lomiri-system-settings - en to sv translation catalogue (653 entries)

en: System Settings
sv: Systeminställningar

en: Preferences;Settings;
sv: Inställningar;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
sv: Kan inte avbryta aktuell begäran (kan inte kontakta tjänst)

en: Can't pause current request (can't contact service)
sv: Kunde inte pausa aktuell begäran (kan inte kontakta tjänst)

en: Developer Mode
sv: Utvecklarläge

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
sv: I utvecklarläge kan vem som helst komma åt, ändra eller ta bort vad som helst på denna enheten genom att ansluta den till en annan enhet.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
sv: Du behöver en lösenkod eller lösenfras angiven för att använda utvecklarläget.

en: Lock security
sv: Säkerhetslås

en: Sorry, this license could not be displayed.
sv: Licensen kunde inte visas.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: System information
sv: Systeminformation

en: Serial
sv: Serienummer

en: Press to show
sv: Tryck för att visa

en: None
sv: Ingen

en: Wi-Fi address
sv: Wi-Fi-adress

en: Bluetooth address
sv: Bluetooth-adress

en: Storage
sv: Lagring

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
sv: %1 ledigt

en: Software:
sv: Programvara:

en: Last updated
sv: Senast uppdaterad

en: Never
sv: Aldrig

en: Check for updates
sv: Söker efter uppdateringar

en: Legal:
sv: Juridisk information:

en: Software licenses
sv: Programvarulicenser

en: Regulatory info
sv: Regleringsinfo

en: Developer mode
sv: Utvecklarläge

en: Scanning
sv: Skanning

en: System Reserved
sv: System reserverat

en: Used by system
sv: Används av system

en: Videos
sv: Videor

en: Audio
sv: Ljud

en: Pictures
sv: Bilder

en: Documents
sv: Dokument

en: Downloads
sv: Nerladdningar

en: Other files
sv: Övriga filer

en: Used by apps
sv: Använd av program

en: Total storage
sv: Total storlek

en: Free space
sv: Ledigt utrymme

en: By name
sv: Efter namn

en: By size
sv: Efter storlek

en: N/A
sv: Ej tillämplig

en: OS Build Details
sv: OS-byggdetaljer

en: OS update channel
sv: OS uppdateringskanal

en: OS build number
sv: OS-byggnummer

en: Kernel
sv: Kärna

en: Build ABI
sv: ByggABI

en: UBports Image part
sv: UBports-avbildningsdel

en: Ubuntu build description
sv: Ubunut-byggbeskrivning

en: Device Image part
sv: Enhetsavbildningsdel

en: Device build description
sv: Byggbeskrivning för enhet

en: Customization Image part
sv: Anpassad avbildningdel

en: Unknown title
sv: Okänd titel

en: Cancel
sv: Avbryt

en: No images selected
sv: Inga bilder markerade

en: Remove %1 image | Remove %1 images
sv[0]: Ta bort %1 bild
sv[1]: Ta bort %1 bilder

en: Add an image…
sv: Lägg till en bild…

en: Remove images…
sv: Tar bort bilder…

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: Background & Appearance
sv: Bakgrund & utseende

en: Global theme settings:
sv: Globala temainställningar:

en: Enable dark mode for the environment
sv: Aktivera mörkt läge för miljön

en: Enable dark mode for apps
sv: Aktivera mörkt läge för appar

en: Note: You may have to restart the applications for the change to take effect.
sv: Obs! Du kan behöva starta om applikationerna för att ändringen ska träda i kraft.

en: Visual effects:
sv: Visuella effekter:

en: Enable blur effects
sv: Aktivera oskärpa effekter

en: Background image:
sv: Bakgrundsbild:

en: System art
sv: Systemkonst

en: Custom
sv: Anpassad

en: Choose application
sv: Välj applikationer

en: Preview
sv: Förhandsgranskning

en: Set
sv: Ställ in

en: Not possible
sv: Inte möjligt

en: The currently active background image cannot be deleted!
sv: Den för närvarande aktiva bakgrundsbilden kan inte raderas!

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
sv: Batteri

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
sv[0]: %1 sekund sedan
sv[1]: %1 sekunder sedan

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
sv[0]: %1 minut sedan
sv[1]: %1 minuter sedan

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
sv[0]: %1 timme sedan
sv[1]: %1 timmar sedan

en: Charge level
sv: Laddnivå

en: Yesterday
sv: Igår

en: Today
sv: Idag

en: Charging now
sv: Laddar nu

en: Last full charge
sv: Senast fulladdad

en: Fully charged
sv: Fulladdad

en: Show battery percentage in indicator
sv: Visa batteriprocent i indikator

en: Show charging information on lock screen
sv: Visa laddningsinformation på låsskärmen

en: Ways to reduce battery use:
sv: Sätt att minska batterianvändningen:

en: Display brightness
sv: Ljusstyrka för display

en: Lock when idle
sv: Lås om inaktiv

en: Sleep when idle
sv: Vänteläge om inaktiv

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
sv[0]: Efter %1 sekund
sv[1]: Efter %1 sekunder

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
sv[0]: Efter %1 minut
sv[1]: Efter %1 minuter

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
sv: Wi-Fi används för hotspot

en: Lock the device when it's not in use:
sv: Lås enheten när den inte används:

en: Put the device to sleep when it is not in use:
sv: Lägg enheten i sömn när den inte används:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
sv[0]: Efter %1 sekund
sv[1]: Efter %1 sekunder

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
sv: Kortare tider ger mer säkerhet. Enheten kommer inte att låsas under samtal eller videouppspelning.

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
sv: Telefon kommer inte att sova under samtal eller videouppspelning.

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
sv: Bluetooth parningsbehörighetsförfrågan

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
sv: Denna enhet %1 vill para ihop med den här enheten. Vill du tillåta detta?

en: Allow
sv: Tillåt

en: Refuse
sv: Vägra

en: Bluetooth Pairing Request
sv: Bluetooth-begäran om ihopparning

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
sv: Bekräfta att visad PIN på ”%1” matchar denna

en: Confirm PIN
sv: Bekräfta PIN

en: Connected
sv: Ansluten

en: Connecting…
sv: Ansluter…

en: Disconnecting…
sv: Kopplar från…

en: Disconnected
sv: Frånkopplad

en: Unknown
sv: Okänd

en: Computer
sv: Dator

en: Phone
sv: Telefon

en: Network
sv: Nätverk

en: Headphones
sv: Hörlurar

en: Video
sv: Film

en: Other Audio
sv: Övrigt ljud

en: Keyboard
sv: Tangentbord

en: Tablet
sv: Pekplatta

en: Mouse
sv: Mus

en: Printer
sv: Skrivare

en: Camera
sv: Kamera

en: Watch
sv: Klocka

en: Other
sv: Övrigt

en: Excellent
sv: Utmärkt

en: Good
sv: Bra

en: Fair
sv: Okej

en: Poor
sv: Dålig

en: Name
sv: Namn

en: Type
sv: Typ

en: Address
sv: Adress

en: Signal Strength
sv: Signalstyrka

en: Connect automatically when detected:
sv: Anslut hittad enhet automatiskt:

en: Disconnect
sv: Koppla från

en: Connect
sv: Anslut

en: Forget this device
sv: Glöm denna enhet

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please enter the following PIN on %1 and press “Enter” on the keyboard:
sv: Ange följande PIN på %1 och tryck på "Enter" på tangentbordet:

en: Discoverable
sv: Upptäckbar

en: Not discoverable
sv: Ej upptäckbar

en: Searching…
sv: Söker…

en: Paired devices:
sv: Parade enheter:

en: Connect another device:
sv: Anslut annan enhet:

en: Connect a device:
sv: Anslut en enhet:

en: None detected
sv: Ingen upptäckt

en: PIN for '%1'
sv: PIN för ”%1”

en: Pair
sv: Parkoppla

en: Brightness & Display
sv: Ljusstyrka & skärm

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
sv: Ljusstyrka

en: Display brightness:
sv: Ljusstyrka för display:

en: Adjust automatically
sv: Justera automatiskt

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
sv: Anpassar ljusstyrka och tonar ned displayen för passa omgivningarna.

en: Display:
sv: Skärm:

en: External display
sv: Extern skärm

en: Wireless display
sv: Trådlös skärm

en: Not connected
sv: Inte ansluten

en: Wireless Display
sv: Trådlös skärm

en: No displays detected
sv: Inga skärmar upptäckta

en: Connected display:
sv: Anslutna skärmar:

en: Connecting
sv: Ansluter

en: Use another display:
sv: Använd annan skärm:

en: Choose a display:
sv: Välj en skärm:

en: This device failed to connect to %1.
sv: Den här enheten misslyckades att ansluta till %1.

en: There was an unknown error connecting to %1.
sv: Det uppstog ett okänt fel vid anslutning till %1.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the gestures plugin which is used while searching
en: Gestures
sv: Gester

en: Tap to wake
sv: Tryck för att väcka

en: Double-tap anywhere on the screen to wake device.
sv: Dubbeltryck var som helst på skärmen för att väcka enheten.

en: Edge drag areas width:
sv: Kantdragområdenas bredd:

en: Current value: %1
sv: Nuvarande värde:%1

en: With a higher value, the swipe area at the edges to trigger an action is wider. The default value is 2.
sv: Med ett högre värde är svepområdet vid kanterna för att utlösa en åtgärd bredare. Standardvärdet är 2.

en: Change Hotspot Setup
sv: Ändra surfzonsinställningar

en: Set Up Hotspot
sv: Ställ in surfzon

en: Hotspot name
sv: Namn på surfzon

en: Choose a name
sv: Välj ett namn

en: Require a password (recommended)
sv: Kräver ett lösenord (rekommenderad)

en: Show password
sv: Visa lösenord

en: Starting the hotspot will turn on Wi-Fi.
sv: Uppstart av surfzonen kommer att slå på Wi-Fi.

en: Change
sv: Ändra

en: Start
sv: Starta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: Hotspot
sv: Surfzon

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
sv: När surfzon är aktiv kan andra enheter använda din mobildatanslutning över trådlöst nätverk. Vanliga datakostnader gäller.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
sv: Andra enheter kan använda din mobildataanslutning över trådlösa nätverket. Vanliga datakostnader gäller.

en: Change Password/Setup…
sv: Ändra lösenord/inställningar…

en: Set Up Hotspot…
sv: Ställ in surfzon…

en: Wi-Fi is off
sv: Wi-Fi är av

en: In order to create a hotspot, you need to turn Wi-Fi on.
sv: För att skapa en surfzon måste du slå på Wi-Fi.

en: Turn on Wi-Fi
sv: Slå på Wi-Fi

en: Display language
sv: Visningsspråk

en: Back
sv: Bakåt

en: Confirm
sv: Bekräfta

en: Keyboard layouts
sv: Tangentbordslayouter

en: Current layouts:
sv: Aktuella layouter:

en: All layouts available:
sv: Alla tillgängliga layouter:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
sv: Språk & text

en: Display language…
sv: Visningsspråk…

en: Enable on-screen keyboard
sv: Aktivera skärm-tangentbord

en: On-screen keyboard
sv: Skärm-tangentbord

en: External keyboard
sv: Externt tangentbord

en: Ambiance
sv: Atmosfär

en: Suru Dark
sv: Suru Mörk

en: Suru Black
sv: Saru Svart

en: Just White
sv: Bara Vit

en: Just Black
sv: Bara Svart

en: Just Grey
sv: Bara Grå

en: Bordered White
sv: Kantad Vit

en: Bordered Black
sv: Kantad Svart

en: Bordered Grey
sv: Kantad Grå

en: On-screen keyboard theme
sv: Skärm-tangentbord tema

en: Keyboard theme
sv: Tangentbordstema

en: Spell checking
sv: Stavningskontroll

en: Auto correction
sv: Autorättning

en: Word suggestions
sv: Ordförslag

en: Auto capitalization
sv: Automatiska versaler

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
sv: Slår på skift för att göra versal av första bokstaven i varje mening.

en: Auto punctuation
sv: Autoskiljetecken

en: Inserts a period when you tap Space twice.
sv: Lägger till en punkt när du trycker på mellanslag två gånger.

en: Key magnifier
sv: Tangentförstorare

en: Keyboard sound
sv: Tangentbordsljud

en: Keyboard vibration
sv: Tangentbordsvibration

en: Keyboard opacity
sv: Tangentbordsopacitet

en: Hardware keyboard
sv: Hårdvarutangentbord

en: Layouts and other sources
sv: Layouter och andra källor

en: The device needs to restart for changes to take effect.
sv: Enheten behöver startas om för att ändringarna ska börja gälla.

en: Restart Now
sv: Starta om nu

en: Current spelling languages:
sv: Aktuella rättstavningsspråk:

en: All languages available:
sv: Alla tillgängliga språk:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: Desktop & Launcher
sv: Skrivbord & appstartare

en: On large screens:
sv: På stora skärmar:

en: Enable workspaces
sv: Aktivera arbetsytor

en: Support for multiple virtual workspaces
sv: Stöd för flera virtuella arbetsytor

en: Always show the launcher
sv: Visa alltid appstartare

en: Videos and full-screen games may hide it temporarily.
sv: Videor och helskärmsspel kan dölja det tillfälligt.

en: Icon size:
sv: Ikonstorlek:

en: Cursor speed:
sv: Pekarhastighet:

en: Wheel scrolling speed:
sv: Hjul rullningshastighet:

en: Double-click speed:
sv: Dubbelklickhastighet:

en: Test double-click:
sv: Testa dubbelklick:

en: Touchpad
sv: Pekplatta

en: Finger scrolling speed:
sv: Finger rullningshastighet:

en: Tap to click
sv: Tryck för att klicka

en: Scroll with two fingers
sv: Scrolla med två fingrar

en: Ignore touchpad when:
sv: Ignorera pekplatta när:

en: Typing
sv: Skriver

en: A mouse is connected
sv: En mus är inkopplad

en: Connect a mouse or touchpad via USB, or use a Bluetooth device. If a Bluetooth device isn’t detected, make sure it is turned on and its batteries are charged.
sv: Anslut en mus eller pekplatta via USB, eller använd en Bluetooth enhet. Om en Bluetooth enhet inte upptäcks, se till att den är påslagen och dess batterier är laddade.

en: You need to use a Bluetooth mouse or touchpad with this display. Make sure it is close to the device and its batteries are charged.
sv: Du måste använda en Bluetooth mus eller pekplatta med den här skärmen. Se till att du är nära enheten och dess batterier är laddade.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: Mouse & Touchpad
sv: Mus & pekplatta

en: Primary button:
sv: Primär knapp:

en: Left
sv: Vänster

en: Right
sv: Höger

en: Not fast enough
sv: Inte snabb nog

en: Double-clicked
sv: Dubbel-klickad

en: Emergency Broadcast
sv: Nödsändning

en: Cell Broadcast is not available
sv: Cellsändning är inte tillgänglig

en: Cell Broadcast Enabled
sv: Cellsändning aktiverad

en: Cell Broadcast Disabled
sv: Cellsändning inaktiverad

en: Alerts:
sv: Varningar:

en: Receive emergency notifications
sv: Ta emot aviseringar om nödsituationer

en: Extreme threats
sv: Extrema hot

en: Extreme threats to life and property
sv: Extrema hot mot liv och egendom

en: Severe threats
sv: Allvarliga hot

en: Severe threats to life and property
sv: Allvarliga hot mot liv och egendom

en: AMBER Alerts
sv: AMBER Varningar

en: Child abduction emergency bulletins
sv: Nödmeddelanden om bortförande av barn

en: Public safety messages
sv: Allmänna säkerhetsmeddelanden

en: Recommended actions to save life and property
sv: Rekommenderade åtgärder för att rädda liv och egendom

en: Tests
sv: Tester

en: Tests alerts
sv: Testa varningar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
sv: Aviseringar

en: Let this app alert me using:
sv: Låt den här appen varna genom att använda:

en: Sounds
sv: Ljud

en: Vibrations
sv: Vibrationer

en: Notification Bubbles
sv: Aviseringsbubblor

en: Notification List
sv: Aviseringslista

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
sv: Ljud

en: Apps that notify with sound:
sv: Appar som notiferar med ljud:

en: When in Silent mode:
sv: Vibrera i tyst läge:

en: Vibrate as normal
sv: Vibrera som normalt

en: Don't vibrate
sv: Vibrera inte

en: Apps that notify with vibrations:
sv: Appar som notiferar med vibrationer:

en: Applications:
sv: Applikationer:

en: Apps can alert you using sounds, vibrations, notification bubbles and the Notification list.
sv: Appar kan påkalla din uppmärksamhet genom ljud, vibrationer, aviseringsbubblor, och aviseringscentret.

en: Apps that notify with sound
sv: Apps som notiferar med ljud

en: Apps that notify with vibration
sv: Appar som notiferar med vibration

en: No notifications
sv: Inga aviseringar

en: Bubbles
sv: Bubblor

en: Add printer
sv: Lägg till skrivare

en: Enter URI
sv: Ange URI

en: Devices
sv: Enheter

en: No devices found.
sv: Inga enheter hittades.

en: Describe printer
sv: Beskriv skrivare

en: Connection
sv: Anslutning

en: Choose a connection
sv: Välj en anslutning

en: Printer name
sv: Skrivarnamn

en: Description
sv: Beskrivning

en: Optional
sv: Valfri

en: Location
sv: Plats

en: Driver
sv: Drivrutin

en: Choose driver
sv: Välj drivrutin

en: Select printer from database
sv: Välj skrivare från databas

en: Provide PPD file
sv: Ange PPD-fil

en: Filter drivers
sv: Filter drivrutiner

en: PPD file
sv: PPD-fil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: Printing
sv: Skriver ut

en: Manager Printer Jobs
sv: Hantera utskriftsjobb

en: Default printer
sv: Standard skrivare

en: Configured printers
sv: Konfigurade skrivare

en: Discovered printers
sv: Upptäckta skrivare

en: Delete
sv: Radera

en: Set as Default
sv: Ställ in som standard

en: There are no printers configured yet.
sv: Det finns inga skrivare konfigurerade än.

en: Printer status
sv: Skrivarstatus

en: General settings
sv: Generella inställningar

en: Policies
sv: Policyer

en: Copies and pages
sv: Kopior och sidor

en: Host
sv: Värd

en: Copies
sv: Kopioer

en: Paper size
sv: Pappersstorlek

en: Color model
sv: Färgmodell

en: Quality
sv: Kvalitet

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Default
sv: Standard

en: This is the default printer.
sv: Detta är standardskrivaren.

en: Accepting jobs
sv: Accepterar jobb

en: Shared
sv: Delad

en: Idle
sv: Inaktiv

en: Aborted
sv: Avbruten

en: Active
sv: Aktiv

en: Stopped
sv: Stoppad

en: No messages
sv: Inga meddelanden

en: Jobs
sv: Jobb

en: Manage Print Jobs
sv: Hantera utskriftsjobb

en: Model
sv: Modell

en: Local Raw Printer
sv: Lokal råskrivare

en: Print test page
sv: Skriv ut testsida

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this device.
sv: Alla dokument, sparade spel, inställningar och andra objekt kommer permanent att tas bort från denna enhet.

en: Erase & Reset Everything
sv: Radera & återställ allt

en: Reset device
sv: Återställ enhet

en: Reset Launcher
sv: Återställ programhanteraren

en: The Launcher will be returned to its original contents.
sv: Programhanteraren kommer att återställas till ursprungsskicket.

en: Reset all system settings…
sv: Återställ alla systeminställningar…

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
sv: Innehåll och layout på programstartaren och filtren på hemskärmen kommer att återställas till dess ursprungliga inställningar.

en: Erase & Reset All
sv: Radera & återställ allt

en: Reset all system settings
sv: Återställa alla systeminställningar

en: Silent Mode
sv: Ljudlöst läge

en: Ringer volume:
sv: Ringsignal volym:

en: High volume can damage your hearing.
sv: Hög volym kan skada din hörsel.

en: Phone calls:
sv: Telefonsamtal:

en: Ringtone
sv: Ringsignal

en: Vibrate on ring
sv: Vibrera vid ringsignal

en: Vibrate in Silent Mode
sv: Vibrera i tyst läge

en: Dialpad tones
sv: Knappsats toner

en: Messages:
sv: Meddelanden:

en: Message sound
sv: Meddelandeljud

en: Vibrate with message sound
sv: Vibrera med meddelandeljud

en: Other sounds:
sv: Övriga ljud:

en: Lock sound
sv: Låsljud

en: Other vibrations
sv: Andra vibrationer

en: Custom message sound
sv: Anpassat meddelandeljud

en: Custom Ringtone
sv: Anpassad ringsignal

en: Choose from
sv: Välj från

en: Incorrect passcode. Try again.
sv: Ogiltig lösenkod. Försök igen.

en: Incorrect passphrase. Try again.
sv: Ogiltig lösenfras. Prova igen.

en: Could not set security mode
sv: Kunde inte ställa in säkerhetsläge

en: Could not set security display hint
sv: Kunde inte ställa in visning av säkerhetstips

en: Authentication token manipulation error
sv: Manipuleringsfel för autentiseringstoken

en: Let the device detect your location:
sv: Låt enheten upptäcka din plats:

en: Using GPS only (less accurate)
sv: Använder GPS endast (mindre exakt)

en: Using GPS
sv: Använder GPS

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
sv: Med hjälp av GPS, anonymiserad Wi-Fi och mobilnätverks info. <br>Genom att välja det här alternativet accepterar du <a href='%1'>Nokia HERE Villkor</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
sv: Med hjälp av GPS och anonymiserad Wi-Fi info. <br>Genom att välja det här alternativet accepterar du <a href='%1'>Nokia HERE Villkor</a>.

en: Not at all
sv: Inte alls

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
sv: Använd GPS för att bestämma din ungefärliga plats. När avstängd, stängs GPS av för att spara batteri.

en: Uses Wi-Fi and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
sv: Använder Wi-Fi och GPS för att bestämma din ungefärliga plats. Att slå av platsbestämning sparar batteri.

en: Uses Wi-Fi (currently off) and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
sv: Använder Wi-Fi (avstängd) och GPS för att bestämma din ungefärliga plats. Att slå av platsbestämning sparar batteri.

en: Uses Wi-Fi, cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
sv: Använder Wi-Fi, mastlokalisering och GPS för att bestämma din ungefärliga plats. Att slå av platsbestämning sparar batteri.

en: Uses Wi-Fi, cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
sv: Använder Wi-Fi, mastlokalisering (ingen aktuell anslutning till mast) och GPS för att bestämma din ungefärliga plats. Att slå av platsbestämning sparar batteri.

en: Uses Wi-Fi (currently off), cell tower locations, and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
sv: Använder Wi-Fi (för tillfället avstängd), mastlokalisering och GPS för att bestämma din ungefärliga plats. Att slå av platsbestämning sparar batteri.

en: Uses Wi-Fi (currently off), cell tower locations (no current cellular connection), and GPS to detect your rough location. Turning off location detection saves battery.
sv: Använder Wi-Fi (för tillfället avstängt), mastlokalisering (ingen aktuell anslutning till mast) och GPS för att bestämma din ungefärliga plats. Att slå av platsbestämning sparar batteri.

en: Let apps access this location:
sv: Tillåt appar att ha åtkomst till den här platsen:

en: None requested
sv: Ingen begärdes

en: Digits passcode
sv: Lösenord med siffror

en: edit
sv: redigera

en: Keyboard prompt
sv: Tangentbordsprompt

en: Default keyboard input
sv: Standard tangentbordsinmatning

en: Circle pattern
sv: Cirkelmönster

en: Click or swipe on digits to unlock
sv: Klicka eller svep på siffror för att låsa upp

en: Select pin code prompt:
sv: Välj PIN-kod prompt:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
sv: Säkerhet & sekretess

en: Security
sv: Säkerhet

en: Locking and unlocking
sv: Låsning och upplåsning

en: SIM PIN
sv: SIM-PIN

en: On
sv: På

en: Off
sv: Av

en: Encryption
sv: Kryptering

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
sv: Kryptering skyddar mot åtkomst till telefondata när telefonen är ansluten till en PC eller en annan enhet.

en: Privacy
sv: Sekretess

en: Stats on welcome screen
sv: Statistik på välkomstskärmen

en: Messages on welcome screen
sv: Meddelanden på välkomstskärmen

en: App permissions
sv: App behörigheter

en: Apps that you have granted access to:
sv: Appar du har begärt åtkomst till:

en: Apps may also request access to online accounts.
sv: Appar kan också begära åtkomst till onlinekonton.

en: Online Accounts…
sv: Onlinekonton…

en: Change passcode…
sv: Ändra lösenkod…

en: Change passphrase…
sv: Ändra lösenfras…

en: Switch to swipe
sv: Byt till gest

en: Switch to passcode
sv: Byt till lösenkod

en: Switch to passphrase
sv: Byt till lösenfras

en: Existing passcode
sv: Befintlig lösenkod

en: Existing passphrase
sv: Befintlig lösenfras

en: Choose passcode
sv: Välj lösenkod

en: Choose passphrase
sv: Välj lösenfras

en: Confirm passcode
sv: Bekräfta lösenkod

en: Confirm passphrase
sv: Bekräfta lösenfras

en: Those passcodes don't match. Try again.
sv: Lösenkoderna stämmer inte överens. Försök igen.

en: Those passphrases don't match. Try again.
sv: Lösenfraserna stämmer inte med varandra. Prova igen.

en: Unset
sv: Inaktivera

en: Unlock the device using:
sv: Lås upp enheten med:

en: Swipe (no security)
sv: Gest (ingen säkerhet)

en: Passcode...
sv: Lösenkod...

en: Passphrase...
sv: Lösenfras...

en: Biometrics:
sv: Biometri:

en: Fingerprint
sv: Fingeravtryck

en: No fingerprints set
sv: Inga fingeravtryck inställda

en: Fingerprint can only be used with passcode or password unlock method
sv: Fingeravtryck kan endast användas med lösenord eller lösenordsupplåsningsmetod

en: Fingerprint ID
sv: Fingeravtrycks ID

en: Change SIM PIN
sv: Ändra SIM PIN

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
sv[0]: Felaktig PIN. %1 försök återstår.
sv[1]: Felaktig PIN. %1 försök återstår.

en: No more attempts allowed
sv: Inga fler försök tillåtna.

en: Current PIN:
sv: Nuvarande PIN:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
sv[0]: %1 försök tillåtet.
sv[1]: %1 försök tillåtna.

en: Choose new PIN:
sv: Välj ny PIN:

en: Confirm new PIN:
sv: Bekräfta ny PIN:

en: PINs don't match. Try again.
sv: PIN stämmer inte överens. Prova igen.

en: Enter SIM PIN
sv: Ange SIM PIN-kod

en: Enter Previous SIM PIN
sv: Ange förra SIM PIN

en: Unlock
sv: Lås upp

en: Lock
sv: Lås

en: Unlocked
sv: Upplåst

en: Change PIN…
sv: Ändra PIN…

en: Locked
sv: Låst

en: Unlock…
sv: Lås upp…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
sv: När en SIM PIN är satt måste den anges för att kunna komma åt mobila tjänster efter att ha startat om enheten eller bytt SIM.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
sv: Att ange en felaktig PIN upprepade gånger kan låsa SIM-kortet permanent.

en: Passcode
sv: Lösenkod

en: Passphrase
sv: Lösenfras

en: Sleep locks immediately
sv: Vänteläge låser omedelbart

en: When locked:
sv: När låst:

en: Allow Launcher
sv: Tillåt programstartare

en: Allow quick settings
sv: Tillåt snabbinställningar

en: Hide notifications content
sv: Dölj aviseringars innehåll

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
sv: Slå på låssäkerhet för att begränsa åtkomsten när enheten är låst.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
sv: Andra program och funktioner kommer att be dig att låsa upp.

en: Time zone
sv: Tidszon

en: Set the time zone:
sv: Ange tidszon:

en: Automatically
sv: Automatiskt

en: Manually
sv: Manuellt

en: Enter your current location.
sv: Ange din aktuella plats.

en: No matching place
sv: Ingen matchande plats

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
sv: Tid och Datum

en: Time zone:
sv: Tidszon:

en: Set the time and date:
sv: Ställ in tid och datum:

en: Show in indicator:
sv: Visa i indikator:

en: Calendar
sv: Kalender

en: Show week numbers
sv: Visa veckonummer

en: Events
sv: Evenemang

en: Include alarms
sv: Inkludera alarm

en: Set time & date
sv: Ställ in tid & datum

en: Time
sv: Tid

en: Date
sv: Datum

en: To add a VPN configuration, download its config file or configure it manually.
sv: För att lägga till en VPN-konfiguration, ladda ner dess konfigurationsfil eller konfigurera den manuellt.

en: Add Manual Configuration…
sv: Lägg till manuellkonfiguration…

en: VPN reconnection required.
sv: VPN-återanslutning krävs.

en: You need to reconnect for changes to have an effect.
sv: Du måste återansluta för att ändringar ska få effekt.

en: Add certificate?
sv: Lägg till certifikat?

en: Add key?
sv: Lägg till nyckel?

en: Add pac file?
sv: Lägg till pac fil?

en: Content:
sv: Innehåll:

en: No data available.
sv: Ingen data tillgänglig.

en: Save
sv: Spara

en: Unknown error
sv: Okänt fel

en: No reason given
sv: Ingen anledning angavs

en: Device is now managed
sv: Enheten är nu hanterad

en: Device is now unmanaged
sv: Enheten är nu ohanterad

en: The device could not be readied for configuration
sv: Enheten kunde inte göras färdig för konfiguration

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
sv: IP-konfigurationen kunde inte reserveras (inga tillgängliga adresser, tidsgräns, etc.)

en: The IP configuration is no longer valid
sv: IP-konfigurationen är inte längre giltig

en: Your authentication details were incorrect
sv: Dina autentiseringsdetaljer var felaktiga

en: 802.1X supplicant disconnected
sv: 802.1X-supplikanten kopplade från

en: 802.1X supplicant configuration failed
sv: Konfiguration av 802.1X-supplikanten misslyckades

en: 802.1X supplicant failed
sv: 802.1X-supplikanten misslyckades

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
sv: 802.1X-supplikanten tog för lång tid att autentisera

en: DHCP client failed to start
sv: Misslyckades med att starta DHCP-klienten

en: DHCP client error
sv: Fel i DHCP-klient

en: DHCP client failed
sv: DHCP-klienten misslyckades

en: Shared connection service failed to start
sv: Misslyckades med att starta tjänsten för delad anslutning

en: Shared connection service failed
sv: Tjänst för delad anslutning misslyckades

en: Necessary firmware for the device may be missing
sv: Nödvändig fast programvara för enheten kanske saknas

en: The device was removed
sv: Enheten togs bort

en: NetworkManager went to sleep
sv: Nätverkshanterare somnade

en: The device's active connection disappeared
sv: Enhetens aktiva anslutning försvann

en: Device disconnected by user or client
sv: Enheten kopplades från av användare eller klient

en: The device's existing connection was assumed
sv: Enhetens befintliga anslutning antogs

en: The supplicant is now available
sv: Supplikanten finns nu tillgänglig

en: The modem could not be found
sv: Modemet kunde inte hittas

en: The Bluetooth connection failed or timed out
sv: Bluetooth-anslutningen misslyckades eller översteg tidsgränsen

en: A dependency of the connection failed
sv: Ett beroende för anslutningen misslyckades

en: ModemManager is unavailable
sv: ModemManager är otillgänlig

en: The Wi-Fi network could not be found
sv: Wi-Fi-nätverket kunde inte hittas

en: A secondary connection of the base connection failed
sv: En sekundär anslutning till basanslutningen misslyckades

en: Network details
sv: Nätverksdetaljer

en: Last connected
sv: Senast ansluten

en: Password
sv: Lösenord

en: Forget this network
sv: Glöm detta nätverk

en: IP address
sv: IP-adress

en: Connect to Hidden Network
sv: Anslut till dolt nätverk

en: Network name
sv: Nätverksnamn

en: Dynamic WEP (802.1x)
sv: Dynamisk WEP (802.1x)

en: This network is insecure!
sv: Detta nätverk är osäkert!

en: Authentication
sv: Autentisering

en: Inner authentication
sv: Inre autentisering

en: CA certificate
sv: CA certifikat

en: Choose…
sv: Välj…

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The organization name has been truncated, as indicated by the ellipsis. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1…, Exp.: %2
sv: %1…, Utg.: %2

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1, Exp.: %2
sv: %1, Utg.: %2

en: Using certificates is recommended as it increases security.
sv: Att använda certifikat rekommenderas eftersom det ökar säkerheten.

en: Client certificate
sv: Klientcertifikat

en: User private key
sv: Användares privatanyckel

note: TRANSLATORS: The first position is the type of private key, second the key algorithm, and third the length of the key in bits.
en: %1, %2, %3 bit
sv: %1, %2, %3 bitar

en: Pac file
sv: Pac filer

en: Pac provisioning
sv: Pac provisionering

en: Disabled
sv: Inaktiverad

en: Anonymous
sv: Anonym

en: Authenticated
sv: Autentiserad

en: Both
sv: Båda

en: Automatic
sv: Automatisk

en: Anonymous identity
sv: Anonym identitet

en: Identity
sv: Identitet

en: Username
sv: Användarnamn

en: Private key password
sv: Privat nyckel lösenord

en: Remember password
sv: Kom ihåg lösenord

en: Connect to hidden network…
sv: Anslut till dolt nätverk…

en: Previous networks
sv: Tidigare nätverk

en: Clear
sv: Rensa

en: Private key
sv: Privat nyckel

en: Public key
sv: Publik nyckel

en: Opaque
sv: Ogenomskinlig

en: Search
sv: Sök

en: Personal
sv: Personligt

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
sv: om

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
sv: enhet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
sv: telefon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
sv: nummer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
sv: serienummer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
sv: adress

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
sv: licenser

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
sv: utvecklare

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
sv: programvara

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
sv: lagring

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
sv: utrymme

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: appearance
sv: utseende

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: background
sv: bakgrund

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
sv: bakgrundsbild

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: art
sv: konst

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
sv: Bild

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
sv: bild

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
sv: bild

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: theme
sv: tema

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: dark
sv: mörkt

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
sv: batteri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
sv: ström

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
sv: ladda

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
sv: inaktiv

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: lock
sv: lås

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
sv: inaktivera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
sv: aktivera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
sv: para ihop

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
sv: upptäck

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: car
sv: bil

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
sv: trådlös

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: connect
sv: anslut

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: disconnect
sv: koppla från

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
sv: ljusstyrka

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
sv: skärm

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: automatic
sv: automatisk

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
sv: justera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
sv: Exempel

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
sv: exempel

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
sv: smakprov

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
sv: Flygläge

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
sv: flyg

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
sv: plan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
sv: frånkopplad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
sv: flygplan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a k
en: network
sv: nätverk

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the gestures plugin which is used while searching
en: gestures
sv: gester

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: hotspot
sv: surfzon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
sv: språk

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: keyboard
sv: tangentbord

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
sv: stavningskontroll

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
sv: rätta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
sv: förslag

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
sv: versalisering

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
sv: skiljetecken

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
sv: ord

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: launcher
sv: appstartare

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: mouse
sv: mus

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: touchpad
sv: pekplatta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: tap
sv: tryck på

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: touch
sv: röra vid

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: click
sv: klicka

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: input
sv: inmatning

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the nfc plugin which is used while searching
en: near
sv: nära

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the nfc plugin which is used while searching
en: field
sv: fält

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the nfc plugin which is used while searching
en: communication
sv: kommunikation

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
sv: aviseringar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
sv: appar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
sv: auktorisera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: alerts
sv: varningar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
sv: behörigheter

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
sv: kännetecken

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: Rotation Lock
sv: orienteringslås

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
sv: orientering

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printer
sv: skrivare

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printers
sv: skrivare

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printing
sv: skriver ut

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: collate
sv: kollationera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: copies
sv: kopior

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: colormodel
sv: färgmodell

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: greyscale
sv: gråskala

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: color
sv: färg

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: ink
sv: bläck

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset
sv: Återställ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
sv: återställ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
sv: radera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
sv: fabrik

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
sv: klart

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
sv: återställa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
sv: säkerhet

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
sv: sekretess

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
sv: kod

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
sv: lösenord

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
sv: lösenfras

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
sv: gest

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
sv: tillåt

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
sv: åtkomst

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
sv: ljud

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
sv: tyst

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
sv: ringsignal

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
sv: vibrera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: dialpad
sv: knappsats

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
sv: meddelande

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
sv: volym

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
sv: tid

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
sv: datum

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
sv: tidszon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the usb plugin which is used while searching
en: charging
sv: laddar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
sv: dold
