telephony-service - en to gd translation catalogue (63 entries)

en: Phone Calls
gd: Gairmean fòn

en: Unknown caller
gd: Chan eil fhios cò tha fònadh

en: I'm busy at the moment. I'll call later.
gd: Tha mi trang an-dràsta fhèin. Bruidhnidh mi riut an ceann greis.

en: I'm running late, on my way now.
gd: Tha mi fadalach ach air an t-slighe a-nis.

en: Please call me back later.
gd: Saoil an cuir thu fòn air ais thugam an ceann greis?

en: On [%1]
gd: Air [%1]

en: Private number
gd: Àireamh phrìobhaideach

en: Unknown number
gd: Àireamh nach aithne dhuinn

en: Caller number is not available
gd: Chan eil fhios dè àireamh a tha aig an neach eile

en: Calling from private number
gd: Fòn o àireamh phrìobhaideach

en: Calling from unknown number
gd: Fòn o àireamh nach aithne dhuinn

en: Calling from %1
gd: Fòn o %1

en: Hold + Answer
gd: Cum ⁊ freagair

en: Accept
gd: Freagair

en: End + Answer
gd: Crìochnaich + Freagair

en: Decline
gd: Diùlt

en: Message & decline
gd: Teachdaireachd ⁊ diùlt

en: Telephony Service Approver
gd: Aontaichear na seirbheise fòn

en: Authentication failed. Do you want to review your credentials?
gd: Dh’fhàillig an dearbhadh. A bheil thu airson sùil a thoirt air an ainm is facal-faire?

en: Yes
gd: Tha

en: No
gd: Chan eil

en: Telephony Service Indicator
gd: Taisbeanair na seirbheise fòn

en: Telephony Service
gd: Seirbheis fòn

en: Send
gd: Cuir

note: TRANSLATORS : %1 is the group name and %2 is the recipient name
en: Message to %1 from %2
gd: Teachdaireachd gu %1 o %2

en: Call back
gd: Fònaig air ais

en: %1 missed call | %1 missed calls
gd[0]: Chaill thu %1 ghairm
gd[1]: Chaill thu %1 ghairm
gd[2]: Chaill thu %1 gairmean
gd[3]: Chaill thu %1 gairm

en: Voicemail messages
gd: Teachdaireachdan gutha

en: %1 voicemail message | %1 voicemail messages
gd[0]: %1 teachdaireachd gutha
gd[1]: %1 theachdaireachd gutha
gd[2]: %1 teachdaireachd angutha
gd[3]: %1 teachdaireachd gutha

en: Voicemail
gd: Post-gutha

en: <b>%1</b> text messages sent today
gd: Chaidh <b>%1</b> teachdaireachdan a chur an-diugh

en: No text messages sent today
gd: Cha do chuireadh teachdaireachd an-diugh

en: <b>%1</b> text messages received today
gd: Chaidh <b>%1</b> teachdaireachdan fhaighinn an-diugh

en: No text messages received today
gd: Cha d' fhuaireadh teachdaireachd an-diugh

en: <b>%1</b> calls received today
gd: Chaidh <b>%1</b> gairmean fhaighinn an-diugh

en: No calls received today
gd: Cha d' fhuaireadh gairm an-diugh

en: <b>%1</b> calls made today
gd: Chaidh <b>%1</b> gairmean a chur an-diugh

en: No calls made today
gd: Cha do chuireadh gairm an-diugh

en: Spent <b>%1</b> minutes in calls today
gd: Chuireadh seachad <b>%1</b> mionaidean ann an gairmean an-diugh

en: Unlock your sim card and try again from the messaging application.
gd: Thoir a' ghlas far na cairt SIM agad is feuch ris a-rithist o aplacaid nan teachdaireachdan.

en: Deactivate flight mode and try again from the messaging application.
gd: Cuir am modh itealain à comas is feuch ris a-rithist o aplacaid nan teachdaireachdan.

en: Try again from the messaging application.
gd: Feuch ris a-rithist o aplacaid nan teachdaireachdan.

en: The message could not be sent
gd: Cha b' urrainn dhuinn an teachdaireachd a chur

en: View message
gd: Seall an teachdaireachd

en: New Group
gd: Buidheann ùr

note: TRANSLATORS : %1 is the group name
en: You joined group %1
gd: Tha thu 'nad bhall sa bhuidheann %1 a-nis

note: TRANSLATORS : %1 is the group name
en: You joined group %1
gd: Tha thu 'nad bhall sa bhuidheann %1 a-nis

en: You joined a new group
gd: Tha thu air dol an sàs ann am buidheann ùr

en: View Group
gd: Seall am buidheann

en: Ok
gd: Ceart ma-thà

en: Save
gd: Sàbhail

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
gd[0]: Ceanglachan: %1 dealbh
gd[1]: Ceanglachain: %1 dhealbh
gd[2]: Ceanglachain: %1 dealbhan
gd[3]: Ceanglachain: %1 dealbh

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
gd[0]: Ceanglachan: %1 video
gd[1]: Ceanglachain: %1 video
gd[2]: Ceanglachain: %1 videothan
gd[3]: Ceanglachain: %1 video

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
gd[0]: Ceanglachan: %1 neach-aithne
gd[1]: Ceanglachain: %1 luchd-aithne
gd[2]: Ceanglachain: %1 luchd-aithne
gd[3]: Ceanglachain: %1 luchd-aithne

en: Attachment: %1 audio clip | Attachments: %1 audio clips
gd[0]: Ceanglachan: %1 chliop fuaime
gd[1]: Ceanglachain: %1 chliop fuaime
gd[2]: Ceanglachain: %1 cliopaichean fuaime
gd[3]: Ceanglachain: %1 cliop fuaime

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
gd[0]: Ceanglachan: %1 fhaidhle
gd[1]: Ceanglachain: %1 fhaidhle
gd[2]: Ceanglachain: %1 faidhlichean
gd[3]: Ceanglachain: %1 faidhle

note: TRANSLATORS : %1 is the recipient name
en: Message to group from %1
gd: Teachdaireachd gu buidheann o %1

en: Message from %1
gd: Teachdaireachd o %1

en: Please, select a SIM card:
gd: Tagh cairt SIM:

en: Reply
gd: Freagair

en: Cancel
gd: Sguir dheth

en: Private Number
gd: Àireamh phrìobhaideach

en: Unknown Number
gd: Àireamh nach aithne dhuinn
