lomiri-system-settings - en to br translation catalogue (343 entries)

en: System Settings
br: Arventennoù ar reizhiad

en: Preferences;Settings;
br: Penndibaboù;Arventennoù;

en: Can't cancel current request (can't contact service)
br: Ne c'haller ket nullañ ar goulenn-mañ (ne c'haller ket mont e darempred gant ar servij)

en: Can't pause current request (can't contact service)
br: Ne c'haller ket arsaviñ ar goulenn-mañ (ne c'haller ket mont e darempred gant ar servij)

en: Developer Mode
br: Mod diorroer

en: You need a passcode or passphrase set to use Developer Mode.
br: Ezhomm ho peus da gaout ur ger-tremen pe ur frazenn-dremen da implijout ar Mod Diorroer.

en: Lock security
br: Surentez ar prennañ

en: Sorry, this license could not be displayed.
br: Siwazh, n'eus ket bet gallet diskwel an aotre-implijout.

en: Serial
br: Niverenn steudad

en: None
br: Hini ebet

en: Wi-Fi address
br: Chomlec'h Wi-Fi

en: Bluetooth address
br: Chomlec'h Bluetooth

en: Storage
br: Memor

note: TRANSLATORS: that's the free disk space, indicated in the most appropriate storage unit
en: %1 free
br: %1 diac'hub

en: Software:
br: Meziant :

en: OS
br: RK

en: Last updated
br: Hizivadenn diwezhañ

en: Never
br: Morse

en: Check for updates
br: Gwiriañ hag-eñ ez eus hizivadennoù

en: Legal:
br: Menegoù lezennel :

en: Software licenses
br: Aotreoù-implijout ar meziant

en: Regulatory info
br: Titouroù reoliañ

en: Developer mode
br: Mod diorroer

en: Videos
br: Videoioù

en: Audio
br: Kleved

en: Pictures
br: Skeudennoù

en: Other files
br: Restroù all

en: Used by apps
br: Implijet gant an arloadoù

en: Total storage
br: Memor en holl

en: Free space
br: Egor dieub

en: By name
br: Dre anv

en: By size
br: Dre vent

en: OS Build Details
br: Munudoù stumm ar RK

en: OS build number
br: Niverenn stumm ar RK

en: Ubuntu build description
br: Deskrivadur stumm ar RK

en: Device Image part
br: Lodenn skeudenn an ardivink

en: Device build description
br: Deskrivadur stumm an ardivink

en: Customization Image part
br: Lodenn personelaat skeudenn

en: Unknown title
br: Titl dianav

en: Cancel
br: Nullañ

en: No images selected
br: N'eus bet diuzet skeudenn ebet

en: Remove %1 image | Remove %1 images
br[0]: Lemel %1 skeudenn
br[1]: Lemel %1 a skeudennoù

en: Add an image…
br: Ouzhpennañ ur skeudenn...

en: Remove images…
br: Lemel skeudennoù...

en: Custom
br: Personelaet

en: Preview
br: Rakwelet

en: Set
br: Arventenniñ

en: OK
br: Mat eo

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
br: Batiri

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
br[0]: %1 eilenn zo
br[1]: %1 eilenn zo

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
br[0]: %1 vunutenn zo
br[1]: %1 a vunutoù zo

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
br[0]: %1 eur zo
br[1]: %1 a eurioù zo

en: Charge level
br: Live ar garg

en: Yesterday
br: Dec'h

en: Today
br: Hiziv

en: Charging now
br: O kargañ bremañ

en: Last full charge
br: Kargadenn glok diwezhañ

en: Fully charged
br: Karget klok

en: Ways to reduce battery use:
br: Doareoù da implijout nebeutoc'h ar batiri :

en: Display brightness
br: Skedusted an diskwel

en: Lock when idle
br: Prennañ pa vez dizoberiant

en: Sleep when idle
br: Lakaat da gousket pa vez dizoberiant

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
br[0]: Goude %1 vunutenn
br[1]: Goude %1 a vunutoù

en: Bluetooth Pairing Request
br: Reked koublañ gant Bluetooth

note: TRANSLATORS: %1 is the name of the bluetooth device being paired
en: Please confirm that the PIN displayed on '%1' matches this one
br: Kadarnait e klot ar c'hod PIN diskwelet war "%1" gant hemañ, mar plij

en: Confirm PIN
br: Kardarnaat ar c'hod PIN

en: Connected
br: Kennasket

en: Connecting…
br: O kevreañ...

en: Disconnecting…
br: O tigevreañ...

en: Disconnected
br: Digevreet

en: Unknown
br: Dianav

en: Computer
br: Urzhiataer

en: Phone
br: Pellgomzer

en: Network
br: Rouedad

en: Headset
br: Tokarn

en: Headphones
br: Selaouelloù

en: Other Audio
br: Sonioù all

en: Keyboard
br: Klavier

en: Tablet
br: Tablezenn

en: Mouse
br: Logodenn

en: Printer
br: Moullerez

en: Camera
br: Kamera

en: Other
br: Traoù all

en: Excellent
br: Mat-tre

en: Good
br: Mat

en: Fair
br: Mat a-walc'h

en: Poor
br: Dister

en: Name
br: Anv

en: Type
br: Seurt

en: Status
br: Statud

en: Signal Strength
br: Kreñvder ar sinal

en: Connect automatically when detected:
br: Kevreañ ent emgefre pa vez dinoet :

en: Disconnect
br: Digevreañ

en: Connect
br: Kevreañ

en: Forget this device
br: Ankouaat ar benveg-mañ

en: Discoverable
br: A c'haller dizoleiñ

en: Not discoverable
br: Na c'haller ket dizoleiñ

en: None detected
br: N'eus bet dinoet hini ebet

en: PIN for '%1'
br: Kod PIN evit "%1"

en: Pair
br: Koublañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: Brightness
br: Skedusted

en: Adjust automatically
br: Keidañ ent emgefre

en: Brightens and dims the display to suit the surroundings.
br: Kreskiñ ha digreskiñ a ra skedusted an diskwel evit en em ober ouzh an endro.

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: Example
br: Skouer

en: Hotspot name
br: Anv al lec'h Wi-Fi

en: Show password
br: Diskouez ar ger-tremen

en: Change
br: Cheñch

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching
en: Hotspot
br: Lec'h Wi-Fi

en: When hotspot is on, other devices can use your cellular data connection over Wi-Fi. Normal data charges apply.
br: Pa vez enaouet al lec'h moned e c'hall binvioù all implijout ho kevreadur roadennoù hezoug gant ar Wi-Fi. Ar priz ordinal zo da baeañ.

en: Other devices can use your cellular data connection over the Wi-Fi network. Normal data charges apply.
br: Binvioù all a c'hall implijout ho kevreadur roadennoù hezoug gant ar Wi-Fi. Ar priz ordinal zo da baeañ.

en: Display language
br: Dibab ar yezh

en: Back
br: Distreiñ

en: Confirm
br: Kadarnaat

en: Keyboard layouts
br: Fichadurioù ar c'havier

en: Current layouts:
br: Fichadurioù a vremañ :

en: All layouts available:
br: An holl fichadurioù a c'haller dibab :

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
br: Yezh & testenn

en: Display language…
br: Dibab ar yezh...

en: Spell checking
br: Difazier reizhskrivadur

en: Auto correction
br: Reizhañ emgefre

en: Word suggestions
br: Kinnig gerioù

en: Auto capitalization
br: Lakaat pennlizherennoù ent emgefre

en: Turns on Shift to capitalize the first letter of each sentence.
br: Gweredekaat Pennl. evit ober ur bennlizherenn eus lizherenn gentañ pep frazenn.

en: Auto punctuation
br: Poentadur emgefre

en: Keyboard sound
br: Son ar c'hlavier

en: Keyboard vibration
br: Daskren ar c'hlavier

en: Restart Now
br: Adloc'hañ bremañ

en: Current spelling languages:
br: Yezhoù reizhskrivadur en implij :

en: All languages available:
br: An holl yezhou a c'haller dibab :

en: Reset Launcher
br: Adderaouekaat al lañser

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
br: Kemennoù

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
br: Son

en: Location
br: Lec'h

en: Erase & Reset Everything
br: Diverkañ & Adderaouekaat pep tra

en: The Launcher will be returned to its original contents.
br: Assavet e vo endalc'had kentañ al lañser.

en: Reset all system settings…
br: Adderaouekaat holl arventennoù ar reizhiad...

en: The contents and layout of the launcher, and the filters in the home screen will be returned to their original settings.
br: Endalc'had ha fichadur al lañser, ha siloù ar bajenn degemer a vo adlakaet en o zalvoudoù orin.

en: Reset all system settings
br: Adderaouekaat holl arventennoù ar reizhiad

en: Encryption
br: Sifradur

en: Unknown error
br: Fazi dianav

en: Uses GPS to detect your rough location. When off, GPS turns off to save battery.
br: Implijout ar GPS evit gouzout pelec'h emaoc'h tost da vat. Ma vez diweredekaet, e vez lazhet ar GPS evit arboellañ ar batiri.

en: Change passcode…
br: Cheñch kod-tremen...

en: Change passphrase…
br: Cheñch ar frazenn-dremen...

en: Switch to swipe
br: Prennañ o risklañ

en: Switch to passcode
br: Tremen d'ar ger-tremen

en: Switch to passphrase
br: Prennañ gant ar frazenn-dremen

en: Existing passcode
br: Ger-tremen a zo anezhañ dija

en: Existing passphrase
br: Frazenn-dremen a vremañ

en: Choose passcode
br: Choaz ur ger-tremen

en: Choose passphrase
br: Dibabit ho frazenn-dremen

en: Confirm passcode
br: Kadarnaat ar ger-tremen

en: Confirm passphrase
br: Kadarnaat ar frazenn-dremen

en: Those passcodes don't match. Try again.
br: Ne glot ket ar gerioù-tremen-se. Esaeit en-dro.

en: Those passphrases don't match. Try again.
br: Ne glot ket ar frazennoù-tremen-se. Esaeit en-dro

en: Unset
br: N'eo ket termenet

en: Swipe (no security)
br: Ur riskladenn (tamm surentez ebet)

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: Security & Privacy
br: Surentez & buhez prevez

en: Security
br: Surentez

en: SIM PIN
br: Kod PIN ar gartenn SIM

en: On
br: Enaouet

en: Off
br: Lazhet

en: Privacy
br: Buhez prevez

en: Messages on welcome screen
br: Kemennadennoù war ar skramm degemer

en: Passcode
br: Kod-tremen

en: Passphrase
br: Frazenn-dremen

en: Sleep locks immediately
br: Lakaat da gousket a brenn diouzhtu-dak

en: Stats on welcome screen
br: Stadegoù war ar skramm degemer

en: Other apps and functions will prompt you to unlock.
br: An arloadoù hag an arc'hwelioù all a c'houlenno diganeoc'h dibrennañ.

en: Change SIM PIN
br: Cheñch ar c'hod PIN

en: Incorrect PIN. %1 attempt remaining. | Incorrect PIN. %1 attempts remaining.
br[0]: Kod PIN direizh. Chom a ra %1 taol-esae.
br[1]: Kod PIN direizh. Chom a ra %1 a dalioù-esae.

en: Current PIN:
br: Kod PIN a vremañ :

en: %1 attempt allowed. | %1 attempts allowed.
br[0]: %1 taol-esae aotreet.
br[1]: %1 a daolioù-esae aotreet.

en: Choose new PIN:
br: Dibab ur c'hod PIN nevez :

en: Confirm new PIN:
br: Kadarnaat ar c'hod PIN nevez :

en: PINs don't match. Try again.
br: Ar c'hodoù PIN ne glotont ket. Esaeit en-dro.

en: Enter SIM PIN
br: Ebarzhit kod PIN ar gartenn SIM

en: Enter Previous SIM PIN
br: Ebarzhit kod PIN kent ar gartenn SIM

en: Unlock
br: Dibrennañ

en: Lock
br: Prennañ

en: Change PIN…
br: Cheñch ar c'hod PIN...

en: Entering an incorrect PIN repeatedly may lock the SIM permanently.
br: Ma vez merket ur c'hod PIN direizh meur a wech e c'hall ar gartenn SIM bezañ prennet da viken.

en: Incorrect passcode. Try again.
br: Ger-tremen direizh. Esaeit en-dro.

en: Incorrect passphrase. Try again.
br: Frazenn-dremen direizh. Esaeit en-dro.

en: Could not set security mode
br: N'eus ket bet gallet lakaat ar mod surentez

en: Could not set security display hint
br: N'eus ket bet gallet lakaat an titourig diskwel surentez

en: Authentication token manipulation error
br: Fazi oc'h ober gant ar jedouer dilesañ

en: Silent Mode
br: Mod didrouz

en: Phone calls:
br: Pellgomzadennoù :

en: Ringtone
br: Sonerez pellgomz

en: Vibrate in Silent Mode
br: Krenañ hep ober trouz

en: Messages:
br: Kemennadennoù :

en: Vibrate with message sound
br: Krenañ gant son ur gemennadenn

en: Other sounds:
br: Sonioù all :

en: Lock sound
br: Son ar prennañ

en: Time zone
br: Takad-eur

en: Set the time zone:
br: Lakaat an takad-eur :

en: Automatically
br: Ent emgefre

en: Manually
br: Gant an dorn

en: Enter your current location.
br: Ebarzhit al lec'h m'emaoc'h bremañ.

en: No matching place
br: N'eus lec'h ebet hag a glot

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: Time and Date
br: Eur & Deiziad

en: Time zone:
br: Takad-eur :

en: Set the time and date:
br: Lakaat an eur hag an deiziad :

en: Set time & date
br: Lakaat an eur & an deiziad

en: Time
br: Eur

en: Date
br: Deiziad

en: Save
br: Enrollañ

en: No reason given
br: N'eus bet roet abeg ebet

en: Device is now managed
br: Meret eo ar benveg bremañ

en: Device is now unmanaged
br: N'eo ket meret ken ar benveg bremañ

en: The device could not be readied for configuration
br: N'eus ket bet gallet prientiñ ar benveg evit ar c'hefluniañ

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
br: N'eus ket bet gallet miret ar c'hefluniadur IP (chomlec'h ebet da gaout, amzer gortoz tremenet, ha kement zo.)

en: The IP configuration is no longer valid
br: N'eo ket gwiriek ken ar c'hefluniadur IP

en: Your authentication details were incorrect
br: Direizh e oa ho titouroù dilesadur

en: 802.1X supplicant disconnected
br: Digevreet eo ar merour 802.1X

en: 802.1X supplicant configuration failed
br: C'hwitet eo kefluniadur ar merour 802.1X

en: 802.1X supplicant failed
br: C'hwitadenn gant ar merour 902.1X

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
br: Re a amzer a zo bet kemeret gant ar merour 802.1X evit an dilesadur

en: DHCP client failed to start
br: An arval DHCP n'eo ket bet evit loc'hañ

en: DHCP client error
br: Fazi gant an arval DHCP

en: DHCP client failed
br: C'hwitadenn gant an arval DHCP

en: Shared connection service failed to start
br: Ar servij kevreadur rannet n'eo ket bet evit loc'hañ

en: Shared connection service failed
br: C'hwitadenn gant ar servij kevreadur rannet

en: Necessary firmware for the device may be missing
br: Marteze e vank ur mikromeziant rekis evit ar benveg

en: The device was removed
br: Lamet eo bet ar benveg

en: NetworkManager went to sleep
br: Kousket eo NetworkManager

en: The device's active connection disappeared
br: Steuziet eo kevreadur oberiant ar benveg

en: Device disconnected by user or client
br: Benveg digevreet gant an implijer pe an arval.

en: The device's existing connection was assumed
br: Lakaat a reer ez eus ur c'hevreadur gant ar benveg

en: The supplicant is now available
br: Ar merour a c'haller kaout bremañ

en: The modem could not be found
br: N'eus ket bet gallet kavout ar modem

en: The Bluetooth connection failed or timed out
br: C'hwitet eo ar c'hevreadur Bluetooth, pe tremenet eo an amzer gortoz

en: A dependency of the connection failed
br: C'hwitadenn gant un dra e dalc'h eus ar c'hevreadur

en: ModemManager is unavailable
br: Ne c'haller ket kaout ModemManager

en: The Wi-Fi network could not be found
br: N'eus ket bet gallet kavout ar rouedad Wi-Fi

en: A secondary connection of the base connection failed
br: C'hwitet ez eus un eil kevreadur eus an diaz roadennoù

en: Network details
br: Munudoù ar rouedad

en: Last connected
br: Kevreet da ziwezhañ

en: Password
br: Ger-tremen

en: IP address
br: Chomlec'h IP

en: Connect to Hidden Network
br: Kevrereañ ouzh ur rouedad kuzhet

en: Network name
br: Anv ar rouedad

en: WPA & WPA2 Personal
br: WPA & WPA2 Personel

en: Username
br: Anv implijer

en: Connect to hidden network…
br: Kevreañ ouzh ur rouedad kuzhet...

en: Previous networks
br: Rouedadoù kent

en: Clear
br: Naetaat

en: Search
br: Klask

en: Personal
br: Personel

en: System
br: Reizhiad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: about
br: diwar-benn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: device
br: benveg

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: info
br: titouroù

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: phone
br: pellgomzer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: number
br: niverenn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: serial
br: niverenn rummad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: address
br: chomlec'h

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: licenses
br: aotreoù-implijout

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: developer
br: diorroer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: software
br: meziant

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: storage
br: stokañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: disk
br: pladenn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: space
br: spas

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: version
br: doare

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the about plugin which is used while searching
en: revision
br: adwel

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the launcher plugin which is used while searching
en: appearance
br: neuz

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: wallpaper
br: paper-moger

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: art
br: arz

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: photo
br: luc'hskeudenn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: picture
br: skeudenn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the background plugin which is used while searching
en: image
br: skeudenn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: battery
br: batiri

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: power
br: tredan

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: charge
br: kargañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: idle
br: dizoberiant

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: lock
br: prennañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: disable
br: diweredekaat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: enable
br: gweredekaat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: headset
br: tokarn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: pair
br: re

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: discover
br: dizoleiñ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: car
br: karr

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: handsfree
br: kit daouarn diac'hub

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: wireless
br: diorjal

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: connect
br: kevreañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: disconnect
br: digevreañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: brightness
br: skedusted

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: display
br: diskwel

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: screen
br: skramm

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: automatic
br: emgefre

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the brightness plugin which is used while searching
en: adjust
br: keidañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: example
br: skouer

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: test
br: amprouad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the example plugin which is used while searching
en: sample
br: arroud

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: Flight Mode
br: Mod nijerez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: flight
br: nijerez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: plane
br: nijerez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: offline
br: ezlinenn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching
en: airplane
br: nijerez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the flight-mode plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the hotspot plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the vpn plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a k
en: network
br: rouedad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: language
br: yezh

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: keyboard
br: klavier

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: spellcheck
br: reizhskrivadur

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: correct
br: reizh

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: suggestions
br: erbedadennoù

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: capitalization
br: lakaat lizherennoù bras

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: punctuation
br: poentadur

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: layout
br: fichañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: words
br: gerioù

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: vibration
br: froumadur

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the mouse plugin which is used while searching
en: click
br: klikañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: notifications
br: kemennoù

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: apps
br: arloadoù

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: authorize
br: aotren

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: permissions
br: aotreoù

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: badges
br: badjoù

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: rotation
br: treiñ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the orientation-lock plugin which is used while searching
en: orientation
br: durc'hadur

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: Reset
br: Adderaouekaat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: reset
br: adderaouekaat

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: erase
br: diverkañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: factory
br: labouradeg

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: clear
br: diverkañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the reset plugin which is used while searching
en: restore
br: assevel

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: security
br: surentez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: privacy
br: buhez prevez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: code
br: kod

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: password
br: ger-tremen

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: passphrase
br: frazenn-dremen

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: swipe
br: riklañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: allow
br: aotren

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the security-privacy plugin which is used while searching
en: access
br: moned

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: sound
br: son

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: silent
br: didrouz

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: ringtone
br: sonerez

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: vibrate
br: froumal

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: dialpad
br: klavier niverennañ

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: message
br: kemennadenn

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: volume
br: ment ar son

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: time
br: eur

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: date
br: deiziad

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the time-date plugin which is used while searching
en: timezone
br: takad-eur

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the wifi plugin which is used while searching
en: hidden
br: kuzhet
