telephony-service - en to pa translation catalogue (48 entries)

en: Phone Calls
pa: ਫ਼ੋਨ ਕਾਲਾਂ

en: Unknown caller
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ ਕਾਲਰ

en: I'm busy at the moment. I'll call later.
pa: ਇਸ ਵੇਲੇ ਮੈਂ ਰੁਝਿਆ ਹਾਂ। ਮੈਂ ਬਾਅਦ ਵਿੱਚ ਕਾਲ ਕਰਾਂਗਾ।

en: I'm running late, on my way now.
pa: ਮੈਨੂੰ ਦੇਰੀ ਹੋ ਰਹੀ ਹੈ, ਮੈਂ ਹਾਲੇ ਰਾਹ ਵਿੱਚ ਹਾਂ।

en: Please call me back later.
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ ਮੈਨੂੰ ਬਾਅਦ ਵਿੱਚ ਕਾਲ ਕਰੋ।

en: Private number
pa: ਨਿੱਜੀ ਨੰਬਰ

en: Unknown number
pa: ਅਣਜਾਣ ਨੰਬਰ

en: Caller number is not available
pa: ਕਾਲਰ ਨੰਬਰ ਮੌਜੂਦ ਨਹੀਂ

en: Calling from private number
pa: ਨਿੱਜੀ ਨੰਬਰ ਤੋਂ ਕਾਲ ਕਰ ਰਿਹਾ

en: Calling from unknown number
pa: ਅਣਪਛਾਤੇ ਨੰਬਰ ਤੋਂ ਕਾਲ ਕਰ ਰਿਹਾ

en: Calling from %1
pa: %1 ਤੋਂ ਕਾਲ ਕਰ ਰਿਹਾ

en: Hold + Answer
pa: ਰੱਖੋ + ਜਵਾਬ

en: Accept
pa: ਮਨਜ਼ੂਰ

en: End + Answer
pa: ਅੰਤ + ਜਵਾਬ

en: Decline
pa: ਇਨਕਾਰ

en: Message & decline
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਅਤੇ ਇਨਕਾਰ

en: Telephony Service Approver
pa: ਟੈਲੀਫ਼ੋਨੀ ਸੇਵਾ ਪ੍ਰਵਾਨਗੀ

en: SIM %1
pa: ਸਿਮ %1

en: Telephony Service Indicator
pa: ਟੈਲੀਫ਼ੋਨੀ ਸੇਵਾ ਸੂਚਕ

en: Telephony Service
pa: ਟੈਲੀਫ਼ੋਨੀ ਸੇਵਾ

en: Send
pa: ਭੇਜੋ

en: Call back
pa: ਮੁੜ ਕਾਲ ਕਰੋ

en: %1 missed call | %1 missed calls
pa[0]: %1 ਮਿਸ ਕਾਲ
pa[1]: %1 ਮਿਸ ਕਾਲਾਂ

en: Voicemail messages
pa: ਵੋਆਇਸਮੇਲ ਸੁਨੇਹੇ

en: %1 voicemail message | %1 voicemail messages
pa[0]: %1 ਵੋਆਇਸਮੇਲ ਸੁਨੇਹਾ
pa[1]: %1 ਵੋਆਇਸਮੇਲ ਸੁਨੇਹੇ

en: Voicemail
pa: ਵੋਆਇਸਮੇਲ

en: <b>%1</b> text messages sent today
pa: <b>%1</b> ਅੱਜ ਭੇਜੇ ਗਏ ਟੈਕਸਟ ਸੁਨੇਹੇ

en: No text messages sent today
pa: ਅੱਜ ਕੋਈ ਟੈਕਸਟ ਸੁਨੇਹਾ ਨਹੀਂ ਭੇਜਿਆ

en: <b>%1</b> text messages received today
pa: <b>%1</b> ਅੱਜ ਮਿਲੇ ਟੈਕਸਟ ਸੁਨੇਹੇ

en: No text messages received today
pa: ਅੱਜ ਕੋਈ ਟੈਕਸਟ ਸੁਨੇਹਾ ਨਹੀਂ ਮਿਲਿਆ

en: <b>%1</b> calls received today
pa: <b>%1</b> ਅੱਜ ਮਿਲੀਆਂ ਕਾਲਾਂ

en: No calls received today
pa: ਅੱਜ ਕੋਈ ਕਾਲ ਨਹੀਂ ਮਿਲੀ

en: <b>%1</b> calls made today
pa: <b>%1</b> ਅੱਜ ਕੀਤੀਆਂ ਕਾਲਾਂ

en: No calls made today
pa: ਅੱਜ ਕੋਈ ਕਾਲ ਨਹੀਂ ਕੀਤੀ

en: Spent <b>%1</b> minutes in calls today
pa: ਅੱਜ <b>%1</b> ਮਿੰਟ ਕਾਲਾਂ ਵਿੱਚ ਬਿਤਾਏ

en: Unlock your sim card and try again from the messaging application.
pa: ਆਪਣੇ ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਦਾ ਲਾੱਕ ਖੋਲ੍ਹੋ ਅਤੇ ਮੈਸੇਜ਼ਿੰਗ ਸੇਵਾ ਤੋਂ ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰੋ।

en: Deactivate flight mode and try again from the messaging application.
pa: ਹਵਾਈ ਮੋਡ ਬੰਦ ਕਰੋ ਅਤੇ ਮੈਸੇਜ਼ਿੰਗ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਤੋਂ ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰੋ।

en: Try again from the messaging application.
pa: ਮੈਸੇਜ਼ਿੰਗ ਐਪਲੀਕੇਸ਼ਨ ਤੋਂ ਮੁੜ ਕੋਸ਼ਿਸ ਕਰੋ।

en: The message could not be sent
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਭੇਜਿਆ ਨਹੀਂ ਜਾ ਸਕਦਾ

en: View message
pa: ਸੁਨੇਹਾ ਵਿਖਾਓ

en: Ok
pa: ਠੀਕ

en: Save
pa: ਸੰਭਾਲ੍ਹੋ

en: Message from %1
pa: %1 ਤੋਂ ਸੁਨੇਹਾ

en: Please, select a SIM card:
pa: ਕਿਰਪਾ ਕਰਕੇ, ਸਿਮ ਕਾਰਡ ਚੁਣੋ:

en: Reply
pa: ਜਵਾਬ

en: Cancel
pa: ਰੱਦ

en: Private Number
pa: ਨਿੱਜੀ ਨੰਬਰ

en: Unknown Number
pa: ਅਣਪਛਾਤਾ ਨੰਬਰ
