telephony-service - en to fi translation catalogue (83 entries)

en: Phone Calls
fi: Puhelut

en: SMS
fi: Tekstiviesti

en: Unknown caller
fi: Tuntematon soittaja

en: I'm busy at the moment. I'll call later.
fi: Olen kiireinen juuri nyt. Soitan myöhemmin.

en: I'm running late, on my way now.
fi: Olen myöhässä, mutta matkalla.

en: Please call me back later.
fi: Soita minulle uudelleen myöhemmin.

en: On [%1]
fi: Tilillä [%1]

en: Private number
fi: Salainen numero

en: Unknown number
fi: Tuntematon numero

en: Caller number is not available
fi: Soittajan numero ei ole saatavilla

en: Calling from private number
fi: Puhelu salaisesta numerosta

en: Calling from unknown number
fi: Puhelu tuntemattomasta numerosta

en: Calling from %1
fi: Puhelu numerosta %1

en: Hold + Answer
fi: Laita pitoon + vastaa

en: Accept
fi: Hyväksy

en: End + Answer
fi: Lopeta + vastaa

en: Decline
fi: Hylkää

en: Message & decline
fi: Viesti + hylkää

en: Telephony Service Approver
fi: Puhelinpalvelujen hyväksyjä

en: Authentication failed. Do you want to review your credentials?
fi: Tunnistautuminen epäonnistui. Haluatko tarkistaa tunnistautumistietosi?

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Telephony Service Indicator
fi: Puhelinpalvelujen ilmaisin

en: Telephony Service
fi: Puhelinpalvelu

en: Send
fi: Lähetä

note: TRANSLATORS : %1 is the group name and %2 is the recipient name
en: Message to %1 from %2
fi: Viesti ryhmälle %1 lähettäjältä %2

note: TRANSLATORS : %1 is the recipient name
en: Message to the group from %1
fi: Viesti ryhmälle lähettäjältä %1

en: Call back
fi: Soita takaisin

en: Missed your call — can you call me now?
fi: En huomannut puheluasi, voitko soittaa nyt?

en: Running late. On my way.
fi: Olen myöhässä, mutta silti tulossa.

en: Busy at the moment. Will call you later.
fi: Olen kiireinen. Soitan myöhemmin.

en: I am 20 minutes late.
fi: Olen 20 minuuttia myöhässä.

en: Still busy. Will call you later.
fi: Olen valitettavasti edelleen kiireinen. Soitan myöhemmin.

en: %1 missed call | %1 missed calls
fi[0]: %1 vastaamaton puhelu
fi[1]: %1 vastaamatonta puhelua

en: Voicemail messages
fi: Vastaajaviestit

en: %1 voicemail message | %1 voicemail messages
fi[0]: %1 vastaajaviesti
fi[1]: %1 vastaajaviestiä

en: Voicemail
fi: Vastaaja

en: <b>%1</b> text messages sent today
fi: Lähetettyjä tekstiviestejä tänään <b>%1</b>

en: No text messages sent today
fi: Ei lähetettyjä tekstiviestejä tänään

en: <b>%1</b> text messages received today
fi: Vastaanotettuja tekstiviestejä tänään <b>%1</b>

en: No text messages received today
fi: Ei vastaanotettuja tekstiviestejä tänään

en: <b>%1</b> calls received today
fi: Vastaanotettuja puheluita tänään <b>%1</b>

en: No calls received today
fi: Ei vastaanotettuja puheluita tänään

en: <b>%1</b> calls made today
fi: Soitettuja puheluita tänään <b>%1</b>

en: No calls made today
fi: Ei soitettuja puheluita tänään

en: Spent <b>%1</b> minutes in calls today
fi: Puheluihin käytetty tänään <b>%1</b> minuuttia

en: Unlock your sim card and try again from the messaging application.
fi: Avaa SIM-kortin lukitus ja yritä lähettää viesti uudelleen viestisovelluksesta.

en: Deactivate flight mode and try again from the messaging application.
fi: Poista lentotila käytöstä ja yritä lähettää viesti uudelleen viestisovelluksesta.

en: Try again from the messaging application.
fi: Yritä uudelleen viestisovelluksesta.

en: The message could not be sent
fi: Viestin lähetys epäonnistui

en: View message
fi: Näytä viesti

en: New Group
fi: Uusi ryhmä

note: TRANSLATORS : %1 is the group name
en: You joined group %1
fi: Liityit ryhmään %1

note: TRANSLATORS : %1 is the group name
en: You joined group %1
fi: Liityit ryhmään %1

en: You joined a new group
fi: Liityit uuteen ryhmään

en: View Group
fi: Näytä ryhmä

en: Ok
fi: OK

en: Save
fi: Tallenna

en: Emergency Alert
fi: Hätätilanneilmoitus

en: Emergency Alert: Extreme
fi: Hätätilanneilmoitus: äärimmäinen

en: Emergency Alert: Severe
fi: Hätätilanneilmoitus: vakava

en: Emergency Alert: Notice
fi: Hätätilanneilmoitus: varoitus

en: AMBER Alert
fi: AMBER-hälytys

en: Alert
fi: Hälytys

en: Show alert
fi: Näytä hälytys

en: Attachment: %1 image | Attachments: %1 images
fi[0]: Liite: %1 kuva
fi[1]: Liitteet: %1 kuvaa

en: Attachment: %1 video | Attachments: %1 videos
fi[0]: Liite: %1 video
fi[1]: Liitteet: %1 videota

en: Attachment: %1 contact | Attachments: %1 contacts
fi[0]: Liite: %1 yhteystieto
fi[1]: Liitteet: %1 yhteystietoa

en: Attachment: %1 audio clip | Attachments: %1 audio clips
fi[0]: Liite: %1 äänitiedosto
fi[1]: Liitteet: %1 äänitiedostoa

en: Attachment: %1 file | Attachments: %1 files
fi[0]: Liite: %1 tiedosto
fi[1]: Liitteet: %1 tiedostoa

note: TRANSLATORS : message displayed when any error occurred while receiving a MMS (case when cellular-data is off, or any downloading issue). Notify that there was a message, the user can find more about it in the messaging-app.
en: New MMS message
fi: Uusi MMS-viesti

note: TRANSLATORS : %1 is the recipient name
en: Message to group from %1
fi: Viesti ryhmälle lähettäjältä %1

en: Message from %1
fi: Viesti (%1)

en: Please, select a SIM card:
fi: Aseta SIM-kortti:

en: Reply
fi: Vastaa

en: Cancel
fi: Peru

en: Conf call on hold
fi: Ryhmäpuhelu pidossa

en: %1 call on hold
fi: %1 puhelu pidossa

en: Conf call ended
fi: Ryhmäpuhelu päättyi

en: %1 call ended
fi: %1 puhelu päättyi

en: %1 call declined
fi: %1 puhelusta kieltäydytty

en: Private Number
fi: Salainen numero

en: Unknown Number
fi: Tuntematon numero
