collate
ca: intercala

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: copies
ca: còpies

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: colormodel
ca: modelcolor

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: greyscale
ca: escaladegrisos

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: laser
ca: làser

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: ink
ca: tinta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset
ca: Reinicialitza

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
ca: reinicialitza

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
ca: suprimeix

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
ca: fàbrica

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
ca: esborra

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
ca: restaura

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
ca: seguretat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
ca: privadesa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
ca: codi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
ca: contrasenya

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
ca: contrasenya

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
ca: llisca

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
ca: permet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
ca: accés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
ca: so

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
ca: Silenciar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
ca: to

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
ca: vibra

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: dialpad
ca: marcador

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
ca: missatge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
ca: volum

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
ca: hora

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
ca: data

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
ca: zona horària

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching
en: routing
ca: encaminament

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
ca: ocult
