telephony-service - en to da translation catalogue (52 entries)

en: Phone Calls
da: Telefonopkald

en: Unknown caller
da: Ukendt person

en: I'm busy at the moment. I'll call later.
da: Jeg er optaget i øjeblikket. Jeg ringer tilbage senere.

en: I'm running late, on my way now.
da: Jeg er forskinket, men jeg er på vej nu.

en: Please call me back later.
da: Ring venligst tilbage senere.

en: Private number
da: Privat nummer

en: Unknown number
da: Ukendt nummer

en: Caller number is not available
da: Ophavsnummeret er ikke tilgængeligt

en: Calling from private number
da: Ringer fra privat nummer

en: Calling from unknown number
da: Ringer fra ukendt nummer

en: Calling from %1
da: Ringer fra %1

en: Hold + Answer
da: Ventetilstand + besvar

en: Accept
da: Godkend

en: End + Answer
da: Afslut + Svar

en: Decline
da: Afvis

en: Telephony Service Approver
da: Telefontjenestegodkender

en: Authentication failed. Do you want to review your credentials?
da: Godkendelse fejlede. Vil du se dine brugeroplysninger

en: Yes
da: Ja

en: No
da: Nej

en: Telephony Service Indicator
da: Telefontjenesteindikator

en: Telephony Service
da: Telefontjeneste

en: Call back
da: Ring tilbage

en: %1 missed call | %1 missed calls
da[0]: %1 ubesvaret opkald
da[1]: %1 ubesvarede opkald

en: Voicemail messages
da: Talemeddelelser

en: %1 voicemail message | %1 voicemail messages
da[0]: %1 talemeddelelse
da[1]: %1 talemeddelelser

en: <b>%1</b> text messages sent today
da: <b>%1</b> tekstbeskeder sent i dag

en: No text messages sent today
da: Ingen beskeder sendt i dag

en: <b>%1</b> text messages received today
da: <b>%1</b> tekstbeskeder modtaget i dag

en: No text messages received today
da: Ingen beskeder modtaget i dag

en: <b>%1</b> calls received today
da: <b>%1</b> opkald modtaget i dag

en: No calls received today
da: Ingen opkald modtaget i dag

en: <b>%1</b> calls made today
da: <b>%1</b> opkald foretaget i dag

en: No calls made today
da: Ingen opkald foretaget i dag

en: Spent <b>%1</b> minutes in calls today
da: <b>%1</b> minutter brugt op opkald i dag.

en: Unlock your sim card and try again from the messaging application.
da: Lås dit SIM kort op og forsøgen igen fra besked applikationen.

en: Deactivate flight mode and try again from the messaging application.
da: Deaktiver flytilstand og prøv igen fra besked applikationen.

en: The message could not be sent
da: Beskeden kunne ikke sendes

en: View message
da: Vis besked

en: Ok
da: O.k.

en: Save
da: Gem

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
da[0]: Vedhæftet: %1 billede
da[1]: Vedhæftet: %1 billeder

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
da[0]: Vedhæftet: %1 video
da[1]: Vedhæftet: %1 videoer

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
da[0]: Vedhæftet: %1 kontakt
da[1]: Vedhæftet: %1 kontakter

en: Attachment: %1 audio clip | Attachments: %1 audio clips
da[0]: Attachment: %1 lyd klip
da[1]: Attachments: %1 lyd klip

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
da[0]: Vedhæftet: %1 fil
da[1]: Vedhæftet: %1 filer

note: TRANSLATORS : %1 is the recipient name
en: Message to group from %1
da: Besked til gruppe fra %1

en: Message from %1
da: Besked fra %1

en: Please, select a SIM card:
da: Vælg venligst et SIM kort:

en: Reply
da: Svar

en: Cancel
da: Annullér

en: Private Number
da: Privat nummer

en: Unknown Number
da: Ukendt nummer
