lomiri-system-settings - en to aa translation catalogue (89 entries)

en: System Settings
aa: Siirâ Massoosu

en: Preferences;Settings;
aa: Lafootu; Massoosu

en: None
aa: Maleey

en: Never
aa: Inkinnah

en: Cancel
aa: Bayis

en: Custom
aa: Abootu

en: Preview
aa: Afammabla

en: Set
aa: Massos

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the battery plugin which is used while searching
en: Battery
aa: Beetari

note: TRANSLATORS: %1 is the number of seconds
en: %1 second ago | %1 seconds ago
aa[0]: Tatre  %1 nammayye
aa[1]: Tatre  %1 nammayye

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: %1 minute ago | %1 minutes ago
aa[1]: Tatre %1 miniti

note: TRANSLATORS: %1 is the number of hours
en: %1 hour ago | %1 hours ago
aa[1]: Tatre %1 saaqata

en: Charge level
aa: Kibnê caddabna

en: Yesterday
aa: Kimaala

en: Today
aa: Asaaku

en: Charging now
aa: Away kibbiimah

en: Last full charge
aa: Ellacabô nagay kibne

en: Fully charged
aa: Nagay Kibbiime

note: TRANSLATORS: %1 is the number of minutes
en: After %1 minute | After %1 minutes
aa[0]: %1 minitih lakal
aa[1]: %1 minitih lakal

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the bluetooth plugin which is used while searching
en: Bluetooth
aa: Blutuus

en: Unknown
aa: Iginnoh

en: Name
aa: Migaaqa

en: Disconnect
aa: Uyfuttuc

en: Connect
aa: Fantaaxawis

en: Show password
aa: Cuumita uybulluy

en: Display language
aa: Af uybulluy

en: Confirm
aa: Diggos

en: Keyboard layouts
aa: Miftacî rakitte

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the language plugin which is used while searching
en: Language & Text
aa: Af & Kawsenta

en: Display language…
aa: Af uybulluy...

en: Keyboard sound
aa: Miftacî xongolo

en: Restart Now
aa: Away wadir-ugus

en: All languages available:
aa: Tan afitte:

en: Reset Launcher
aa: Gasye wadir-qagis

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the notifications plugin which is used while searching
en: Notifications
aa: Mascassoosi

note: TRANSLATORS: This is a keyword or name for the sound plugin which is used while searching
en: Sound
aa: Xongolo

en: Erase & Reset Everything
aa: Kullim Kal & Wadir-qagis

en: The Launcher will be returned to its original contents.
aa: Gasye qimbok luk suge addattinoh andabbele

en: Reset all system settings…
aa: Siirâ massoswa inkih Wadir-qagis...

en: Reset all system settings
aa: Siirâ massoswa inkih Wadir-qagis

en: Unknown error
aa: Aaxigewan soka

en: Security
aa: Saaya

en: Silent Mode
aa: Tibbâ Gurra

en: Phone calls:
aa: Telefoon seecooca:

en: Ringtone
aa: kalluw-kaaya

en: Vibrate in Silent Mode
aa: Tibbâ Gurral araris

en: Messages:
aa: Farmooma:

en: Vibrate with message sound
aa: Farmô xongolol araris

en: Other sounds:
aa: Gersi xongoloola:

en: Lock sound
aa: Kofli  xongolo

en: No reason given
aa: Sabab mayan

en: Device is now managed
aa: Away aalat makkaabiseenih

en: Device is now unmanaged
aa: Away aalat ma makkaabisinnon

en: The device could not be readied for configuration
aa: A aalat okkoroh bicat mayan

en: IP configuration could not be reserved (no available address, timeout, etc.)
aa: IP okkoro ma cigsimta (sigma, orba, ww... ma geytimta)

en: The IP configuration is no longer valid
aa: IP okkoro bica mali

en: Your authentication details were incorrect
aa: Ku asliinoh addaffakoot massah ma suginna

en: 802.1X supplicant disconnected
aa: 802.1X kallacsime yuftuceh

en: 802.1X supplicant configuration failed
aa: 802.1X kallacsimeh okkoro makinna

en: 802.1X supplicant failed
aa: 802.1X kallacsime makinna

en: 802.1X supplicant took too long to authenticate
aa: 802.1X kallacsime asliino geyuh raageh

en: DHCP client failed to start
aa: DHCP maqmiil qimbisam makinna

en: DHCP client error
aa: DHCP maqmiil soka

en: DHCP client failed
aa: DHCP maqmiil makinna

en: Shared connection service failed to start
aa: Kurutan fantaaxawih ayfaf qimbisam makkinna

en: Shared connection service failed
aa: Kurutan fantaaxawih ayfaf makkinna

en: Necessary firmware for the device may be missing
aa: Aalatah faxxiima diggaase deedalam bictah

en: The device was removed
aa: Aalat kalliimeh

en: NetworkManager went to sleep
aa: Retta makkaabise xiinih gexe

en: The device's active connection disappeared
aa: Aalat fantaaxawih taafit qelliteh

en: Device disconnected by user or client
aa: Aalat tuyfuttucem xoqoysime akkiiy maqmiil akki

en: The device's existing connection was assumed
aa: Aalat fantaaxaway yene yukkuqsumeh

en: The supplicant is now available
aa: Kallacsime away geytimah

en: The modem could not be found
aa: Modem ma geytiminna

en: The Bluetooth connection failed or timed out
aa: Blutuus fantaaxaw makkinna hinnay orbeh

en: A dependency of the connection failed
aa: Fantaaxaw gubakiyyi makkinna

en: ModemManager is unavailable
aa: Modem makkaabise ma geytima

en: The Wi-Fi network could not be found
aa: Wi-Fi  retta ma geytimta

en: A secondary connection of the base connection failed
aa: Namayhatô fantaaxaw makkinna

en: Network details
aa: Rettah addaffakootu

en: Last connected
aa: Ellecaboh fantaaxawtem

en: Password
aa: Cuumita

en: IP address
aa: IP sigma

en: Connect to Hidden Network
aa: Yooqoren Rettat fantaaxawis

en: Network name
aa: Rettâ migaaqa

en: WPA & WPA2 Personal
aa: WPA & WPA2 Numtinamo

en: Connect to hidden network…
aa: Yooqoren rettat fantaaxawis...

en: Previous networks
aa: Dumi Rettot

en: Clear
aa: Saytunis
