telephony-service - en to he translation catalogue (63 entries)

en: Phone Calls
he: שיחות טלפון

en: Unknown caller
he: מתקשר לא ידוע

en: I'm busy at the moment. I'll call later.
he: אין לי אפשרות לענות, אתקשר מאוחר יותר.

en: I'm running late, on my way now.
he: באיחור, בדרך.

en: Please call me back later.
he: נא להתקשר אלי מאוחר יותר.

en: On [%1]
he: פעיל [%1]

en: Private number
he: מספר פרטי

en: Unknown number
he: מספר לא ידוע

en: Caller number is not available
he: מספר המען אינו זמין

en: Calling from private number
he: שיחה ממספר פרטי

en: Calling from unknown number
he: שיחה ממספר לא ידוע

en: Calling from %1
he: שיחה מ%1

en: Hold + Answer
he: החזקה + מענה

en: Accept
he: קבלה

en: End + Answer
he: ניתוק + מענה

en: Decline
he: דחיה

en: Message & decline
he: הודעה ודחייה

en: Telephony Service Approver
he: מאשר שירות טלפוניה

en: Authentication failed. Do you want to review your credentials?
he: האימות נכשל. לסקור את פרטי הגישה שלך?

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Telephony Service Indicator
he: מחוון שירות טלפוניה

en: Telephony Service
he: שירות טלפוניה

en: Send
he: שליחה

note: TRANSLATORS : %1 is the group name and %2 is the recipient name
en: Message to %1 from %2
he: הודעה אל %1 מאת %2

en: Call back
he: להתקשר בחזרה

en: %1 missed call | %1 missed calls
he[0]: שיחה %1 שלא נענתה
he[1]: %1 שיחות שלא נענו

en: Voicemail messages
he: הודעות בתא הקולי

en: %1 voicemail message | %1 voicemail messages
he[0]: הודעה %1 בתא הקולי
he[1]: %1 הודעות בתא הקולי

en: Voicemail
he: תא קולי

en: <b>%1</b> text messages sent today
he: <b>%1</b> הודעות נשלחו היום

en: No text messages sent today
he: לא נשלחו הודעות היום

en: <b>%1</b> text messages received today
he: <b>%1</b> הודעות התקבלו היום

en: No text messages received today
he: לא התקבלו הודעות היום

en: <b>%1</b> calls received today
he: <b>%1</b> שיחות התקבלו היום

en: No calls received today
he: לא התקבלו שיחות היום

en: <b>%1</b> calls made today
he: <b>%1</b> שיחות בוצעו היום

en: No calls made today
he: לא בוצעו שיחות היום

en: Spent <b>%1</b> minutes in calls today
he: בזבזת <b>%1</b> דקות בשיחות היום

en: Unlock your sim card and try again from the messaging application.
he: ניתן לשחרר את נעילת ה־SIM שלך ולנסות שוב דרך יישום ההודעות.

en: Deactivate flight mode and try again from the messaging application.
he: מוטב לנטרל את מצב הטיסה ולנסות שוב מיישום ההודעות.

en: Try again from the messaging application.
he: כדאי לנסות שוב מיישום ההודעות.

en: The message could not be sent
he: לא ניתן לשלוח את ההודעה

en: View message
he: צפייה בהודעה

en: New Group
he: קבוצה חדשה

note: TRANSLATORS : %1 is the group name
en: You joined group %1
he: הצטרפת לקבוצה %1

note: TRANSLATORS : %1 is the group name
en: You joined group %1
he: הצטרפת לקבוצה %1

en: You joined a new group
he: הצטרפת לקבוצה חדשה

en: View Group
he: הצגת קבוצה

en: Ok
he: אישור

en: Save
he: שמירה

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
he[0]: מצורפת: תמונה אחת
he[1]: מצורפות: %1 תמונות

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
he[0]: מצורף: סרטון אחד
he[1]: מצורפים: %1 סרטונים

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
he[0]: מצורף: איש קשר אחד
he[1]: מצורפים: %1 אנשי קשר

en: Attachment: %1 audio clip | Attachments: %1 audio clips
he[0]: מצורף: מקטע שמע אחד
he[1]: מצורפים: %1 מקטעי שמע

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
he[0]: מצורף: קובץ אחד
he[1]: מצורפים: %1 קבצים

note: TRANSLATORS : %1 is the recipient name
en: Message to group from %1
he: הודעה לקבוצה מאת %1

en: Message from %1
he: הודעת מאת %1

en: Please, select a SIM card:
he: נא לבחור כרטיס SIM:

en: Reply
he: מענה

en: Cancel
he: ביטול

en: Private Number
he: מספר חסוי

en: Unknown Number
he: מספר לא ידוע
