lomiri-system-settings - en to eo translation catalogue (589 entries)

en: System Settings
eo: Sistemaj agordoj

en: Preferences;Settings;
eo: Preferoj;Agordoj;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
eo: Ne eblas nuligi la nuna peton (ne eblas konakti la servon)

en: Can't pause current request (can't contact service)
eo: Ne eblas paŭzi la nunan peton (ne eblas kontakti la servon)

en: Developer Mode
eo: Programista reĝimo

en: In Developer Mode, anyone can access, change or delete anything on this device by connecting it to another device.
eo: En programista reĝimo ĉiuj povas aliri, ŝanĝi aŭ forigi ion ajn en ĉi tiu aparato konektante ĝin al alia aparato.

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
eo: Vi bezonas paskodon aŭ pazfrazon agorditan por uzi la programistan reĝimon.

en: Lock security
eo: Ŝlosil-sekureco

en: Sorry, this license could not be displayed.
eo: Bedaŭrinde ĉi tiu licenco ne povas esti montrita.

en: Serial
eo: Seria numero

en: None
eo: Nenio

en: Wi-Fi address
eo: Vifia adreso

en: Bluetooth address
eo: Bludenta adreso

en: Storage
eo: Konservejo

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
eo: %1 libera

en: Software:
eo: Programaro:

en: OS
eo: Operaciumo

en: Last updated
eo: Lasta ĝisdatigo

en: Never
eo: Neniam

en: Check for updates
eo: Serĉi ĝisdatigojn

en: Legal:
eo: Leĝa:

en: Software licenses
eo: Programaraj licencoj

en: Regulatory info
eo: Reguliga informo

en: Developer mode
eo: Programista reĝimo

en: Scanning
eo: Skanante

en: Videos
eo: Filmoj

en: Audio
eo: Sono

en: Pictures
eo: Bildoj

en: Documents
eo: Dokumentoj

en: Downloads
eo: Elŝutoj

en: Other files
eo: Aliaj dosieroj

en: Used by apps
eo: Uzita de la aplikaĵoj

en: Total storage
eo: Tuta konservado

en: Free space
eo: Libera spaco

en: By name
eo: Per nomo

en: By size
eo: Per grando

en: N/A
eo: N/D

en: OS Build Details
eo: Detaloj pri la operaciuma konstruo

en: OS build number
eo: Operaciuma konstrua numero

en: Ubuntu build description
eo: Priskribo de la Ubuntu-konstruo

en: Device Image part
eo: Parto de la aparata bildo

en: Device build description
eo: Aparata bilda priskribo

en: Customization Image part
eo: Tajlora bilda parto

en: Unknown title
eo: Nekonata titolo

en: Cancel
eo: Nuligi

en: No images selected
eo: Neniu bildo elektita

en: Remove %1 image | Remove %1 images
eo[0]: Forigi %1 bildon
eo[1]: Forigi %1 bildojn

en: Add an image…
eo: Aldoni bildon…

en: Remove images…
eo: Forigi bildojn…

en: Custom
eo: Propra

en: Preview
eo: Antaŭvido

en: Set
eo: Starigi

en: OK
eo: Bone

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
eo: Baterio

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
eo[0]: Antaŭ %1 sekundo
eo[1]: Antaŭ %1 sekundoj

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
eo[0]: Antaŭ %1 minuto
eo[1]: Antaŭ %1 minutoj

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
eo[0]: Antaŭ %1 horo
eo[1]: Antaŭ %1 horoj

en: Charge level
eo: Ŝarĝeca nivelo

en: Yesterday
eo: Hieraŭ

en: Today
eo: Hodiaŭ

en: Charging now
eo: Ŝarĝante nun

en: Last full charge
eo: Lasta plena ŝarĝado

en: Fully charged
eo: Plene ŝarĝita

en: Ways to reduce battery use:
eo: Manieroj por plimalgrandigi la bateri-uzadon:

en: Display brightness
eo: Ekran-brileco

en: Lock when idle
eo: Ŝlosi kiam senokupa

en: Sleep when idle
eo: Dormeti kiam senokupa

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 second | After %1 seconds
eo[0]: Post %1 sekundo
eo[1]: Post %1 sekundoj

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
eo[0]: Post %1 minuto
eo[1]: Post %1 minutoj

note: TRANSLATORS: “Wi-Fi used for hotspot” is hidden.
en: Wi-Fi used for hotspot
eo: Vifio uzita por retkaptejo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: Wi-Fi
eo: Vifio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: Bluetooth
eo: Bludento

en: Lock the device when it's not in use:
eo: Ŝlosi la aparaton kiam ĝi ne estas uzata:

en: Put the device to sleep when it is not in use:
eo: Dormeti la aparaton kiam ĝi ne estas uzata:

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: After %1 seconds | After %1 seconds
eo[0]: Post %1 sekundo
eo[1]: Post %1 sekundoj

en: Shorter times are more secure. Device won't lock during calls or video playback.
eo: Plimallonga tempo estas pli sekura. La aparato ne estos ŝlosita dum vokoj aŭ videa ludado.

en: Device won’t sleep during calls or video playback.
eo: La aparato ne dormetos dum vokoj aŭ video-ludado.

en: Bluetooth Pairing Authorization Request
eo: Bludenta kuplad-peto

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device which requires authorization
en: The device %1 wants to pair with this device. Do you want to allow this?
eo: La aparato %1 volas kupladi kun ĉi tiu aparato. Ĉu vi volas permesi tion?

en: Allow
eo: Jes

en: Refuse
eo: Ne

en: Bluetooth Pairing Request
eo: Bludenta kuplado-peton

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
eo: Bv. konfirmi ke la kodo montrita en '%1' koincidas kun ĉi tiu

en: Confirm PIN
eo: Konfirmi kodon

en: Connected
eo: Konektite

en: Connecting…
eo: Konektante…

en: Disconnecting…
eo: Malkonektante…

en: Disconnected
eo: Malkonektita

en: Unknown
eo: Nekonato

en: Computer
eo: Komputilo

en: Phone
eo: Telefono

en: Modem
eo: Modemo

en: Network
eo: Reto

en: Headset
eo: Orelumo

en: Headphones
eo: Kapaŭskultiloj

en: Other Audio
eo: Alia aŭdo

en: Joypad
eo: Ludregilo

en: Keyboard
eo: Klavaro

en: Tablet
eo: Tabulkomputilo

en: Mouse
eo: Muso

en: Printer
eo: Printilo

en: Camera
eo: Kamerao

en: Watch
eo: Horloĝo

en: Other
eo: Alia

en: Excellent
eo: Bonega

en: Good
eo: Bona

en: Fair
eo: Mezbona

en: Poor
eo: Malbona

en: Name
eo: Nomo

en: Type
eo: Speco

en: Status
eo: Stato

en: Address
eo: Adreso

en: Signal Strength
eo: Signala forto

en: Connect automatically when detected:
eo: Konekti aŭtomate kiam trovita:

en: Disconnect
eo: Malkonekti

en: Connect
eo: Konekti

en: Forget this device
eo: Forgesi ĉi tiun aparaton

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please enter the following PIN on %1 and press “Enter” on the keyboard:
eo: Bv. enigi la jenan kodon en %1 kaj premu "Enigu"-n en la klavaro:

en: Discoverable
eo: Videbla

en: Not discoverable
eo: Nevidebla

en: Searching…
eo: Serĉante…

en: Connect another device:
eo: Konekti al alia aparato:

en: Connect a device:
eo: Konekti aparaton:

en: None detected
eo: Neniu trovita

en: PIN for '%1'
eo: Kodo por '%1'

en: Pair
eo: Kuplado

en: Brightness & Display
eo: Brileco kaj ekrano

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
eo: Brileco

en: Adjust automatically
eo: Agordi aŭtomate

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
eo: Alĝustigas la brilecon de la ekrano laŭ la ĉirkaŭaĵa lumo.

en: External display
eo: Eksterna ekrano

en: Wireless display
eo: Vifia ekrano

en: Not connected
eo: Ne konektita

en: Wireless Display
eo: Vifia ekrano

en: No displays detected
eo: Neniu ekrano trovita

en: Connected display:
eo: Konektita ekrano:

en: Connecting
eo: Konektante

en: Use another display:
eo: Uzi alian ekranon:

en: Choose a display:
eo: Elektu ekranon:

en: This device failed to connect to %1.
eo: Ĉi tiu aparato malsukcesis konekti al %1.

en: There was an unknown error connecting to %1.
eo: Okazis eraro dum la konekto al %1.

en: Change Hotspot Setup
eo: Ŝanĝi retkaptejajn agordojn

en: Set Up Hotspot
eo: Agordi retkaptejon

en: Hotspot name
eo: Retkapteja nomo

en: Choose a name
eo: Elekti nomon

en: Show password
eo: Montri pasvorton

en: Starting the hotspot will turn on Wi-Fi.
eo: Startigi la retkaptejon ŝaltos la vifion.

en: Change
eo: Ŝanĝi

en: Start
eo: Komenci

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: Hotspot
eo: Retkaptejo

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
eo: Kiam la retkaptejo estas ŝaltita, aliaj aparatoj povas uzi vian poŝtelefonan datum-konekton per vifio. Normalaj kostoj aplikiĝas.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
eo: Aliaj aparatoj povas uzi vian poŝtelefonan datum-konekton per vifio. Normalaj kostoj aplikiĝas.

en: Change Password/Setup…
eo: Ŝanĝi pasvorton/agordojn…

en: Set Up Hotspot…
eo: Agordi retkaptejon…

en: Wi-Fi is off
eo: Vifio estas malŝaltita

en: In order to create a hotspot, you need to turn Wi-Fi on.
eo: Por krei retkaptejon vi bezonas ŝalti vifion.

en: Turn on Wi-Fi
eo: Ŝalti vifion

en: Display language
eo: Ekran-lingvo

en: Back
eo: Reen

en: Confirm
eo: Konfirmi

en: Keyboard layouts
eo: Klavararanĝo

en: Current layouts:
eo: Nunaj klavararanĝoj:

en: All layouts available:
eo: Ĉiuj disponeblaj klavararanĝoj:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
eo: Lingvo kaj teksto

en: Display language…
eo: Sistema lingvo…

en: Enable on-screen keyboard
eo: Ŝalti surekranan klavaron

en: On-screen keyboard
eo: Surekrana klavaro

en: External keyboard
eo: Eksterna klavaro

en: Spell checking
eo: Literumada kontrolo

en: Auto correction
eo: Aŭtomata korektado

en: Word suggestions
eo: Vorto-sugestoj

en: Auto capitalization
eo: Aŭtomata uskleco

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
eo: Aktivigas Majusklon je la komenco de ĉiu frazo.

en: Auto punctuation
eo: Aŭtomata interpunkcio

en: Inserts a period when you tap Space twice.
eo: Enmetas punkton kiam vi premas Spacon dufoje.

en: Keyboard sound
eo: Klavar-sono

en: Keyboard vibration
eo: Klavar-vibrado

en: Keyboard opacity
eo: Klavara opakeco

en: Hardware keyboard
eo: Fizika klavaro

en: Layouts and other sources
eo: Araranĝoj kaj aliaj fontoj

en: The device needs to restart for changes to take effect.
eo: La aparato bezonas restartigon por ke la ŝanĝoj ekvalidu.

en: Restart Now
eo: Restartigi nun

en: Current spelling languages:
eo: Nunaj literumadaj kontroloj por lingvoj:

en: All languages available:
eo: Ĉiuj disponeblaj lingvoj:

en: On large screens:
eo: En grandaj ekranoj:

en: Always show the launcher
eo: Ĉiam montri la lanĉilon

en: Videos and full-screen games may hide it temporarily.
eo: Videoj kaj plenekranaj ludoj povas kaŝi ĝin provizore.

en: Icon size:
eo: Piktograma grando:

en: Cursor speed:
eo: Kursora rapido:

en: Wheel scrolling speed:
eo: Musa rada rapido:

en: Double-click speed:
eo: Duobla klaka rapido:

en: Test double-click:
eo: Testi duoblan klakon:

en: Touchpad
eo: Tuŝplato

en: Finger scrolling speed:
eo: Fingrorulumada rapido:

en: Tap to click
eo: Premu por klaki

en: Scroll with two fingers
eo: Rulumi per du fingroj

en: Ignore touchpad when:
eo: Ignori tuŝplaton kiam:

en: Typing
eo: Tajpante

en: A mouse is connected
eo: Muso estas konektita

en: Connect a mouse or touchpad via USB, or use a Bluetooth device. If a Bluetooth device isn’t detected, make sure it is turned on and its batteries are charged.
eo: Konektu muson aŭ tuŝplaton per USB aŭ uzu bludentan aparaton. Se bludenta aparato ne estas trovita certiĝu pri tio ke ĝi estas ŝaltita kaj ĝia baterio ŝarĝita.

en: You need to use a Bluetooth mouse or touchpad with this display. Make sure it is close to the device and its batteries are charged.
eo: Vi devas uzi bludentan muson aŭ tuŝplaton kun ĉi tiu ekrano. Certiĝu pri tio ke ĝi estas proksima al la aparato kaj ĝia baterio ŝarĝita.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: Mouse & Touchpad
eo: Muso kaj tuŝplato

en: Primary button:
eo: Ĉefa butono:

en: Left
eo: Maldekstra

en: Right
eo: Dekstra

en: Not fast enough
eo: Ne sufiĉe rapida

en: Double-clicked
eo: Duoble klakita

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
eo: Sciigoj

en: Let this app alert me using:
eo: Ebligi ĉi tiun aplikaĵon averti min per:

en: Sounds
eo: Sonoj

en: Vibrations
eo: Vibradoj

en: Notification Bubbles
eo: Sciigo-bobeloj

en: Notification List
eo: Sciigo-listo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
eo: Sono

en: Apps that notify with sound:
eo: Aplikaĵoj kiuj sciigas per sono:

en: Vibration
eo: Vibrado

en: When in Silent mode:
eo: Kiam estas en silenta reĝimo:

en: Vibrate as normal
eo: Vibradi normale

en: Don't vibrate
eo: Ne vibradi

en: Apps that notify with vibrations:
eo: Aplikaĵoj kiuj sciigas per vibradoj:

en: Applications:
eo: Aplikaĵoj:

en: Apps can alert you using sounds, vibrations, notification bubbles and the Notification list.
eo: Aplikaĵoj povas averti vin per sonoj, vibradoj, sciigaj bobeloj kaj sciigo-listo.

en: Apps that notify with sound
eo: Aplikaĵoj kiuj sciigas per sono

en: Apps that notify with vibration
eo: Aplikaĵoj kiuj sciigas per vibrado

en: No notifications
eo: Ne estas sciigoj

en: Bubbles
eo: Bobeloj

en: Add printer
eo: Printilo

en: Enter URI
eo: Enigu URI

en: Devices
eo: Aparatoj

en: No devices found.
eo: Neniu aparato trovita.

en: Describe printer
eo: Priskribu printilon

en: Connection
eo: Konekto

en: Choose a connection
eo: Elekti konekton

en: Printer name
eo: Printila nomo

en: Description
eo: Priskribo

en: Optional
eo: Nedeviga

en: Location
eo: Loko

en: Driver
eo: Pelilo

en: Choose driver
eo: Elekti pelilon

en: Select printer from database
eo: Elekti printilon de la datumbazo

en: Provide PPD file
eo: Havigi PPD-dosieron

en: Filter drivers
eo: Filtri pelilojn

en: PPD file
eo: PPD-dosiero

en: Manager Printer Jobs
eo: Mastrumi print-laborojn

en: Default printer
eo: Defaŭlta printilo

en: Configured printers
eo: Agordigitaj printiloj

en: Discovered printers
eo: Trovitaj printiloj

en: Delete
eo: Forigi

en: Set as Default
eo: Igi defaŭlta

en: There are no printers configured yet.
eo: Ne estas ankoraŭ agordigitaj printiloj.

en: Printer status
eo: Printila stato

en: General settings
eo: Ĝeneralaj agordoj

en: Policies
eo: Regularo

en: Copies and pages
eo: Kopioj kaj paĝoj

en: Host
eo: Gastiganto

en: Copies
eo: Kopioj

en: Paper size
eo: Papera grando

en: Duplex
eo: Ambaŭflanka

en: Color model
eo: Kolora modelo

en: Quality
eo: Kvalito

en: Enabled
eo: Ŝaltita

en: Default
eo: Implicite

en: This is the default printer.
eo: Ĉi tiu estas la defaŭlta printilo.

en: Accepting jobs
eo: Ricevante laborojn

en: Shared
eo: Kundividita

en: Idle
eo: Senokupa

en: Aborted
eo: Abortigita

en: Active
eo: Aktiva

en: Stopped
eo: Haltita

en: No messages
eo: Ne mesaĝoj

en: Jobs
eo: Laboroj

en: Manage Print Jobs
eo: Mastrumi print-laborojn

en: Model
eo: Modelo

en: Local Raw Printer
eo: Kruda loka printilo

en: Print test page
eo: Printa testo-paĝo

en: All documents, saved games, settings, and other items will be permanently deleted from this device.
eo: Ĉiuj dokumentoj, konservitaj ludoj, agordoj kaj aliaj eroj estos permanente forigitaj el ĉi tiu aparato.

en: Erase & Reset Everything
eo: Forigi kaj restartigi ĉion

en: Reset device
eo: Restartigu aparaton

en: Reset Launcher
eo: Restartigu lanĉilon

en: The Launcher will be returned to its original contents.
eo: La lanĉilo reakiros ĝian originan enhavon.

en: Reset all system settings…
eo: Restartigu ĉiujn sistemajn agordojn…

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
eo: La enhavo kaj aspekto de la lanĉilo kaj la filtriloj en la hejmo-ekrano revenos al ilia originala agordo.

en: Erase & Reset All
eo: Forigi kaj restartigi ĉion

en: Reset all system settings
eo: Restartigu ĉiujn sistemajn agordojn

en: Silent Mode
eo: Silenta reĝimo

en: High volume can damage your hearing.
eo: Alta sonforteco povas damaĝi vian aŭdo-kapablon.

en: Phone calls:
eo: Telefonaj vokoj:

en: Ringtone
eo: Vokosono

en: Vibrate on ring
eo: Vibrado dum vokosono

en: Vibrate in Silent Mode
eo: Vibrado en silenta reĝimo

en: Dialpad tones
eo: Cifer-klavaraj tonoj

en: Messages:
eo: Mesaĝoj:

en: Vibrate with message sound
eo: Vibrado dum mesaĝo-sono

en: Other sounds:
eo: Aliaj sonoj:

en: Lock sound
eo: Ŝlos-sono

en: Other vibrations
eo: Aliaj vibradoj

en: Custom Ringtone
eo: Propra vokosono

en: Choose from
eo: Elekti inter

en: Incorrect passcode. Try again.
eo: Malĝusta paskodo. Provu denove.

en: Incorrect passphrase. Try again.
eo: Malĝusta pasfrazo. Provu denove.

en: Could not set security mode
eo: Ne eblis starigi sekurecan reĝimon

en: Could not set security display hint
eo: Ne eblis starigi sekurecan ekran-aludo

en: Authentication token manipulation error
eo: Aŭtentikada eraro

en: Let the device detect your location:
eo: Ebligu ke la aparato trovu vian lokon:

en: Using GPS only (less accurate)
eo: Per vojnavigilo nur (malpli preciza)

en: Using GPS
eo: Per vojnavigilo

en: Using GPS, anonymized Wi-Fi and cellular network info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
eo: Per vojnavigilo, anonimigita vifio kaj ĉela ret-informo.<br>Elektante ĉi tion vi akceptas la <a href='%1'>Kondiĉojn kaj limojn de Nokia HERE</a>.

en: Using GPS and anonymized Wi-Fi info.<br>By selecting this option you accept the <a href='%1'>Nokia HERE terms and conditions</a>.
eo: Per vojnavigilo kaj anonimigita vifia informo.<br>Elektante ĉi tion vi akceptas la <a href='%1'>kondiĉojn kaj limojn de Nokia HERE</a>.

en: Not at all
eo: Tute ne

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
eo: Ĝi uzas vian vojnavigilon por trovi vian proksimuman lokon. Se ĝi estas malŝaltita la vojnavigilo malŝaltiĝas por ŝpari baterion.

en: Let apps access this location:
eo: Ebligi aplikaĵojn trovi ĉi tiun lokon:

en: None requested
eo: Neniu petita

en: edit
eo: redakti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
eo: Sekureco kaj privateco

en: Security
eo: Sekureco

en: Locking and unlocking
eo: Ŝlosado kaj malŝlosado

en: SIM PIN
eo: SIM-paskodo

en: On
eo: Ŝaltita

en: Off
eo: Malŝaltita

en: Encryption
eo: Ĉifrado

en: Encryption protects against access to phone data when the phone is connected to a PC or other device.
eo: Ĉifrado protektas la poŝtelefonon de aliroj kiam ĝi estas konektita al komputilo aŭ alia aparato.

en: Privacy
eo: Privateco

en: Stats on welcome screen
eo: Statistikoj en la bonvena ekrano

en: Messages on welcome screen
eo: Mesaĝoj en la bonvena ekrano

en: App permissions
eo: Aplikaĵ-permesoj

en: Apps that you have granted access to:
eo: Aplikaĵoj al kiuj vi ebligis aliri al:

en: Apps may also request access to online accounts.
eo: Aplikaĵoj povas ankaŭ peti permeson por aliri viajn enretajn kontojn.

en: Online Accounts…
eo: Enretaj kontoj…

en: Change passcode…
eo: Ŝanĝi paskodon…

en: Change passphrase…
eo: Ŝanĝi pasfrazon…

en: Switch to swipe
eo: Ŝanĝi al ŝovumi

en: Switch to passcode
eo: Ŝanĝi al paskodo

en: Switch to passphrase
eo: Ŝanĝi al pasfrazo

en: Existing passcode
eo: Ekzistanta paskodo

en: Existing passphrase
eo: Ekzistanta pasfrazo

en: Choose passcode
eo: Elektu paskodon

en: Choose passphrase
eo: Elektu pasfrazon

en: Confirm passcode
eo: Konfirmu paskodon

en: Confirm passphrase
eo: Konfirmu pasfrazon

en: Those passcodes don't match. Try again.
eo: La paskodoj ne koincidas. Provu denove.

en: Those passphrases don't match. Try again.
eo: La pasfrazoj ne koincidas. Provu denove.

en: Unset
eo: Malagordi

en: Unlock the device using:
eo: Malŝlosi la aparaton per:

en: Swipe (no security)
eo: Ŝovumado (sen sekureco)

en: Fingerprint
eo: Fingrospuro

en: Fingerprint ID
eo: Identigilo de fingrospuro

en: Change SIM PIN
eo: Ŝanĝi SIM-kodon

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
eo[0]: Malĝusta kodo. %1 provo restanta.
eo[1]: Malĝusta kodo. %1 provoj restantaj.

en: No more attempts allowed
eo: Ne eblas fari pli da provoj

en: Current PIN:
eo: Nuna kodo:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
eo[0]: %1 provo permesita.
eo[1]: %1 provoj permesitaj.

en: Choose new PIN:
eo: Elektu novan kodon:

en: Confirm new PIN:
eo: Konfirmu novan kodon:

en: PINs don't match. Try again.
eo: Kodoj ne koincidas. Provu denove.

en: Enter SIM PIN
eo: Enigu SIM-kodon

en: Enter Previous SIM PIN
eo: Enigu malnovan SIM-kodon

en: Unlock
eo: Malŝlosi

en: Lock
eo: Ŝlosi

en: Unlocked
eo: Malŝlosita

en: Change PIN…
eo: Ŝanĝi kodon…

en: Locked
eo: Ŝlosita

en: Unlock…
eo: Malŝlosi…

en: When a SIM PIN is set, it must be entered to access cellular services after restarting the device or swapping the SIM.
eo: Kiam SIM-kodo estas agordita ĝi devas esti enigita por aliri ĉelajn servojn post aparata restartigo aŭ SIM-permuto.

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
eo: Enigi malĝustan kodon ripete povas bloki SIM permanente.

en: Passcode
eo: Paskodo

en: Passphrase
eo: Pasfrazo

en: Sleep locks immediately
eo: Dormeti ŝlosas la aparaton

en: Turn on lock security to restrict access when the device is locked.
eo: Aktivigu ŝlosad-sekurecon por malebligi aliron kiam la aparato estas ŝlosita.

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
eo: Aliaj aplikaĵoj kaj funkcioj petos ke vi malŝlosu.

en: Time zone
eo: Horzono

en: Set the time zone:
eo: Elektu la horzonon:

en: Automatically
eo: Aŭtomate

en: Manually
eo: Permane

en: Enter your current location.
eo: Enigu vian nunan lokon.

en: No matching place
eo: Ne ekzistas koincidantaj lokoj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
eo: Horo kaj dato

en: Time zone:
eo: Horo-zono:

en: Set the time and date:
eo: Starigu horon kaj daton:

en: Set time & date
eo: Starigi horon kaj daton

en: Time
eo: Horo

en: Date
eo: Dato

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching
en: VPN
eo: Virtuala privata reto

en: To add a VPN configuration, download its config file or configure it manually.
eo: Por aldoni VPR-servan agordon elŝutu ĝian agordo-dosieron aŭ agordu ĝin permane.

en: Add Manual Configuration…
eo: Aldoni permanan agordon…

en: VPN reconnection required.
eo: VPR rekonekto bezonata.

en: You need to reconnect for changes to have an effect.
eo: Vi devas rekonekti por ke la ŝanĝoj ekvalidu.

en: Add certificate?
eo: Ĉu aldoni atestilon?

en: Add key?
eo: Ĉu aldoni ŝlosilon?

en: Add pac file?
eo: Ĉu aldoni proksian aŭtomatan agordo-dosieron?

en: Content:
eo: Enhavo:

en: No data available.
eo: Neniu datumo disponebla.

en: Save
eo: Konservi

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

en: No reason given
eo: Neniu indikita kialo

en: Device is now managed
eo: Aparato estas nun administrata

en: Device is now unmanaged
eo: Aparato nun ne estas administrata

en: The device could not be readied for configuration
eo: La aparato povas ne esti preta por agordado

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
eo: La IP-agordo ne povis esti rezervita (ne disponebla adreso, tempolimo, ktp.)

en: The IP configuration is no longer valid
eo: La IP-agordo ne plu estas valida

en: Your authentication details were incorrect
eo: La detaloj por aŭtentokontrolo estas malĝustaj

en: 802.1X supplicant disconnected
eo: 802.1X supplicant malŝaltita

en: 802.1X supplicant configuration failed
eo: 802.1X supplicant agordo malsukcesis

en: 802.1X supplicant failed
eo: 802.1X supplicant malsukcesis

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
eo: 802.1X supplicant bezonis tro da tempo por aŭtentigi

en: DHCP client failed to start
eo: DHCP-kliento eraris dum startigo

en: DHCP client error
eo: DHCP-klienta eraro

en: DHCP client failed
eo: DHCP-kliento malsukcesis

en: Shared connection service failed to start
eo: Kundividita konekto-servo ne sukcesis starti

en: Shared connection service failed
eo: Kundividita kontekto-servo malsukcesis

en: Necessary firmware for the device may be missing
eo: Nepra mikroprogramaro por la aparato eble mankas

en: The device was removed
eo: La aparato estis demetita

en: NetworkManager went to sleep
eo: NetworkManager dormetis

en: The device's active connection disappeared
eo: La aktiva aparato-konekto malaperis

en: Device disconnected by user or client
eo: Aparato estis malkonektita fare de uzulo aŭ kliento

en: The device's existing connection was assumed
eo: La ekzistanta konekto de la aparato estis prenita

en: The supplicant is now available
eo: Supplicant estas nun disponebla

en: The modem could not be found
eo: La modemo ne estis trovita

en: The Bluetooth connection failed or timed out
eo: La bludenta konekto malsukcesis aŭ eltempiĝis

en: A dependency of the connection failed
eo: Kontekto-dependaĵo malsukcesis

en: ModemManager is unavailable
eo: ModemManager estas nedisponebla

en: The Wi-Fi network could not be found
eo: Vifia reto ne estis trovita

en: A secondary connection of the base connection failed
eo: Duaranga bazo-konekto malsukcesis

en: Network details
eo: Retodetaloj

en: Last connected
eo: Lastfoje konektiĝis

en: Password
eo: Pasvorto

en: Forget this network
eo: Forgesu ĉi tiun reton

en: IP address
eo: IP-adreso

en: Connect to Hidden Network
eo: Konekti al kaŝita reto

en: Network name
eo: Reta nomo

en: SSID
eo: Reta identigo-nomo

en: WPA & WPA2 Personal
eo: WPA kaj WPA2 persona

en: WPA & WPA2 Enterprise
eo: WPA kaj WPA2 entrepreno

en: Dynamic WEP (802.1x)
eo: Dinamika WEP (802.1x)

en: Authentication
eo: Aŭtentikado

en: Inner authentication
eo: Interna aŭtentikado

en: CA certificate
eo: CA-atestilo

en: Choose…
eo: Elekti…

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The organization name has been truncated, as indicated by the ellipsis. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1…, Exp.: %2
eo: %1..., Senvalidiĝas: %2

note: TRANSLATORS: The first position is the name of the organization that has issued the certificate. The latter position is the expiry date of the certificate.
en: %1, Exp.: %2
eo: %1, Senvalidiĝas: %2

en: Using certificates is recommended as it increases security.
eo: Uzi atestilojn estas rekomendite ĉar tio vastigas la sekurecon.

en: Client certificate
eo: Klienta atestilo

en: User private key
eo: Uzula privata ŝlosilo

note: TRANSLATORS: The first position is the type of private key, second the key algorithm, and third the length of the key in bits.
en: %1, %2, %3 bit
eo: %1, %2, %3 bitoj

en: Pac file
eo: Proksia aŭtomata agordo-dosiero

en: Pac provisioning
eo: Proksia aŭtomata agordo-dosiera havigo

en: Disabled
eo: Malŝaltita

en: Anonymous
eo: Anonima

en: Authenticated
eo: Aŭtentigita

en: Both
eo: Ambaŭ

en: PEAP version
eo: PEAP-versio

en: Version 0
eo: Versio 0

en: Version 1
eo: Versio 1

en: Automatic
eo: Aŭtomate

en: Anonymous identity
eo: Anonima identeco

en: Identity
eo: Identeco

en: Username
eo: Salutnomo

en: Private key password
eo: Privata pasvorta ŝlosilo

en: Remember password
eo: Memori pasvorton

en: Connect to hidden network…
eo: Konekti al kaŝita reto…

en: Previous networks
eo: Antaŭaj retoj

en: Clear
eo: Forviŝi

en: Private key
eo: Privata ŝlosilo

en: Public key
eo: Publika ŝlosilo

en: Opaque
eo: Opaka

en: Search
eo: Serĉi

en: Personal
eo: Persona

en: System
eo: Sistemo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
eo: pri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
eo: aparato

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
eo: informo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
eo: telefono

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
eo: numero

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
eo: seria

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
eo: adreso

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: mac
eo: maŝinadreso

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
eo: licencoj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
eo: programisto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
eo: programaro

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
eo: konservado

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: disk
eo: disko

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
eo: spaco

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: version
eo: versio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: revision
eo: revizio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: appearance
eo: aspekto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
eo: ekranfono

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: art
eo: arto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
eo: foto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
eo: bildo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
eo: bildo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
eo: baterio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
eo: kurento

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
eo: ŝaĝo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
eo: senokupa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: lock
eo: ŝlosi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
eo: malŝalti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
eo: ŝalti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: bluetooth
eo: bludento

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: headset
eo: kaptelefono

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
eo: kuplado

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
eo: trovi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: car
eo: aŭto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: handsfree
eo: senmana

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
eo: vifio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: connect
eo: konekti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: disconnect
eo: malkonekti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
eo: brileco

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: display
eo: ekrano

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
eo: ekrano

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: automatic
eo: aŭtomata

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
eo: alĝustigi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
eo: Ekzemplo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
eo: ekzemplo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
eo: testo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
eo: montro

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
eo: Aviadil-reĝimo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
eo: aviadilo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
eo: aviadilo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
eo: senreta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
eo: aviadilo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a k
en: network
eo: reto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: hotspot
eo: retkaptejo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the usb plugin which is used while searching
en: tethering
eo: interreta konektigo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
eo: lingvo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: keyboard
eo: klavaro

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
eo: literumada kontrolo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
eo: ĝusta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
eo: sugestoj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
eo: uskleco

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
eo: interpunkcio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: layout
eo: aranĝo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
eo: vortoj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: vibration
eo: vibrado

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: launcher
eo: lanĉilo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: mouse
eo: muso

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: touchpad
eo: tuŝplato

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: tap
eo: premi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: touch
eo: tuŝi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: click
eo: klaki

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: input
eo: enigi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
eo: sciigoj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
eo: aplikaĵoj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
eo: rajtigi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
eo: permesoj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
eo: insignoj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: twitter
eo: tvitero

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: Rotation Lock
eo: Turnoŝlosigo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
eo: turnado

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
eo: orientiĝo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printer
eo: printilo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printers
eo: printiloj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: printing
eo: printante

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: collate
eo: kontrole kompari

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: copies
eo: kopioj

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: colormodel
eo: koloramodelo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: greyscale
eo: grizoskalo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: color
eo: kolora

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: laser
eo: lasera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the printing plugin which is used while searching
en: ink
eo: inko

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset
eo: Restarigi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
eo: restartigi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
eo: forigi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
eo: fabriko

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
eo: vakigi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
eo: restaŭri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
eo: sekureco

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
eo: privateco

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: pin
eo: kodo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
eo: kodo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
eo: pasvorto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
eo: pasfrazo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
eo: ŝovi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
eo: permesi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
eo: aliri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
eo: sono

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
eo: silento

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
eo: vokosono

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
eo: vibrado

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: dialpad
eo: cifer-klavaro

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
eo: mesaĝo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
eo: son-forteco

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
eo: horo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
eo: dato

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
eo: horo-zono

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching
en: vpn
eo: vpr

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: ip
eo: retadreso

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching
en: routing
eo: enkursigo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wifi
eo: vifio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: WiFi
eo: vifio

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
eo: kaŝita
