lomiri-system-settings - en to ms translation catalogue (339 entries)

en: System Settings
ms: Tetapan Sistem

en: Preferences;Settings;
ms: Keutamaan;Tetapan;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
ms: Tidak dapat batalkan permintaan semasa (tidak dapat hubungi perkhidmatan)

en: Can't pause current request (can't contact service)
ms: Tidak dapat jedakan permintaan semasa (tidak dapat hubungi perkhidmatan)

en: Developer Mode
ms: Mod Pembangun

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
ms: Anda perlu kod laluan atau frasa laluan ditetapkan untuk guna Mod Pembangun.

en: Lock security
ms: Kunci keselamatan

en: Sorry, this license could not be displayed.
ms: Maaf, lesen ini tidak dapat dipaparkan.

en: Serial
ms: Siri

en: None
ms: Tiada

en: Wi-Fi address
ms: Alamat Wi-Fi

en: Bluetooth address
ms: Alamat Bluetooth

en: Storage
ms: Storan

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
ms: %1 bebas

en: Software:
ms: Perisian:

en: Last updated
ms: Terakhir dikemaskini

en: Never
ms: Tidak Sesekali

en: Check for updates
ms: Periksa kemaskini

en: Legal:
ms: Perundangan:

en: Software licenses
ms: Lesen perisian

en: Regulatory info
ms: Maklumat peraturan

en: Developer mode
ms: Mod pembangun

en: Videos
ms: Video

en: Pictures
ms: Gambar

en: Other files
ms: Lain-lain fail

en: Used by apps
ms: Digunakan oleh apl

en: Total storage
ms: Jumlah storan

en: Free space
ms: Ruang bebas

en: By name
ms: Mengikut nama

en: By size
ms: Mengikut saiz

en: N/A
ms: T/B

en: OS Build Details
ms: Perincian Binaan OS

en: OS build number
ms: Nombor binaan OS

en: Ubuntu build description
ms: Keterangan binaan Ubuntu

en: Device Image part
ms: Bahagian Imej Peranti

en: Device build description
ms: Keterangan binaan Peranti

en: Customization Image part
ms: Bahagian Imej Penyuaian

en: Unknown title
ms: Tajuk tidak diketahui

en: Cancel
ms: Batal

en: No images selected
ms: Tiada imej dipilih

en: Remove %1 image | Remove %1 images
ms[0]: Buang %1 imej
ms[1]: Buang %1 imej

en: Add an image…
ms: Tambah satu imej...

en: Remove images…
ms: Buang imej...

en: Custom
ms: Suai

en: Preview
ms: Pratonton

en: Set
ms: Tetapkan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
ms: Bateri

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
ms[0]: %1 saat yang lalu
ms[1]: %1 saat yang lalu

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
ms[0]: %1 minit yang lalu
ms[1]: %1 minit yang lalu

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
ms[0]: %1 jam yang lalu
ms[1]: %1 jam yang lalu

en: Charge level
ms: Aras cas

en: Yesterday
ms: Semalam

en: Today
ms: Hari Ini

en: Charging now
ms: Sekarang mengecas

en: Last full charge
ms: Terakhir dicas penuh

en: Fully charged
ms: Sepenuhnya dicas

en: Ways to reduce battery use:
ms: Cara mengurangkan penggunaan bateri:

en: Display brightness
ms: Papar kecerahan

en: Lock when idle
ms: Kunci bila melahu

en: Sleep when idle
ms: Tidur bila melahu

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
ms[0]: Selepas %1 minit
ms[1]: Selepas %1 minit

en: Bluetooth Pairing Request
ms: Permintaan Perpasangan Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
ms: Sila sahkan sama ada PIN dipapar pada '%1' adalah sepadan

en: Confirm PIN
ms: Sahkan PIN

en: Connected
ms: Bersambung

en: Connecting…
ms: Menyambung...

en: Disconnecting…
ms: Memutuskan...

en: Disconnected
ms: Terputus

en: Unknown
ms: Tidak Diketahui

en: Computer
ms: Komputer

en: Phone
ms: Telefon

en: Network
ms: Rangkaian

en: Headset
ms: Set Kepala

en: Headphones
ms: Fon Kepala

en: Other Audio
ms: Lain-lain Audio

en: Joypad
ms: Kayu Ria

en: Keyboard
ms: Papan Kekunci

en: Mouse
ms: Tetikus

en: Printer
ms: Pencetak

en: Camera
ms: Kamera

en: Other
ms: Lain-lain

en: Excellent
ms: Bagus

en: Good
ms: Baik

en: Fair
ms: Sederhana

en: Poor
ms: Teruk

en: Name
ms: Nama

en: Type
ms: Jenis

en: Signal Strength
ms: Kekuatan Isyarat

en: Connect automatically when detected:
ms: Sambung secara automatik bila dikesan:

en: Disconnect
ms: Putuskan

en: Connect
ms: Sambung

en: Forget this device
ms: Lupakan peranti ini

en: Discoverable
ms: Boleh ditemui

en: Not discoverable
ms: Tidak boleh ditemui

en: None detected
ms: Tiada dikesan

en: PIN for '%1'
ms: PIN untuk '%1'

en: Pair
ms: Pasangan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
ms: Kecerahan

en: Adjust automatically
ms: Laras secara automatik

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
ms: Cerah dan malapkan paparan untuk disesuaikan dengan persekitaran.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
ms: Contoh

en: Hotspot name
ms: Nama hotspot

en: Show password
ms: Tunjuk kata laluan

en: Change
ms: Ubah

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
ms: Bila titik panas hidup, lain-lain peranti dapat guna sambungan data selular anda melalui Wi-Fi. Cas data biasa dikenakan.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
ms: Lain-lain peranti dapat guna sambungan data selular anda melalui Wi-Fi. Cas data biasa dikenakan.

en: Display language
ms: Bahasa paparan

en: Back
ms: Undur

en: Confirm
ms: Sahkan

en: Keyboard layouts
ms: Bentangan papan kekunci

en: Current layouts:
ms: Bentangan semasa:

en: All layouts available:
ms: Semua bentangan tersedia:

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
ms: Bahasa & Teks

en: Display language…
ms: Bahasa paparan...

en: Spell checking
ms: Semak ejaan

en: Auto correction
ms: Auto pembetulan

en: Word suggestions
ms: Cadangan perkataan

en: Auto capitalization
ms: Penulisan huruf besar automatik

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
ms: Hidupkan Shift untuk besarkan huruf pertama bagi setiap ayat.

en: Auto punctuation
ms: Auto tanda baca

en: Keyboard sound
ms: Bunyi papan kekunci

en: Keyboard vibration
ms: Getaran papan kekunci

en: Restart Now
ms: Mula Semula Sekarang

en: Current spelling languages:
ms: Bahasa ejaan semasa:

en: All languages available:
ms: Semua bahasa yang tersedia:

en: Reset Launcher
ms: Tetap Semula Pelancar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
ms: Pemberitahuan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
ms: Bunyi

en: Location
ms: Lokasi

en: Erase & Reset Everything
ms: Padam & Tetap Semula Segalanya

en: The Launcher will be returned to its original contents.
ms: Pelancar akan kembali ke kandungan asalnya.

en: Reset all system settings…
ms: Tetap semula semua tetapan sistem...

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
ms: Kandungan dan bentangan pelancar, dan penapis dalam skrin rumah akan dikembalikan ke tetapan asalnya.

en: Reset all system settings
ms: Tetap semula semua tetapan sistem

en: Encryption
ms: Penyulitan

en: Unknown error
ms: Ralat tidak diketahui

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
ms: Guna GPS untuk kesan lokasi kasar anda. Bila mati, GPS dimatikan untuk jimatkan bateri.

en: Change passcode…
ms: Ubah kod laluan...

en: Change passphrase…
ms: Ubah frasa laluan...

en: Switch to swipe
ms: Tukar ke leret

en: Switch to passcode
ms: Tukar ke kod laluan

en: Switch to passphrase
ms: Tukar ke frasa laluan

en: Existing passcode
ms: Kod laluan sedia ada

en: Existing passphrase
ms: Keluar dari frasa laluan

en: Choose passcode
ms: Pilih kod laluan

en: Choose passphrase
ms: Pilih frasa laluan

en: Confirm passcode
ms: Sahkan kod laluan

en: Confirm passphrase
ms: Sahkan frasa laluan

en: Those passcodes don't match. Try again.
ms: Kod laluan tersebut tidak sepadan. Cuba lagi.

en: Those passphrases don't match. Try again.
ms: Frasa laluan tersebut tidak sepadan. Cuba lagi.

en: Unset
ms: Nyahtetap

en: Swipe (no security)
ms: Leret (tanpa keselamatan)

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
ms: Keselamatan & Persendirian

en: Security
ms: Keselamatan

en: SIM PIN
ms: PIN SIM

en: On
ms: Hidup

en: Off
ms: Mati

en: Privacy
ms: Kerahsiaan

en: Messages on welcome screen
ms: Mesej ketika skrin aluan

en: Passcode
ms: Kod laluan

en: Passphrase
ms: Frasa laluan

en: Sleep locks immediately
ms: Tidur dikunci serta-merta

en: Stats on welcome screen
ms: Stat ketika skrin aluan

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
ms: Lain-lain apl dan fungsi akan maklumkan anda untuk dinyahkunci.

en: Change SIM PIN
ms: Ubah PIN SIM

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
ms[0]: PIN salah. %1 percubaan berbaki.
ms[1]: PIN salah. %1 percubaan berbaki.

en: Current PIN:
ms: PIN semasa:

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
ms[0]: %1 percubaan dibenarkan.
ms[1]: %1 percubaan dibenarkan.

en: Choose new PIN:
ms: Pilih PIN baharu:

en: Confirm new PIN:
ms: Sahkan PIN baharu:

en: PINs don't match. Try again.
ms: PIN tidak sepadan. Cuba lagi.

en: Enter SIM PIN
ms: Masukkan PIN SIM

en: Enter Previous SIM PIN
ms: Masukkan PIN SIM terdahulu

en: Unlock
ms: Buka

en: Lock
ms: Kunci

en: Change PIN…
ms: Ubah PIN…

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
ms: Memasukkan PIN yang salah berulang-kali akan mengunci SIM secara kekal.

en: Incorrect passcode. Try again.
ms: Kod frasa salah. Cuba lagi.

en: Incorrect passphrase. Try again.
ms: Frasa laluan salah. Cuba lagi.

en: Could not set security mode
ms: Tidak dapat tetapkan mod keselamatan

en: Could not set security display hint
ms: Tidak dapat tetapkan pembayang paparan keselamatan

en: Authentication token manipulation error
ms: Ralat manipulasi bagi token pengesahihan

en: Silent Mode
ms: Mod Senyap

en: Phone calls:
ms: Panggilan telefon:

en: Ringtone
ms: Nada dering

en: Vibrate in Silent Mode
ms: Getar dalam Mod Senyap

en: Messages:
ms: Mesej:

en: Vibrate with message sound
ms: Getar dengan bunyi mesej

en: Other sounds:
ms: Lain-lain bunyi:

en: Lock sound
ms: Bunyi kunci

en: Time zone
ms: Zon waktu

en: Set the time zone:
ms: Tetapkan zon waktu:

en: Automatically
ms: Secara Automatik

en: Manually
ms: Secara Manual

en: Enter your current location.
ms: Masukkan lokasi semasa anda.

en: No matching place
ms: Tiada tempat sepadan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
ms: Masa & Tarikh

en: Time zone:
ms: Zon waktu:

en: Set the time and date:
ms: Tetapkan masa dan tarikh:

en: Set time & date
ms: Tetapkan masa & tarikh

en: Time
ms: Masa

en: Date
ms: Tarikh

en: Save
ms: Simpan

en: No reason given
ms: Tiada sebab diberi

en: Device is now managed
ms: Peranti kini terurus

en: Device is now unmanaged
ms: Peranti kini tidak terurus

en: The device could not be readied for configuration
ms: Peranti tidak dapat dibaca untuk konfigurasi

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
ms: Konfigurasi IP tidak dapat disimpan (tiada alamat tersedia, had masa tamat, dll.)

en: The IP configuration is no longer valid
ms: Konfigurasi IP tiada lagi sah

en: Your authentication details were incorrect
ms: Perincian pengesahihan salah

en: 802.1X supplicant disconnected
ms: Sokongan 802.1X terputus

en: 802.1X supplicant configuration failed
ms: Konfigurasi sokongan 802.1X gagal

en: 802.1X supplicant failed
ms: Sokongan 802.1X gagal

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
ms: Sokongan 802.1X mengambil masa yang lama untuk disahihkan

en: DHCP client failed to start
ms: Klien DHCP gagal dimulakan

en: DHCP client error
ms: Ralat klien DHCP

en: DHCP client failed
ms: Klien DHCP gagal

en: Shared connection service failed to start
ms: Perkhidmatan sambungan terkongsi gagal dimulakan

en: Shared connection service failed
ms: Perkhidmatan sambungan terkongsi gagal

en: Necessary firmware for the device may be missing
ms: Perisian tegar yang perlu bagi peranti mungkin hilang

en: The device was removed
ms: Peranti telah dibuang

en: NetworkManager went to sleep
ms: Pengurus Rangkaian telah tidur

en: The device's active connection disappeared
ms: Sambungan aktif peranti telah hilang

en: Device disconnected by user or client
ms: Peranti diputuskan oleh pengguna atau klien

en: The device's existing connection was assumed
ms: Sambungan sedia ada peranti telah dianggap

en: The supplicant is now available
ms: Sokongan telah tersedia

en: The modem could not be found
ms: Modem tidak ditemui

en: The Bluetooth connection failed or timed out
ms: Sambungan Bluetooth gagal atau tamat masa

en: A dependency of the connection failed
ms: Dependensi sambungan gagal

en: ModemManager is unavailable
ms: Pengurus Modem tidak tersedia

en: The Wi-Fi network could not be found
ms: Rangkaian Wi-Fi tidak ditemui

en: A secondary connection of the base connection failed
ms: Sambungan sekunder bagi sambungan dasar gagal

en: Network details
ms: Perincian rangkaian

en: Last connected
ms: Terakhir disambung

en: Password
ms: Kata Laluan

en: IP address
ms: Alamat IP

en: Connect to Hidden Network
ms: Sambung ke Rangkaian Tersembunyi

en: Network name
ms: Nama rangkaian

en: WPA & WPA2 Personal
ms: WPA & WPA2 Persendirian

en: Username
ms: Nama Pengguna

en: Connect to hidden network…
ms: Sambung ke rangkaian tersembunyi...

en: Previous networks
ms: Rangkaian terdahulu

en: Clear
ms: Kosongkan

en: Search
ms: Gelintar

en: Personal
ms: Peribadi

en: System
ms: Sistem

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
ms: perihal

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
ms: peranti

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
ms: maklumat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
ms: telefon

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
ms: nombor

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
ms: siri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
ms: alamat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
ms: lesen

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
ms: pembangun

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
ms: perisian

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
ms: storan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: disk
ms: cakera

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
ms: ruang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: version
ms: versi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: revision
ms: revisi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: appearance
ms: penampilan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
ms: kertas dinding

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: art
ms: seni

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
ms: foto

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
ms: gambar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
ms: imej

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
ms: bateri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
ms: kuasa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
ms: cas

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
ms: melahu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: lock
ms: kunci

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
ms: lumpuhkan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
ms: benarkan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: headset
ms: set kepala

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
ms: pasang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
ms: temui

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: car
ms: kereta

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: handsfree
ms: bebas tangan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
ms: tanpa wayar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: connect
ms: sambung

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: disconnect
ms: putuskan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
ms: kecerahan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: display
ms: paparan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
ms: skrin

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: automatic
ms: automatik

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
ms: laras

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
ms: contoh

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
ms: uji

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
ms: sampel

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
ms: Mod Penerbangan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
ms: penerbangan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
ms: kapal terbang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
ms: luar talian

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
ms: kapal terbang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a k
en: network
ms: rangkaian

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
ms: bahasa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: keyboard
ms: papan kekunci

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
ms: semak ejaan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
ms: betul

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
ms: cadangan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
ms: huruf besar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
ms: tanda baca

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: layout
ms: bentangan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
ms: perkataan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: vibration
ms: getaran

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: click
ms: klik

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
ms: pemberitahuan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
ms: apl

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
ms: sahihkan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
ms: keizinan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
ms: lambang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
ms: putaran

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
ms: orientasi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset
ms: Tetap Semula

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
ms: tetap semula

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
ms: padam

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
ms: kilang

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
ms: kosongkan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
ms: pulih

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
ms: keselamatan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
ms: kerahsiaan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
ms: kod

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
ms: kata laluan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
ms: frasa laluan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
ms: leret

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
ms: benarkan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
ms: capai

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
ms: bunyi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
ms: senyap

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
ms: nada dering

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
ms: getar

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: dialpad
ms: pad dailan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
ms: mesej

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
ms: volum

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
ms: masa

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
ms: tarikh

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
ms: zon waktu

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
ms: tersembunyi
