lomiri-system-settings - en to hi translation catalogue (32 entries)

en: System Settings
hi: सिस्टम सेटिंग्स

en: Preferences;Settings;
hi: पसंद;प्रणाली;

en: Serial
hi: सीरियल

en: Storage
hi: स्टोरेज

en: Software:
hi: सॉफ्टवेयर:

en: Check for updates
hi: अपडेट्स के लिए जाँच करें

en: Legal:
hi: लिगल:

en: Software licenses
hi: सॉफ्टवेयर लाइसेंसीस

en: Regulatory info
hi: नियामक की जानकारी

en: Used by apps
hi: ऐप्स द्वारा प्रयुक्त

en: Total storage
hi: कुल जगह

en: Free space
hi: फ्री जगह

en: Cancel
hi: रद्द

en: Display brightness
hi: स्क्रीन चमक

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: Bluetooth
hi: ब्लूटूथ

en: Phone
hi: फोन

en: Network
hi: नेटवर्क

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
hi: चमक

en: Adjust automatically
hi: खुद ब खुद समायोजित

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
hi: वातावरण के अनुरूप स्क्रीन को उज्ज्वल और मंद करता है।

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
hi: ध्वनि

en: Delete
hi: हटा दें

en: Reset all system settings…
hi: सभी सिस्टम सेटिंगस रीसेट करे...

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
hi: सामग्री और लांचर की लेआउट, और होम स्क्रीन के फिल्टर अपने मूल सेटिंग्स मे लौटा दी जाएगी.

en: Reset all system settings
hi: सभी सिस्टम सेटिंग रीसेट करे

en: Phone calls:
hi: फोन कॉल्स:

en: Ringtone
hi: रिंगटोन

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
hi: सुरक्षा और गोपनीयता

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
hi: समय व दिनांक

en: Personal
hi: निजी

en: System
hi: सिस्टम

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
hi: उदाहरण
