lomiri-system-settings - en to hu translation catalogue (412 entries)

en: System Settings
hu: Rendszerbeállítások

en: Preferences;Settings;
hu: Tulajdonságok;Beállítások;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
hu: Nem lehet megszakítani az aktuális kérést (nem lehet a szolgáltatással kommunikálni)

en: Can't pause current request (can't contact service)
hu: Nem lehet szüneteltetni az aktuális kérést (nem lehet a szolgáltatással kommunikálni)

en: Developer Mode
hu: Fejlesztői mód

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
hu: Fejlesztői módban bárki hozzáférhet, megváltoztat vagy törölhet bármit a telefonjáról egy csatlakoztatott eszköz segítségével.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
hu: A Fejlesztői mód használatához jelkód vagy jelmondat szükséges.

en: Lock security
hu: Képernyőzárolás

en: Sorry, this license could not be displayed.
hu: Elnézést, ez a licenc nem jeleníthető meg.

en: Serial
hu: Sorozatszám

en: None
hu: Nincs

en: Wi-Fi address
hu: Wi-Fi cím

en: Bluetooth address
hu: Bluetooth cím

en: Storage
hu: Tárhely

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
hu: %1 szabad

en: Software:
hu: Szoftver:

en: OS
hu: Rendszer

en: Last updated
hu: Utolsó frissítés

en: Never
hu: Soha

en: Check for updates
hu: Frissítések keresése

en: Legal:
hu: Jogi információk:

en: Software licenses
hu: Szoftver licencek

en: Regulatory info
hu: Szabályozási információk

en: Developer mode
hu: Fejlesztői mód

en: Scanning
hu: Szkennelés

en: System Reserved
hu: Rendszer számára lefoglalt

en: Used by system
hu: Rendszer által használt

en: Videos
hu: Videók

en: Audio
hu: Zenék

en: Pictures
hu: Képek

en: Documents
hu: Dokumentumok

en: Downloads
hu: Letöltések

en: Other files
hu: Egyéb fájlok

en: Used by apps
hu: Alkalmazások által használt

en: Total storage
hu: Teljes tárterület

en: Free space
hu: Szabad hely

en: By name
hu: Név szerint

en: By size
hu: Méret szerint

en: N/A
hu: Nem elérhető

en: OS Build Details
hu: Rendszer fordítás részletei

en: OS update channel
hu: Operációs rendszer frissítési csatorna

en: OS build number
hu: Rendszer buildszám

en: Ubuntu build description
hu: Ubuntu fordítási leírás

en: Device Image part
hu: Eszköz lemezkép

en: Device build description
hu: Eszköz fordítási leírás

en: Customization Image part
hu: Testreszabási lemezkép

en: Unknown title
hu: Ismeretlen cím

en: Cancel
hu: Mégse

en: No images selected
hu: Nincsenek képek kiválasztva

en: Remove %1 image | Remove %1 images
hu[0]: %1 kép eltávolítása
hu[1]: %1 kép eltávolítása

en: Add an image…
hu: Kép hozzáadása

en: Remove images…
hu: Képek eltávolítása

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background & Appearance
hu: Háttér & megjelenítés

en: Enable blur effects
hu: Elmosódási effekt bekapcsolása

en: Background image:
hu: Háttérkép:

en: System art
hu: Rendszer képek

en: Custom
hu: Egyéni

en: Choose application
hu: Válasszon alkalmazást

en: Preview
hu: Előnézet

en: Set
hu: Beállít

en: Not possible
hu: Nem lehetséges

en: The currently active background image cannot be deleted!
hu: A jelenleg aktív háttérképet nem lehet törölni!

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
hu: Akkumulátor

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
hu[0]: %1 másodperce
hu[1]: %1 másodperce

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
hu[0]: %1 perce
hu[1]: %1 perce

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
hu[0]: %1 órája
hu[1]: %1 órája

en: Charge level
hu: Töltöttségi szint

en: Yesterday
hu: Tegnap

en: Today
hu: Ma

en: Charging now
hu: Töltés folyamatban

en: Last full charge
hu: Utolsó teljes töltés

en: Fully charged
hu: Teljesen feltöltve

en: Show battery percentage in indicator
hu: Akkumlátor százalék mutatása

en: Ways to reduce battery use:
hu: A merülés a következő módokon lassítható:

en: Display brightness
hu: Kijelző fényereje

en: Lock when idle
hu: Zárolás, ha inaktív

en: Sleep when idle
hu: Altatás, ha inaktív

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
hu[0]: %1 másodperc után
hu[1]: %1 másodperc után

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
hu[0]: %1 perc után
hu[1]: %1 perc után

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
hu: Wi-Fi-t használja a hotspot

en: Lock the device when it's not in use:
hu: Telefon zárolása, ha nincs használatban:

en: Put the device to sleep when it is not in use:
hu: Telefon altatása, ha nincs használatban:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
hu[0]: %1 másodperc után
hu[1]: %1 másodperc után

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
hu: Biztonságosabb kisebb időt. A telefon nem kerül zárolásra telefonhívások vagy videó lejátszás közben.

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
hu: A telefon nem alszik el telefonhívások vagy videólejátszás közben.

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
hu: Bluetooth párosítás megerősítés kérés

en: Bluetooth Pairing Request
hu: Bluetooth párosítási kérés

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
hu: Erősítse meg, hogy a(z) „%1” által megjelenített PIN megegyezik ezzel

en: Confirm PIN
hu: PIN megerősítése

en: Connected
hu: Csatlakozva

en: Connecting…
hu: Csatlakozás…

en: Disconnecting…
hu: Leválasztás…

en: Disconnected
hu: Leválasztva

en: Unknown
hu: Ismeretlen

en: Computer
hu: Számítógép

en: Phone
hu: Telefon

en: Network
hu: Hálózat

en: Headset
hu: Fejhallgató

en: Headphones
hu: Fejhallgató

en: Video
hu: Videó

en: Other Audio
hu: Egyéb hang

en: Joypad
hu: Játékvezérlő

en: Keyboard
hu: Billentyűzet

en: Tablet
hu: Táblagép

en: Mouse
hu: Egér

en: Printer
hu: Nyomtató

en: Camera
hu: Kamera

en: Other
hu: Egyéb

en: Excellent
hu: Kiváló

en: Good
hu: Jó

en: Fair
hu: Elfogadható

en: Poor
hu: Gyenge

en: Name
hu: Név

en: Type
hu: Típus

en: Status
hu: Állapot

en: Signal Strength
hu: Jelerősség

en: Connect automatically when detected:
hu: Automatikus csatlakozás észleléskor:

en: Disconnect
hu: Kapcsolat bontása

en: Connect
hu: Csatlakozás

en: Forget this device
hu: Eszköz elfelejtése

en: Discoverable
hu: Észlelhető

en: Not discoverable
hu: Nem észlelhető

en: Connect another device:
hu: Egyéb eszköz csatlakoztatása:

en: Connect a device:
hu: Eszköz csatlakoztatása:

en: None detected
hu: Nem található

en: PIN for '%1'
hu: „%1” PIN kódja

en: Pair
hu: Párosítás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
hu: Fényerő

en: Adjust automatically
hu: Automatikus beállítás

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
hu: Élénkíti vagy elhalványítja a kijelzőt, hogy jobban illeszkedjen a környezet fényviszonyaihoz.

en: Hotspot name
hu: Hotspot neve

en: Show password
hu: Jelszó megjelenítése

en: Change
hu: Módosítás

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
hu: Bekapcsolt hotspot esetén más eszközök is használhatják a mobil-adatkapcsolatát Wi-Fin keresztül. Természetesen ennek adatforgalmi díja lehet.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
hu: Más eszközök is használhatják a mobil-adatkapcsolatát Wi-Fin keresztül. Természetesen ennek adatforgalmi díja lehet.

en: Display language
hu: A megjelenítés nyelve

en: Back
hu: Vissza

en: Confirm
hu: Jóváhagyás

en: Keyboard layouts
hu: Billentyűzetkiosztások

en: Current layouts:
hu: Jelenlegi kiosztások:

en: All layouts available:
hu: Rendelkezésre álló kiosztások:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
hu: Nyelv és szöveg

en: Display language…
hu: Megjelenítés nyelve

en: Spell checking
hu: Helyesírás-ellenőrzés

en: Auto correction
hu: Automatikus javítás

en: Word suggestions
hu: Szójavaslatok

en: Auto capitalization
hu: Automatikus nagybetűsítés

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
hu: A Shift bekapcsolása a mondatok kezdőbetűinek nagybetűsítésére.

en: Auto punctuation
hu: Automatikus központozás

en: Keyboard sound
hu: Billentyűzet hang

en: Keyboard vibration
hu: Billentyűzet rezgése

en: Restart Now
hu: Újraindítás most

en: Current spelling languages:
hu: Jelenleg ellenőrzött nyelvek:

en: All languages available:
hu: Rendelkezésre álló nyelvek:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
hu: Értesítések

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
hu: Hang

en: Description
hu: Leírás

en: Location
hu: Helyszín

en: Delete
hu: Törlés

en: Erase & Reset Everything
hu: Visszaállítás és törlés

en: Reset Launcher
hu: Indító visszaállítása

en: The Launcher will be returned to its original contents.
hu: Visszaállítja az Indító eredeti állapotát.

en: Reset all system settings…
hu: Minden rendszerbeállítás visszaállítása

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
hu: A tartalmak és az indító elrendezése, valamint a kezdő képernyőn lévő szűrők vissza lesznek állítva az eredeti beállításukra.

en: Reset all system settings
hu: Minden rendszerbeállítás visszaállítása

en: Silent Mode
hu: Néma üzemmód

en: High volume can damage your hearing.
hu: A magas hangerőszint károsíthatja a hallást.

en: Phone calls:
hu: Hívások:

en: Ringtone
hu: Csengőhang

en: Vibrate in Silent Mode
hu: Rezgés csendes üzemmódban

en: Dialpad tones
hu: Tárcsázó hangok

en: Messages:
hu: Üzenetek:

en: Vibrate with message sound
hu: Rezgés üzenet érkezéskor

en: Other sounds:
hu: Egyéb hangok:

en: Lock sound
hu: Zárolási hang

en: Incorrect passcode. Try again.
hu: Helytelen jelkód, próbálja újra.

en: Incorrect passphrase. Try again.
hu: Helytelen jelmondat. Próbálja újra.

en: Could not set security mode
hu: Nem sikerült a biztonságos mód beállítása

en: Could not set security display hint
hu: Nem sikerült beállítani a megjelenítendő biztonsági emlékeztetőt

en: Authentication token manipulation error
hu: Hitelesítő tokenkezelés hiba

en: Let the device detect your location:
hu: Készülék hozzáférhet a helyadatokhoz:

en: Using GPS only (less accurate)
hu: Csak GPS-t használva (kevésbé pontos)

en: Using GPS
hu: GPS-t használva

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
hu: GPS, anonim Wi-Fi és mobil hálózati információt használva. <br>Ezt az opciót kiválasztva elfogadja a <a href='%1'>Nokia HERE általános szerződési feltételeit</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
hu: GPS és anonim Wi-Fi információt használva. <br>Ezt az opciót kiválasztva elfogadja a <a href='%1'>Nokia HERE általános szerződési feltételeit</a>.

en: Not at all
hu: Sehogy

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
hu: A GPS-t használja a helyzetének durva meghatározásához. Ha ki van kapcsolva, kikapcsolja a GPS-t az akkumulátor kímélése érdekében.

en: Uses Wi-Fi and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
hu: Wi-Fi és GPS használata a hely durva meghatározásához. A hely meghatározás kikapcsolása kíméli az akkumulátort.

en: Uses Wi-Fi (currently off) and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
hu: Wi-Fi (jelenleg ki van kapcsolva) és GPS használata a hely durva meghatározásához. A hely meghatározás kikapcsolása kíméli az akkumulátort.

en: Uses Wi-Fi, cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
hu: Wi-Fi, mobil tornyok helyzetének és GPS használata a hely durva meghatározásához. A hely meghatározás kikapcsolása kíméli az akkumulátort.

en: Uses Wi-Fi, cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
hu: Wi-Fi, mobil tornyok helyzetének (jelenleg nem elérhető a mobil hálózat) és GPS használata a hely durva meghatározásához. A hely meghatározás kikapcsolása kíméli az akkumulátort.

en: Uses Wi-Fi (currently off), cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
hu: Wi-Fi (jelenleg ki van kapcsolva), mobil tornyok helyzetének és GPS használata a hely durva meghatározásához. A hely meghatározás kikapcsolása kíméli az akkumulátort.

en: Uses Wi-Fi (currently off), cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
hu: Wi-Fi (jelenleg ki van kapcsolva), mobil tornyok helyzetének (jelenleg nem elérhető a mobil hálózat) és GPS használata a hely durva meghatározásához. A hely meghatározás kikapcsolása kíméli az akkumulátort.

en: Let apps access this location:
hu: Alkalmazások hozzáférhessenek a helyadatokhoz:

en: None requested
hu: Nem található

en: Digits passcode
hu: Számjegyes jelkódhoz

en: edit
hu: szerkesztés

en: Default keyboard input
hu: Alapértelmezett billentyűzet bevitel

en: Click or swipe on digits to unlock
hu: Kattintson vagy csúsztasson a számjegyekre a feloldáshoz

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
hu: Biztonság és adatvédelem

en: Security
hu: Biztonság

en: Locking and unlocking
hu: Zárolás és feloldás

en: SIM PIN
hu: SIM PIN kód

en: On
hu: Bekapcsolva

en: Off
hu: Kikapcsolva

en: Encryption
hu: Titkosítás

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
hu: A titkosítás védi a telefonja adatait, ha az egy másik telefonhoz, számítógéphez vagy egyéb eszközhöz van csatlakoztatva.

en: Privacy
hu: Adatvédelem

en: Stats on welcome screen
hu: Üdvözlőképernyő statisztikák

en: Messages on welcome screen
hu: Üzenetek az üdvözlő képernyőn

en: App permissions
hu: Alkalmazás engedélyek

en: Apps that you have granted access to:
hu: Alkalmazások amelyek hozzáférést kaptak a következőkhöz:

en: Apps may also request access to online accounts.
hu: Alkalmazások hozzáférést kérhetnek online fiókokhoz is.

en: Online Accounts…
hu: Online fiókok…

en: Change passcode…
hu: Jelkód megváltoztatása

en: Change passphrase…
hu: Jelmondat módosítása

en: Switch to swipe
hu: Csúsztatásra váltás

en: Switch to passcode
hu: Jelkódra váltás

en: Switch to passphrase
hu: Jelmondatra váltás

en: Existing passcode
hu: Jelenlegi jelkód

en: Existing passphrase
hu: Korábbi jelmondat

en: Choose passcode
hu: Válasszon jelkódot

en: Choose passphrase
hu: Válasszon jelmondatot

en: Confirm passcode
hu: Jelkód megerősítése

en: Confirm passphrase
hu: Jelmondat megerősítése

en: Those passcodes don't match. Try again.
hu: A jelkódok nem egyeznek, próbálja újra.

en: Those passphrases don't match. Try again.
hu: A jelmondatok nem egyeznek. Próbálja újra!

en: Unset
hu: Elfelejt

en: Unlock the device using:
hu: Telefon feloldása az alábbi módon:

en: Swipe (no security)
hu: Csúsztatás (nincs zárolás)

en: Passcode...
hu: Jelkód...

en: Passphrase...
hu: Jelmondat...

en: Biometrics:
hu: Biometrikus:

en: Fingerprint
hu: Ujjlenyomat

en: No fingerprints set
hu: Nincs beállított ujjlenyomat

en: Fingerprint can only be used with passcode or password unlock method
hu: Az ujjlenyomatot csak egy jelkóddal vagy jelmondattal lehet használni

en: Fingerprint ID
hu: Ujjlenyomat azonosító

en: Change SIM PIN
hu: SIM PIN kód megváltoztatása

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
hu[0]: Helytelen PIN. %1 próbálkozás maradt.
hu[1]: Helytelen PIN. %1 próbálkozás maradt.

en: No more attempts allowed
hu: Nem engedélyezett több próbálkozás

en: Current PIN:
hu: Jelenlegi PIN:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
hu[0]: %1 próbálkozás engedélyezett
hu[1]: %1 próbálkozás engedélyezett

en: Choose new PIN:
hu: Új PIN megadása:

en: Confirm new PIN:
hu: ÚJ PIN megerősítése:

en: PINs don't match. Try again.
hu: Nem egyeznek. Próbálja újra.

en: Enter SIM PIN
hu: Adja meg a SIM PIN kódját

en: Enter Previous SIM PIN
hu: A korábbi SIM PIN kód:

en: Unlock
hu: Feloldás

en: Lock
hu: Lezárás

en: Unlocked
hu: Feloldva

en: Change PIN…
hu: PIN megváltoztatása

en: Locked
hu: Lezárva

en: Unlock…
hu: Feloldás…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
hu: Mikor a SIM kártyán PIN kód van beállítva, azt be kell írni, hogy hozzáférhessen a mobil hálózatokhoz a készülék újraindítása vagy a SIM kártya cseréjét követően.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
hu: A PIN kód többszöri helytelen megadása a SIM végleges zárolásához vezethet.

en: Passcode
hu: Jelkód

en: Passphrase
hu: Jelmondat

en: Sleep locks immediately
hu: Altatáskor azonnali zárolás

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
hu: Kapcsolja be a képernyőzárolást, a lezárt telefonhoz való hozzáférés korlátozásához.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
hu: Más alkalmazások és funkciók engedélyt fognak kérni a feloldáshoz.

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Set the time zone:
hu: Időzóna beállítása:

en: Automatically
hu: Automatikusan

en: Manually
hu: Kézzel

en: Enter your current location.
hu: Adja meg a jelenlegi helyzetét!

en: No matching place
hu: Nincs találat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
hu: Idő és dátum

en: Time zone:
hu: Időzóna:

en: Set the time and date:
hu: Dátum és idő beállítása:

en: Set time & date
hu: Dátum és idő beállítása

en: Time
hu: Idő

en: Date
hu: Dátum

en: Save
hu: Mentés

en: Unknown error
hu: Ismeretlen hiba

en: No reason given
hu: Nincs megadva ok

en: Device is now managed
hu: Az eszköz mostantól kezelt

en: Device is now unmanaged
hu: Az eszköz mostantól nem kezelt

en: The device could not be readied for configuration
hu: Az eszköz nem készíthető fel a beállításra

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
hu: Az IP-beállításokat nem lehet fenntartani (nem elérhető a cím, időtúllépés, stb.)

en: The IP configuration is no longer valid
hu: Az IP-beállítások már nem érvényesek

en: Your authentication details were incorrect
hu: A hitelesítési adatok helytelenek

en: 802.1X supplicant disconnected
hu: A 802.1X-kliens bontotta a kapcsolatot

en: 802.1X supplicant configuration failed
hu: A 802.1X-kliens beállítása meghiúsult

en: 802.1X supplicant failed
hu: A 802.1X-kliens sikertelen

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
hu: A 802.1X-kliens hitelesítése túl sokáig tartott

en: DHCP client failed to start
hu: A DHCP kliens nem indult el

en: DHCP client error
hu: DHCP-klienshiba

en: DHCP client failed
hu: A DHCP-kliens sikertelen

en: Shared connection service failed to start
hu: A megosztott kapcsolat szolgáltatás nem indult el

en: Shared connection service failed
hu: A megosztott kapcsolat szolgáltatás sikertelen

en: Necessary firmware for the device may be missing
hu: Az eszközhöz szükséges firmware hiányozhat

en: The device was removed
hu: Az eszköz eltávolításra került

en: NetworkManager went to sleep
hu: A Hálózatkezelő altatva

en: The device's active connection disappeared
hu: Az eszköz aktív kapcsolata eltűnt

en: Device disconnected by user or client
hu: Az eszközt a felhasználó vagy a kliens leválasztotta

en: The device's existing connection was assumed
hu: Az eszköz meglévő kapcsolata felvéve

en: The supplicant is now available
hu: A kliens nem érhető el

en: The modem could not be found
hu: A modem nem található

en: The Bluetooth connection failed or timed out
hu: A Bluetooth kapcsolódás sikertelen, vagy túllépte az időkorlátot

en: A dependency of the connection failed
hu: Egy sikertelen kapcsolódási függőség

en: ModemManager is unavailable
hu: ModemManager nem elérhető

en: The Wi-Fi network could not be found
hu: A Wi-FI hálózat nem található

en: A secondary connection of the base connection failed
hu: Az alap kapcsolat másodlagos kapcsolata sikertelen

en: Network details
hu: Hálózat részletei

en: Last connected
hu: Utolsó használat

en: Password
hu: Jelszó

en: IP address
hu: IP cím

en: Connect to Hidden Network
hu: Csatlakozás rejtett hálózathoz

en: Network name
hu: Hálózatnév

en: WPA & WPA2 Personal
hu: WPA és személyes WPA2

en: Disabled
hu: Letiltva

en: Username
hu: Felhasználónév

en: Connect to hidden network…
hu: Csatlakozás rejtett hálózathoz

en: Previous networks
hu: Korábbi hálózatok

en: Clear
hu: Törlés

en: Search
hu: Keresés

en: Personal
hu: Személyes

en: System
hu: Rendszer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
hu: névjegy

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
hu: eszköz

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
hu: infó

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
hu: telefon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
hu: szám

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
hu: sorozatszám

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
hu: cím

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
hu: licencek

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
hu: fejlesztő

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
hu: szoftver

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
hu: tárhely

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: disk
hu: lemez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
hu: szabad hely

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: version
hu: verzió

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: revision
hu: kiadás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: appearance
hu: megjelenítés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
hu: háttérkép

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: art
hu: művészet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
hu: fénykép

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
hu: kép

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
hu: kép

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
hu: akkumulátor

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
hu: energia

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
hu: töltés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
hu: inaktív

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: lock
hu: zárolás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
hu: kikapcsol

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
hu: bekapcsol

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: headset
hu: fejhallgató

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
hu: párosít

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
hu: felfedez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: car
hu: autó

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: handsfree
hu: kihangosító

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
hu: vezeték nélküli

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: connect
hu: csatlakoztatás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: disconnect
hu: szétkapcsolás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: stereo
hu: sztereó

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
hu: fényerő

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: display
hu: kijelző

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
hu: képernyő

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: automatic
hu: automatikus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
hu: állít

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
hu: Példa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
hu: példa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
hu: teszt

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
hu: minta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
hu: Repülőgépes mód

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
hu: repülési

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
hu: repülő

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
hu: nem elérhető

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
hu: repülőgép

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a k
en: network
hu: hálózat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
hu: nyelv

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: keyboard
hu: billentyűzet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
hu: helyesírás-ellenőrzés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
hu: javítás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
hu: javaslatok

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
hu: nagybetűre alakítás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
hu: központozás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: layout
hu: kiosztás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
hu: szavak

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: vibration
hu: rezgés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
hu: értesítések

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
hu: alkalmazás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
hu: engedélyez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
hu: engedélyek

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
hu: bélyegkép

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
hu: forgatás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
hu: tájolás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset
hu: Visszaállítás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
hu: visszaállítás

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
hu: törlés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
hu: gyári

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
hu: törlés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
hu: visszaállít

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
hu: biztonság

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
hu: adatvédelem

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
hu: kód

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
hu: jelszó

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
hu: jelmondat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
hu: csúsztat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
hu: engedélyez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
hu: hozzáférés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
hu: hang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
hu: néma

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
hu: csengőhang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
hu: rezgés

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: dialpad
hu: tárcsázó

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
hu: üzenet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
hu: Hangerő

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
hu: idő

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
hu: dátum

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
hu: időzóna

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
hu: rejtett
